«  Archiwum aktualności - sierpień 2014 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.08.2015 rok

  Dodano: 30 sierpnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.08.2015 rok

  1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

  2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele w pierwszy piątek miesiąca 4 września o godz. 16.30,  podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź od godz. 16.00.  Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, aby nowy rok rozpocząć z Panem Bogiem.

  3. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. wspólne spotkanie w Oratorium. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00, od godz. 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 16.00 w domu rekolekcyjnym.

   

  5. W przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

   

  6. Także w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 będziemy dziękować Panu Bogu za trzyletnią posługę duszpasterską ks. Dyrektora Adama Homoncika sdb w naszej wspólnocie parafialnej.

   

  7. W naszym kościele 8 września na Mszy św. g. 11.00 nowicjusze złożą pierwszą profesję zakonną. Polecamy ich waszej modlitwie. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. Inspektor.

   

  8.Już 13 września będzie nowa księga intencji rok 2015. Przyjmujemy intencje Mszy św. za zmarłych z rodziny, z prośbą o błog. Boże dla żyjących członków rodziny, jako podziękowanie za otrzymane dary Boże, z racji imienin, urodzin, rocznicy ślubu. Przyjmujemy Msze gregoriańskie (30 Mszy św. za zmarłych), Msze nowennowe (9 Mszy św. w różnych intencjach). Jest to dla chrześcijanina najwspanialsza forma modlitwy i pamięci o naszych najbliższych.

   

  9. Wychodząc z kościoła proszę wziąć dla siebie i sąsiadów program Misji świętych, które rozpoczniemy za trzy tygodnie w naszej parafii.

   

  10. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Jadwiga Jolanta Sobczyk, l. 55 z ul. Konduktorskiej.

   

  Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu;

                                    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.08.2015 rok

  Dodano: 16 sierpnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.08.2015 rok


  1. W dzisiejszą niedzielę przypada 200 Rocznica Urodzin Księdza Bosko. W tym dniu pragniemy wyrazić wdzięczność Bogu za jego życie, powołanie i charyzmat, a także za to, że my sami staliśmy się częścią tego doświadczenia Kościoła.  Ksiądz Bosko został poznany przez dzieci, młodzież i dorosłych, w ten sposób podzieliliśmy się z Kościołem i społeczeństwem tym, co mamy najcenniejszego. Po Mszach świętych ucałowanie relikwii świętego. Młodzież oratoryjną zapraszamy na Mszę o godz. 18.00.

  2.Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Innym wyrazem naszej miłości bliźniego może być zaangażowanie się w zorganizowanie właściwego wypoczynku dla młodzieży i dzieci pozbawionych możliwości wyjazdu na wakacje. Musimy przemyśleć te sprawy i podjąć konkretne działania.

  3. Dożynki Gminy Kutno, czyli dziękczynienie za zbiory, będą połączone z Mszą Świętą w naszym kościele 23 sierpnia o godz. 11.30. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

  4. Za tydzień przypada dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku, a także Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, ale obchodzony publicznie po raz pierwszy dopiero w 2011 roku w Warszawie. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, bo nawiązuje on do daty podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow, co miało miejsce 23 sierpnia 1939 roku.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - 15.08.2015 rok

  Dodano: 15 sierpnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - 15.08.2015 rok

  1. Dziś radujemy się z Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta nosi w pobożności ludowej nazwę Matki Bożej Zielnej. Zebrani na Eucharystii wyznajemy wiarę w to, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako najwspanialszy owoc odkupienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Łączymy się duchowo ze wszystkimi wiernymi, którzy oddają dziś cześć Maryi Wniebowziętej i proszą o łaskę nieba dla siebie, a w szczególności z tymi, którzy gromadzą się dzisiaj w naszym narodowym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze.

  2. Z dzisiejszą uroczystością związany jest zwyczaj błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż. Ten obrzęd będzie miał u nas miejsce na zakończenie każdej Mszy Świętej. 

  3. Dożynki Gminy Kutno, czyli dziękczynienie za zbiory, będą połączone z Mszą Świętą w naszym kościele 23 sierpnia o godz. 11.30. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

  4. Dziś przypada również święto Wojska Polskiego, ustanowione już w wolnej Polsce dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku, kiedy to dzięki interwencji Matki Bożej podczas bitwy pod Radzyminem nasza armia powstrzymała inwazję bolszewików na Polskę i Europę. Dlatego dziękujemy Maryi za dotychczasową opiekę nad naszą Ojczyzną i prosimy o dalszą.

  5. Zapraszamy młodzież na spotkanie Campo Bosco w dniach 27 – 30 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Ratujcie Nasze Dusze". Zapisy w Oratorium do 16 sierpnia. Koszt 55 zł.

  6. W najbliższą niedzielę przypada 200 Rocznica Urodzin Księdza Bosko. W tym dniu pragniemy wyrazić wdzięczność Bogu za jego życie, powołanie i charyzmat, a także za to, że my sami staliśmy się częścią tego doświadczenia Kościoła.  Ksiądz Bosko został poznany przez dzieci, młodzież i dorosłych, w ten sposób podzieliliśmy się z Kościołem i społeczeństwem tym, co mamy najcenniejszego. Po Mszach świętych ucałowanie relikwii świętego. Młodzież oratoryjną zapraszamy na Mszę o godz. 18.00.

  7. Miłym gościom, przybyłym do naszej parafii na wypoczynek, życzymy, aby poznawanie piękna naszego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością przybliżało ich do Boga i Matki Najświętszej

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.08.2015 rok

  Dodano: 9 sierpnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.08.2015 rok

   

  1. Gorące Bóg zapłać za otwarte serca i ręce w przygotowaniu obiadu dla pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pieszej Pielgrzymce Płockiej. To dobre świadectwo braterstwa, którego tak brakuje na co dzień. Ugościliśmy 1100 pielgrzymów. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona 16 sierpnia o g. 10.00, na którą serdecznie zapraszamy.

  2. W piątek wieczorem o godz. 18.00 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

  3. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w dzień uroczystości według porządku niedzielnego. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja - Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga oraz tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać 95. rocznicę Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

  4. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Już dziś pragniemy zaprosić na dożynki Gminy Kutno. Msza św. dożynkowa w naszym kościele 23 sierpnia o godz. 11.30. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni.

  5. Zapraszamy młodzież na spotkanie Campo Bosco w dniach 27 – 30 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Ratujcie Nasze Dusze". Zapisy w Oratorium. Koszt 55 zł.

  6. Wyjazd uczestników PIELGRZYMKI "Italia Christiana" wyjazd autokarem dnia 18 sierpnia br. o g. 4.30 z Woźniakowa, powrót 27 sierpnia br. samolotem do Warszawy i przyjazd autokarem do Woźniakowa.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.08.2015 rok

  Dodano: 2 sierpnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.08.2015 rok

  1. Dzisiejsza niedziela – to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 11.30 modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w sierpniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2. Umocnieni komunią św. starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

  3. We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej modlitwa różańcowa w intencji zmarłych o godz. 17.30.

  4. Również we wtorek, wyjeżdża 30 osób na kolonie do Orawki zorganizowane przez Salos Woźniaków.

  5. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00.  Gorąco zachęcamy parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii.

  6. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30 a o 18.00 Msza św. i nabożeństwo. W kaplicy na Łęczyckiej Msza święta o godz. 17.00. W ten piątek, z powodu nieobecności księży, nie odwiedzimy chorych. Najbliższe odwiedziny 4 września.

  7. Natomiast 7 sierpnia w piątek ok. godz. 14.00, poczęstujemy obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pielgrzymce Płockiej. Na ten cel można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła lub przygotować poczęstunek. Już dziś dziękujemy za ofiarność, dobroć i hojność serca.

  8. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Już dziś pragniemy zaprosić na dożynki Gminy Kutno. Msza św. dożynkowa w naszym kościele 23 sierpnia o godz. 11.30.

  9. Zapraszamy młodzież na spotkanie Campo Bosco w dniach 27 – 30 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Ratujcie Nasze Dusze". Zapisy w Oratorium. Koszt 55 zł.

  10. Uczestnikom PIELGRZYMKI "Italia Christiana" przypominamy, że wyjazd jest autokarem dnia 18 sierpnia br. o g. 4.30 z Woźniakowa, powrót 27 sierpnia br. samolotem do Warszawy i przyjazd autokarem do Woźniakowa.

  11. Do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej przybył ks. Józef Skowron z Anglii, a wcześniej 25 lat był na misjach w Zambii. Będzie pełnił posługę wikariusza parafialnego. Otoczmy Go życzliwością i modlitwą.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com