«  Archiwum aktualności parafialnych - kwiecień 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 26 kwietnia 2013 r.

   

  V NIEDZIELA WIELKANOCY – 28 IV 2012


  1.  Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Kościół jest apostolski ze względu na swoje źródło, ponieważ został zbudowany na fundamencie Apostołów; ze względu na nauczanie, które jest takie samo, co nauczanie Apostołów; ze względu na swoja strukturę, ponieważ jest nauczany, uświęcany i prowadzony przez Apostołów dzięki tym, którzy są ich następcami (857, 869).

  2.  Dziś zwrócimy naszą uwagę na wyznanie wiary (credo) podczas liturgii: jest  ono odpowiedzią na usłyszane Słowo Boże. Wierni, wysłuchawszy nauczania, odpowiadają na nie wyznaniem wiary.

  3.W piątek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Tego dnia, z racji uroczystości, udzielona jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

  4.W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła, zachęcam do modlitwy przy kapliczkach. Wyrazem naszej wiary niech będzie uporządkowanie tych kapliczek. W kaplicy na ul. Łęczyckiej, nabożeństwa majowe o godz. 19.00, prowadzone będą przez wiernych.

  5.Peregrynacja Relikwii Św. Jana Bosko w Woźniakowie, odbędzie się 5-6 czerwca 2013 roku. Przyjazd Relikwii Ks. Bosko poprzedzi triduum przygotowujące nas na tę uroczystość. Już dziś serdecznie zapraszamy.

  6.  W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Katarzyna Sieneńska, patronka Europy; w czwartek – św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła; w sobotę – św. Florian, męczennik, patron strażaków.

  7.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji uroczystości w piątek, ks. Mirek odwiedzi chorych w czwartek.

  8. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. Również w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie szczególna modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu.

  9.  Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.

  11.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Robert Winiarski, kawaler, z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i Małgorzata Danuta Nowacka, panna, z parafii miejscowej – zapowiedź I. Gdyby ktoś wiedział o zaistniałych przeszkodach między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić tutejsze duszpasterstwo. Samym zaś narzeczonym życzę wszelkiego dobra na czas przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

  12.Solenizantom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


  Myśl tygodnia:

  Gdy widzimy, co ludzie wyprawiają z Kościołem, z Chrystusem żyjącym w Eucharystii, ze Mszą świętą, Ewangelią, Krzyżem, mówimy, że Bóg był bardzo odważny, powierzając to wszystko ludziom.

   

  Kard. Stefan Wyszyński

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 19 kwietnia 2013 r.

   

  IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 21 IV 2012


  1.Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Kościół jest katolicki, czyli powszechny, ponieważ jest w nim obecny Chrystus. Kościół głosi całość wiary; nosi w sobie i rozdziela pełnię środków zbawienia; i jest posłany do wszystkich narodów, zwraca się do wszystkich ludzi i obejmuje wszystkie czasy i kultury (830-831).

  2.  Dziś zwrócimy naszą uwagę na udzielanie dyspensy na terytorium danej parafii: Dyspensa jest rozluźnieniem prawa czysto kościelnego w poszczególnym przypadku. Dla słusznej przyczyny proboszcz może dyspensować od obowiązku zachowania dnia świątecznego lub dnia pokuty, albo obowiązki te może zmienić na inne praktyki – np. udzielenie dyspensy od pokarmów mięsnych w piątek (por. statut 298 i KPK. 91, 1245).  

  3.     Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw  o PowołaniaKapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania salezjańskie z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie.

  4.  Peregrynacja Relikwii Św. Jana Bosko w Woźniakowie, odbędzie się 5-6 czerwca 2013 roku. Przyjazd Relikwii Ks. Bosko poprzedzi triduum przygotowujące nas na tę uroczystość. Już dziś serdecznie zapraszamy.

  5.     W tym tygodniu patronują nam: we wtorek, 23 kwietnia, św. Wojciech, biskup i męczennik, patron Polski; w czwartek, 25 kwietnia, św. Marek Ewangelista. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Tego dnia będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory.

  6.W najbliższą środę, z racji 24 dnia miesiąca, oddamy Hołd MB Wspomożycielce Wiernych. Przed Mszą św. różaniec za Kościół, Ojczyznę i Radio Maryja.

  7.     Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  8.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.

  9.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Leszek-Jacek Filipiak, kawaler, z parafii miejscowej i Iwona-Monika Burza, panna, z parafii św. Wawrzyńca w Kutnie – zapowiedź II. Gdyby ktoś wiedział o zaistniałych przeszkodach między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić tutejsze duszpasterstwo. Samym zaś narzeczonym życzę wszelkiego dobra na czas przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

  10.W przyszłą sobotę gregorianka zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 17.00, gdyż o godz. 18.00 jest ślub.

  11.Solenizantom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


  Myśl tygodnia:

  Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle.

  Lothar Zenetti

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 13 kwietnia 2013 r.

   

  III NIEDZIELA WIELKANOCY – 14 IV 2012


  1. Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Kościół jest święty, ponieważ jego twórcą jest najświętszy Bóg; Chrystus wydał się na ofiarę, aby go uświęcić i uczynić go uświęcającym; Duch Święty ożywia go miłością (823-824).

  2. Dziś zwrócimy naszą uwagę na hymn Chwała na wysokości podczas liturgii: Jest to starożytny hymn uwielbienia Boga w Trójcy Świętej. Obecnie jest śpiewany lub recytowany we wszystkie niedziele, uroczystości i święta (z wyjątkiem okresu Adwentu i Wielkiego Postu).

  3. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń.

  4. Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy, do ciągłego powstawania i powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”! Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.

  5. Dziś w całej Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, to gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Boga, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, ale zawsze z ochotą rozważajmy słowo Boże.

  6. Peregrynacja Relikwii Św. Jana Bosko w Woźniakowie, odbędzie się 5-6 czerwca 2013 roku. Przyjazd Relikwii Ks. Bosko poprzedzi triduum przygotowujące nas na tę uroczystość. Już dziś serdecznie zapraszamy.

  7.  Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.

  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Leszek-Jacek Filipiak, kawaler, z parafii miejscowej i Iwona-Monika Burza, panna, z parafii św. Wawrzyńca w Kutnie – zapowiedź I. Gdyby ktoś wiedział o zaistniałych przeszkodach między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić tutejsze duszpasterstwo. Samym zaś narzeczonym życzę wszelkiego dobra na czas przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

  10. Dziś o godz. 15.00, odbędzie się spotkanie wielkanocne Salezjanów Współpracowników.

  11. W ostatnim tygodniu ofiarę na instalację grzejników złożyła: Bogumiła Białecka i Katarzyna Grobelna, firma „Okazjonal” z Konina – 300,00 zł oraz osoba anonimowa – 50,00 zł. Bardzo serdecznie dziękuję.

  12.Bardzo serdecznie dziękuję panu Józefowi Zientarskiemu i jego firmie INST-BUD za zainstalowanie gratisowe centralnego ogrzewania w Oratorium i salkach przy kościele.  

  13.Wszystkim życzę zdrowia i błogosławionego tygodnia.


  Myśl tygodnia:

  Anioł do Pana Boga: Panie Boże ateiści dzwonią.

  Na to Pan Bóg: powiedz im, że Mnie nie ma.

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 5 kwietnia 2013 r.

   

  II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  07 IV 2012


  1.  Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Kościół jest jeden ze względu na swoje źródło: wzorem jest jedność w Trójcy Osób jednego Boga i Syna w Duchu Świętym; jest jeden ze względu na swego Założyciela Jezusa Chrystusa; jest jeden ze względu na swoją duszę, którym jest Duch Święty. Kościół wyznaje jedną wiarę, posiada wspólne celebrowanie sakramentów, jedną sukcesję apostolską, jedną wspólną nadzieję i ożywia go ta sama miłość (813-815,866).

  2.  Dziś zwrócimy naszą uwagę na akt pokutny podczas liturgii: Akt pokutny – ma na celu obudzenie w uczestnikach liturgii, świadomości własnej grzeszności i wzbudzenie żalu za popełnione winy, by godnie i owocniej uczestniczyć w Eucharystii. Zaleca się, aby po wezwaniu do pokuty zachować chwilę ciszy.

  3. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.

  4.  W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony  z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje, tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa.

  5.  Peregrynacja Relikwii Św. Jana Bosko w Woźniakowie, odbędzie się 5-6 czerwca 2013 roku. Przyjazd Relikwii Ks. Bosko poprzedzi triduum przygotowujące nas na tę uroczystość. Już dziś serdecznie zapraszamy.

  6.     Intencje mszalne wywieszone są w gablocie.

  7.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się.

  8.  Dziś niedziela adoracyjna. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. W konfesjonale posługiwać będą kapłani: ks. Jacek, ks. Wiesław, ks. Władysław, ks. Piotr. Zapraszamy.

  9.  W niedzielę, 14 kwietnia o godz. 15.00, odbędzie się spotkanie wielkanocne Salezjanów Współpracowników.

  10.Rozliczenie z ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wpłynęło: 2.810,00 zł. Na kwiaty wydałem: 1.400,00 zł. Zakupiłem nowe nagłośnienie bezprzewodowe, które kosztowało: 1.190,00 zł.  Razem wydałem: 2.590,00 zł. Pozostało: 220,00 zł na potrzeby naszej parafii.

  11.Wszystkim życzę zdrowia i błogosławionego tygodnia.


  Myśl tygodnia:

  Wiara jest źródłem modlitwy. Jeżeli źródło wiary wyschnie,

  nie może płynąć potok modlitwy.

   św. Augustyn


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com