«  Archiwum aktualności oratoryjnych - marzec 2013 »

 • Zimowe zajęcia sportowe z SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

  Dodano: 29 marca 2017 r.

  Zimowe zajęcia sportowe z SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

 • SALOS "RÓŻA KUTNO" Mistrzem POLSKI W FUTSALU 2017

  Dodano: 11 marca 2017 r.

  SALOS "RÓŻA KUTNO" Mistrzem POLSKI W FUTSALU 2017

  W dniach 3-5.03.2017 roku, w Żerkowie koło Jarocina odbyły się XXI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu (OIMS). Igrzyska odbywały się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Udział wzięło ponad 30 zespołów z ośrodków salezjańskich w Polsce. Rywalizowali ze sobą na halach sportowych udostępnionych przez: Gimnazjum im. Z. Herberta w Żerkowie, ul. Cmentarna 10, Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jarocinie, ul. Kościuszki 31, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 w Jarocinie, ul. Franciszkańska 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1 w Jarocinie ul. Franciszkańska 1.

  Po uroczystym otwarciu XXI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu w Żerkowie, nastąpiły dwudniowe, zacięte zmagania piłkarskie drużyn sportowych wg. systemu „każdy z każdym”.

  SL SALOS „RÓŻA KUTNO” zdobyła 3 złote medale i jeden brązowy. Zostaliśmy MISTRZAMI POLSKI SALOS 2017 w FUTSALU w kategorii B chłopców rocznik 2002/2003; w kategorii C chłopców rocznik 2004/2005; w kategorii A dziewcząt rocznik 2000/2001. Natomiast w kategorii B dziewcząt rocznik 2002/2003 zdobyliśmy medal brązowy.  

  „Młodzież dała z siebie wszystko, a gra nie była nudna, ale imponująca”! – tłumaczy ks. Henryk Chibowski sdb, prezes SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie. „Byłem obecny na wszystkich finałach i mogę powiedzieć, że nasza młodzież zachowuje się wzorowo i gra imponująco. Jest w sercu radość, duma i widać pracę trenerów poszczególnych zespołów sportowych”. Po dwóch dniach zmagań sportowych ogłoszono wyniki. Młodzież otrzymała puchary, dyplomy oraz pamiątkowe medale. Był także czas na wspólne rozmowy, posiłek i pamiątkowe zdjęcia.

  Dokonania sportowe młodzieży z SALOS „RÓŻA KUTNO” chłopców rocznik 2004/2005 w kategorii C zostały docenione przez organizatorów tych Igrzysk w sposób specjalny. Zespół nasz oprócz pięknego DYPLOMU i okazałego PUCHARU za zdobycie I miejsca w XXI OGÓLNOPOLSKICH  IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ w FUTSALU, otrzymał jeszcze PUCHAR WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO. Zostaliśmy uznani drużyną o największych walorach sportowych w IGRZYSKACH spośród wszystkich startujących zespołów męskich i żeńskich, a było ich około 30. Jest to ogromny zaszczyt i powód do  dumy, że ten tytuł przypadł właśnie nam. Pokazuje to, że ciężka praca włożona przez zawodników na treningach nie idzie na marne, a droga szkoleniowa, którą sobie obraliśmy zmierza w dobrym kierunku. Dostrzegają to także inni, z czego należy się bardzo cieszyć.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2004/05: Filipczak Paweł, Gródecki Jakub, Zagórowski Emil, Markiewicz Kacper, Wielgosz Krzysztof, Sadowski Kacper, Pasikowski Konrad, Wasilewski Sergiusz, Krygiel Miłosz, Stefan Milan, Łykowski Marcin. Trener – Robert Marzec.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2002/03: Cieślak Patryk, Sobota Hubert, Jurczak Michał, Koper Jakub, Pawlak Adrian, Petikyan Artur, Radecki Jakub, Sakowski Damian, Olczak Wiktor, Stolarczyk Hubert, Werwiński Gracjan. Kierownik drużyny – Krzysztof Stolarczyk, Trener – Jacek Czekalski.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2002/03: Oliwia Wypych, Milena Adamiak, Klaudia Maciejewska, Natalia Otto, Natalia Hovhannisyan, Natalia Nowacka. Trener – Tomasz Kaba.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2004/05: Wiktoria Harążka, Aleksandra Karczewska, Oliwia Budner, Wiktoria Wasilewska, Wiktoria Bentryn, Klaudia Szcześniak, Dominika Matusiak. Kierownik drużyny – Justyna Matusiak, Trener – Tomasz Kaba.

  Zarząd SALOS RP ogłosił, iż za rok gramy w Suwałkach, a w 2019 w Kutnie. Wtedy będziemy obchodzili jubileusz 25 - cia SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie.  

  Wyniki Meczów

  Oto wyniki poszczególnych drużyn SALOS „RÓŻA KUTNO”:

  Piłka nożna chłopcy:

  KAT .B  2002/2003

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POZNAŃ WINOGRADY    1 – 1

  SALOS POGRZEBIEŃ –  SALOS RÓŻA KUTNO                    0 – 9

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS DOBIESZCZYZNA               9 – 2

  SALOS AMICO LUBIN – SALOS RÓŻA KUTNO                    0 – 1

  SALOS RÓŻA KUTNO  –  SALOS SZCZECIN                          4 – 2

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

  1.      SALOS „RÓŻA KUTNO”  Woźniaków

  2.      SALOS POZNAŃ WINOGRADY   

  3.      SALOS SZCZECIN                        

  KAT. C  2004 i młodsi

  SALOS AMICO LUBIN – SALOS RÓŻA KUTNO                  2 – 4

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS DOBIESZCZYZNA            11 – 0

  SALOS ZABRZE – SALOS RÓŻA KUTNO                              0 – 10

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS DĄBROWA GÓRNICZA   5 – 1

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS SZCZECIN                           1 – 1

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

      1.SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków

      2.  SALOS SZCZECIN                        

      3.  SALOS AMICO LUBIN

  DZIEWCZĘTA

  KAT.A   2000/2001

  SALOS ŚWIĘTOCHŁOWICE – SALOS RÓŻA KUTNO         0 – 0

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS ŁÓDŹ – WODNA               2 – 1

  SALOS POZNAŃ WINOGRADY – SALOS RÓŻA KUTNO   2 – 4

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POGRZEBIEŃ                    0 – 0

  SALOS OŚWIĘCIM – SALOS RÓŻA KUTNO                         0 – 5

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

  1. SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków
  2. SALOS POGRZEBIEŃ
  3. SALOS ŁÓDŹ – WODNA                                 

  KAT.B   2002/2003

  SALOS DOBIESZCZYZNA – SALOS RÓŻA KUTNO               9 – 1

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POGRZEBIEŃ                      2 – 4

  SALOS DOBIESZCZYZNA – SALOS RÓŻA KUTNO               2 – 5

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POGRZEBIEŃ                      5 – 4

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

  1. SALOS DOBIESZCZYZNA
  2. SALOS POGRZEBIEŃ
  3. SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków
 • MODLITWA RÓŻAŃCOWA RODZICÓW ZA DZIECI

  Dodano: 11 marca 2017 r.

  DZIEŁO MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ RODZICÓW ZA DZIECI
  w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Michała Archanioła w Woźniakowie. 

  Co należy zrobić aby uczestniczyć w takiej róży? Jak się włączyć?

  1. Zadeklarować się że będzie się odmawiało jedną, wyznaczoną dziesiątkę różańca dziennie (Ojcze nasz, Zdrowaś... x10, Chwała ....) w intencji jw. dla własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w róży. - ma to być modlitwa z wiarą. Modlimy się u siebie w domu. Raz w miesiącu modlimy się razem w kościele, każdego 24 dnia miesiąca o godz. 17.30. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 26 marca o godz. 16.30 w Auli Domu Rekolekcyjnego w Woźniakowie.

  2. Po upływie miesiąca następuje zmiana tajemnic różańcowych tj. przesuwamy się o 1 do przodu; np. jeśli odmawiałem 1 radosną, to za miesiąc 2 radosną, a w kolejnym 3 -cią itd., zgodnie z następstwem Różańca św. Osoba która odmawia 1. tajemnicę radosną odmawia również początkowe modlitwy różańca tj. Wierzę w Boga..., Ojcze nasz ... ; 3 x Zdrowaś ...( o wiarę, nadzieję i miłość) i Chwała Ojcu ... .

  3.  Zgłosić się do inicjatorów tego dzieła i zapoznać z zasadami - podając kto się będzie modlił, za kogo, i sposób kontaktu np. telefon). Dbać o swój rozwój duchowy i mówić o tym dziele innym, zachęcać innych do takiej właśnie formy modlitwy za dzieci.

  4. Można się zapisać w kancelarii parafialnej, w zakrystii kościoła, dziś przy wyjściu z kościoła lub telefonicznie zgłosić się do osoby, która w imieniu inicjatorów przyjmuje zapisy osób. Podajemy telefon: (+48) 600.790.599

  Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej róży?

  1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.

  2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!

  3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

  Intencje:

  - prosimy o to aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.

  - Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

  - Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!

  - O uzdrowienie przyczyn grzechów których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.

  - w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego. 


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 

Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com

Parafia:
parafiawozniakow@gmail.com

Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 

SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com