«  Archiwum aktualności - wrzesień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXVI niedziela zwykła - 27.09.2020 rok
  ODPUST PARAFIALNY

  Dodano: 26 września 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXVI niedziela zwykła - 27.09.2020 rok
  ODPUST PARAFIALNY

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. Uroczysta Suma Odpustowa ku czci św. Michała Archanioła o godz. 12.00. Liturgii będzie przewodniczył ks. Paweł Kotliński, salezjanin, obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa.  Po Mszy świętej procesja eucharystyczna.

  2. W środę, 30 września, przypada 1 rocznica śmierci  ks. Jana Sposoba sdb. Pewnie ks. Jan bardzo  ucieszyłby się z modlitw zanoszonych do Boga w jego intencji. 

  3. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zapraszamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w piątki o godz. 16.30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W kaplicy na ul. Łęczyckiej modlitwa różańcowa i Msza św. w październiku, codziennie o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła czy kaplicy, zachęcam do wspólnego odmawianie różańca w domach.

  5.  W pierwszy czwartek będziemy prosić o otwartość serca młodzieży na przyjęcie daru powołania kapłańskiego, zakonnego i do Instytutów Świeckich. Swoją modlitwą obejmiemy ministrantów ich rodziców i rodzeństwo.

  6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy bluźnierstw i profanacji. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00

  Również w piątek, 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Zachęcam do modlitwy za ich wstawiennictwem. Nasi niebiescy opiekunowie istnieją realnie i opiekują się nami, chroniąc przed złem i prowadząc ku dobru.

  7. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 16.30 nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, które poprowadzi wspólnota „Królowej Pokoju”.

  8. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i krótka adoracja. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  9.  Pierwsze spotkanie dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców, odbędzie się 11 października o godz. 11.30.

  Myśl tygodnia: „Przebaczenie jest przywróceniem sobie wolności, 
  jest kluczem w naszym ręku do własnej celi więziennej”

                              Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

 • INTENCJE MSZALNE: 27.09 - 03.10.2020 r.

  Dodano: 26 września 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  27.09 - 03.10.2020 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXV niedziela zwykła - 20.09.2020 r.

  Dodano: 21 września 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXV niedziela zwykła - 20.09.2020 r.

  1. W dzisiejszej Liturgii Słowa Boże oświadczenie przekazane przez proroka: „Myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami” znajduje swoje narracyjne wyjaśnienie w przypowieści ewangelicznej. W skandalu doświadczonym przez robotników z pierwszej godziny kryje się cały dystans między myśleniem i działaniem Boga a myśleniem i działaniem ludzi.

  2. W tym tygodniu, w środę, wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie od godz. 18.00.

  3. Trwamy w nowennie do Patrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Michała Archanioła, którą odprawiamy na zakończenie Mszy Św. o godz. 18.00.

  4. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30, spotkanie dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców celem przygotowania się do rocznicy, którą będziemy obchodzili  w  niedzielę 4 października br.

  5. W piątek, 25 września o godz. 16.30, nabożeństwo odprawiane na wzór nabożeństw w Merdjugorje, które poprowadzi wspólnota „Królowej Pokoju”.  

  6.  W najbliższą sobotę, 26 września, o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Św., która została przełożona z maja.

  7. Uroczysta Suma Odpustowa ku czci św. Michała Archanioła w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.  Liturgii będzie ks. Paweł Kotliński sdb, obchodząc swój srebrny jubileusz kapłaństwa i pochodzący z naszej parafii.  Po Mszy świętej procesja eucharystyczna. Gorąco proszę cały orszak procesyjny i niezawodnych strażaków do wzięcia udziału.

  8. XVI Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się w sobotę 10 października. O godz. 10.30 Msza Św. w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Dziuby. Po Mszy Św. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej, w drodze modlitwa różańcowa.

  9. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Dybowie. W tym roku będą jeszcze dwie serie od 25 września i 27 listopada. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

  10. Prezydent Miasta Kutno przypomina o powszechnym spisie rolnym, który jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych i będzie trwał do 30 listopada br.
  Natomiast SANEPID i Policja przypominają o obowiązkowych maseczkach w kościołach.

  11. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Eleonorę Szukiel l. 88, Lidię Podorską l. 53, Marka Czarneckiego l. 52,

  Myśl tygodnia: „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem,
                                trzeba jeszcze być człowiekiem”.

                              Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 • INTENCJE MSZALNE: 20 – 26.09.2020 r.

  Dodano: 21 września 2020 r.

  INTENCJE   MSZALNE: 20 – 26.09.2020 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIV niedziela zwykła - 13.09.2020 rok

  Dodano: 17 września 2020 r.

   

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIV niedziela zwykła - 13.09.2020 rok

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

  2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, ale po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc, także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości.

  3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym, 15 września, (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

  4. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

  5. W piątek, 18 września, rozpoczniemy nowennę do Św. Michała Archanioła, którą odprawiać będziemy na Mszy Św. wieczornej, jako przygotowanie do odpustu parafialnego.

  6. W najbliższą niedziele, 20 września br. na godz. 16.00, do Oratorium animatorzy zapraszają swoich rodziców na „Dzień Rodzica”. Spotkanie realizowane jest w ramach zadania „Stacja przyszłość – program wsparcia dzieci i młodzieży”; dofinansowanego ze środków województwa łódzkiego i Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

  7.  Także w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne Salezjanek i Salezjanów Współpracowników.

  8. Na Mszę Św. o godz. 11.30, również w przyszłą niedzielę, zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz ich rodziców celem przygotowania się do rocznicy.

  9. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się w sobotę 10 października. 

  10.  Dziś są zbierane ofiary do puszek Caritas na utrzymanie miejsc świętych na Ziemi Świętej.

  11. SL SALOS „RÓŻA KUTNO” zwraca się o pomoc w głosowaniu na projekt: Budżet Obywatelski „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Napisaliśmy projekt na zajęcia sportowe dla najmłodszych dzieci w piłce nożnej. Projekt został bardzo dobrze oceniony i możemy pozyskać fundusze na ten cel. Teraz konieczne jest głosowanie obywatelskie. Nasz projekt ma symbol: EKU07. Powiat kutnowski. Dziś po Mszach świętych w kancelarii parafialnej ks. Henryk zaprasza do wypełnienia karty do głosowania: trzeba podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia, podpisać a pozostałe czynności, czyli zaniesienie do urny zrobi ks. Henryk.

  Można też wejść na stronę internetową www.roza.kutno.pl i tam znajduje się wejście do generatora gdzie można zagłosować. Kartę należy wypełnić, wygenerować w formacie, pdf, wydrukować i podpisać. Następnie wrzucić do urny, która znajduję się w Bibliotece Wojewódzkiej, ul. Jagiełły 6, Kutno lub ARiMR, ul. Łąkoszyńska 127, Kutno. Dziękujemy za wsparcie naszych działań.

  Myśl tygodnia: „Człowiek współczesny, chociażby niewiele wiedział  o Ewangelii i nigdy jej nie czytał, pragnie ideałów, które stawiał Chrystus ”.

                              Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 13 – 19.09.2020 r

  Dodano: 17 września 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 13 – 19.09.2020 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIII niedziela zwykła - 06.09.2020 rok

  Dodano: 6 września 2020 r.

   

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIII niedziela zwykła - 06.09.2020 rok

       1. Dziś niedziela adoracyjna po Mszy Św. o godz. 10.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. o godz. 10.00 modlitwa uwielbienia.

  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest, jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.  Msza Św. i poświęcenie ziarna o godz. 18.00.

  3. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.

  4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

  Dziś rozpoczynamy intensywne przygotowanie do tegorocznej I Komunii Św. Spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30.

  Natomiast do I Komunii Św. na przyszły rok zapisy będą w październiku.  

  5. W najbliższą niedziele Mszą św. o godz. 11.30 wspólnota Oratoryjna i Ministrancka uroczycie rozpocznie rok pracy formacyjnej. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież oraz rodziców związanych z Oratorium i Wspólnotą Ministrancką.

  6. XV Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się w sobotę 10 października.

  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Lesław Budniak l. 72 i Marian Osowski l. 90.                           Wieczny odpoczynek…

  Myśl tygodnia: „Dopóki nie wytworzy się w ludziach ^święty nałóg^, który jest cechą świętych, muszą oni bezustannie odnawiać w sobie pierwszą gorliwość ”.

                              Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 06 – 12.09.2020 r.

  Dodano: 6 września 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 06 – 12.09.2020 r.


 • INTENCJE MSZALNE: 30.08. – 05.09.2020 r.

  Dodano: 2 września 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 30.08. – 05.09.2020 r.Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com