«  Archiwum aktualności oratoryjnych - luty 2013 »

 • Pomimo zimy kutnowska Róża zakwitła w Lubinie

  Dodano: 14 lutego 2016 r.  XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu w Lubinie odbyły się w dniach 5-7 lutego br. W trzydniowych zmaganiach futsalowych wzięło udział ponad 270 piłkarzy z całej Polski z min. takich miast jak Lubin, Suwałki, Ostrów Wlkp., Rzeszów, Poznań, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Toruń, Oświęcim, Łódź.

  SL SALOS Kutno- Woźniaków reprezentowane było przez Sekcję Piłkarską „Róża Kutno, która na ten turniej zgłosiła 45 zawodników w trzech kategoriach wiekowych chłopców i w jednej kobiecej. Nad całością czuwał prezes SL Salos ks. Henryk Chibowski sdb.

  Kategoria A (Hubert Sobota, Bartłomiej Jakubowski, Mateusz Lewandowski, Gabriel Ruszkowski, Tobiasz Szubert, Kacper Kaczorowski, Jan Karczewski, Aleksander Olczak, Kacper Szymański, Adam Karasiewicz) -opiekun drużyny/trener Mariusz Guzek, kierownik -Adam Bandachowicz

  Kategoria B (Przemysław Bandachowicz, Patryk Cieślak, Patryk Guzek, Jakub Koper, Miłosz Sienkiewicz, Paweł Kwiatkowski, Artur Petikyan, Jakub Radecki, Damian Sakowski, Hubert Stolarczyk, Tobiasz Środecki) -opiekun drużyny/trener Jacek Czekalski, kierownik -Krzysztof Stolarczyk

  Kategoria C (Paweł Filipczak, Jakub Gródecki, Miłosz Krygiel, Oskar Karbowski, Emil Zagórowski, Kacper Sadowski, Konrad Pasikowski, Bartek Stańdo, Mikołaj Osiecki, Krystian Domański, Gracjan Sobczak, Sergiusz Wasilewski) -opiekun drużyny/trener Robert Marzec

  Kategoria A -dziewczyn (Marta Środecka, Justyna Matusiak, Paulina Matusiak, Natalia Stępniewska, Klaudia Ignaczak, Natalia Otto, Daria Gładysiak, Sara Wypych, Oliwia Wypych, Natalia Kuśmider, Klaudia Byczkowska, Weronika Paczkowska) -opiekun drużyny/trener Tomasz Kaba

  W trzydniowych zmaganiach kutnowskie drużyny zakończyły rywalizację na wysokich miejscach i tak:
  dziewczyny zajęły 1 miejsce (złote medale),
  chłopcy w kategorii B zajęli 2 miejsce (srebrne medale),
  chłopcy w kategorii C zajęli 2 miejsce (srebrne medale),
  chłopcy w kategorii A zajęli 6 miejsce.

  Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii C chłopców uznano Miłosza Krygiel - zawodnik Róży Kutno
  Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii B chłopców uznano Patryka Cieślaka - zawodnik Róży Kutno
  Królem strzelców w kategorii A dziewczyn została Justyna Matusiak - zawodnicza Róży Kutno.

  O randze turnieju świadczy fakt, iż ceremonia zamknięcia a także mecze emitowane były w stacji Polsat News. Turniej rozgrywany był na obiektach należących do miasta Lubin oraz na nowoczesnym obiekcie Narodowego Centrum Sportu w Lubinie, gdzie na co dzień trenują i rozgrywają swoje mecze zawodnicy i zawodniczki piłki ręcznej Zagłębia Lubin.

  Turniej przygotowany był perfekcyjnie. Organizacyjnie na najwyższym poziomie. Każda drużyna miała przydzielonych swoich opiekunów, którzy dbali o sprawne i bez problematyczne przemieszczanie się między obiektami. Warunki lokalowe jak i wyżywienie nawet najgorszych malkontentów mogły zadowolić.

  Zmaganiom zawodników min. przyglądali się Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, piłkarz Cracovii Kraków i reprezentacji Polski Damian Dąbrowski,  Krajowy Duszpasterz Sportowców Ks. Edward Pleń sdb, a  także Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Prezes SALOS RP, który jest Członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego prof. Zbigniew Dziubiński.

  Na Igrzyska składały się trzy następujące bloki programowe: sportowy, kulturalny, religijny. Blok sportowy to rozgrywki sportowe w kategoriach wiekowych. Blok kulturalny to uroczystości otwarcia i zakończenia Igrzysk, poznanie historii miasta i tradycji regionu, wymiana wartości między uczestnikami, występy zespołów młodzieżowych itp. Blok religijny tworzyła uroczysta Msze św. w sobotę w kościele św. Jan Bosko w Lubinie.

  Popularyzacja  salezjańskiego sportu wśród dzieci i młodzieży to kontynuowanie, według ks. Bosko, edukacji fizycznej, zdrowotnej, intelektualnej, kulturowej, duchowej, moralnej i religijnej. Integralny rozwój osoby w oparciu o to, co młodzież kocha; ruch, gra, zabawa, gry, radość. Igrzyska to właśnie spotkanie i świętowanie młodych w salezjańskim klimacie radości, przyjaźni, dobra, prawdy, odpowiedzialności, solidarności i miłości.

  Po zakończeniu turnieju pod adresem zawodników SP Róża Kutno spłynęło wiele ciepłych słów. Młodzi Kutnowscy futsalowcy zostawili po sobie wspaniałe wrażenie na organizatorach a także gościach zaproszonych. Ich sposób postępowania, determinację, zaangażowanie i dyscyplinę na boisku jak i poza nim doceniono tym, iż zostali zaproszeni na przyszłoroczne Ogólnoświatowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, które odbędą  się w Madrycie i w Barcelonie w Hiszpanii. Postawą swoją udowodnili, że zasługują na to, by Kutno było z nich dumne.

  Młodzi piłkarze SP Róża Kutno składają Prezydentowi Miasta Kutna oraz Staroście Kutnowskiemu serdeczne podziękowania za wsparcie jakie otrzymali przy realizacji projektu „Lubin 2016”. 

                                                                     Mariusz Guzek, Wiceprezes SL SALOS

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 

Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com

Parafia:
parafiawozniakow@gmail.com

Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 

SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com