«  Archiwum aktualności parafialnych - luty 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 22 lutego 2013 r.

   

  II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 II 2013

  NIEDZIELA MISJI SALEZJAŃSKICH


  1.Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Kościół jest ludem, który Bóg zwołuje ze wszystkich krańców ziemi, aby utworzyć z nich wspólnotę tych wszystkich, którzy przez wiarę i chrzest stają się dziećmi Bożymi (751-752, 777,804).

  2.   Dziś zwrócimy naszą uwagę na gest pocałunku podczas liturgii: Ten gest jest wyrazem szacunku i czci. Podczas liturgii kapłan całuje ołtarz jako miejsce Ofiary Jezusa oraz księgę Ewangelii, ponieważ zawiera ona słowa samego Zbawiciela. Nadto pocałunkiem czczone są relikwie świętych oraz w Wielki Piątek krzyż.

  3.     Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego, sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania, nabożeństwa wielkopostne. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.30 dla dorosłych, a w niedziele po pierwszej Mszy św. Gorzkie Żale. W kaplicy na ul. Łęczyckiej Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

  4.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek ks. Mirek odwiedzi naszych chorych.

  5.Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. W konfesjonale posługiwać będą następujący kapłani: ks. Wiesław, ks. Jacek, ks. Władysław, ks. Piotr. Zapraszamy.

  6.     Intencje mszalne wywieszona są w gablocie.

  7.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się

  8.We wtorek o godz. 18.00, Mszę św. imieninową odprawi ks. Mirek. Zapraszam wszystkich, aby w ten sposób podziękować Bogu za jego posługę.

  9.   W poniedziałek, 25 lutego o godz. 17.00 i w I sobotę miesiąca o godz. 15.00, spotkanie grupy modlitewnej Królowej Pokoju w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.

  10.Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

  11.W Wielkim Poście, trwa akcja „Jałmużna Wielkopostna”.

  12.Wszystkim życzę zdrowia i błogosławionego tygodnia. 


  Myśl tygodnia:

   Miejcie wiarę, a zobaczycie, czym są cuda.

  Ks. Bosko

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 15 lutego 2013 r.

   

  I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 II 2013 


  1.      Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Duch Święty buduje, ożywia i uświęca Kościół: Duch Miłości przywraca ochrzczonym utracone przez grzech podobieństwo Boże i pozwala im żyć w Chrystusie, uczestniczyć w życiu Trójcy Świętej. Posyła ich, aby dawali świadectwo o Prawdzie Chrystusa i ustala ich wzajemne funkcje, aby wszyscy przynosili „owoce Ducha”(733-741,741).

  2.      Dziś zwrócimy naszą uwagę na gest nałożenie rąk: Ten gest, o którym wspomina już Biblia, stosuje się je przy udzielaniu błogosławieństwa oraz jest gestem towarzyszącym udzielaniu mocy Ducha Świętego. Z takim gestem możemy się spotkać podczas udzielania chrztu, bierzmowania, sakramentu święceń, namaszczenia chorych, rozgrzeszenia w sakramencie pokuty oraz w czasie przeistoczenia (konsekracji).

  3.      Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do  przemiany i nawrócenia. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a następnie Msza św. W kaplicy na ul. Łęczyckiej Droga Krzyżowa o godz. 16.00. W niedziele po Mszy św. z godz. 8.00 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam wszystkich na te nabożeństwa.

  4.      W piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego.

  5.      Intencje mszalne wywieszona są w gablocie.

  6.      Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się

  7.      Dziś o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie formacyjne SSW.

  8.      Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Niech one będą wyrazem naszej miłości do Jezusa i Jego Krzyża, a także zewnętrznym znakiem piękna i estetyki. Niech dekoracja Grobu Pańskiego przemówi do nas swoją tajemnicą i pięknem. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  9.      W Wielkim Poście, Caritas organizuje akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Jest to dobra okazja do praktykowania cnoty umiarkowania i wstrzemięźliwości, aby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła. Natomiast dla dzieci, przygotowane są tradycyjne skarbonki na czas Wielkiego Postu, do których można składać zaoszczędzone pieniądze. Są one dostępne w przedsionku. Tydzień po świętach,  w niedzielę Miłosierdzia Bożego, dzieci przyniosą skarbonki z zawartością i złożą je przy ołtarzu.

  10.W ostatnim tygodniu wpłynęła ofiara na instalację centralnego ogrzewania w wysokości 100,00 zł.

  11.Wszystkim życzę zdrowia, błogosławionego tygodnia. 


  Myśl tygodnia:

  Rozum bez wiary błądzi.

  św. Ireneusz

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Dodano: 7 lutego 2013 r.

   

  V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 II 2013


  1. Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Wierzyć w Ducha Świętego oznacza wyznawać, że Duch Święty jest jedną z Osób Trójcy Świętej, współistotny Ojcu i Synowi, i z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę. Duch został wysłany do serc naszych, abyśmy mogli otrzymać nowe życie dzieci Bożych 683-690,742-743).

  2.  Dziś zwrócimy naszą uwagę na uderzenie się w piersi: Uderzenie się w piersi ma miejsce tylko w czasie aktu pokutnego w liturgii. Jest to znak usposobienia pokutnego i żalu za grzechy. Podczas wykonywania tego gestu wskazujemy na serce człowieka, gdyż "z serca pochodzą złe myśli…" (Mt 15, 19).

  3. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

  4. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

  5.  Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 16.00

  6.Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu posiłków. Tego dnia możemy spożyć trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

  7. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego Matką będziemy przemierzali Drogę Krzyżową. Dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a następnie Msza św. W kaplicy na ul. Łęczyckiej Droga Krzyżowa o godz. 16.00. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 8.00 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam wszystkich.

  8.Nasze doroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku od 10 do 13 marca. Poprowadzi je salezjanin, duszpasterz młodzieży, ks. Paweł Rudnicki z Różanegostoku. Plan rekolekcji podam w późniejszym terminie.

  9. W czwartek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

  10.  Intencje mszalne wywieszona są w gablocie.

  11.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosko, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny

  12.  Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Niech one będą wyrazem naszej miłości do Jezusa i Jego Krzyża, a także zewnętrznym znakiem piękna i estetyki. Niech dekoracja Grobu Pańskiego przemówi do nas swoją tajemnicą i pięknem. Ofiary można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  13. Wszystkim życzę zdrowia, błogosławionego tygodnia oraz po chrześcijańsku przeżywania Wielkiego Postu. 


  Myśl tygodnia:

  Wierzyć – to znaczy nawet nie pytać,

  jak długo jeszcze mamy iść po ciemku.

  Ks. Jan Twardowski


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com