«  Archiwum aktualności - lipiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.07.2015 rok

  Dodano: 26 lipca 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.07.2015 rok

  1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

  2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych oraz zbieranie ofiar na pojazdy dla misjonarzy 1 grosz za 1 km bezpiecznie przejechany. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

  3. Półkolonie Salezjańskie w miesiącu zakończone. Zakończył się czwarty turnus dla 70 osób  plus 15 osób obsługi. W sumie na wszystkich turnusach uczestniczyło 512 osób, w tym 1/3 z parafii woźniakowskiej tj. 170 osób. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Miasta Kutno i Gminy Kutno oraz wsparcie darczyńców indywidualnych. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za pomoc przy półkoloniach. W poniedziałek animatorzy w liczbie 30 osób wyjeżdżają na SAO do Czerwińska na dalszą formację animatora oratorium.

   

  4. Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Woźniakowie powołało do istnienia sekcję piłki nożnej "RÓŻA KUTNO" dla chłopców i dziewcząt. Prowadzi nabór do pięciu grup sportowych. Zajęcia sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. We wrześniu br. będzie prowadzony nabór do sekcji piłki siatkowej dziewcząt i chłopców ze szkoły gimnazjalnej oraz sekcji tenisa stołowego. Szczegółowe informacje na plakatach i u ks. Henryka.

  5. Ostatni dzień miesiąca, 31 lipca w piątek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko wychowawcy młodzieży i założyciela Rodziny Salezjańskiej, po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego.

  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.  Spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 16.00.  Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  7. Przed nami sierpień. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości.

   

  8. XX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2015 r. Chętnych prosimy o zapisanie się do salezjańskiej grupy pomarańczowej w zakrystii. Natomiast 7 sierpnia ok. godz. 14.00 poczęstujemy obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę w Pielgrzymce Płockiej. Na ten cel można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła lub przygotować poczęstunek.

  9. Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli.

   

  10. Zapraszamy młodzież na spotkanie Campo Bosco w dniach 27 – 30 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Ratujcie Nasze Dusze". Zapisy w Oratorium. Koszt 55 zł.

   

  11. Przyszła niedziela – to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 11.30 modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w sierpniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.07.2015 rok

  Dodano: 19 lipca 2015 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.07.2015 rok

   1. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

  2. Ks. Józef Grochowski, wikariusz parafialny na zakończenie swojej posługi we wspólnocie zakonnej i parafialnej będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 10.00.

  3. Spotkanie organizacyjne - uczestników PIELGRZYMKI "ITALIA CHISTAIANA" (18.08. - 27.08.2015r.) - przed wyjazdem odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Oratorium.

   

  4. Półkolonie Salezjańskie w Woźniakowie nadal trwają. Zakończył się trzeci turnus dla 70 osób  plus 20 osób obsługi (w tym 5 animatorów - wychowawców, 2 osoby z ekipy medycznej i 10 animatorów Oratorium oraz 3 Salezjanów). W poniedziałek 20 lipca rozpoczyna się IV turnus weźmie udział 70 osób z terenu naszej gminy i miasta Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie dnia o g. 15.00. Dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno i Panu Wójtowi Urzędu Gminy Kutno oraz wsparcie darczyńców indywidualnych. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za pomoc w organizacji półkolonii.

  5. W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

   

  6. W piątek, 24 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej  Wspomożenia Wiernych, a o godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową

   

  7. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.

   

  8. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w przyszłą niedzielę 26 lipca, po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych oraz zbieranie ofiar na pojazdy dla misjonarzy 1 grosz za 1 km bezpiecznie przejechany.

   

  9. W sobotę, 25 lipca spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w Domu Rekolekcyjnym.

   

  10. XX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2015 r. Chętnych prosimy o zapisanie się do salezjańskiej grupy pomarańczowej w zakrystii. 

   

  11. Zapraszamy młodzież na spotkanie Campo Bosco w dniach 27 – 30 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Ratujcie Nasze Dusze". Zapisy w Oratorium. Koszt 55 zł.

   

  12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Genowefa Matusiak lat 69 z Leszczynka; Weronika Firaza l. 94 z ul. Chopina; Marek Furmański l. 65 z ul. Wyspiańskiego; Czesław Zajkowski l. 85 z ul. Łęczyckiej.

   

                       Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

                                            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.07.2015 rok

  Dodano: 12 lipca 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.07.2015 rok

   1. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

  2. Prosimy o wyłączanie telefonów komórkowych w czasie Mszy św. i nabożeństw.

  3. Półkolonie Salezjańskie w Woźniakowie nadal trwają. Zakończył się drugi turnus dla 180 osób  plus 35 osób obsługi (w tym 12 animatorów - wychowawców, 2 osoby z ekipy medycznej i 20 animatorów Oratorium oraz 3 Salezjanów). W poniedziałek 13 lipca rozpoczyna się III turnus weźmie udział 70 osób z terenu naszej gminy i miasta Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie dnia o g. 15.00. Już dziś dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno i Panu Wójtowi Urzędu Gminy Kutno oraz wsparcie darczyńców indywidualnych. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za pomoc w organizacji półkolonii. 

  4. W środę 15 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  5. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. To Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci.

  6. Zapraszamy młodzież na spotkanie Campo Bosco od lat 16 i po raz drugi Strefa 18 + w dniach 27 – 30 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem S O S "Save Our Suols" czyli Ratujcie Nasze Dusze. Zapisy w Oratorium. Koszt 55 zł.

   

  7. XX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2015 r. Chętnych prosimy o zapisanie się do salezjańskiej grupy pomarańczowej w zakrystii.

   

  8. Ks. Józef Grochowski, wikariusz parafialny na zakończenie swojej posługi we wspólnocie zakonnej i parafialnej będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 10.00 w przyszłą niedziele.

  9. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne uczestników PIELGRZYMKI "ITALIA CHISTAIANA" (18.08. - 27.08.2015r.) przed wyjazdem w przyszłą niedzielę 19 lipca o godz. 19.00 w Auli Domu Rekolekcyjnego.

   

  10. W niedzielę 26 lipca, z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będziemy prosić o bezpieczeństwo dla wszystkich ich użytkowników.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.07.2015 rok

  Dodano: 5 lipca 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

                                XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.07.2015 rok

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2.Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Pamiętajmy o przyzwoitym stroju, który obowiązuje w świątyni, o tym, że Kościół jest Domem Bożym. Prosimy o wyłączanie telefonów komórkowych w czasie Mszy św. i nabożeństw.

  3.Półkolonie Salezjańskie w Woźniakowie rozpoczęte. Zakończył się pierwszy turnus dla 180 osób plus 30 osób obsługi (w tym 12 animatorów - wychowawców, 2 osoby z ekipy medycznej i 15 animatorów Oratorium oraz 3 Salezjanów). W poniedziałek 06 lipca rozpoczyna się II turnus weźmie udział 180 osób z terenu naszej gminy i miasta Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie dnia o g. 15.00. Niech Bóg Błogosławi. Już dziś dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezydentowi Miasta Kutno i Panu Wójtowi Urzędu Gminy Kutno oraz wsparcie darczyńców indywidualnych.

  4. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta, patrona Europy.

  5. W niedzielę, 12 lipca zapraszamy na wyjazd autokarowy do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w kiosku parafialnym u Salezjanów Współpracowników po Mszach św.

  6. Zapraszamy młodzież od lat 16 w dniach 27 – 30 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą na spotkanie Campo Bosco. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: "S O S" tzn. Save Our Suols.Campo Bosco to cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty i zabawa a wszystko to w duchu św. Jana Bosko Zapisy w Oratorium. Koszt 55 zł.

  7.XIX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 15 sierpnia 2015 r. Chętnych prosimy o zapisanie się do salezjańskiej grupy pomarańczowej w zakrystii.

  8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Irena Zajkowska l. 81 z ul. Łęczyckiej.

  Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com