«  Archiwum aktualności parafialnych - wrzesień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.09.2014 r.

  Dodano: 28 września 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.09.2014 r.

  1. Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci naszego patrona o godz. 12.00. Przewodniczył będzie ks. Duszyński były proboszcz, homilię wygłosi ks. Zenon Jakuboszczak. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna.

  2. A w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotamiesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. wspólne spotkanie w Oratorium. W piątekodwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Od godz. 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w sobotę o godz. 16.00 w kaplicy domu rekolekcyjnego spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju".

  4. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych.Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w środy i piątki o godz. 16.30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W kaplicy na ul. Łęczyckiej modlitwa różańcowa i Msza św. o godz. 17.00.

  5. Trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania do 05.10.2014 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy młodzież od drugiej klasy gimnazjum.

  6. W I niedzielę miesiąca października na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Natomiast po Mszy św.spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci.

  7. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

 • Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP

  Dodano: 25 września 2014 r.

   Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP

   

  W związku z materiałami prasowymi, dotyczącymi zapisywania uczniów na zajęcia z religii/etyki w szkołach, Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że:

  1. W publicznych przedszkolach i szkołach organizuje się naukę religii na życzenie rodziców (opiekunów prawnych), a dla uczniów pełnoletnich – na życzenie samych uczniów. Życzenie to jest wyrażane w formie pisemnego oświadczenia, które nie musi być ponawiane w kolejnym roku szkolnym.

  2. Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii. Zasada ta wynika ze zrozumiałego faktu, iż człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę, temu pogłębianiu służą szkolne lekcje religii. Warto przypomnieć, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest zarówno udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii, jak i parafialnej katechezie.

  3. Dnia 28 sierpnia 2013 r. Komisja Wychowania przypomniała, że „przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole.

  Wynika z tego jednoznacznie, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do wyżej wymienionych sakramentów św. i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody, co do ich przyjęcia”.

  Ks. dr Marek Korgul
  Sekretarz Komisji Wychowania Katolickiego KEP

  Warszawa, dnia 11 września 2014 r.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.09.2014 r.

  Dodano: 21 września 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.09.2014 r.

  1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

  2. Uroczyste rozpoczęcie roku oratoryjnego, w dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o g. 11.30.

  Natomiast spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników, o g. 15.00.

  3. Trwają zapisy dzieci, do I Komunii Świętej.Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. i te, które przystąpią do pierwszej komunii św. w 2015 roku - w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

  4. Trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania do 05.10.2014 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy młodzież od drugiej klasy gimnazjum.Pierwsze spotkanie rodziców i młodzieży w II niedzielę października tj. 12.10. o godz. 16.30.

  5. Zajęcia w Oratorium, od czwartku do soboty w godzinach od 16.00 do 18.00, dla młodzieży starszej od czwartku do piątku w godzinach od 18.30 do 20.00.

  6.Zapraszamy dorosłych do włączenia się w działające grupy parafialne , tj.: Grupa Królowej Pokoju spotkania wI soboty o godz. 16.00 i 25 każdego miesiąca o g. 17.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego. Opiekunem jest ksiądz Proboszcz. Salezjanie Współpracownicy spotkania w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.00 również w kaplicy. Delegatem Lokalnym jest ks. Józef Grochowski; Jeśli ktoś przeszedł rekolekcje ewangelizacyjne zapraszamy do Grupy Odnowy w Duchu Świętym spotkania w każdy czwartek tygodnia po Mszy św. o g. 18.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego. Opiekunem duchowym jest ks. Henryk Chibowski.

  7. W środę 24 września po Mszy św. na zakończenie nowenny złożymy Hołd Wspomożycielce Wiernych. Natomiast o g. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji RM i TRWAM.

  8.Również tego dnia grupa 28 osób udaje się w pielgrzymce do Ziemi Świętej wraz z ks. Henrykiem. Życzymy bezpiecznego lotu i szczęśliwego pobytu oraz duchowego wzrostu chodząc i dotykając znaków wiary w ziemi naszego Zbawiciela. Wracają 02 października.

  9.Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci naszego patrona 28 września o godz. 12.00

  Przewodniczył będzie ks. Duszyński były proboszcz, homilię wygłosi ks. Zenon Jakuboszczak. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna.

  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

  Zbigniew Kawczyński, l. 75 z ul. Przemysłowej; Józefa Kamińska l. 92 z ul. Łęczyckiej.

  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.09.2014 r.
  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  Dodano: 14 września 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.09.2014 r.

  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  1. W dzisiejszą niedzielę 14 września zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której poświęcimy tornistry i przybory szkolne oraz zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo na rozpoczynający się czas nauki szkolnej.

  2. W poniedziałek, 15 września obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się nowenna do Matki BożejWspomożeniaWiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  3. We wtorek, 16 września po Mszy św. o godz. 18.00 w Oratorium, spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi świętej.

  4. W czwartek, 18 wrześniaobchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

  5. Trwają zapisy dzieci, do I Komunii Świętej, która w przyszłym roku będzie w ostatnią niedzielę maja w naszym kościele.Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. i te, które przystąpią do pierwszej komunii św. w 2015 roku - w niedzielę 21 września po Mszy św. o godz. 11.30.

  6.Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania od dzisiejszej niedzieli do 05.10.2014 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy młodzież od drugiej klasy gimnazjum. Bierzmowanie w październiku 2015 roku. Przygotowanie prowadzi ks. Henryk Chibowski.Pierwsze spotkanie rodziców i młodzieży w II niedzielę października tj. 12.10. o godz. 16.30.

  7.Zapraszamy do włączenia się w działające grupy parafialne, tj.: Liturgiczna Służba, Schola młodzieżowa, grupa modlitewno-liturgiczna, Wolontariusze ŚDM i Oratorium.

  8.Zajęcia w Oratorium, dla dzieci i gimnazjalistów od czwartku do soboty w godzinach od 16.00 do 18.00, dla młodzieży starszej od czwartku do piątku w godzinach od 18.30 do 20.00.

  9. Uroczyste rozpoczęcie roku oratoryjnego, w niedzielę 21 września na Mszy św. o g. 11.30.

  10.Spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników, w przyszłą niedzielę o g. 15.00.

  11. Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci naszego patrona 28 września o godz. 12.00

  Przewodniczył będzie ks. Duszyński były proboszcz, homilię wygłosi ks. Zenon Jakuboszczak.

  12. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się na Kościele MBWW na Dybowie w piątek 19 września o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę o godz. 20.00.

  13. Ksiądz Biskup Łowicki zaprasza na Jubileuszową X Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca, do Domaniewic, która odbędzie się w dniu 27 września. Będziemy prosić o dar pokoju w naszych rodzinach i na całym świecie. Chcemy także wypraszać łaski nawrócenia i pojednania dla naszych Sióstr i Braci, którzy przeżywają różne trudności w wierze. W ten sposób będziemy podejmować wezwanie nowego programu duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1, 15).

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.08.2014 r.

  Dodano: 7 września 2014 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.08.2014 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2. Jest już nowa księga intencji rok 2015. Przyjmujemy intencje Mszy św. za zmarłych z rodziny, z prośbą o błog. Boże dla żyjących członków rodziny, jako podziękowanie za otrzymane dary Boże, z racji imienin, urodzin, rocznicy ślubu. Przyjmujemy Msze gregoriańskie (30 Mszy św. za zmarłych), Msze nowennowe (9 Mszy św. w różnych intencjach). Jest to dla chrześcijanina najwspanialsza forma modlitwy i pamięci o naszych najbliższych.

  3. Jutrojedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. godz. 11.00 nowicjusze złożą pierwszą profesję zakonną. Polecajmy ich Bożej opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. Inspektor Andrzej Wujek z Warszawy.

  4. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy dzieci z klas III SP, które w przyszłym roku w ostatnią niedzielę maja przystąpią w naszym kościele do I Komunii Świętej. Przypominamy, że „Parafia jest wspólnotą eucharystyczną i ośrodkiem życia liturgicznego rodzin chrześcijan. Jest ona podstawowym miejscem katechezy dzieci i rodziców”. Zgodnie z tym nauczaniem dziecko powinno przystępować do I Komunii Świętej w swojej parafii zamieszkania, a nie parafii szkoły, do której uczęszcza. Zapisy w kancelarii. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci rocznicowych i pierwszokomunijnych 21 września po Mszy św. o godz. 11.30.Przygotowanie prowadzi ks. Józef Grochowski.

  6.Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania od przyszłej niedzieli do 05.10.2014 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy młodzież od drugiej klasy gimnazjum. Bierzmowanie w październiku 2015 roku. Przygotowanie prowadzi ks. Henryk Chibowski.Pierwsze spotkanie rodziców i młodzieży w II niedzielę października tj. 12.10. o godz. 16.30.

  7. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy i prosimy, by dzieci i młodzież poza nauką znalazła miejsce wzrostu duchowego. Zapraszamy do włączenia się w działające grupy parafialne, tj.: Liturgiczna Służba, Schola młodzieżowa, grupa modlitewno-liturgiczna, Wolontariusz ŚDM i Oratorium.

  8.W piątek, 12 września o godz. 17.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do zapoznania się z różnego rodzaju propozycjami zajęć, które proponuje Oratorium.

  9. W przyszłą niedzielę 14 września zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której poświęcimy tornistry i przybory szkolne oraz zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo na rozpoczynający się czas nauki szkolnej.

  10. Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci naszego patrona 28 września o godz. 12.00.

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 

Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com

Parafia:
parafiawozniakow@gmail.com

Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 

SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com