«  Archiwum aktualności parafialnych - sierpień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.08.2014 r.

  Dodano: 31 sierpnia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.08.2014 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

  2. Jutro 1 września przypada 75. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po wojnie w więzieniach politycznych.

  3. We wtorek, 2 września, Msza św. o g. 18.00 za zmarłych polecanych w wypominkach, poprzedzona modlitwą różańcową z wypominkami. Naszym modlitwom polecają się ci, którzy odeszli w miesiącu wrześniu 2013 rok i obchodzimy ich pierwszą rocznicą śmierci:

  + Teofil Łuczyński, + Genowefa Matuszewska, + Danuta Wanda Staniszewska, + Marian Grzegorz Pstrągowski, + Romuald Zygmunt Myśliwiec.

  5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. wspólne spotkanie w Oratorium. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00, od godz. 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny w naszym kościele, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i umacniania wiary. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym z nowym opiekunem ks. Józefem Grochowskim.

  6. W przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  7. W naszym kościele 8 września na Mszy św. g. 11.00 nowicjusze złożą pierwszą profesję zakonną. Polecamy ich waszej modlitwie. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. Inspektor.

  8. Do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej przybył ks. Zygmunt Wolanin z Głoskowa, który będzie pełnił posługę ekonoma domu zakonnego i pracował w duszpasterstwie i kl. Józef Łysik z Anglii, który będzie asystentem nowicjatu salezjańskiego. Otoczmy ich życzliwością i modlitwą. Niech wspierają ich nasi święci Patronowie: św. Michał Archanioł, św. Jan Bosko i Maryja Wspomożycielka.

  9. Już 07 września będzie nowa księga intencji rok 2015. Przyjmujemy intencje Mszy św. za zmarłych z rodziny, z prośbą o błog. Boże dla żyjących członków rodziny, jako podziękowanie za otrzymane dary Boże, z racji imienin, urodzin, rocznicy ślubu. Przyjmujemy Msze gregoriańskie (30 Mszy św. za zmarłych), Msze nowennowe (9 Mszy św. w różnych intencjach). Jest to dla chrześcijanina najwspanialsza forma modlitwy i pamięci o naszych najbliższych.

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.08.2014 r.

  Dodano: 24 sierpnia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.08.2014 r.

  1. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 12.00 Msza św. dożynkowa jako podziękowanie za otrzymane Boże dary płodów ziemi w Gminie Kutno.

  2. Również dziś oddamy hołd Wspomożycielce Wiernych, natomiast o g. 17.30 modlitwa różańcowa.

  3. Półkolonie Salezjańskie w miesiącu sierpniu zakończone. Udział wzięło 70 osób młodzieży gimnazjalnej plus 16 osób obsługi (w tym 6 wychowawców, 8 animatorów Oratorium oraz 2 salezjanów). Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za pogodę i bezpieczne przeprowadzenie tegorocznych półkolonii. Pragniemy także słowa podziękowania skierować w stronę Pana Prezydenta Miasta Kutno i Urzędu Miasta za wsparcie finansowe półkolonii w lipcu i sierpniu, dzięki któremu każde dziecko mogło bezpłatnie uczestniczyć w półkoloniach, również słowa podziękowania dla Pana Wójta Gminy Kutno za wsparcie półkolonii w miesiącu lipcu. Dziękujemy Współpracownikom Salezjańskim za pomoc w codziennym przygotowaniu posiłków. Dziękujemy piekarni państwa Ozdowskim, którzy wspierali nas swoimi produktami, państwu Kuciapskim z Leszczynka, Hurtowni Sardines, Hurtowni Hurt-Pap, Firmie Urbanek z Łowicza, Hetman z Bedlna, Cukierni Walczak z Kutna, OSM Krośniewice, Państwu Makowi i Marioli Rozmarynowiczom za usługi transportowe, Firmie Pini Polska i innym za produkty żywnościowe niezbędne przy organizacji półkolonii. Szczególne podziękowanie, ks. Henrykowi za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie wszystkich turnusów.

  4. We wtorek 26 sierpnia nasze myśli i serca skierujemy do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W kaplicy na ul. Łęczyckiej doroczny odpust. Msze święte o godz. 17.00, którą odprawi i wygłosi kazanie ks. Jan Sposób.

  5. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, aby dzień 26 sierpnia, był dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy o podjęcia praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla innych.

  6.Droga z Rio do Krakowa jest długa, dlatego proponujemy, abyśmy w tym roku zatrzymali się na przystanku Żyrardów - dnia 30 sierpnia 2014 roku. Zapraszamy młodzież w sobotę do Żyrardowa, Plac Jana Pawła II, rozpoczęcie godz. 19.30.

  7. Wakacje dobiegają końca. Najbliższe dni wypełniają przygotowanie do kolejnego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w pierwszy piątek miesiąca 5 września o godz. 16.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź od godz. 16.00.

  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.08.2014 r.

  Dodano: 17 sierpnia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.08.2014 r.

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na budowę i remont kościołów w diecezji łowickiej, wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów zakupu nowych konfesjonałów.

  2. W poniedziałek 18 sierpnia rozpoczyna się IV turnus półkolonii weźmie udział 40 osób z terenu gminy Kutno i miasta Kutno. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele i zakończenie o g. 15.00. W sobotę 23 sierpnia wyjazd młodzieży gimnazjalnej do Czerwińska, gdzie będzie miało miejsce uroczyste otwarcie roku jubileuszowego 200 rocznicy urodzin Jana Bosko.

  3. W czwartek,21 sierpnia o godz. 13.00 wyjazd młodzieży na Campo Bosco. Powrót 24 sierpnia o godz. 16.00. Szczegółowy program na stronie www.campo.bosko.pl.

  4.W najbliższy piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, powierzył Jej swoje losy.

  5.Trwa nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę 24 sierpnia oddamy hołd Wspomożycielce Wiernych, natomiast o g. 17.30 modlitwa różańcowa.

  6.Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Już dziś pragniemy zaprosić na dożynki Gminy Kutno. Msza św. dożynkowa w naszym kościele 24 sierpnia o godz. 12.00.

  7. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, aby dzień 26 sierpnia, był dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy o podjęcia praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla innych.

  8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

  + Eugeniusz Bonawenturczak l.64 z ul. Ogrodowej

  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.08.2014 r.

  Dodano: 10 sierpnia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.08.2014 r.

  1. Gorące Bóg zapłać za otwarte serca i ręce w przygotowaniu obiadu dla pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pieszej Pielgrzymce Płockiej. To dobre świadectwo braterstwa, którego tak bardzo brakuje na co dzień. Ugościliśmy 1200 pielgrzymów. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona 15 sierpnia o g. 10.00, na którą serdecznie zapraszamy.

  2. Półkolonie Salezjańskie w sierpniu są dla młodzieży gimnazjalnej. W poniedziałek 11 sierpnia rozpoczyna się III turnus weźmie udział 40 osób z terenu gminy Kutno i miasta Kutno. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele, zakończenie o g. 15.00 w kościele. Niech Bóg Błogosławi. Dziękujemy za wsparcie finansowe 3 i 4 turnusu przez Urząd Miasta Kutno oraz wsparcie darczyńców indywidualnych.

  3. Zapraszamy młodzież do Czerwińska n/Wisłą w dniach 21 - 24.08.2014 roku. Na tegorocznym Campo Bosco będzie miało miejsce uroczyste otwarcie roku jubileuszowego 200 rocznicy urodzin Jana Bosko. Szczegółowy program na stronie www.campo.bosko.pl. Wyjazd dla młodzieży od 16 lat i po raz pierwszy Strefa 18 +. Zapisy w Oratorium od 17 sierpnia. Koszt 55 zł + przejazd.

  4.W nadchodzący piątek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijna, celebrowaną już 14 sierpnia o godzinie 18.00. Msze w dzień uroczystości według porządku niedzielnego. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną
  tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy
  za wszelkie otrzymane dary. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja - Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga oraz tradycyjnie pamięcią sięgamy
  do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą" z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

  5. Także, 15 sierpnia rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  6. W sobotę, 16 sierpnia o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. przy kapliczce w intencji rolników we Wroczynach.

  7.Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Już dziś pragniemy zaprosić na dożynki Gminy Kutno. Msza św. dożynkowa w naszym kościele 24 sierpnia o godz. 12.00.

  8. Prosimy uczestników PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ o dokonywanie końcowej wpłaty na wyjazd. Kontakt z ks. Henrykiem.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com