«  Archiwum aktualności - sierpień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26.08.2018 rok

  Dodano: 25 sierpnia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ  26.08.2018 rok

  1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej, jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

  2. Wakacje, urlopy, dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

  Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.

  Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców Mszę Świętą w przyszła niedzielę o godz. 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi oraz poświęcimy tornistry.

  3.  Pierwsza sobota miesiąca przypada 1 września, będzie to również 79 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas sobotniej Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna natomiast nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  4. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. 

  5. Gorące podziękowania p. Henrykowi Kaczmarkowi za odnowienie Kapliczki Powstańców przy Łęczyckiej także p. Zbigniewowi Szwajerskiemu za oczyszczenie ścian kapliczki. Niech Bóg obdarza potrzebnymi łaskami. Bóg zapłać.

   

              

 • INTENCJE MSZALNE: 26.08-01.09.2018 r.

  Dodano: 25 sierpnia 2018 r.

  INTENCJE MSZALNE: 26.08-01.09.2018 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XX niedziela zwykła - 19.08.2018 rok

  Dodano: 19 sierpnia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XX niedziela zwykła - 19.08.2018 rok

  1.  Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

  2. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana Wszechświata, dlatego w środę, 22 sierpnia, w liturgii wspominamy Maryję, jako Królową.

  3. Trwamy w nowennie do MB Wspomożenia Wiernych, którą zakończymy 24 sierpnia Hołdem złożonym  Matce Bożej

  4. W czwartek, 23 sierpnia, Światowy Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

  5. W sobotę, 25 sierpnia, o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Modlitewnej „Królowej Pokoju” w kaplicy zakonnej.

  6. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

  7.  Od 14 sierpnia do najbliższej środy grupa dwudziestu animatorów naszego oratorium przebywa w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie odbywa się Szkoła Animatora Oratorium. Dziękujemy Ministerstwu Obrony Narodowej oraz Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, z którymi realizowane są wspólne zadania, za wsparcie tego edukacyjnego wydarzenia.

      Od najbliższego czwartku (23 sierpnia) do niedzieli grupa dwudziestu trzech osób wraz z ks. Piotrem weźmie udział w kolejnym spotkaniu młodych pod nazwą Campo Bosco. Wydarzenie ma miejsce w Czerwińsku nad Wisłą i będzie składać się z momentów modlitwy, warsztatów, spotkań z zaproszonymi gośćmi, koncertów oraz konferencji tematycznych. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kutnie i Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za wsparcie finansowe tego wyjazdu.

    

 • INTENCJE MSZALNE: 19-25.08.2018 r.

  Dodano: 19 sierpnia 2018 r.

  INTENCJE MSZALNE: 19-25.08.2018 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIX niedziela zwykła - 12.08.2018 rok

  Dodano: 12 sierpnia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XIX niedziela zwykła - 12.08.2018 rok

  1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

  2. Gorące podziękowania wszystkim, którzy przyszli z pomocą pątnikom zdążającym na Jasną Górę: całym rodzinom, osobom indywidualnym i Instytucjom Państwowym.  „Niech Wszechmogący Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro i udzieli swego Błogosławieństwa dla Was i Waszych bliskich. Was i Wasze sprawy zanosimy przed oblicze Czarnej Madonny. Będziemy modlić się o świętość życia, wierność, mądrość, czystość i miłość” napisali Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej.

  3. We wtorek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

  4. W środę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Przyniesione wieńce symbolizują także duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

  5. Wraz z świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

  6. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie: Czesławę Borkowską l. 68.

            Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:
                                                      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

 • INTENCJE MSZALNE 12–18 sierpnia 2018 r.

  Dodano: 12 sierpnia 2018 r.

  INTENCJE MSZALNE 12–18 sierpnia 2018 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVIII niedziela zwykła - 05.08.2018 rok

  Dodano: 5 sierpnia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XVIII niedziela zwykła - 05.08.2018 rok

  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

  2. Dziś niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. 

  3. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

  4. We wtorek, 7 sierpnia, ok. godz. 14.00, poczęstujemy obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pielgrzymce Płockiej. Na ten cel można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła lub przygotować poczęstunek. Już dziś dziękuję za ofiarność, dobroć i hojność serca.

  5. W czwartek, 9 sierpnia, przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy,
  a w piątek, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

  6. Do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej przybył z Suwałk ks. Waldemar Trendziuk, którego główną posługą będzie katecheza w Zespole Szkół na Azorach i posługa w parafii. Otoczmy ks. Waldemara modlitwą; niech Pan dodaje sił a MBW Wiernych prowadzi.

  7. W Niedzieli artykuł godny przeczytania pt. „Kto pamięta o Edycie Stein?” Wrocław, Lubliniec i Auschwitz. Trzy miasta na mapie Polski są ściśle związane ze św. Edytą Stein, patronką Europy a w Gościu Niedzielnym: „Nie ma wolności bez trzeźwości”  

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 05-11.08.2018 r.

  Dodano: 5 sierpnia 2018 r.

   INTENCJE MSZALNE: 05-11.08.2018 r.

 • Obóz sportowy w Rumii - lipiec 2018 r.

  Dodano: 5 sierpnia 2018 r.

  Obóz sportowy w Rumii 

  Młodzi sportowcy SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie, z rocznika 2007, 2008 i 2009 wzięli udział w obozie sportowym od 16 do 26 lipca br. w Rumi. Obóz dla był 50 osób dofinansowany przez Wojewodę Łódzkiego i Wójta Gminy Kutno. W programie obozu zorganizowanego w SP nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi były wyjazdy nad morze oraz różnego rodzaju sparingi sportowe, wyjazdy turystyczne po Kaszubach do takich miejsc jak: Kartuzy, Szymbark, Wieżyca oraz wyjazdy na pływalnię w Redzie, czy park trampolin w Rumii. Młodzi zawodnicy SL Salos „Róża Kutno” grali na boiskach przy ul. Bukowej w Rumii. Mówi jeden z trenerów - To nie jest tak, że przychodzę na zajęcia z dziećmi, rzucam im tylko piłkę, i mówię: „grajcie”, każdy z trenerów ma wpracowany profesjonalny program szkoleniowo-wychowawczy. Obecny prezes SL Salos „Róża Kutno” podkreśla: priorytetem jest praca wychowawcza z młodzieżą. Salos to nie jest zwykły klub sportowy. To nie o to tutaj chodzi. Kierujemy się zasadami św. Jana Bosko, naszego patrona. On wskazywał na cztery ważne zasady w wychowaniu młodego człowieka. Po pierwsze, dom, który daje bezpieczeństwo. Po drugie, szkoła, która uczyła charakteru. Po trzecie, właśnie boisko, niezwykle ważne miejsce. I czwarta kwestia to Kościół, który ewangelizuje i wychowuje oraz wychowuje i ewangelizuje. Nasi wychowankowie grają w II lidze wojewódzkiej Junior B1 i Trampkarz C 2 oraz w III lidze kobiet grają dziewczęta, następne grupy grają w systemie ŁZPN: Młodzik Starszy D1, Młodzik Młodszy D2, Orlik E1, Orlik E2, Żak 1. Grupa naborowa ŻAK F2. Każdy zawodnik musi trzymać się regulaminu, nie może przeklinać, w szkole musi zachowywać się odpowiednio, nie może opuszczać lekcji. Czy tak rzeczywiście jest? Tak, odpowiada Prezes: nasi zawodnicy osiągają wysokie wyniki w nauce, od 3,5 do średniej 5,8. Myślę, że wielu dokonało dużego postępu w nauce i zachowaniu. Chcą z nami być i jest to dla nas  wielka radość pracy z młodzieżą. Jakie są plany? Wciągnięcie do Salosu rodziców dzieci, może stworzymy coś na zasadzie rady rodziców. Rodzi się taki pomysł, aby na tym forum rozmawiać, dyskutować o wielu kwestiach, problemach, sytuacjach, aby dzieci otrzymały jak największe wsparcie od dorosłych. Dziękujemy trenerom SALOS i animatorom Oratorium za opiekę nad dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy otaczali nas modlitwą. Bóg zapłać.

                                                                                         - GALERIA -

 • Wakacje na sportowo z Salos „Róża Kutno” - Rumia 2018 r.

  Dodano: 5 sierpnia 2018 r.

  Wakacje na sportowo z Salos „Róża Kutno”

  W dniach 26 lipca – 05 sierpnia 2018 roku w Rumi - niedaleko od morza, bo tylko 13 km - odbył się drugi obóz sportowy Salos dla pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży. Organizatorem było SL SALOS „RÓŻA Kutno” w Woźniakowie, a uczestnikami – dzieci i młodzież z grup sportowych 2004/ 2005, 2006  oraz grupa rekreacyjna z okolic gminy i miasta Kutna.   Obóz poprowadzili ksiądz Henryk Chibowski, wychowawcy to diakon Józef Łysk sdb z Krakowa, trenerzy Robert Marzec, Jakub Szymański oraz wolontariusz Roman Szcześniak, Angelika Gawot, Klaudia Królikowska z Oratorium. Oprócz aktywności sportowych uczestnicy brali udział w wyjazdach do Jumpcity Rumia – park trampolin, Aquapark Reda jeden z większych w Europie oraz wycieczka autokarowa po Kaszubach oraz wyjazdy nad morze do Rewy i Mechelinek. Odwiedziliśmy muzeum kaszubskie, nauczyliśmy się alfabetu kaszubskiego, zwiedziliśmy kolegiatę kartuską oraz erem zakonników. Pojechaliśmy do Wieżycy o wysokości 328,7 m n.p.m. Wznosi się ona na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w Rezerwacie Szczyt Wieżyca. To najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale całym Niżu Europejskim.Wieża widokowa na szczycie Wieżyca, piękne widoki panorama Kaszub, ciekawe miejsca na Pomorzu. No i Szymbark. Najbardziej znaną atrakcją centrum jest bez wątpienia Dom do Góry Nogami. Jego nazwa dokładnie odzwierciedla konstrukcję, a wchodząc do środka można doświadczyć przedziwnego uczucia. Ma on symbolizować dzisiejszy świat, który czasem też wydaje się być postawiony na głowie. Warto dodać, że dom w Szymbarku był pierwszym tego typu obiektem, a kolejne to jedynie kopie pomysłu. W Szymbarku stoi wiele budynków, które zostały rozmontowane i przeniesione z innych miejscowości, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są to miedzy innymi Dom Harcerza z Wieżycy, Dom Sybiraka z Irkucka, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady czy Dom Powstańca Polskiego z Adampola (Turcja). To jedyna taka okazja, aby zobaczyć wszystkie te obiekty w jednym miejscu. Zrekonstruowano też Bunkier Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” działającej podczas drugiej wojny światowej na Kaszubach. Ciekawie prezentują się też rekordowe obiekty – Najdłuższa Deska Świata (46,53 m – Rekord Guinnesa), Największy Fortepian Świata (prawie 2 m wysokości, 6 m długości, waży niemal 2 tony i koncertuje), oraz Stół Noblisty (35 długości, może zasiąść przy nim 230 osób). Specjalnie dla najmłodszych przygotowano Kaszubski Świat Bajek, w którym mogą posłuchać tradycyjnych opowieści. Działa tu też park linowy, plac zabaw i mini zoo. Głowa mała co można zobaczyć na Kaszubach. Byliśmy zakwaterowani w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi, tu spaliśmy i jedliśmy ciepłe i pyszne obiady. Treningi na kompleksie boisk Salos Rumia. Sparingi wyjazdowe do Wejherowa i u nas w Rumi na boisku MOSiR Rumia. Dodatkowymi atrakcjami były wieczory pogodne. Młodzi sportowcy rocznik 2004/2005 i 2006 rozegrali mecze kontrolne z Pogoń Zduńska Wola  w Ośrodku Olimp w Żelistrzewie koło Pucka oraz w Rumi mecz rocznika 2006 z Rumskim Klubem Sportowym „Orkan”, także rocznik 2004/05 z Klubem Sportowym „Gryf” z Wejherowa. Nie zapomnieliśmy o modlitwie, Mszy świętej w niedzielę w pobliskim kościele Podwyższenia Krzyża świętego u salezjanów w starej Rumi. Dziękujemy rodzicom, że zaufali organizatorom i wyprawili dzieci na wyjazd do Rumi z salezjanami.

                                                                                               - GALERIA -


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com