«  Archiwum aktualności oratoryjnych - styczeń 2013 »

 • PIELGRZYMKA DO WŁOCH: 02.09 - 11.09.2019 r.

  Dodano: 6 stycznia 2019 r.

  PIELGRZYMKA DO WŁOCH

  (Proponowany wstępny zarys programu pielgrzymki, może ulec niewielkim zmianom)

  TERMIN: 02.09 – 11.09.2019

  1 DZIEŃ 2.09.19 WARSZAWA – RZYM, ASYŻ

  Zbiórka parking parafialny w Woźniakowie i wyjazd autokarem na lotnisko. Okęcie o g. 4.15.  Przelot do Rzymu. Transfer do Asyżu. Zwiedzanie kościółka san Damiano, Bazylika św. Klary, przejście uliczkami do Bazyliki św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało Świętego. Czas wolny ok. 1 h. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Msza święta w Bazylice. Obiadokolacja i nocleg. 

  2 DZIEŃ 3.09.19 ASYŻ – CASCIA, ROCCAPORENA,

  Śniadanie, Przejazd do Casci, miasta św. Rity. Nawiedzimy Sanktuarium św. Rity – kościół górny i dolny znany z cudu eucharystii. Następnie udamy się do Roccaporena, miejsca narodzin św. Rity. Odwiedzimy miejsca związane z życiem Świętej. Msza święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w pobliżu Rzymu.   

  3 DZIEŃ 4.09.19  RZYM.

  Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu (Audiencja Generalna dla grup polskich z Papieżem Franciszkiem). Zwiedzanie rozpoczniemy od zwiedzania bazyliki świętego Piotra: przedsionek i drzwi święte, kaplica Piety Michała Anioła, kaplica św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II. Czas na modlitwę prywatną. Zobaczymy, także baldachim Berniniego, ołtarz główny. Zejście do grot watykańskich, które są miejscem pochówku papieży. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich z kaplicą Sykstyńską. Czas wolny na zakup pamiątek. Nawiedzimy kościół św. Ducha. Wnętrze świątyni, bogato zdobione, posiada szereg kaplic. Jedna z nich poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu i Świętej Siostrze Faustynie. Znajduje się tu obraz Jezusa Miłosiernego, Statua Świętej Siostry Faustyny oraz relikwiarz. Msza święta. Przejście znaną ulicą Via della Conciliazione w kierunku Zamku Świętego Anioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

  4 DZIEŃ 5.09.19  RZYM.

  Śniadanie. Przejazd do Rzymu na Lateran. Msza święta – schody święte. Przejście do bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła rzymskokatolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Ołtarz główny od góry wieńczy gotycki baldachim, wykonany podczas pontyfikatu papieża Urbana V w 1367 r. Święty Jan Paweł II przyjeżdżał tu w Wielki Czwartek, żeby poświęcić oleje. W bazylice dokonywał także święceń kapłańskich. Tuż obok przylega kaplica papieska Santa Sanctorum. Znajduje się w niej obraz Chrystusa, który jest dziełem prawdopodobnie św. Łukasza. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionów z portretami papieża. Absyda kończąca nawę główną jest ozdobiona mozaiką w stylu bizantyjskim. Ukazano na niej Chrystusa na tronie w otoczeniu świętych: Piotra, Andrzeja, Pawła i Łukasza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

  5 DZIEŃ  06.09.19  RZYM,

  Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Na placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Wizyta w kościele Matki Bożej Śnieżnej. Po południu przejazd pod Colosseum i Forum Romanum, Pomnik Ojczyzny.

  6 DZIEŃ 07.09.19  RZYM, Monte Cassino, NEAPOL, Pompeje

  Śniadanie. Przejazd do Monte Cassino. Później Neapol. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na świecie, jest bardzo atrakcyjnym miastem pod względem zabytków, a historyczne centrum znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. W mieście znajduje się założony w 1224 roku uniwersytet. Nawiedzenie Grobu Ojca Dolindo – Msza święta jeśli nie uda się rano! Zwiedzanie Pompei. Miasto rzeczywiście przestało istnieć ale tylko w sensie istnień ludzkich, natomiast tkana miasta, budynki, infrastruktura miejska i nawet detale architektoniczne zachowały się w znakomitym stanie. Eksplozja Wezuwiusza w 79r. n e nie zniszczyła miasta, a wręcz przeciwnie: pokryła go 6-metrową warstwą odłamków skał, popiołów i kawałkami zastygłej lawy zachowując dla naszych pokoleń miasto niemalże w nienaruszonym stanie! Nawiedzenie Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach. Obiadokolacja i nocleg.

  7 DZIEŃ 08.09.19  SAN GIOVANANI ROTONDO

  Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Udamy się na zwiedzanie miejsc, w których św. Ojciec Pio prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną pw. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata Ojciec Pio spowiadał i sprawował Eucharystię. Często modlił się przed słynącym łaskami wizerunkiem Matki Bożej. Nad głównym wejściem do świątyni znajduje się chór zakonny - ulubione miejsce modlitwy Ojca Pio. Tu przed cyprysowym krzyżem 20.09.1918 Święty otrzymał stygmaty. Na frontonie kościoła znajdują się kamienne tablice upamiętniające 50-lecie kapłaństwa i 50-lecie obecności Świętego w San Giovanni Rotundo. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Następnie nawiedzimy bazylikę Matki Bożej Łaskawej konsekrowaną w 1959 roku, a także otwartą 2004 roku nową Bazylikę pw. św. Ojca Pio. Zadziwia ona swoją nowoczesną i oryginalną formą. Udamy się do kościoła dolnego – krypty – czas na modlitwę i zadumę u grobu Świętego. Nowa Bazylika. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

  8 DZIEŃ 09.09.19  SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SANT’ANGELO

  Śniadanie, po którym panoramiczny objazd części półwyspu Gargano. Monte Sant’Angelo – Sanktuarium św. Michała Archanioła. Msza święta. Z kolei udamy się na wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Powrót. Wieczorem możliwość modlitwy San Giovanni Rotondo. Nocleg i kolacja w San Giovanni Rotundo.

  9 DZIEŃ 10.09.19 LANCIANO, MANOPELLO, Mentorelli

  Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce pierwszy potwierdzony cud eucharystyczny. W sanktuarium w Lanciano przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. Przejazd do Manopello (Sanktuarium Świętego Oblicza) gdzie od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo-cudowne oblicze Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego odbite na chuście. Przejazd do sanktuarium Maryjnego w Mentorelli, które było jednym z ulubionych miejsc św. Jana Pawła II. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej Łaskawej, której opiece powierzył swój pontyfikat św. Jan Paweł II. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

  10 DZIEŃ 11.09.19 Roma

  Śniadanie, przyjazd na lotnisko, odprawa, wylot do Warszawy. Powrót do Woźniakowa.

  Kontakt: ks. Henryk Chibowski sdb – 604.48.91.91

  Szacowany koszt: ok. 50 euro na bilety wstępu, autostrada, czek point – wyjazd do miasta.

  CENA:  3 320 PLN (grupa 52 uczestników),

  Cena obejmuje: 

  Zakwaterowanie: nocleg w 3* (pokoje 2-3 osobowych),

  Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

  Transport: Lot z Warszawy i autokar we Włoszech,

  Opieka: pilot z Polski oraz lokalny przewodnik w Rzymie,

  Ubezpieczenie: od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zdrowotne,

  Urządzenia "tour guide system" na zwiedzanie o zasięgu do 150-200 m

   

  Cena nie obejmuje:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (kwota do potwierdzenia)

   

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 

Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com

Parafia:
parafiawozniakow@gmail.com

Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 

SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com