«  Archiwum aktualności - wrzesień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXVI niedziela zwykła - 01.10.2017 rok

  Dodano: 30 września 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie 
  XXVI niedziela zwykła - 01.10.2017 rok

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w piątki o godz. 16.30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W kaplicy na ul. Łęczyckiej modlitwa różańcowa i Msza św. w październiku, codziennie o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła czy kaplicy, zachęcam do wspólnego odmawianie różańca w domach.  

  2.  Dziś pierwsze spotkanie, dla dzieci i ich rodziców, odbędzie się, po Mszy św. o godz. 11.30.

  3.  We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych.          

  4. Kandydatów do bierzmowania z Grupy Wzrastania zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 8 października o godz. 16.30 w oratorium. Dzieci z klas od II do VII Szkoły Podstawowej zapraszamy do Scholi Dziecięcej. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 8 października o godz. 10.45 w oratorium. Osoby chętne mogą się jeszcze zgłosić. Informacje i karta zapisu dziecka przez rodziców u ks. Piotra. Ministranci i kandydaci mają spotkanie w sobotę o godz. 11.00. Zachęcamy chłopców od klasy IV do podjęcia się służby przy ołtarzu. Karty zgłoszenia w zakrystii lub u ks. Władysława.

  5. Pragniemy z radością poinformować, że powstały dwie nowe grupy sportowe w SALOS „RÓŻA KUTNO”. W piłce nożnej dziewcząt, a druga w piłce siatkowej dziewcząt. Zapraszamy dziewczęta od czwartej do szóstej klasy podstawowej. Bliższe informacje u trenerów oraz na plakatach.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i seniorów z sakramentami świętymi od godz. 9.00; od godz. 16.15 spowiedź, o 16.30 Różaniec dla dzieci i młodzieży. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem uwielbiać Boga. Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  7. Natomiast w pierwszą sobotę we wspomnienie NMP Różańcowej zapraszamy, na modlitwę różańcową do kościoła na godz. 13.30. Stańmy wszyscy 7 października na granicach Polski w 100. rocznicę objawień w Fatimie, w święto Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej - Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata – Słowa wypowiedziane w Fatimie 13 maja 1917 r. Odmówmy wspólnie cztery części różańca, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Razem módlmy się o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. W pierwszej modlimy się za rodziny, w drugiej o pokój, w trzeciej za cierpiących, w czwartej o umiłowanie modlitwy różańcowej. Świat bardzo potrzebuje modlitwy. Dlatego otoczmy nasz kraj różańcem. Pozostałe modlitwy nabożeństwa wynagradzającego w pierwszą sobotę miesiąca, rozpoczną się o godz. 15.30 w kaplicy zakonnej wraz z grupą modlitewną "Królowej Pokoju”. Tego dnia nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 17.30. 

  8. Organizujemy PIELGRZYMKĘ do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 07-17.04.2018 roku. Zapisy i bliższe informację u księdza Dyrektora Henryka. Zgłosiło się 15 osób, czekamy na następne 15 osób.       

  9. Nasze Oratorium pragnie zaprosić dzieci i młodzież na Bal Aniołów, który odbędzie się we wtorek 31 października w godz. od 17.00 do 19.30 w auli Domu Rekolekcyjnego. Uczestników prosimy o dowolny biały element ubioru oraz uśmiech.

  10. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszła: Anna Cieślak lat 81 z ul. Krośniewickiej.

                           Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

                                                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXV niedziela zwykła - 24.09.2017 rok

  Dodano: 23 września 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXV niedziela zwykła - 24.09.2017 rok

  1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. Uroczysta Suma Odpustowa ku czci św. Michała Archanioła o godz. 12.00. Przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. prob. Wiesław Felka. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna.

  2. Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 na zakończenie nowenny złożymy Hołd Wspomożycielce Wiernych. Natomiast o g. 17.30 modlitwa różańcowa. Zapraszamy Rodziców z Róż różańcowych za dzieci.

  3. Deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego można pobrać w zakrystii lub u ks. Józefa,. Pierwsze spotkanie, dla dzieci i ich rodziców, odbędzie się 1 października po Mszy św. o godz. 11.30.

  - Dzieci z klas od II do VII Szkoły Podstawowej zapraszamy do Scholi Dziecięcej. Informacje i karta zgłoszenia dziecka przez rodziców u ks. Piotra w zakrystii lub w oratorium.

  - Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania. Osoby z II i III klasy gimnazjum i starszych zapraszamy do GRUPY WZRASTANIA. Informacje i karta zgłoszenia kandydatów u ks. Piotra w zakrystii lub w oratorium. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś po mszy św. odpustowej.

  - Spotkanie Młodzieżowej Diakonii Muzycznej w sobotę 30 września o 18.30 w kościele. Zapraszamy młodzież, która śpiewem i grą na instrumentach chciałaby włączyć się w animację „Modlitwy Uwielbienia” w naszym kościele. Bliższe informacje u ks. Piotra.

  - Ministranci i kandydaci mają spotkanie w sobotę o godz. 11.00. Zachęcamy chłopców od klasy IV do podjęcia się służby przy ołtarzu. Karty zgłoszenia w zakrystii lub u ks. Władysława.

  4. Pragniemy z radością poinformować, iż nasze grupy sportowe SALOS „RÓŻA KUTNO” wzięły udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie w dniach 16-18.09.2016 roku i zajęły w piłce nożnej dziewcząt pierwsze miejsce, piłce nożnej chłopców starszych drugie miejsce, a piłce nożnej chłopców młodszych trzecie miejsce, siatkarki zajęły szóste miejsce. Gratulujemy wyników i zachęcamy do dziękczynienia Bogu. Trzy drużyny zakwalifikowały się do Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w 2018 roku, które również odbędą się w Krakowie.

  5. Jutro spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w kaplicy zakonnej, wejście przy kancelarii. Zapraszamy.

  6. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

  7. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  8. Organizujemy PIELGRZYMKĘ do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 07-17.04.2018 roku. Zapisy i bliższe informację u księdza Dyrektora Henryka. 

  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w piątki o godz. 16.30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W kaplicy na ul. Łęczyckiej modlitwa różańcowa i Msza św. w październiku, codziennie  o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

   

   

 • XXV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej z udziałem „RÓŻY KUTNO”

  Dodano: 23 września 2017 r.

  XXV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej z udziałem RÓŻY KUTNO.

  Przyszłość polskiego sportu – najlepsi młodzi zawodnicy Salezjańskiej Organizacji Sportowej z całej Polski rywalizować będą po raz dwudziesty piąty, tym w razem w Krakowie. Wśród nich nasi zawodnicy SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w następujących dyscyplinach sportowych: piłka nożna chłopców kat. A i kat. C, piłka nożna dziewcząt kat. B oraz siatkówka dziewcząt Kat. A. Razem z opiekunami 55 osób. Będą reprezentować nasze stowarzyszenie i nasze miasto Kutno.

  Sport dla młodzieży to nie tylko doskonała forma spędzania wolnego czasu, rozwój sprawności fizycznej i rywalizacja – to także narzędzie wychowania, krzewienia w młodych ludziach takich wartości jak: pokój, przyjaźń, prawda, godność osoby i zasady fair play. Takie właśnie cele przyświecają XXV Ogólnopolskim Igrzyskom Młodzieży Salezjańskiej, organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS Piast Kraków, w dniach 15-17 września 2017 r.

  Salezjańska Organizacja Sportowa (SALOS), będąca częścią międzynarodowej organizacji Polisportive Giovanili Salesiane Internazionale (PGSI) z siedzibą we Włoszech, od kilkudziesięciu lat łowi talenty sportowe wśród młodzieży z całej Polski. Daje również możliwość pielęgnowania tych talentów podczas regularnych treningów, obozów i rozgrywek sportowych organizowanych na poziomach od lokalnego do międzynarodowego. Brak selekcji oraz niskie składki członkowskie pozwalają rozwijać się sportowo wszystkim chętnym, bez względu na ich sytuację rodzinną i materialną. Dzięki temu, odkrywa prawdziwe perełki – niezwykle uzdolnionych młodych zawodników, będących przyszłością polskiego sportu.

  Podczas XXV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej miasto Kraków zgromadzi ponad 1000 młodych zawodników reprezentujących drużyny lokalne ze wszystkich zakątków naszego kraju. Młodzież rywalizować będzie w czterech dyscyplinach sportowych: koszykówka, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy, a miejscem rozrywek będą obiekty sportowe krakowskich uczelni i Klubu Sportowego TS Wisła Kraków.

  Poza sportowym aspektem spotkania, celem tych dni jest także propozycja kulturalno-religijna, z której młodzi sportowcy skorzystają zwiedzając miasto Kraków oraz uczestnicząc we wspólnych nabożeństwach.

  Patronat honorowy nad XXV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej objął m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Metropolita Krakowski Abp. Marek Jędraszewski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka i inni.

  Za rok XXVI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbędą się w Kutnie w dniach 14 – 16.09.2018.

                                                                                Ks. Henryk Chibowski sdb

  Link do GALERII: http://igrzyska2017.salezjanie.com/multimedia/foto/
  ___________________________________________________________ 

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIV niedziela zwykła - 17.09.2017 rok

  Dodano: 18 września 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie 
  XXIV niedziela zwykła - 17.09.2017 rok

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości chrześcijańskich, na których oparte są fundamenty Europy. 

  2. Uroczysta Suma Odpustowa ku czci św. Michała Archanioła w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. prob. Wiesław Felka. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna.

  3. Deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego można pobrać w zakrystii lub u ks. Józefa,. Pierwsze spotkanie, dla dzieci i ich rodziców, odbędzie się 1 października po Mszy św. o godz. 11.30.

  - Dzieci z klas od II do VII Szkoły Podstawowej zapraszamy do Scholi Dziecięcej. Informacje i karta zgłoszenia dziecka przez rodziców u ks. Piotra w zakrystii lub w oratorium.

  - Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania. Osoby z II i III klasy gimnazjum i starszych zapraszamy do GRUPY WZRASTANIA. Informacje i karta zgłoszenia kandydatów u ks. Piotra w zakrystii lub w oratorium. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 września po mszy św. odpustowej.

  - Uczniów klas VII Szkół Podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, którzy chcieliby rozpocząć formację animatora oratorium i włączyć się w jego działania zapraszamy na spotkanie w piątek 22 września o godz. 17.30 w oratorium.

  - Spotkanie Młodzieżowej Diakonii Muzycznej w sobotę 30 września o 18.30 w kościele. Zapraszamy młodzież, która śpiewem i grą na instrumentach chciałaby włączyć się w animację „Modlitwy Uwielbienia” w naszym kościele. Bliższe informacje u ks. Piotra.

  - Ministranci i kandydaci mają spotkanie w sobotę o godz. 11.00. Zachęcamy chłopców od klasy IV do podjęcia się służby przy ołtarzu. Karty zgłoszenia w zakrystii lub u ks. Władysława.

  4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

  5. W tym roku przypada 70 rocznica złożenia profesji zakonnej przez naszego współbrata ks. Jana Sposoba. Dostojny Jubilat, tego dnia będzie uczestniczył w Eucharystii, sprawowanej w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, podczas której modlić się będziemy o potrzebne łaski na kolejne lata wiernej służby Bogu w Zgromadzeniu Salezjańskim.

  6. XIII Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się w najbliższą sobotę 23 września.

  7. W niedzielę, 24 września, na Mszy św. o godz. 18.00 na zakończenie nowenny złożymy Hołd Wspomożycielce Wiernych. Natomiast o g. 17.30 modlitwa różańcowa. Zapraszamy Rodziców z Róż różańcowych za dzieci.

  8. Organizujemy PIELGRZYMKĘ do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 07-17.04.2018 roku. Zapisy i bliższe informację u księdza Dyrektora Henryka.       

  9. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszli: Jerzy Walczak lat 65 z Gnojna, Bogumił Józefowicz l. 65 z Osiedla Kolejowego i Jadwiga Marciniak l. 93 z ul. Reymonta   

  10. W dzisiejszej Niedzieli o „Różańcu do granic” i zachęta papieża Franciszka do Tweetowania a w Gościu Niedzielnym o huraganach, które pojawiają się coraz częściej.

              Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

                                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIII niedziela zwykła - 10.09.2017 rok

  Dodano: 13 września 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXIII niedziela zwykła - 10.09.2017 rok

  1.  W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania, a więc szczególna modlitwa za dzieci, młodzież i wychowawców.

  2.   Również dziś, o godz. 15.00 spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników.

  3.  Według wskazań Episkopatu Polski przygotowanie bezpośrednie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Można pobrać, w zakrystii lub u ks. Józefa, Deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego. Pierwsze spotkanie, dla dzieci i ich rodziców, odbędzie się 1 października po Mszy św. o godz. 11.30.

  4.  Trwają zapisy do Scholii Dziecięcej. Zapraszamy dzieci od klasy II do klasy VII Szkoły Podstawowej. Informacje i karta zgłoszenia dziecka przez rodziców u ks. Piotra w zakrystii lub w biurze oratorium.

  Młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich, czyli kandydatów do bierzmowania, zapraszamy do GRUPY WZRASTANIA. Informacje i karta zgłoszenia kandydatów u ks. Piotra w zakrystii lub w biurze oratorium. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 września po mszy św. odpustowej.

  Osoby chętne – uczniowie klasy 7, gimnazjów i szkół średnich – mogą uczestniczyć w bezpłatnej Oratoryjnej Szkole Gitarowej. Nauka gry na gitarze klasycznej – kurs podstawowy rozpocznie się 15 września o godz. 17.00 w oratorium. Zajęcia będzie prowadził ks. Piotr.

  Ministranci i kandydaci są zaproszeni na pierwsze spotkanie powakacyjne w sobotę o godz. 11.00. Zachęcamy chłopców z klasy IV do podjęcia się służby przy ołtarzu. Karty zgłoszenia w zakrystii lub u ks. Władysława.

  5. Młodzież, która uczestniczyła w półkoloniach zapraszamy na spotkania formacyjne w Oratorium. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, w Oratorium, o godz. 17.00.

  6. Młodzież zgrupowana w SALOS „RÓŻA KUTNO” w dniach 15-17.09.2017 będzie uczestniczyć w XXV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie. Udział weźmie 55 osób. Startujemy w piłce nożnej chłopców i dziewcząt oraz w siatkówce dziewcząt. Są to eliminacje do Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które odbędą się także w Krakowie w 2018 roku.

  7. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem, znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, a po męce nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Zachęcam do udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 18.00.

  8. W piątek, 15 września, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  9. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Matki Bożej w Świętej Lipce i w Gietrzwałdzie wyruszy 16 września, w sobotę, o godz. 7.00 z naszego parkingu. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym  jest artykuł o objawieniach w Gietrzwałdzie.

          10. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
  w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

  A w dzisiejszej Niedzieli  o strategii „świętej wojny” islamistów.

      11. XIII Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się 23 września, w sobotę za dwa tygodnie.

  12. Organizujemy PIELGRZYMKĘ do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 07-17.04.2018 roku. Zapisy i bliższe informację u księdza Dyrektora Henryka.  

  13. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszła Stanisława Kruszyna lat 89 z ul. Krośniewickiej.

                            Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

                                                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXII niedziela zwykła - 03.09.2017 rok

  Dodano: 4 września 2017 r.

   

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

  Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania i przy chrzcie św. dziecka, małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.

  3. Według wskazań Episkopatu Polski przygotowanie bezpośrednie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.  Już dziś można pobrać w zakrystii Deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października po Mszy św. o godz. 11.30.

  Młodzież z II i III klasy gimnazjum oraz starszych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania, zapraszamy do GRUPY WZRASTANIA. Będzie to grupa formacyjna dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z naszej parafii. Zapisy do końca września. Informacje i karta zgłoszenia kandydatów u ks. Piotra w zakrystii lub w oratorium.

  Zapraszamy dzieci od klasy II do klasy VII Szkół Podstawowych do grupy formacyjnej SCHOLA DZIECIĘCA. Zajęcia odbywać się będą w niedzielę o godz. 10.45 w oratorium, po czym dzieci będą uczestniczyły z rodzicami we Mszy św. o godz. 11.30. Informacje i karta zgłoszenia dziecka także u ks. Piotra w zakrystii lub w biurze oratorium.

  4. Jutro i we wtorek na naszym parkingu można złożyć elektrośmieci.

  5. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.  Tego dnia z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich we wszystkich kościołach w Polsce zostanie dokonany AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. My uczynimy to na Mszach św. o godz. 17.00 w kaplicy a w kościele o godz. 18.00. 

  6. W przyszłą niedzielę, 10 września, o godz. 15.00 spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com