«  Archiwum aktualności - lipiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVII niedziela zwykła - 29.07.2018 r.

  Dodano: 29 lipca 2018 r.

   

    Ogłoszenia duszpasterskie 
  XVII niedziela zwykła
  - 29.07.2018 r.

  1.  Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

  2. We wtorek ostatni dzień miesiąca, to miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego.

  3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

  4. W czwartek, 2 sierpnia, wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek – o 18.00 Msza św. i nabożeństwo. W kaplicy na Łęczyckiej Msza święta o godz. 17.00. W sobotę – zapraszamy, wraz z grupą modlitewną "Królowej Pokoju”, do odprawiania nabożeństwa wynagradzającego w pierwszą sobotę miesiąca, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.  Tego dnia zachęcam do szczególnej modlitwy za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona św. Jana Marii Vianneya.

  6.  Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  7. Od 1 sierpnia po domach Współpracowników Salezjańskich będą peregrynowały relikwie Bł. Aleksandry Marii da Costa jednej z największych mistyczek XX wieku. Była Salezjanką Współpracownicą. Przez 4 lata (1938-1942) przeżywała w każdy piątek Mękę Chrystusa przez trzy godziny. Od 27 marca 1942 r. do śmierci (13 lat i 7 miesięcy) nie przyjęła żadnego napoju ani pokarmu, oprócz codziennej Komunii świętej. 

  8.   Ks. Bp Łowicki zaprasza do wyruszenia z XXIII Łowicką Pieszą Pielgrzymką Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia br. Tegoroczne hasło „Duchu Święty obudź mnie do wiary”, jest wołaniem o przebudzenie w wierze, ale i na nowo do wiary w wartości takie jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” związane z obchodami 100 rocznicy niepodległości naszego narodu. Koszt wpisowego to 70 zł. Kontakty są podane w gablocie ogłoszeń.

  9.  7 sierpnia, w następny wtorek ok. godz. 14.00, poczęstujemy obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pielgrzymce Płockiej. Na ten cel można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła lub przygotować poczęstunek. Już dziś dziękujemy za ofiarność, dobroć i hojność serca.

  10.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Halina Kłosińska l. 87; Włodzimierz Pawlukowski l. 88; Jadwiga Szałwińska l. 95; Stefan Michalak l. 85.

             Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:                       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 29.07-04.08.2018 r.

  Dodano: 29 lipca 2018 r.

  INTENCJE MSZALNE: 29.07-04.08.2018 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVI niedziela zwykła - 22.07.2018 rok

  Dodano: 23 lipca 2018 r.

   

    Ogłoszenia duszpasterskie
  XVI niedziela zwykła - 22.07.2018 rok

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

  2. Za chwilę modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  3. W środę, 25 lipca, spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w Kaplicy zakonnej.

  4.  W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

  5. 7 sierpnia ok. godz. 14.00 przybędą do nas pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Płockiej. Jak co roku postarajmy się ich podjąć poczęstunkiem. Można także złożyć do skarbony ofiarę na ten cel. Już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

  6.  W czwartek, 26 lipca, rozpoczyna się drugi obóz sportowy dla 50 osób, który odbędzie się w Rumii. Wypoczynek organizowany przez SL SALOS „RÓZA KUTNO” w Woźniakowie, a dofinansowany przez Wojewodę Łódzkiego. Wyjazd 7.30, zbiórka o godz. 7.00 na parkingu parafialnym, przyjazd 05 sierpnia ok. godz. 16.00. W programie wyjazdy nad morze oraz różnego rodzaju sparingi sportowe i wyjazdy turystyczne po Kaszubach.  Również w czwartek ok. 16.00 wraca pierwszy obóz sportowy z Rumii, który trwał od 16 do 26 lipca dla 50 osób, dofinansowany przez Wojewodę Łódzkiego i Wójta Gminy Kutno. Dziękujemy animatorom sportu SALOS i animatorom Oratorium za opiekę nad dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy otaczali nas modlitwą. Bóg zapłać.

  7. W najbliższy piątek grupa 45 osób z naszego Oratorium udaje się na dziesięciodniowy obóz rekreacyjno-wypoczynkowy. Dzieci i młodzież – wraz z ks. Piotrem – będą odpoczywać w miejscowości Podwilk k. Jabłonki w Beskidzie Sądeckim. Dziękujemy Wojewodzie Łódzkiemu za wsparcie tego wyjazdu.

  8. W Niedzieli: miejsce szczególnej modlitwy dziadków za wnuki i wnuków za dziadków, czyli o słynącej łaskami figurze Św. Anny z Maryją i Jezusem.

   

 • INTENCJE MSZALNE: 22-28.07.2018

  Dodano: 23 lipca 2018 r.

  INTENCJE MSZALNE: 22-28.07.2018


 • Półkolonie z SALOSEM w Woźniakowie

  Dodano: 22 lipca 2018 r.

  Półkolonie z SALOSEM w Woźniakowie. Zakończył się trzeci turnus zorganizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie. Udział wzięło udział 150 dzieci, które miały okazję zwiedzać Łódź, Centrum Nauki i Techniki w EC1, wziąć udział w spektaklu teatralnym „Dobre Przypowieści”, grach i zabawach na boisku sportowym, również wyjazd na Aquapark Kutno.Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Miasta Kutno, Wojewody Łódzkiego. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienne przygotowywanie kanapek, natomiast Paniom z kuchni Domu Rekolekcyjnego za pomoc w przygotowaniu II śniadania i przygotowywane napoje. Animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi. Dziękujemy ks. Henrykowi i ks. Piotrowi.
                                                                      GALERIA


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 15.07.2018 rok

  Dodano: 14 lipca 2018 r.

    Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 15.07.2018 rok

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

  2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!  Czas wolny wykorzystajmy także na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek religijnych czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.

  3. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

  4. Półkolonie Salezjańskie, roku 2018,  zakończone. Zakończył się trzeci turnus organizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie. W sumie na wszystkich trzech turnusach uczestniczyło 600 osób. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Miasta Kutno, Gminy Kutno, Wojewody Łódzkiego. Dziękujemy za wsparcie finansowe parafianom oraz wsparcie darczyńców indywidualnych. Dziękujemy za pomoc i przekazane produkty potrzebne w organizacji półkolonii. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienne przygotowywanie kanapek, natomiast Paniom z kuchni Domu Rekolekcyjnego za pomoc w przygotowaniu II śniadania i przygotowywane napoje. Przede wszystkim dziękujemy ks. Henrykowi i ks. Piotrowi, animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi.

  5. W przyszłą niedzielę, na zakończenie każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Janina Matczak l. 81

             Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: 
                                            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

                                                                                                                 

 • INTENCJE MSZALNE: 15.07–21.07.2018

  Dodano: 14 lipca 2018 r.

               INTENCJE MSZALNE: 15.07–21.07.2018 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 08.07.2018 rok

  Dodano: 7 lipca 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 08.07.2018 rok

  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

  3. Za dwa tygodnie, w niedzielę, na zakończenie każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA: 1 grosz za bezpiecznie przejechany 1 kilometr.

  4. Od jutra, 9 lipca, rozpoczyna się III turnus półkolonii, który potrwa do piątku 13 lipca. Turnus organizowany jest przez Stowarzyszenie Lokalne SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie. Weźmie udział ok. 180 osób z terenu naszej gminy, miasta i powiatu Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie każdego dnia o g. 15.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno oraz Wojewodzie Łódzkiemu. Dziękujemy Animatorom Oratorium, Salezjanom Współpracownikom za codzienne przygotowywanie kanapek, Paniom z kuchni Domu Rekolekcyjnego za pomoc w przygotowywaniu drugiego śniadania i przygotowywane napoje. Szczególne podziękowania ks. Henrykowi i Ks. Piotrowi za organizowanie całości.

  5. XXIII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2018 r. Pod hasłem DUCHU ŚWIĘTY OBUDŹ MNIE DO WIARY.

  6.  Z naszej wspólnoty zakonnej odchodzi ks. Władysław Bienias do pracy ze studentami w Warszawie. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią jego obecności pośród nas. Składam gorące Bóg zapłać za posługę duszpasterską w naszej parafii.

  7. W ciągu stu lat z Bliskiego Wschodu wyemigrowało 6 milionów chrześcijan. Papież Franciszek zaprosił do wspólnej modlitwy w Bari patriarchów i zwierzchników wszystkich Kościołów z tego regionu. Więcej na ten temat w Gościu Niedzielnym także w NiedzieliChrześcijanie klejem Syrii” (świadectwo z miejsca tragedii).

  8.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Władysław Biskiewicz l. 84

             Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

                                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • INTENCJE MSZALNE: 8 - 14.07.2018 r.

  Dodano: 7 lipca 2018 r.

  INTENCJE MSZALNE: 8 - 14.07.2018 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIII niedziela zwykła - 01.07.2018 rok

  Dodano: 2 lipca 2018 r.

   

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XIII niedziela zwykła - 01.07.2018 rok

  1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

  2.  Dziś, niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  3.  We wtorek o godz. 17.30 będziemy się modlić na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach a następnie Msza św. w ich intencji.

  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. W miesiącach wakacyjnych chorych odwiedzamy tylko na indywidualne zaproszenie.  W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

  5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.  Pamiętajmy o przyzwoitym stroju, który obowiązuje w świątyni, o tym, że Kościół jest Domem Bożym. Nie zapominajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych przed Mszą św. i nabożeństwami.

  6.   Zapraszam wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przykościelnym od jutra do czwartku do godz. 14.30 Wyznaczona godzina jest godziną odbioru zebranego sprzętu.

  Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

  7.    Zakończył się I turnus półkolonii dla 180 dzieci, w którym posługę pełniło 24 animatorów i 12 wychowawców. Jutro rozpoczyna się II turnus półkolonii także dla 180 dzieci. Zajęcia zaczynają się o godz. 9.00 i trwają do 15.00. Bardzo dziękujemy władzom Miasta Kutno, Gminy Kutno oraz Łódzkiemu Kuratorium Oświaty za wsparcie finansowe letniego wypoczynku a także Ministerstwu Obrony Narodowej, a którego otrzymaliśmy środki na nagrody rzeczowe w półkolonijnych konkursach. Naszą wdzięczność wyrażamy także ks. Piotrowi i ks. Henrykowi za trud przygotowania wszystkich turnusów odbywających się w Woźniakowie. 

  8.   XXIII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2018 r. Pod hasłem DUCHU ŚWIĘTY OBUDŹ MNIE DO WIARY.

  9.   W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: Anna Borkowska l. 85 i Halina Mikstal l. 67.

                Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 01.07–07.07.2018

  Dodano: 2 lipca 2018 r.

  INTENCJE MSZALNE: 01.07–07.07.2018 r.
  -----------------------------------------------------------


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com