«  Archiwum aktualności parafialnych - maj 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 24 maja 2013 r.

   

  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26 V 2013


  1. Dziś w uroczystość Trójcy Świętej przeżywamy I Komunię św. Z tej racji serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości: dziękuję ks. Jackowi za całoroczne przygotowanie tu w kościele do dzisiejszej uroczystości; paniom katechetkom – za pomoc w przygotowaniu dzieci; dzieciom – za piękną i radosną postawę; rodzicom – za zaangażowanie; panu Organiście i Scholi – za towarzyszenie na organach i pomoc w śpiewie. 

  2. Do piątku włącznie przeżywać będziemy tzw. Biały Tydzień. Zapraszam dzieci, rodziców i bliskich.

  3. W sobotę będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji, wszystkim dzieciom życzę samych radości w ich życiu.

  4. Rocznica I Komunii św. dla klas III, odbędzie w najbliższy czwartek w Boże Ciało 30 maja o godz. 10.00. Spowiedź dzieci odbędzie się we wtorek 28 maja o godz. 16.00.

  5. W czwartek, 30 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Uroczysta Msza św. i procesja do 4 ołtarzy odbędzie się o godz. 10.00. Ołtarze w tych miejscach, o których informowałem wcześniej.

  6. Do udziału w procesji zapraszam dzieci I Komunijne, obchodzące rocznicę, ministrantów, bielanki, młodzież, dorosłych, panów Strażaków z Wroczyn i Leszczynka.

  7. W sobotę rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane będą o godz. 17.30

  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy triduum przygotowujące nas na uroczystości związane z Peregrynacją Relikwii Św. Jana Bosko. Triduum poprowadzi salezjanin, ks. Adam Węgrzyn z Lublina.

  9. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Natomiast na Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się szczególna modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Z racji spotkania o 20.00 w ramach triduum, modlitwy uwielbienia i wieczoru konfesjonałów nie będzie. 

  10.Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.

  12.W ostatnim tygodniu złożono ofiarę na kościół w wysokości 50,00 zł. Bardzo serdecznie dziękuję.

  13.Dziś zbieramy dobrowolne ofiary do puszek na KUL.Puszki dostępne są przy wyjściu z kościoła.  

  14.Młodzież maturalna niech pamięta w modlitwie dziękczynnej za egzaminy. Niech Jezus umacnia swoją łaską i słowem obecnie tu Dzieci i Mamy oraz wszystkich tu obecnych i życzę miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.   


  Myśl tygodnia:

  Pierwsza radość dziecka to poczucie, że jest kochane.

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 18 maja 2013 r.

   

  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 V 2013


  1.  W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzili uroczystość Trójcy Świętej oraz na Mszy św. o godz. 11.30, w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Św. Ławki, które będą udekorowane zarezerwowane są tylko dla dzieci.

  2.  W sobotę, 25 maja, o godz. 9.00 rozpocznie się spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych oraz dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego.   

  3.Uroczystość I Komunii Św., będzie nagrywana i fotografowana przez osobę, która została wcześniej do tego poproszona i upoważniona. Proszę w imieniu rodziców, aby inni do tego niepowołani, nie zakłócali tej uroczystości, przez swoją obecność blisko ołtarza.   

  4.W przyszłą niedzielę również, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. 

  5.Rocznica I Komunii św. dla klas III, odbędzie w Boże Ciało 30 maja o godz. 10.00.

  6.  Próba dzieci przed rocznicą Komunii św. odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 18.30.

  7.  Peregrynacja Relikwii Św. Jana Bosko w Woźniakowie, odbędzie się 5-6 czerwca 2013 roku. Przyjazd Relikwii Ks. Bosko poprzedzi triduum przygotowujące nas na tę uroczystość. Już dziś serdecznie zapraszamy.

  8.W piątek, 24 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wielkim czcicielem Maryi Wspomożycielki był Ks. Bosko, który polecił salezjanom szczególne do Niej nabożeństwo. Niektórzy nazywają Ją Matka Bożą Salezjańską.

  9.  W czwartek, 30 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Ołtarze zostaną przygotowane w następujących miejscach: 1 ołtarz – u państwa Tomczaków, 2 ołtarz u państwa Otto – przygotuje młodzież z grupy modlitewno-liturgicznej pod kierunkiem p. Pawła, 3 ołtarz przy domu salezjańskim – przygotują ministranci i ich rodzice pod kierunkiem ks. Jacka i 4 ołtarz przy wejściu do kancelarii – przygotują SSW. W przygotowaniu i przystrojeniu ołtarzy proszę także wszystkich chętnych. 

  10.Do udziału w procesji zapraszam dzieci I Komunijne, obchodzące rocznicę, ministrantów, bielanki, panów Strażaków z Wroczyn i Leszczynka.

  11.Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  12.Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.

  13.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Sławomir Florczak, kawaler, z parafii św. Jadwigi w Kutnie i Ola, Paulina Tybińkowska, panna, z parafii miejscowej; Marcin, Kamil Kryski, kawaler z parafii św. Izydora w Markach i Wioletta, Barbara Wyderska, panna z parafii miejscowej – zapowiedź II. Gdyby ktoś wiedział o zaistniałych przeszkodach między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić tutejsze duszpasterstwo. Samym zaś narzeczonym życzę wszelkiego dobra na czas przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

  14.Dziś o godz. 15.00, odbędzie się spotkanie formacyjne SSW.

  15.Nadal w modlitwach pamiętajmy o naszych maturzystach. Niech Duch Święty umacnia was wszystkich w trudnej i często szarej codzienności. 


  Myśl tygodnia:

   Człowiek, który w nic nie wierzy,

  boi się wszystkiego.

  George Bernard Shaw

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 11 maja 2013 r.

   

  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12 V 2012


  1. Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Wiernymi są ci, którzy przez chrzest wszczepieni w Chrystusa, zostali ukonstytuowani Ludem Bożym. Stawszy się z tej racji, uczestnikami kapłańskiej, prorockiej i królewskiej misji Chrystusa, są powołani do wypełniania powołania, jakie Bóg powierzył (871-872,934).

    2.Dziś zwrócimy naszą uwagę na Liturgię Słowa: jest pierwszą z głównych części Mszy św. We wczesnym chrześcijaństwie była ona bardzo rozbudowana i przypominała Liturgię Słowa znaną ze współczesnej Wigilii Paschalnej. Jak wskazuje sama nazwa, w jej centrum stoi Słowo, które Bóg skierował do swojego ludu.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Jezus tłumaczył Apostołom, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 18 maja. Na Dybowie z tej racji odbędzie się czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego od godz. 18.00 do 24.00. Zachęcam.
  3. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską.
  4. We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy św. Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Tego dnia pan Maciej – Organista obchodzi swoje imieniny. Dziękuję za wykonywaną posługę w naszej parafii i życzę darów Ducha Świętego.
  5. W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  6. Peregrynacja Relikwii Św. Jana Bosko w Woźniakowie, odbędzie się 5-6 czerwca 2013 roku. Przyjazd Relikwii Ks. Bosko poprzedzi triduum przygotowujące nas na tę uroczystość. Już dziś serdecznie zapraszamy.

     9.Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.
  2. Informuję, że uroczystość I Komunii Św. odbędzie 26 maja o godz. 11.30. Rocznica I Komunii św. dla klas III, będzie w Boże Ciało 30 maja o godz. 10.00.
  3. Próba dzieci przed rocznicą Komunii św. odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 18.30.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Sławomir Florczak, kawaler, z parafii św. Jadwigi w Kutnie i Ola, Paulina Tybińkowska, panna, z parafii miejscowej – zapowiedź I. Maciej Wybrański, kawaler z parafii miejscowej i Anna Monika Moruzgała, panna, z parafii z Topoli Królewskiej – zapowiedź II. Gdyby ktoś wiedział o zaistniałych przeszkodach między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić tutejsze duszpasterstwo. Samym zaś narzeczonym życzę wszelkiego dobra na czas przygotowania się do sakramentu małżeństwa.
  5. W niedzielę, 19 maja o godz. 15.00, odbędzie się spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników.
  6. Nadal w modlitwach pamiętajmy o naszych maturzystach. Solenizantom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wam wszystkim tu obecnym, życzę dobrej niedzieli i szczęśliwego tygodnia. 


  Myśl tygodnia:

  Jak świece zapala się od płomienia drugiej

  świecy, tak wiarę wznieca się od wiary.

  Romano Guardini

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 2 maja 2013 r.

   

   

  VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 5 V 2012

  1.  Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Słowo Apostoł znaczy posłany. Jezus wybrał spośród swoich uczniów Dwunastu i ustanowił ich Apostołami, czyniąc ich świadkami Zmartwychwstania i fundamentem swego Kościoła. Polecił im kontynuować Jego własną misję (858-861).

  2.Dziś zwrócimy naszą uwagę na Ewangelię podczas liturgii: Ewangelia  stanowi najważniejszą część Liturgii Słowa, gdyż zawiera ono opis dzieł dokonanych przez Chrystusa i wypowiedzianych przez Niego słów.

  3.Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Weźmy czynny udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 17.30 i w kaplicy o godz. 19.00.

  4.Peregrynacja Relikwii Św. Jana Bosko w Woźniakowie, odbędzie się 5-6 czerwca 2013 roku. Przyjazd Relikwii Ks. Bosko poprzedzi triduum przygotowujące nas na tę uroczystość. Już dziś serdecznie zapraszamy.

  5.Dziś niedziela adoracyjna, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. Na Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie szczególna modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu.

  6. Jutro, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, W środę natomiast patronuje nam św. Stanisław, biskup i męczennik

  7.Od jutra do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

  8.  Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.

  10.Informuję, że uroczystość I Komunii Św. odbędzie 26 maja o godz. 11.30. Rocznica I Komunii św. dla klas III, będzie w Boże Ciało 30 maja o godz. 10.00.

  11.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Maciej Wybrański, kawaler z parafii miejscowej i Anna Monika Moruzgała, panna, z parafii z Topoli Królewskiej – zapowiedź I. Robert Winiarski, kawaler, z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i Małgorzata Danuta Nowacka, panna, z parafii miejscowej – zapowiedź II. Gdyby ktoś wiedział o zaistniałych przeszkodach między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić tutejsze duszpasterstwo. Samym zaś narzeczonym życzę wszelkiego dobra na czas przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

  12.W modlitwach pamiętajmy o naszych maturzystach. Solenizantom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wam wszystkim tu obecnym, życzę dobrej niedzieli i szczęśliwego tygodnia. 


  Myśl tygodnia:

  Dla obrony wiary Kościół poświęci nawet wolność, ale dla zachowania wolności nie poświęci nigdy wiary.

  Kard. Stefan Wyszyński


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 

Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com

Parafia:
parafiawozniakow@gmail.com

Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 

SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com