Aktualności oratoryjne

  • XXVI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej 14 - 16 września 2018 r.

    Dodano: 26 września 2018 r.

     Kutno areną igrzysk salezjańskiej młodzieży

    W dniach 14-16 września 2018 r. odbyły się w Kutnie XXVI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Coroczne zmagania – organizowane od lat w różnych miejscach Polski – zgromadziły tym razem ok. 1000 sportowców z przeszło dwudziestu pięciu Stowarzyszeń Lokalnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej z całej Polski.

    Otwarcie sportowej imprezy - którą patronatem objął Prezydent Miasta Kutno - odbyło się w piątkowe popołudnie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie, a w uroczystości brali udział przedstawiciele władz lokalnych z miasta Wiceprezydent Zbigniew Wdowiak, z Gminy Kutno Wójt Jerzy Bryła i powiatu kutnowskiego Starosta Krzysztof Debich, wicekurator oświaty Jolanta Kuropatwa z Łodzi, Dyrektor Wydziału Zarządu, Rozwoju i Promocji Powiatu Jacek Saramonowicz, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Kaca, prezes Zarządu Krajowego SALOS RP prof. Zbigniew Dziubiński, Krajowy Duszpasterz Sportowców ks. Edward Pleń, s. Wiceprezes SALOS RP s. Maria Kapczyńska FMA, Inspektor Salezjanów Inspektorii Warszawskiej ks. Andrzej Wujek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Małgorzata Margulska-Haczyk, dyrektor ZS nr 4 w Kutnie – Azorach Agnieszka Ryczkowska, wicedyrektor ds. sportu i rekreacji SP 9 Elżbieta Mikołajczyk, Dyrektor Banku Pekao S. A. I O/Kutno Janusz Stajuda., siostry salezjanki, salezjanie i trenerzy oraz młodzież.

    Wyjątkowym wydarzeniem w czasie igrzysk była liturgia mszy świętej. Przewodniczył jej w sobotni wieczór w kościele salezjańskim w Woźniakowie J. E. ks. bp Wojciech Osial, Biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej. W swoim słowie skierowanym do sportowców hierarcha mówił o potrzebie, aby każdy stał się przyjacielem Jezusa.

    Uczestnicy igrzysk rywalizowali w sobotę i niedzielę w czterech dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej, koszykówce i tenisie stołowym w dwóch lub trzech kategoriach wiekowych. Rozgrywki prowadzone na 12 obiektach sportowych miasta Kutno wyłoniły zwycięzców, którzy na zakończenie zmagań otrzymali puchary, medale i dyplomy. Wręczono 78 pucharów, 600 medali, 850 dyplomów. 

    To wielkie przedsięwzięcie odbyło się w roku jubileuszu 80-lecia obecności salezjanów w Woźniakowie, którzy – pod kierunkiem ks. Henryka Chibowskiego – prezesa Stowarzyszenia Lokalnego SALOS „RÓŻA KUTNO” przygotowali igrzyska. Szczególne podziękowania należą się Ministerstwu Sportu i Turystyki, Fundacji LOTTO Zarządowi Krajowemu SALOS RP, władzom Miasta Kutno, Gminie Kutno, Starostwu Powiatu Kutnowskiego, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego,. Wyrażamy wdzięczność wszystkim sponsorom, darczyńcom: Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ sp. z o.o., Piekarnia i Cukiernia Państwa Ozdowskich, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydrobud firma Państwa Złotowskich, Gospodarstwo Ogrodnicze Państwa Kuciapskich, Dom Lodów – Mariusz Jaros oraz Bank Pekao S. A. I Oddział Kutno, VIP BUSS, Hetman z Bedlna, CAR Gwarant, Expom, TBS, OSM Krośniewice, Dudki 11.pl, P H-U Majcher Wojciech Jerzy Majchrzak, Salezjanom Współpracownikom, trenerom i wolontariuszom - Animatorom Oratorium oraz wszystkim osobom życzliwym, dzięki którym XXVI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej mogły się odbyć.

    W poszczególnych dyscyplinach wygrali:

    Piłka nożna Dziewcząt "6" KAT.  A

    1. SL SALOS "RÓŻA KUTNO"

    2. SL SALOS Dobieszczyzna

    3. SL SALOS "RÓŻA KUTNO" II

    Piłka nożna Chłopcy "11" KAT. B

    1. SL SALOS "RÓŻA KUTNO"

    2. SL SALOS SŁUPSK

    3. SL SALOS EŁK

    Piłka nożna Chłopcy "6" KAT. A

    1. SL SALOS  KRAKÓW – PIAST

    2. SL SALOS "RÓŻA KUTNO" III

    3. SL SALOS "RÓŻA KUTNO" II

    Piłka nożna Chłopcy "6" KAT. B

    1.  SL SALOS SZCZECIN

    2.  SL SALOS  KRAKÓW – PIAST

    3.  SCS AMICO LUBIN 

    Piłka nożna Chłopcy "6" KAT. C

    1. SL SALOS EŁK

    2. SL SALOS SŁUPSK

    3. SL SALOS DOBIESZCZYZNA

    Koszykówka Dziewcząt KAT. A

    1. SL SALOS SŁUPSK

    2. SL SALOS PŁOCK

    3. SL SALOS  KRAKÓW – PIAST

    Koszykówka Chłopcy KAT. A

    1. SL SALOS EŁK

    2. SL SALOS PŁOCK

    3. SL SALOS DOBIESZCZYZNA

    Piłka siatkowa dziewcząt KAT. A

    1. UKS SALOS EŁK

    2. SL SALOS SUWAŁKI

    3. SL SALOS CZAPLINEK

    Piłka siatkowa dziewcząt KAT. B

    1. SL SALOS CORTILE KIELCE

    2. SL SALOS ŁÓDŹ WODNA

    3. SL SALOS LUBLIN

    Piłka siatkowa dziewcząt KAT. C

    1. UKS SALOS EŁK

    2. SL SALOS NOWA RUDA

    3. SL SALOS LUBLIN

    Piłka siatkowa chłopców KAT. A

    1. SL SALOS PŁOCK

    2. SL SALOS OSTÓW WIELKOPOLSKI

    3. SL SALOS BYDGOSZCZ

    Piłka siatkowa chłopców KAT. B

    1. SL SALOS CORTILE KILECE

    2. SL SALOS RP KRAKÓW

    3. SL SALOS ŁÓDŹ WODNA

    Piłka siatkowa chłopców KAT. C

    1. SL SALOS ŁÓDŹ WODNA

    2. SL SALOS CORTILE KILECE

    3. SP nr 2 ŻYCHLIN I

    Tenis stołowy – indywidualnie

     KAT. A – dziewczęta

    1. DYJA Milena – SALOS PŁOCK
    2. STĘPNIEWSKA Dominika – SL SALOS SUWAŁKI
    3. MARGOL Katarzyna - SL SALOS SUWAŁKI

    KAT. A – chłopcy

    1. WRONA Hubert- SL SALOS LUBLIN
    2. KOCIUBA Marcin – SL SALOS SZCZECIN
    3. POŚWIATOWSKI Jakub – SL SALOS SUWAŁKI

    KAT. B – dziewczęta

    1. MUSZTYNOWSKA Loretta – SL SALOS PRZECZNO
    2. GAWIN Aleksandra – UKS SALOS KONAZRYNY
    3. JAŻDŻEWSKA Patrycja– UKS SALOS KONAZRYNY

    KAT. B – chłopcy

    1. PALONKA Gabriel - SL SALOS LUBLIN
    2. WIRKUS Kacper – UKS SALOS KONARZYNY
    3. MAKTYNOWICZ Jakub – SL SALOS SZCZECIN

    KAT. C – dziewczęta

    1.ORPIK Emma  – SL SALOS LUBLIN
    2.PYLAK Anna – SL SALOS LUBLIN
    3. DOMANIEWSKA  Zofia - SL SALOS "RÓŻA KUTNO"

    KAT. C - chłopcy

    1.BANDERSKI Adam – SL SALOS LUBLIN
    2.DWORAK Jędrzej – SL SALOS SZCZECIN
    3.SPYCHALSKI Łukasz – SL SALOS SZCZECIN

    Tenis stołowy – gra podwójna

    KAT. A – dziewczęta

    1. STĘPNIEWSKA Dominika/DYJA Milena – SL SALOS PŁOCK
    2. MARGOL Katarzyna/TERLECKA Milena  – SL SALOS SUWAŁKI
    3. DOMANIEWSKA Maria/ HOŁUBOWICZ Dominika - SL SALOS "RÓŻA KUTNO"/SL SALOS SUWAŁKI

    KAT. A – chłopcy

    1. KOCIUBA Marcin/MAKUTYNOWICZ Jakub – SL SALOS SZCZECIN
    2. WRONA Hubert/ZDYBL Antoni – SL SALOS LUBLIN
    3. OSTROWSKI Hubert/POŚWIATOWSKI Jakub - SL SALOS SUWAŁKI

    KAT. B – dziewczęta

    1. GAWIN Aleksandra/JAŻDŻEWSKA Patrycja – UKS SALOS Konarzyny
    2. MUSZTYNOWSKA Loretta/REMISZKO Magdalena – SL SALOS PRZECZNO/SL SALOS SUWAŁKI

    KAT. B – chłopcy

    1. BANDERSKI Adam/PALONKA Gabriel – SL SALOS LUBLIN
    2. BORCZUCH Dominik/CHODORSKI Kacper – SL SALOS LUBLIN
    3. CZAPIEWSKI Filip/WIRKUS Kacper – SL SALOS KONARZYNY 

    KAT. C – dziewczęta

    1. ORPIK Emma/PYLAK Anna – SL SALOS LUBLIN
    2. LEMAŃCZYK Amanda/WNUK-LIPIŃSKA Milena – SL SALOS KONARZYNY   
    3. DOMANIEWSKA  Zofia/TOPOLEWSKA Michalina - SL SALOS "RÓŻA KUTNO"/SL SALOS PŁOCK

    KAT. C – chłopcy

    1. DWORAK Jędrzej/SPYCHALSKI Łukasz – SL SALOS SZCZECIN
    2. GRĄDZIEL Szymon/STAŚKIEWICZ Rafał – SL SALOS LUBLIN
    3. STORJEK Mikołaj/WRONA Krzysztof – SL SALOS LUBLIN

                                                              - GALERIA -


  • Informator parafialny 2018

    Dodano: 25 grudnia 2017 r.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Od 01 lipca 2018 r.
nr dostępowy 24 362-73-10 

Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com