«  Archiwum aktualności - sierpień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXI niedziela zwykła - 27.08.2017 rok

  Dodano: 26 sierpnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXI niedziela zwykła - 27.08.2017 rok

  1. Wakacje, urlopy, dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

  Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.

  Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w przyszłą niedzielę o godz. 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi oraz poświęcimy tornistry.

  2.   W czwartek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego.

  3.   W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i seniorów z sakramentami świętymi od godz. 9.00; od godz. 16.15 spowiedź, o 16.30 Msza św. dla dzieci i młodzieży. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę zapraszamy, wraz z grupą modlitewną "Królowej Pokoju”, do odprawiania nabożeństwa wynagradzającego w pierwszą sobotę miesiąca, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  4.  Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

  5. Młodzież oratoryjną zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się 1 września br. w Oratorium o godz. 17.30.  

  6.   Zapisy kandydatów do bierzmowania i do I komunii od przyszłej niedzieli.

  7.  16-17 września b.r. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Matki Bożej w Świętej Lipce i w Gietrzwałdzie. Orientacyjny koszt pielgrzymki w wysokości 150-170 zł, w tym nocleg i trzy posiłki. Zapisy u Salezjanów Współpracowników w kiosku parafialnym. Można się zapisać również telefonicznie. Numery telefonów w gablocie ogłoszeń.

  8. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. 

  9.   W dniach 4 i 5 września na naszym parkingu będzie można złożyć elektrośmieci. (ulotka) 

  10.   W Niedzieli ciekawy artykuł o Instytucie Świeckim założonym przez Prymasa Wyszyńskiego a do Gościa jest dołączony film Misja.

  11. W ostatnim tygodniu na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie odprowadziliśmy Jana Marciniaka l. 78 z ul. Chrobrego.

                   Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu…

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XX niedziela zwykła - 20.08.2017 rok

  Dodano: 19 sierpnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XX niedziela zwykła - 20.08.2017 rok

  1. Dziś w naszej parafii dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas dziękczynienia prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również o tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. Msza św. dożynkowa dziś o godz. 11.30.

  2.Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego. 

  3. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w czwartek, 24 sierpnia oddamy hołd Wspomożycielce Wiernych, natomiast o g. 17.30 modlitwa różańcowa.

  4. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

  5. W piątek, 25 sierpnia, o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Modlitewnej „Królowej Pokoju” w kaplicy zakonnej.

  6. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W kaplicy na ul. Łęczyckiej doroczny odpust; Msza święta o godz. 17.00.

  7.W dniach 4 i 5 września na naszym parkingu będzie można złożyć elektrośmieci. Proszę więc je przygotować i w tych dniach dostarczyć. 

  8. 16-17 września b.r. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do SanktuariówMatki Bożej w Świętej Lipce i w Gietrzwałdzie. Orientacyjnykosztpielgrzymki w wysokości 150-170 zł, w tym nocleg i trzy posiłki. Zapisy u Salezjanów Współpracowników w kiosku parafialnym. Można się zapisać również telefonicznie. Telefony w gablocie ogłoszeń.

  9. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie: Elżbietę Kwiatkowską l. 64 z ul. Zamoyskiego i Andrzeja Lachowicza l. 80 z ul. Krośniewickiej

                  Polećmy ich duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

                                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIX niedziela zwykła - 13.08.2017 rok

  Dodano: 16 sierpnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XIX niedziela zwykła - 13.08.2017 rok

  1. Gorące podziękowania wszystkim, którzy przyszli z pomocą pątnikom zdążającym na Jasną Górę. „Niech Wszechmogący Bóg wynagrodzi Wam za wszelkie dobro i udzieli swego Błogosławieństwa dla Was i Waszych bliskich. Was i Wasze sprawy zanosimy przed oblicze Czarnej Madonny” napisali Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej.

  2. Jutro w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

  3. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę.

  4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. 

  5. W środę, 16 sierpnia młodzież naszego Oratorium wyjeżdża na Szkołę Animatora Oratorium do Czerwińska nad Wisłą oraz na spotkanie Campo Bosco. Udział weźmie ponad 20 osób. 

  6. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To dziękczynienie Panu Bogu za plony.  Zapraszamy na dożynki Gminy Kutno. Msza św. dożynkowa w naszym kościele, w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 11.30.

  7.  W dniach 3 i 4 września na naszym parkingu będzie można złożyć elektrośmieci. Proszę więc je przygotować i w tych dniach dostarczyć.

  8.  16-17 września b.r. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Matki Bożej w Świętej Lipce i w Gietrzwałdzie. Orientacyjny koszt pielgrzymki w wysokości 150-170 zł, w tym nocleg i trzy posiłki. Zapisy u Salezjanów Współpracowników w kiosku parafialnym. Można się zapisać również telefonicznie. Telefony w gablocie ogłoszeń. 

  9.   W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie: Wandę Jędrzejczak z ul. Żeromskiego, l. 70.

            Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

   

                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVIII niedziela zwykła - 06.08.2017 rok

  Dodano: 5 sierpnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XVIII niedziela zwykła - 06.08.2017 rok  

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

  2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  3. Jutro, 7 sierpnia, ok. godz. 14.00, poczęstujemy obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pielgrzymce Płockiej. Na ten cel można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła lub przygotować poczęstunek. Już dziś dziękujemy za ofiarność, dobroć i hojność serca. 

  4. W środę, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy,
  a w czwartek, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

  5. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To dziękczynienie Panu Bogu za plony. Już dziś pragniemy zaprosić na dożynki Gminy Kutno. Msza św. dożynkowa w naszym kościele, 20 sierpnia o godz. 11.30. 

  6. Stowarzyszenie Lokalne SALOS "RÓŻA KUTNO" w Woźniakowie prowadzi nabór do grup sportowych w piłce nożnej chłopców i dziewcząt, piłce siatkowej dziewcząt od czwartej klasy szkoły podstawowej. Zapisy u trenerów od sierpnia 2017 roku. Zajęcia sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Henryka oraz na stronie internetowej www.roza.kutno.pl 

  7. W dniach 16-17 września b.r. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Matki Bożej w Świętej Lipce i w Gietrzwałdzie. Orientacyjny koszt pielgrzymki w wysokości 150-170 zł, w tym nocleg i trzy posiłki. Zapisy u Salezjanów Współpracowników w kiosku parafialnym. Można się zapisać również telefonicznie. Telefony w gablocie ogłoszeń.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com