«  Archiwum aktualności - wrzesień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIV niedziela zwykła - 15.09.2019 rok

  Dodano: 15 września 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIV niedziela zwykła - 15.09.2019 rok

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz”.  Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

  2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

  3.  Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

  4. W piątek, 20 września, rozpoczniemy nowennę do Św. Michała Archanioła, którą odprawiać będziemy na Mszy Św. wieczornej, jako przygotowanie do odpustu parafialnego.

  5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników.

  6. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii Św., deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego można pobrać w zakrystii lub u Ks. Józefa. Pierwsze spotkanie, dla dzieci i ich rodziców, odbędzie się 22 września, za tydzień, po Mszy św. o godz. 11.30.  

  7. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 nasze Oratorium rozpoczyna nowy rok duszpastersko-formacyjny. Tego dnia pamiętamy w modlitwie o wychowawcach, animatorach, kandydatach, grupach formacyjnych oraz wszystkich dobrodziejach Oratorium. Pragniemy także w ten sposób podziękować wszystkim darczyńcom, którzy w tym roku przekazali 1% podatku dochodowego na rzecz Oratorium, które posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

  Zapraszamy młodzież klas 8 oraz osoby chętne na pierwsze spotkanie Grupy Wzrastania, która przygotowuje do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.30 w oratorium. Na to spotkanie zapraszamy również uczniów klas 7 z grupy Przyjaciół Dominika Savio. Z tej racji, że przygotowanie do bierzmowania jest dwuletnie chcemy prosić rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci były obecne na tym spotkaniu.

  Zachęcamy do uczestnictwa w Wieczerniku młodych. Chcemy kontynuować to modlitewne spotkanie raz w miesiącu przeznaczone dla młodzieży. W przyszłą niedzielę adoracja w kaplicy zakonnej o godz. 17.00 oraz Msza św. w kościele o 18.00.

  SL SALOS „RÓŻA KUTNO” od 20 do 22 września br. weźmie udział 45 osób w 27 Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Łodzi. Trzy drużyny w piłce nożnej i dwie osoby w tenisie stołowym. Życzymy dobrej rywalizacji opartej na zasadzie fair play.

  8. XV Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się w sobotę 28 września. O godz. 10.30 Msza Św. w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Dziuby. Po Mszy Św. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej (w drodze modlitwa różańcowa).         

  9.  W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszli: Piotr Bugaj l.60 i Mieczysław Maślisz l. 91

                  Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

                                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • INTENCJE MSZALNE: 15 – 21.09.2019 r.

  Dodano: 15 września 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 15 – 21.09.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIII niedziela zwykła - 08.09.2019 rok

  Dodano: 8 września 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIII niedziela zwykła - 08.09.2019 rok

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

  2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

  3. W sobotę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Odpowiadając na hasło „Polska Pod Krzyżem” proponujemy o włączenie się do wspólnej modlitwy pod krzyżami w naszej parafii. Nie tylko przy kościele i kaplicy, ale i przy krzyżach przydrożnych. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy adorowali i ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

  4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

  Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowanie do I Komunii Św., deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego można pobrać w zakrystii lub u Ks. Józefa. Pierwsze spotkanie, dla dzieci i ich rodziców, odbędzie się 22 września po Mszy św. o godz. 11.30.

  5. Chłopców, którzy przystąpili już do I Komunii Świętej i chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy do zgłoszenia się do ks. Waldemara, który po każdej Mszy Św. dzisiaj, będzie na nich oczekiwał w zakrystii. Regularne spotkania dla LSO rozpoczną się od 21 września. Gorąco zachęcamy rodziców o włączenie się i pomoc swoim synom w realizacji tej pięknej służby.          

  6. XIV Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się w sobotę 29 września.

  7. Z woli Ojca Świętego Franciszka w październiku w całym Kościele przeżywać będziemy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, którego celem jest rozbudzenie w wiernych obowiązku misyjnego. Hasłem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie.

  8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Teresa Zwolińska l. 81.         

                       Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

                                                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • INTENCJE MSZALNE: 08–14.09.2019 r.

  Dodano: 8 września 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  08–14.09.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXII niedziela zwykła - 01.09.2019 rok

  Dodano: 2 września 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXII niedziela zwykła - 01.09.2019 rok

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu. Natomiast, na Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia.

  W dzisiejszą niedzielę wspominamy także ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

  Z inicjatywy papieża obchodzimy również dziś Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

  2. Zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do Instytutów Świeckich o godz. 18.00.

  3. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i za profanacje dokonujące się w naszej Ojczyźnie. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18.00. Od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.

  4. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

  6. Według wskazań Episkopatu Polski przygotowanie bezpośrednie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania i małżeństwa odbywa się przy parafii.  

  Już dziś można pobrać w zakrystii Deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego. Pierwsze spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców odbędzie się 22 września br. po tej Mszy Św. o 11.30. Prosimy o przygotowanie i złożenie deklaracji dzieci pierwszo-komunijnych podczas tego spotkania. Odpowiedzialnym za przygotowanie do I Komunii Św. jest Ks. Józef Skowron.

  7. Chłopców, którzy przystąpili już do I Komunii Świętej i chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy do zgłoszenia się do ks. Waldemara, który po każdej Mszy Św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę będzie na nich oczekiwał w zakrystii. Regularne spotkania dla LSO rozpoczną się od 21 września. Gorąco zachęcamy rodziców o włączenie się i pomoc swoim synom w realizacji tej pięknej służby.

  Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i ich rodziców zachęcamy do rozpoczęcia lub kontynuowania nabożeństw I piątków miesiąca. Pierwsza taka możliwość, po wakacjach, będzie miała miejsce w najbliższy piątek. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia komunii św. wynagradzającej. Msza św. dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30 w kaplicy domu zakonnego.

  Zapraszamy rodziców i wszystkie dzieci, które w tym roku były u I Komunii Św. na pierwsze spotkanie organizacyjno-formacyjne przygotowujące do rocznicy I Komunii Św. Spotkanie w przyszłą niedzielę, 08 września, po Mszy Św. o godz. 11.30 w kościele.

  8. Jutro, 2 września o godz. 2.30 wyjazd uczestników pielgrzymki do Włoch, powrót 11 września br.

  SL SALOS „RÓŻA KUTNO” prowadzi nabór zawodników do sekcji sportowych, bliższe informacje na plakacie.

  Zainteresowani dzwonią do trenera odpowiedzialnego za dany rocznik. Zapraszamy

 • INTENCJE MSZALNE: 01 – 07.09.2019 r.

  Dodano: 2 września 2019 r.

   INTENCJE   MSZALNE:  01 – 07.09.2019 r.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com