«  Archiwum aktualności oratoryjnych - maj 2013 »

 • Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Sewilli - Hiszpania,w dniach 10 -15 maja 2017 r.

  Dodano: 24 maja 2017 r.

  Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbyły się w tym roku w Sewilli, w Hiszpanii. W dniach 10-15 maja  br. zgromadziły one ponad 1300 uczestników z 15 krajów. Z Polski wzięło udział w Igrzyskach 157 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w lokalnych stowarzyszeniach Salezjańskiej Organizacji Sportowej. Nasze stowarzyszenie lokalne SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie było reprezentowane przez dwie drużyny oraz 4 opiekunów, razem 29 osób.

  Po zwycięstwie w ubiegłorocznych XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Łodzi, drużyna chłopców piłki nożnej rocznik 2002/2003, trenera Jacka Czekalskiego i drużyna dziewcząt rocznik 1999/2000, trenera Tomasza Kaby, zakwalifikowali się udziału w ŚIMS w Sevillii w 2017 roku. 

  Rywalizacja sportowa w Sevilli w Hiszpanii, odbywała się w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, piłka nożna i tenis stołowy - podzielonych na płeć oraz kategorie wiekowe.

  Kutnowscy młodzi sportowcy spisali się bardzo dobrze. Złoto zdobyły piłkarki z RÓŻY KUTNO, chłopcy piłkarze zdobyli trzecie miejsce - dodajmy, że w tej kategorii wiekowej, była to jedyna drużyna reprezentująca Polskę w tej kategorii wiekowej. W fazie grupowej dziewczęta pokonały drużyny z Belgii i z Hiszpanii. W półfinale zmierzyły się z drugą drużyną z Belgii, a w finale pokonały drużynę z Bratysławy - Słowacja. Wszystkie mecze wygrane.

  Zawodniczki na Mistrzostwa to: Justyna Matusiak , Klaudia Ignaczak , Natalia Otto, Paulina Matusiak, Klaudia Maciejewska, Natalia Nowacka, Oliwia Budner, Aleksandra Karczewska, Dagmara Haczyk, Natalia Hovhannisyan

  Chłopcy w swojej kategorii wiekowej rywalizowali z drużynami z: Austrii, Belgii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji. W fazie grupowej nasza drużyna stoczyła dwa pojedynki z drużynami z Hiszpanii. W pierwszym meczu z drużyną "Auximarbella B" z Malagi nasza reprezentacja wygrała 5:0. W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy pokonali drużynę "San Juan Bosco Valencja B" 4:2. Tym samym nasza drużyna zakończyła fazę grupową rozgrywek na pierwszym miejscu. Fazę pucharową rozgrywek nasi zawodnicy rozpoczęli od porażki 2:3 z drużyną „Salesianas Villaamil” z Madrytu. W kolejnych meczach nasza drużyna nie dała już żadnych szans rywalom wygrywając kolejno z drużyna Salezianas Estrecho- Hiszpania, aż 13:2 oraz drużyną „SDM Domino” Bratislava z wynikiem 5:3. Na 23 zespoły w tej kategorii zdobyliśmy trzecie miejsce.

  Zawodnicy na Mistrzostwa to: Bardziński Krystian, Cieślak Patryk, Guzek Patryk, Jakubowski Bartłomiej, Jurczak Michał, Kwiatkowski Paweł, Pawłowski Igor, Petikyan Artur, Radecki Jakub, Sakowski Damian, Sienkiewicz Miłosz, Sobota Hubert, Stolarczyk Hubert, Środecki Tobiasz, Wielgosz Piotr.

  Uczestnicy wyjazdu podkreślali, że była świetna atmosfera, piękne widoki i super pogoda. To była wspaniała przygoda oraz niezapomniane przeżycia. Róża Kutno zabłysła w Hiszpanii, pokazaliśmy światu jak gramy w piłkę. Byliśmy uczestnikami wspaniałego turnieju na światową skalę. Trzeba podkreślić, że Igrzyska Salezjański to nie tylko sport, ale także wiele wydarzeń kulturalnych i religijnych.

  W związku z dofinansowaniem wyjazdu na Światowe Igrzyska do Sevilli, dziękujemy za przygotowanie do igrzysk MSiT oraz wsparcie wyjazdu ofiarodawcom: Fundacji Lotto, Expom Sp. z o.o. Prezes Wietrzyk Marek, Przedsiębiorstwu Budowlano Inżynieryjnemu „MAVEX” Kutno Prezes Marek Michalski, PHU Anna Korzeniowska, Państwu Jurczakom z Kutna, Państwu Miziołkom z Sokoła oraz rodzicom, którzy sponsorują wyjazd swoich dzieci.

  zobacz galerię
     


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 

Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com

Parafia:
parafiawozniakow@gmail.com

Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 

SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com