«  Archiwum aktualności - lipiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVII niedziela zwykła - 28.07.2019 r.

  Dodano: 28 lipca 2019 r.

   

  Ogłoszenia duszpasterskie 
  XVII niedziela zwykła - 28.07.2019 r.

  1.  Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek – o 18.00 Msza św. i nabożeństwo. W kaplicy na Łęczyckiej Msza święta o godz. 17.00. W sobotę – zapraszamy, wraz z grupą modlitewną "Królowej Pokoju”, do odprawiania nabożeństwa wynagradzającego w pierwszą sobotę miesiąca, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  3. Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w pierwszy piątek września. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

  4. W środę ostatni dzień miesiąca, to miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego.

  5. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

  6. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

  7.  W piątek, 2 sierpnia, wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

  8. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  9. 7 sierpnia, w następną środę, ok. godz. 14.00, poczęstujemy obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pielgrzymce Płockiej. Na ten cel można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła lub przygotować poczęstunek. Już dziś dziękujemy za ofiarność, dobroć i hojność serca.

  10. Jutro, 29 lipca, rozpoczyna się pierwszy turnus obozu sportowo-wychowawczego w Rumii zorganizowanego przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie,  50 osób z terenu naszego powiatu kutnowskiego. Zbiórka o godz. 7.30 na parkingu parafialnym, odjazd o g. 8.00. Powrót do Woźniakowa 04 sierpnia ok. 16.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe: Pani Wójt Gminy Kutno, Wojewodzie Łódzkiemu i Ministerstwu Sportu i Turystyki.

  11. W związku z kończącym się XX tygodniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców, za chwilę modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr. Za złożone ofiary, w imieniu misjonarzy, serdeczne Bóg zapłać.

   

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 28.07 – 03.08.2019 r.

  Dodano: 28 lipca 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE: 28.07 – 03.08.2019 r.

 • Półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

  Dodano: 23 lipca 2019 r.

   Rzut beretem od Kutna w Woźniakowie, trwały półkolonie letnie 
  dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez SL SALOS „RÓŻA KUTNO”.

  W dniach od 08 do 12 lipc a i od 15 do 19 lipca odbywają się w Woźniakowie letnie półkolonie. W dwóch pięciodniowych turnusach, organizowanych przez wspomniane stowarzyszenie, wypoczywa w sumie 360 osób w wieku szkolnym z terenu miasta Kutna i powiatu kutnowskiego. W tym roku hasłem przewodnim wszystkich turnusów są słowa „Łączy nas ksiądz Bosko”, nawiązujące do osoby świętego z Turynu – ks. Jana Bosko, założyciela salezjanów. W swoim Oratorium, które było domem dla bezdomnych, parafia bez terytorium, szkołą życia oraz boiskiem, gdzie spotykają się młodzi, gdzie żyje się radośnie i zawiera nowe znajomości.  Ksiądz Bosko do swojego Oratorium oprócz modlitwy, katechizmu wprowadził innowację sport. Miejscem wychowania prewencyjnego stało się boisko, gdzie młody człowiek doświadcza relacji osobowych, gdzie jest zabawa, gra, ruch, radość. A zatem integralny rozwój osoby ludzkiej dokonuje się w oparciu o to, co młodzież kocha, a zatem sport staje się drogą życia. Innowacyjność ks. Bosko na tle sportu stała się zasada integralności, gdzie ciało jest czynnikiem integralności, bo człowiek, posiada ciało, a zatem rozwój fizyczny jest jednym z celów wychowania młodego człowieka. Wychowanie fizyczne jest włączone w integralny rozwój osoby ludzkiej i to jest salezjańska pedagogia boiska.

  Półkolonie w Woźniakowie to już tradycja. One łączą dzieci i młodzież z różnych środowisk, rodzin i o różnych umiejętnościach. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15. W planie półkolonii są m.in. zajęcia integracyjne w grupach, integracja muzyczna, konkurs plastyczny pt. „Nasz sportowiec na 5” oraz przedstawienie teatralne zawierające program profilaktyczny, spotkanie z Policjantem i Strażakami. Na boisku: gry i zabawy, ulubiona gra sportowa chorągiewki, a także wyjazdy do Aquaparku oraz wycieczki do Łodzi – Park Trampolin – Stacja Grawitacja, Skansen w Kłóbce – zwiedzanie i lekcja muzealna. W każdy czwartek w SP nr 1 odbył się festiwal zabawy. Klockologia -  to zabawa jako metoda i środek stosowany w nauczaniu oraz wychowaniu. Jest zabawą, która uczy. Kładzie nacisk na rozwój i współpracę bawiących się dzieci. To naturalne materiały w zgodzie z naturą  jako antidotum na krzykliwe kolory współczesnych bajek i ich bohaterów, a zatem kładziemy nacisk na rozwój. W planie zajęć codzienna modlitwa, słówko na dzień dobry, animacja muzyczna w kościele parafialnym oraz liturgia eucharystyczna na zakończenie każdego turnusu. Każdy uczestnik półkolonii otrzymuje na zakończenie nagrodę za udział – kolorową czapeczkę z hasłem wypoczynku i worek termo aktywny z herbem stowarzyszenia oraz pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom, które dofinansowały lub wsparły rzeczowo letni wypoczynek.
  Dziękujemy szczególnie: władzom Miasta Kutno oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wyrażamy także naszą wdzięczność wszystkim darczyńcom i wolontariuszom: Gospodarstwu Państwa Kuciapskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krośniewicach, Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu T.D.J. Ozdowscy z Kutna, Firmie Hetman z Bedlna, Firmie Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ, Bankowi Żywności w Kutnie, Firmie Bracia Urbanek z Łowicza. Także Braciom Karczewskim z Firmy Tartak za przygotowane boisko do mini piłki.  Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienną pomoc przy przygotowywaniu kanapek dla dzieci oraz wychowawcom i animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi.  

                                                     - GALERIA ZDJĘĆ -

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVI niedziela zwykła - 21.07.2019 rok

  Dodano: 21 lipca 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XVI niedziela zwykła - 21.07.2019 rok

  1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

  2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radosnych i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

  3. W czwartek 25 lipca w liturgii wspominamy Św. Krzysztofa patrona kierowców a w niedzielę na każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  4. Także w czwartek, 25 lipca, spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w Kaplicy zakonnej.

  5. W piątek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

  6.  W najbliższą sobotę animatorzy naszego Oratorium udają się do Czerwińska nad Wisłą na Szkołę Animatora Oratorium. W zajęciach, do 5 sierpnia, będzie uczestniczyć ponad dwadzieścia osób. Dziękujemy Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za wsparcie finansowe tego wyjazdu.

  Podczas wspomnianego wydarzenia 3 sierpnia o godz. 11.00 profesję wieczystą w Zgromadzeniu Salezjańskim złoży wychowanek oratorium i nowicjatu w Woźniakowie i nasz parafianin kleryk Adrian Arkita. Zachęcamy do duchowej łączności w tym dniu z młodzieżą i profesem wieczystym przez dar modlitwy.

  Zapraszamy młodzież od 15 lat na wakacyjne spotkanie pod nazwą CAMPO BOSCO. Odbywać się ono będzie w dniach 22-25 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą. W programie momenty refleksji, warsztaty, rekreacja i uwielbienie, modlitwa oraz koncerty ciekawych zespołów i spotkania z gośćmi. Koszt 20 zł. Informacje i zapisy do 7 sierpnia u ks. Piotra.

  7.  7 sierpnia ok. godz. 14.00 przybędą do nas pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Płockiej. Jak co roku postarajmy się ich podjąć poczęstunkiem. Można także złożyć do skarbony ofiarę na ten cel. Już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

  8.  W Niedzieli: rozmowa z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski na temat ostatnich profanacji w naszej Ojczyźnie a w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o rozproszeniach na modlitwie i ich przezwyciężaniu pt. „Strzelanina”

 • INTENCJE MSZALNE: 21 – 27.07.2019 r.

  Dodano: 21 lipca 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 21–27.07.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 14.07.2019 rok

  Dodano: 14 lipca 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 14.07.2019 rok

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale i poprzez sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

  2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!  Czas wolny wykorzystajmy także na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek religijnych czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.

  3.  We wtorek, 16 lipca, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

  4. W ubiegłą niedzielę do puszek na pogorzelców w Gołębiewie Starym zostało zebranych 1.402,- zł., które w piątek, w obecności kierownika GOPS-u p. Małgorzaty Modrzejewskiej i Pracownika Socjalnego p. Moniki Kowalskiej, zostały przekazane poszkodowanym. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

  5. Za dwa tygodnie, 28 lipca, na zakończenie każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  6. Jutro, 15 lipca, rozpoczyna się drugi turnus półkolonii organizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie, również 180 osób z terenu naszej gminy, miasta i powiatu Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie każdego dnia o g. 15.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno oraz Wojewodzie Łódzkiemu. Dziękujemy za pomoc i przekazane produkty potrzebne w organizacji półkolonii: Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krośniewice, Państwu Kuciapskim z Leszczynka, Firmie Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ, Bankowi Żywności w Kutnie, Firmie Hetman z Bedlna, Firmie Bracia Urbanek z Łowicza. Także Braciom Karczewskim z Firmy Tartak za przygotowane boisko do mini piłki. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienną pomoc przy przygotowywaniu kanapek dla dzieci oraz wychowawcom i animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi.  

  6. Na stolikach w przedsionku kościoła jest wyłożony miesięcznik Apostolstwo Chorych do wzięcia i przeczytania.

  7.  W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Janinę Ławniczak l. 93

             Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:                                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • INTENCJE MSZALNE: 14 – 20.07.2019 r.

  Dodano: 14 lipca 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  14 – 20.07.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 07.07.2019 rok

  Dodano: 6 lipca 2019 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 07.07.2019 rok

  1. Dzisiaj przeżywamy „Niedzielę Adoracyjną”; po Mszy Św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 18.00, Wieczór uwielbienia.

  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym można uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu pomocny jest internet.

  3. Dziś są zbierane ofiary do puszek na pogorzelców w Gołębiewie Starym.

  4. Natomiast 28 lipca, w niedzielę, na zakończenie każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  5. Jutro, 8 lipca, rozpoczyna się turnus półkolonii organizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie, weźmie udział 180 osób z terenu naszej gminy, miasta i powiatu Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie każdego dnia o g. 15.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno oraz Wojewodzie Łódzkiemu. Dziękujemy za pomoc i przekazane produkty potrzebne w organizacji półkolonii: Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krośniewice, Państwu Kuciapskim z Leszczynka, Firmie Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienną pomoc przy przygotowywaniu kanapek dla dzieci oraz wychowawcom i animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi.  

  6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Marian Domżalski l. 78

        Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 07 – 13.07.2019 r.

  Dodano: 6 lipca 2019 r.

   INTENCJE  MSZALNE: 07 – 13.07.2019 r. • Wręczenie aktu Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna
  ks. Janowi Sposobowi

  Dodano: 6 lipca 2019 r.

  Wręczenie aktu Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna
  ks. Janowi Sposobowi

  4 lipca miało miejsce uroczyste wręczenie Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna Ks. Janowi Sposobowi. Przewodniczący Rady Miasta Kutna Mariusz Sikora wraz z Zastępcą Prezydenta Jackiem Boczkają przekazali Akt nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna oraz symboliczną szablę. W uroczystości udział również wziął Radny Rady Miasta Kutno Rafał Jóźwiak.

  Wręczona szabla to replika oficerskiej szabli Wojska Polskiego, na pochwie której widnieje herb Kutna, a na głowni wygrawerowany jest napis: "Księdzu Janowi Sposobowi Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutno A.D. 2019" .

  Honorowe Obywatelstwo Miasta Kutna ks. Janowi Sposobowi nadano Uchwałą Nr VIII/88/19 Rady Miasta Kutno z dnia 14 maja 2019 r. To najwyższe wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności za zasługi dla tutejszej społeczności. Ks. Jan Sposób został uhonorowany m.in. za wieloletnie kultywowanie postaw patriotycznych w społeczności lokalnej poprzez upamiętnianie Powstania Styczniowego i działalność na rzecz środowiska kombatantów Armii Krajowej. Uznanie budzi także wieloletnia posługa duszpasterska i opieka duchowa nad chorymi w kutnowskim szpitalu.

  Ksiądz Jan Sposób to kapłan wielkiej wiary, patriota, kombatant, społecznik, nauczyciel, wychowawca młodzieży, człowiek o imponującej sumienności, o ogromnym szacunku do pracy, także pełen pokory i skromności.

  14 lutego 2019 roku ks. Jan Sposób obchodził 96. urodziny. Obecnie przebywa w ośrodku zdrowia w Mariówce koło Przysuchy. Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutno składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia.
  https://ekutno.pl/pl/11_wiadomosci/40611_wreczenie_aktu_honorowego_obywatelstwa_miasta_kutna_ks_sposobowi.html

   Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com