«  Archiwum aktualności - lipiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 14.07.2019 rok

  Dodano: 14 lipca 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 14.07.2019 rok

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale i poprzez sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

  2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!  Czas wolny wykorzystajmy także na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek religijnych czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.

  3.  We wtorek, 16 lipca, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

  4. W ubiegłą niedzielę do puszek na pogorzelców w Gołębiewie Starym zostało zebranych 1.402,- zł., które w piątek, w obecności kierownika GOPS-u p. Małgorzaty Modrzejewskiej i Pracownika Socjalnego p. Moniki Kowalskiej, zostały przekazane poszkodowanym. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

  5. Za dwa tygodnie, 28 lipca, na zakończenie każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  6. Jutro, 15 lipca, rozpoczyna się drugi turnus półkolonii organizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie, również 180 osób z terenu naszej gminy, miasta i powiatu Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie każdego dnia o g. 15.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno oraz Wojewodzie Łódzkiemu. Dziękujemy za pomoc i przekazane produkty potrzebne w organizacji półkolonii: Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krośniewice, Państwu Kuciapskim z Leszczynka, Firmie Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ, Bankowi Żywności w Kutnie, Firmie Hetman z Bedlna, Firmie Bracia Urbanek z Łowicza. Także Braciom Karczewskim z Firmy Tartak za przygotowane boisko do mini piłki. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienną pomoc przy przygotowywaniu kanapek dla dzieci oraz wychowawcom i animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi.  

  6. Na stolikach w przedsionku kościoła jest wyłożony miesięcznik Apostolstwo Chorych do wzięcia i przeczytania.

  7.  W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Janinę Ławniczak l. 93

             Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:                                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • INTENCJE MSZALNE: 14 – 20.07.2019 r.

  Dodano: 14 lipca 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  14 – 20.07.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 07.07.2019 rok

  Dodano: 6 lipca 2019 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 07.07.2019 rok

  1. Dzisiaj przeżywamy „Niedzielę Adoracyjną”; po Mszy Św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 18.00, Wieczór uwielbienia.

  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym można uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu pomocny jest internet.

  3. Dziś są zbierane ofiary do puszek na pogorzelców w Gołębiewie Starym.

  4. Natomiast 28 lipca, w niedzielę, na zakończenie każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  5. Jutro, 8 lipca, rozpoczyna się turnus półkolonii organizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie, weźmie udział 180 osób z terenu naszej gminy, miasta i powiatu Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie każdego dnia o g. 15.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno oraz Wojewodzie Łódzkiemu. Dziękujemy za pomoc i przekazane produkty potrzebne w organizacji półkolonii: Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krośniewice, Państwu Kuciapskim z Leszczynka, Firmie Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienną pomoc przy przygotowywaniu kanapek dla dzieci oraz wychowawcom i animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi.  

  6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Marian Domżalski l. 78

        Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 07 – 13.07.2019 r.

  Dodano: 6 lipca 2019 r.

   INTENCJE  MSZALNE: 07 – 13.07.2019 r. • Wręczenie aktu Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna
  ks. Janowi Sposobowi

  Dodano: 6 lipca 2019 r.

  Wręczenie aktu Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna
  ks. Janowi Sposobowi

  4 lipca miało miejsce uroczyste wręczenie Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna Ks. Janowi Sposobowi. Przewodniczący Rady Miasta Kutna Mariusz Sikora wraz z Zastępcą Prezydenta Jackiem Boczkają przekazali Akt nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna oraz symboliczną szablę. W uroczystości udział również wziął Radny Rady Miasta Kutno Rafał Jóźwiak.

  Wręczona szabla to replika oficerskiej szabli Wojska Polskiego, na pochwie której widnieje herb Kutna, a na głowni wygrawerowany jest napis: "Księdzu Janowi Sposobowi Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutno A.D. 2019" .

  Honorowe Obywatelstwo Miasta Kutna ks. Janowi Sposobowi nadano Uchwałą Nr VIII/88/19 Rady Miasta Kutno z dnia 14 maja 2019 r. To najwyższe wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności za zasługi dla tutejszej społeczności. Ks. Jan Sposób został uhonorowany m.in. za wieloletnie kultywowanie postaw patriotycznych w społeczności lokalnej poprzez upamiętnianie Powstania Styczniowego i działalność na rzecz środowiska kombatantów Armii Krajowej. Uznanie budzi także wieloletnia posługa duszpasterska i opieka duchowa nad chorymi w kutnowskim szpitalu.

  Ksiądz Jan Sposób to kapłan wielkiej wiary, patriota, kombatant, społecznik, nauczyciel, wychowawca młodzieży, człowiek o imponującej sumienności, o ogromnym szacunku do pracy, także pełen pokory i skromności.

  14 lutego 2019 roku ks. Jan Sposób obchodził 96. urodziny. Obecnie przebywa w ośrodku zdrowia w Mariówce koło Przysuchy. Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutno składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia.
  https://ekutno.pl/pl/11_wiadomosci/40611_wreczenie_aktu_honorowego_obywatelstwa_miasta_kutna_ks_sposobowi.html

   Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com