«  Archiwum aktualności parafialnych - grudzień 2012 »

 • Ogłoszenia parafialne

  Dodano: 31 grudnia 2012 r.

   

  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI  

  NOWY ROK – 1 I 2013 


  1.   U progu tego nowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2013 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej, dla naszych sympatyków i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym! Tego z całego serca życzą salezjanie.

  2. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2013, Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. 

  3.Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. 

  4.  W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras, języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom. Taca z tego dnia tradycyjnie jest przeznaczona na misje salezjańskie.

  5.     W czwartek, ks. Mirek odwiedzi chorych.

  6.     Życzę miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.   

   

  ROZKŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ


  2 stycznia 2013 (środa)

  Od 9.00:

  Wroczyny - (1 kapłan)

  Franki Wroczyńskie i Stanisławów - (1 kapłan)

  Gnojno i Siemiennik - (2 kapłanów)

  Woźniaków (tzw. ul. Kasztanowa – cała) – od p. Dmuchowskich – (1 kapłan)

          

  3 stycznia 2013 (czwartek)

  Od 9.00:

  Ul. Krośniewicka blok 48 - (1 kapłan)

  Osiedle PKP -  (1 kapłan)

  Ul. Krośniewicka (od początku do dawnego CPN) - (1 kapłan)


  Od 15.30:

  Woźniaków (dawne bloki POM-u i obok domy jednorodzinne) - (1 kapłan)

  Woźniaków tzw. ul. Cegielniana - (1 kapłan)

  Woźniaków (od p. Owsianych do p. Kowalskich) - (1 kapłan)

  Ul. Konduktorska i ul. Zbożowa - (1 kapłan)


  4 stycznia 2013 (piątek)

  Od 9.00:

  Woźniaków wzdłuż drogi za cmentarzem (od p. Blochów do p. Kotlińskich) -                                                                                                       (1 kapłan)

  Ul. Krośniewicka (od końca do numeru 52) - (1 kapłan)

   

  5 stycznia 2013 (sobota)

  Od 9.00:        

  Leszczynek - (3 kapłanów)


   

   

   

   

   

   


 • Ogłoszenia parafialne

  Dodano: 24 grudnia 2012 r.

   

  BOŻE NARODZENIE –  25 XII 2012


  1.  „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję w serca, dziś, kiedy tak wielu ludzi jest pogrążonych w zwątpieniu i lęku o przyszłość. A my, ufający Bogu, pełni wiary i radości świętujmy ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech święta dla wszystkich, którzy tworzą naszą salezjańską Parafię, Sympatyków dzieła salezjańskiego w Woźniakowie oraz miłych Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi Boży Syn w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Życzę tego w imieniu nas obecnych tu Salezjanów.

  2.      Pozdrawiamy wszystkich naszych chorych i cierpiących i ogarniamy ich naszą modlitwą.

  3.      Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do naszego świętowania. Dziękuję współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale i przy ołtarzu; ministrantom i lektorom, którzy swoją postawą i zaangażowaniem włączyli się w przebieg liturgii; dziękuję naszym animatorom z oratorium, wraz z ks. Jackiem za wielogodzinną pracę przy dekoracji kościoła i w oratorium; dziękuję panu Ryszardowi (kościelnemu), za czas poświęcony przy dekoracji kościoła  i przygotowaniu do liturgii; dziękuję Scholi młodzieżowej na czele z panem Maciejem, za koncert i śpiewy; Salezjanom Współpracownikom, za każdą pracę wykonaną dla parafii; dziękuję panu Pawłowi Szelagowi oraz Danielowi; panu Krzysztofowi Karczewskiemu i pracownikom za ofiarowanie choinek, dostarczenie i ustawienie  w kościele.

  4.      Bezpośrednio po Mszy św. salezjanie i młodzież zapraszają wszystkich do oratorium na kakao i ciasto. Za przygotowanie, dziękuję ks. Jackowi i Animatorom naszego oratorium oraz naszym Współpracownikom Salezjańskim. Dziękuję Państwu Wasiakom, prowadzącym cukiernię, za ofiarowanie na tę okazję piernika  z bakaliami.  Anonimowym ofiarodawcom dziękuję za mleko i kakao.

  5.      Dziękuję firmie z naszego terenu, za dostarczenie ciepła w postaci oleju opałowego do naszego kościoła i domu. Za każdy gest dobroci, serdecznie dziękujemy.     

  6.      Dziękujemy wszystkim instytucjom, urzędom i osobom prywatnym za nadesłane życzenia pod naszym adresem.

  7.      Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, na chwilę modlitwy i poczęstowanie się cukierkiem. Kolędy niech rozbrzmiewają także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary!

  8.      Jutro, 26 grudnia, przypada święto św. Szczepana.

  9.      Wszystkim życzymy miłych i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

  Myśl:

  Dom to nie miejsce,  w którym mieszkasz,

  ale miejsce, gdzie ciebie rozumieją.     


   

  ROZKŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ


  28 grudnia 2011 (piątek)

          Grabków – 2 księży  

       Woźniaków do trasy E2 tzw. „czarna droga”

                    i dawne Gnojno Parcel nad Rowem – 1 ksiądz

  29 grudnia 2011 (sobota)

          Adamowice – 2 księży

          Krzesin i Podczachy – 1 ksiądz
 • Ogłoszenia parafialne

  Dodano: 22 grudnia 2012 r.

   

  IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 XII 2012


  1.  Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Człowiek kuszony przez diabła, pozwolił, by zamarło w jego sercu zaufanie do Stwórcy i okazując Mu nieposłuszeństwo, chciał być jak Bóg, ale poza Bogiem i nie według Boga. W ten sposób Adam i Ewa utracili natychmiast, dla siebie i dla wszystkich ludzi, łaskę pierwotnej świętości i sprawiedliwości (396-403; 415-417).  

  2.  Dziś zwrócimy naszą uwagę na postawę siedzącą:  Jest postawą słuchania i rozważania tego, co mówi Bóg, a także znakiem królewskiej godności i zasiadania do uczty.

  3.  W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro Wigilia i  potem kolejne świąteczne dni. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

  4.    Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusarozpoczniemy od Pasterki, o godz. 22.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

  5.   Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

  6.  W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Informuję, że nie będzie Pasterki w kaplicy na Łęczyckiej. W takich momentach chcemy być razem z całą wspólnotą parafialną. Po Pasterce Salezjanie i Animatorzy, zapraszają wszystkich do oratorium na kakao i ciasto. Pół godziny przed Pasterką, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii.

  7.      Intencje mszalne wywieszona są w gablocie.

  8.Kolędę rozpoczniemy po świętach, od 28 grudnia i odwiedzimy następujące miejscowości: Grabków, Woźniaków do trasy E2 tzw. „czarna droga” i dawne Gnojno Parcel nad Rowem, Adamowice, Krzesin, Podczachy. Szczegółowy plan podam w drugi dzień świąt.

  9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz  świece wigilijne

  10. Animatorzy naszego oratorium rozprowadzają własnoręcznie wykonane dekoracje bożonarodzeniowe, a Współpracownicy Salezjańscy poświęcone sianko na stół wigilijny. Zachęcam do nabycia.

  11.W ostatnim tygodniu ofiarę na instalację centralnego ogrzewania złożyły cztery rodziny w wysokości 700 zł. Bardzo serdecznie dziękuję.

  12.Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. 

  Myśl tygodnia:

  Wiara jest darem, który musi być przyjęty,

  i w którym spotyka się wolność Boska z ludzką.  
      

  Edyta Stein

 • Ogłoszenia parafialne

  Dodano: 15 grudnia 2012 r.

   

  III NIEDZIELA ADWENTU – 16 XII 2012


  1.  Kończymy nasze doroczne rekolekcje adwentowe. Swoje podziękowanie kieruję pod adresem Ks. Piotra Wyszyńskiego. Dziękuję za każde słowo kierowane do nas, za wszelkie wskazówki jak należy postępować na drodze wiary.  Życzę w imieniu nas wszystkich, aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, były okazją do przeżycia na nowo Tajemnicy przyjścia Bożego Syna, a także, aby te święta umocniły twoją miłość i wlały w serce jeszcze większy zapał czynienia dobra. 

  2.     Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Człowiek został stworzony na obraz Boży w tym sensie, że jest zdolny do poznania i pokochania, w sposób wolny, swego Stworzyciela. Jest on na ziemi jedynym stworzeniem, którego Bóg chciał ze względu na niego samego i tylko on jest wezwany do uczestniczenia w życiu Bożym, posiada godność osoby: nie jest czymś, ale kimś, zdolny poznawać siebie, w sposób dobrowolny dawać siebie oraz tworzyć wspólnotę z Bogiem i innymi osobami (355-358).

  3.  Dziś zwrócimy naszą uwagę na postawę klęczącą: Jest wyrazem uniżenia się przed Bogiem, uznania swej małości i niegodności wobec Stwórcy i Zbawcy. Jest także znakiem adoracji Boga oraz kierowania do Niego szczególnie usilnej prośby.

  4.     Intencje mszalne wywieszona są w gablocie.

  5.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 swoje imieniny będzie obchodził ks. Dyrektor Adam. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

  6.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz  świece wigilijne.  

  7. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św., Animatorzy naszego oratorium rozprowadzają własnoręcznie wykonane dekoracje bożonarodzeniowe, które mogą być drobnym prezentem dla bliskich. Zgromadzone fundusze będą przeznaczone na położenie płytek w dużej sali naszego oratorium.

  8. Współpracownicy Salezjańscy, po każdej Mszy św. rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny.

  9. Bardzo serdecznie dziękuję Salezjanom Współpracownikom za dostarczenie opłatków wigilijnych do naszych rodzin. Gdyby ktoś nie otrzymał z różnych racji, można je nabyć w kiosku, zakrystii lub w kancelarii. 

  10. W ostatnim tygodniu ofiarę na instalację centralnego ogrzewania złożyły trzy rodziny w wysokości 550 zł. Bardzo serdecznie dziękuję.

  11.Życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.  


  Myśl tygodnia:

   Wiara daje odpowiedź na to, gdzie należy szukać źródeł pomocy.
      

  Edyta Stein

 • Ogłoszenia parafialne

  Dodano: 8 grudnia 2012 r.

   

  II NIEDZIELA ADWENTU – 9 XII 2012


  1. Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Aniołowie są stworzeniami Bożymi, duchowymi, niecielesnymi, które posiadają rozum i wolę. Są nieśmiertelne i niewidzialne. Przewyższają swoja doskonałością wszystkie stworzenia widzialne. Nieustannie żyją w obecności Boga i przekazują ludziom Jego wolę oraz otaczają ich Bożą opieką (328-333, 350-351). 

  2.  Dziś zwrócimy naszą uwagę na postawę stojącą: Przyjmujemy ją na znak szacunku i czynnego zaangażowania. Jest także znakiem spełniania kapłańskiej posługi przez modlitwę i składanie ofiary oraz znakiem wolności, którą obdarza Chrystus przez swoje zmartwychwstanie. W postawie stojącej wyraża się również czuwanie w oczekiwaniu na przyjście Pana. Postawa stojąca cechuje się wyprostowaniem głowy i ciała.

  3.  Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do­ duchowej odnowy. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

  4.  Roraty dla dzieci i dorosłych sprawowane są w środy i w soboty o godz. 18.00.  

  5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższy piątek, 14 grudnia i potrwają do niedzieli, 16 grudnia. Plan rekolekcji jest następujący: w piątek i w sobotę Msza św. o godz. 9.00, 12.00, 16.00 (w kaplicy na Łęczyckiej) i 18.00. natomiast w niedzielę, wg grafiku świątecznego. Plan wywieszony jest również w gablocie. Rekolekcje poprowadzi salezjanin, ks. Piotr Wyszyński z Czerwińska. Ze spowiedzi skorzystajmy w piątek i w sobotę. Informuję, że w święta spowiadać nie będziemy. Będziemy natomiast świętować obecność Boga wśród nas. Ofiary zbierane na tacę zostaną przekazane ks. Piotrkowi na dzieło powołaniowe w Czerwińsku. Wesprzyjmy tę piękną inicjatywę, niech to będzie nasz prawdziwy dar serca.  

  6. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek – św. Łucja i w piątek – św. Jan od Krzyża.

  7.  Intencje mszalne wywieszona są w gablocie.

  8.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz  świece wigilijne. Jeśli takie świece pozostały z ubiegłego roku, to warto zanieść na grób naszych bliskich.

  9. Od przyszłej niedzieli, po każdej Mszy św., Animatorzy naszego oratorium rozprowadzać będą własnoręcznie wykonane dekoracje bożonarodzeniowe, które mogą być drobnym prezentem dla bliskich. Zgromadzone fundusze będą przeznaczone na położenie płytek w dużej sali naszego oratorium.

  10. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na ten cel. Puszki są dostępne przy wyjściu z kościoła.

  11. W ostatnim tygodniu ofiarę na instalację centralnego ogrzewania złożyły dwie rodziny w wysokości 400 zł. Bardzo serdecznie dziękuję.

  12. Solenizantom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

  Myśl tygodnia:

   Jeżeli wierzysz w Chrystusa – podejmij dzieło Chrystusa, a wiara twoja żyć będzie.      

  św. Bernard


   

  R E K O L E K C J E   A D W E N T O W E

  WOŹNIAKÓW

  14-15-16 GRUDNIA 2012  

  Rekolekcjonista – ks. Piotr Wyszyński sdb


  PIĄTEK – 14 XII 2012   

           09.00 – Msza św. z nauką ogólna

           12.00 – Msza św. z nauką ogólną

           16.00 – Kaplica – Msza św. z nauką ogólną

  18.00 – Msza św. z nauką ogólną

   

  SOBOTA – 15 XII 2012   

           09.00 – Msza św. z nauką ogólna

           12.00 – Msza św. z nauką ogólną

           16.00 – Kaplica – Msza św. z nauką ogólną

  18.00 – Msza św. z nauką ogólną

   

  NIEDZIELA – 16 XII 2012   

           08.00 – Msza św. z nauką ogólną

  09.00 – Kaplica – Msza św. z nauką ogólną 

  10.00 – Msza św. z nauką ogólną (młodzież)

           11.30 – Msza św. z nauką ogólną (dzieci)

           16.00 – Kaplica – Msza św. z nauka ogólną 

  18.00 – Msza św. z nauką ogólną

                                                                  SPOWIEDŹ – w piątek i w sobotę

                 

   

   

   

   Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 

Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com

Parafia:
parafiawozniakow@gmail.com

Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 

SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com