«  Archiwum aktualności - lipiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVII niedziela zwykła - 30.07.2017 rok

  Dodano: 30 lipca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XVII niedziela zwykła - 30.07.2017 rok

  1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. 

  2. Jutro ostatni dzień miesiąca, to miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko wychowawcy młodzieży i założyciela Rodziny Salezjańskiej, po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego.

  3. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

  4. Również, we wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej modlitwa różańcowa w intencji zmarłych o godz. 17.30.

  5. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek – spowiedź od godz. 17.30 a o 18.00 Msza św. i nabożeństwo. W kaplicy na Łęczyckiej Msza święta o godz. 17.00. W sobotę – zapraszamy, wraz grupą modlitewną "Królowej Pokoju”, do odprawiania nabożeństwa wynagradzającego w pierwszą sobotę miesiąca, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  7. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  8. Natomiast 7 sierpnia br, w poniedziałek ok. godz. 14.00, poczęstujemy obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pielgrzymce Płockiej. Na ten cel można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła lub przygotować poczęstunek. Już dziś dziękujemy za ofiarność, dobroć i hojność serca.

  9. Zapraszamy młodzież od lat 16 w dniach 24 – 27 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą na spotkanie Campo Bosco. Zapisy w Oratorium u ks. Piotra.

  10. Stowarzyszenie Lokalne SALOS "RÓŻA KUTNO" w Woźniakowie prowadzi nabór do grup sportowych w piłce nożnej chłopców i dziewcząt, piłce siatkowej dziewcząt od czwartej klasy szkoły podstawowej. Zapisy u trenerów od sierpnia 2017 roku. Zajęcia sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Henryka oraz na stronie internetowej www.roza.kutno.pl

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVI niedziela zwykła - 23.07.2017 rok

  Dodano: 26 lipca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XVI niedziela zwykła - 23.07.2017 rok

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych, patologicznych, nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże. 

  2. We wtorek, 25 lipca spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w Kaplicy zakonnej.

  3. W środę, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
  i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

  4. Również, w środę rozpoczyna się obóz sportowy dla 50 osób, które odbędą się w Jabłonce k. Zakopanego. Wypoczynek  organizowany przez SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie, a dofinansowany przez Wojewodę Łódzkiego i przez Pana Wójta Gminy Kutno. Wyjazd 7.15, zbiórka o g. 7.00 na parkingu parafialnym, przyjazd 04 sierpnia ok. 16.00. W programie również wyjazd na Słowację oraz różnego rodzaju sparingi sportowe i wyjazdy turystyczne.

  5. Zapraszamy młodzież od lat 16 w dniach 24 – 27 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą na spotkanie Campo Bosco. Zapisy w Oratorium u ks. Piotra.

  6. Trwają zapisy do salezjańskiej grupy pomarańczowej XXI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2017 r. Zapisów dokonujemy w zakrystii i kancelarii. 

  7. Stowarzyszenie Lokalne SALOS "RÓŻA KUTNO" w Woźniakowie prowadzi nabór do grup sportowych w piłce nożnej chłopców i dziewcząt, piłce siatkowej dziewcząt od czwartej klasy szkoły podstawowej. Zapisy u trenerów od sierpnia 2017 roku. Zajęcia sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Henryka oraz na stronie internetowej www.roza.kutno.pl 

 • Poradniki i informacje wakacyjne

  Dodano: 16 lipca 2017 r.


   


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 16.07.2017 rok

  Dodano: 15 lipca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XV niedziela zwykła - 16.07.2017 rok

  1.  Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!  Czas wolny  wykorzystajmy także na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek religijnych czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.

  2.  Półkolonie Salezjańskie, roku 2017,  zakończone. Zakończył się trzeci turnus organizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie. W sumie na wszystkich trzech turnusach uczestniczyło 600 osób. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Miasta Kutno, Gminy Kutno, Wojewody Łódzkiego. Dziękujemy za wsparcie finansowe parafianom oraz wsparcie darczyńców indywidualnych. Dziękujemy za pomoc i przekazane produkty potrzebne w organizacji półkolonii: Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krośniewice, Hurtowni Hurt-Pap, Firmie BUDMEL p. Wojciecha Żuka, Państwu Kuciapskim z Leszczynka. Dziękujemy Państwu Tadeusiakom, geodetom, za wykonane szkice terenu i pomieszczeń na półkolonie, Firmie „Polfarmex” za przekazane pojemniki do obciążenia namiotów. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienne przygotowywanie kanapek, natomiast Paniom z kuchni Domu Rekolekcyjnego za pomoc w przygotowaniu II śniadania i przygotowywane napoje. Przede wszystkim dziękujemy ks. Henrykowi i animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi. 

  3.Jutro, 17 lipca, rozpoczynają się kolonie wyjazdowe dla 50 osób, które odbędą się w Jabłonce k. Zakopanego. Wypoczynek organizowany jest przez Oratorium, a dofinansowany przez Wojewodę Łódzkiego. Wyjazd o godz. 7.15, wcześniej zbiórka o g. 7.00 na parkingu parafialnym, przyjazd 26 lipca ok. 16.00.  W programie również wyjazd na Słowację.

  4. W przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy Św. modlitwa błogosławienia kierowców a następnie na wysokości boiska poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będą zbierane ofiary na zakup różnych pojazdów dla misjonarzy.

  5. Zapraszamy młodzież od lat 16 w dniach 24 – 27 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą na spotkanie Campo Bosco. Zapisy w Oratorium u ks. Piotra. 

  6. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Trwają zapisy do salezjańskiej grupy pomarańczowej XXI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2017 r. Zapisów dokonujemy w zakrystii i kancelarii.                                                                                                             

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 09.07.2017 rok

  Dodano: 9 lipca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV niedziela zwykła - 09.07.2017 rok

  1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, czternasta, w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.

  2. Półkolonie Salezjańskie w Woźniakowie trwają. Zakończył się drugi turnus organizowany przez Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie dla 220 osób (w tym 12 animatorów - wychowawców, 2 osoby z ekipy medycznej i 36 animatorów wspomagających oraz Salezjanie, którzy każdego dnia głosili słówko i spowiadali). W dwóch turnusach skorzystało 440 dzieci. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno i Panu Wójtowi Urzędu Gminy Kutno. Dziękujemy za pomoc i przekazane produkty potrzebne w organizacji półkolonii: Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krośniewice, Hurtowni Hurt-Pap, Firmie BUDMEL p. Wojciecha Żuka waz z małżonką, Państwu Kuciapskim z Leszczynka oraz naszym parafianom. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienne przygotowywanie kanapek dla dzieci w czasie wszystkich turnusów półkolonii. Przede wszystkim dziękujemy ks. Henrykowi i animatorom Oratorium za poświęcony czas, realizację programu i opiekę wychowawczą nad dziećmi.

  3.Jutro, 10 lipca, rozpoczyna się III turnus organizowany przez SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie, weźmie udział 160 osób z terenu naszej gminy, miasta i powiatu Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie każdego dnia o g. 15.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi, które udziela wsparcia w imieniu Wojewody Łódzkiego. 

  4. Od 07 do 16 lipca w Ełku, ośmioro naszych wychowanków oratorium uczestniczy w formacji „PreSAO” przygotowując się na przyszłych animatorów.

  5. Nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na miesiące wakacyjne zawierzamy. Następna odbędzie się we wrześniu.

  6. Zapraszamy młodzież od lat 16 w dniach 24 – 27 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą na spotkanie Campo Bosco. Zapisy w Oratorium u ks. Piotra.

  7. XXI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2017 r. Chętnych prosimy o zapisanie się do salezjańskiej grupy pomarańczowej. Zapisów dokonujemy w zakrystii i kancelarii. 

  8. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł na temat: „Jak żyć z osobą z którą od dawna nie ma kontaktu werbalnego?” a w Niedzieli  „Tragedia, która zbliża do Boga”. 

  9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Zofia Wyrzykowska l. 86 z ul Chopina.

             Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

                                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIII niedziela zwykła - 02.07.2017 rok

  Dodano: 2 lipca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XIII niedziela zwykła - 02.07.2017 rok

  1. Dziś, niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie; życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy o przyzwoitym stroju, który obowiązuje w świątyni, o tym, że Kościół jest Domem Bożym. Nie zapominajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych przed Mszą św. i nabożeństwami.

  3.  Półkolonie Salezjańskie w Woźniakowie trwają. Zakończył się pierwszy turnus dla 220 osób (w tym 12 animatorów - wychowawców, osoba z ekipy medycznej i 24 animatorów wspomagających oraz Salezjanie, którzy każdego dnia głosili słówko i spowiadali). W poniedziałek, 03 lipca, rozpoczyna się II turnus weźmie udział, też 220, osób z terenu naszej gminy, miasta i powiatu Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie każdego dnia o g. 15.00. Niech Bóg Błogosławi. Już dziś dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno i Panu Wójtowi Urzędu Gminy Kutno oraz wsparcie darczyńców indywidualnych i naszych parafian.

  4. We wtorek o godz. 17.30 będziemy się modlić na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach a następnie Msza św. w ich intencji.

  5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek, prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do naszego Zgromadzenia. W piątek spowiedź, od godz. 17.30, a Msza św. o godz. 18.00. Chorych odwiedzimy tylko na indywidualne zaproszenie.

  6. Zapraszamy młodzież od lat 16 w dniach 24 – 27 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą na spotkanie Campo Bosco. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: „Urodzeni by się nie bać”. Campo Bosco to cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać poprzez warsztaty. Zapisy w Oratorium u ks. Piotra.

  7. XXI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2017 r. Chętnych prosimy o zapisanie się do salezjańskiej grupy pomarańczowej. Zapisów dokonujemy w zakrystii i kancelarii. 

  8. Artykuły warte przeczytania m.in. w Niedzieli o niszczeniu Puszczy Białowieskiej przez ekologów a w Gościu Niedzielnym o masonerii.

  9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Janina Czerwińska l.91 z Franek Wroczyńskich.   

            Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com