«  Archiwum aktualności - czerwiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIII niedziela zwykła - 30.06.2019 rok

  Dodano: 29 czerwca 2019 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie
  XIII niedziela zwykła - 30.06.2019 rok

  1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

  2. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.  Pamiętajmy o przyzwoitym stroju, który obowiązuje w świątyni, o tym, że Kościół jest Domem Bożym. Nie zapominajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych przed Mszą św. i nabożeństwami.

  3. We wtorek o godz. 17.30 będziemy się modlić na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach a następnie Msza św. w ich intencji.

  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. W miesiącach wakacyjnych chorych odwiedzamy tylko na indywidualne zaproszenie. W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej

  5. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

  6. Ks. Dyrektor Henryk Chibowski sdb organizuje Pielgrzymkę z wizytą u Matki Miłosiernej i Chrystusa Miłosiernego w Wilnie w dniach od 03 do 06 października 2019 roku.

  W 4 - dniowym programie: Supraśl, Sokółka, Wigry, Wilno (Zwiedzanie Starego Miasta, Masza święta przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosiernej w Ostrej Bramie) wieczorną porą wileńskie epizody z Życia Adama Mickiewicza oraz Juliusza Słowackiego. Zwiedzanie Wilna: Katedra, Muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński, Masza święta w kaplicy przy Obrazie Chrystusa Miłosiernego, punkt widokowy – Góra Trzykrzyżna, dom św. Siostry Faustyna, Kościół na Antokolu, cmentarz na Rossie, wizyta w hospicjum. Następnie zamek w Trokach Zwiedzanie, Msza święta w Studzienicznej k. Augustowa. 

  Podróż autokarem LUX, Ubezpieczenie NNW, Opieka Pilota, Przewodnik.

  Koszt ok. 800 złotych plus 10 euro (zamek w Trokach i muzeum A. Mickiewicza)

  Zapisy i bliższe informację u księdza Dyrektora Henryka Chibowskiego - tel. 604.489.191 oraz na www.wozniakow.salezjanie.pl

  7. Na stolikach w przedsionku kościoła są wyłożone miesięczniki: „Miłujcie się” i „Don Bosco” które są do wzięcia i przeczytania.

  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Bożenę Potoczną l. 68. Wieczny odpoczynek

   

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 30.06 – 06.07.2019 r.

  Dodano: 29 czerwca 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE: 30.06 – 06.07.2019 r.


 • Pielgrzymka do WILNA 03-06.10.2019 roku.

  Dodano: 29 czerwca 2019 r.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY na 4 – dniową Pielgrzymkę  do WILNA
  w dniach 03 - 06.10.2019 roku.
  z wizytą u Matki Miłosiernej i Chrystusa Miłosiernego

  W  programie pielgrzymki: Supraśl, Sokółka, Wigry, Wilno (Zwiedzanie Starego Miasta, Masza święta przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosiernej w Ostrej Bramie) wieczorną porą wileńskie epizody z Życia Adama Mickiewicza oraz Juliusza Słowackiego.

  Zwiedzanie Wilna: Katedra, Muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński, Masza święta w kaplicy przy Obrazie Chrystusa Miłosiernego, punkt widokowy – Góra Trzykrzyżna, dom św. Siostry Faustyna, Kościół na Antokolu, cmentarz na Rossie, wizyta w hospicjum. Następnie zamek w Trokach Zwiedzanie, Msza święta w Studzienicznej k. Augustowa.  

  Zaplanowano podróż autokarem LUX, Ubezpieczenie NNW, Opieka Pilota, Przewodnik.

  Koszt ok. 800 złotych plus 10 euro (zamek w Trokach i muzeum A. Mickiewicza)

  Zapisy i bliższe informację u księdza Dyrektora Henryka Chibowskiego - tel. 604.489.191
                           Szczegółowy program pielgrzymki:  - TUTAJ - 


 • Ogłoszenia duszpasterskie . XII niedziela zwykła - 23.06.2019 rok

  Dodano: 23 czerwca 2019 r.

                                             Ogłoszenia duszpasterskie                                   .                                  XII niedziela zwykła - 23.06.2019 rok

  1.  Księża Biskupi obecni na 383 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy Świętej, suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych i wierzących.

  Suplikacje to śpiewy o charakterze pokutnym i błagalnym, które wykonuje się szczególnie w okresie klęsk żywiołowych, nieszczęść narodowych i wojen. Zawierają one gorącą prośbę, skargę, błaganie skierowane do Boga, aby ujął się za nami w chwili nieszczęścia.
  Odśpiewamy je za chwilę, przed błogosławieństwem, na klęczkach. 

  2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 18.00, podczas której w sposób szczególny będziemy się modlili w intencji ks. Jana Sposoba.

  3.  We wtorek, 25 czerwca, spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w Kaplicy zakonnej. 

  4.  W czwartek, 27 czerwca, na Mszy Św. błogosławienie wianków i ziół.

  5.  W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

  6. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz.18.00. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się także w intencji ks. Piotra z okazji imienin.

  7.  Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

  8.  18 czerwca w godzinach wieczornych był pożar domu w Gołębiewie Starym. W domu mieszkały cztery osoby: mama z dwójką dzieci i babcia. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na remont domu.

  9. 29 czerwca w Parznie k/Bełchatowa u Sługi Bożej Wandy Malczewskiej odbędzie się spotkanie Pań noszących imię Wanda. Rozpoczęcie o godz. 10.30 a zakończenie ok. godz. 14.00. Podczas wizyty w Łodzi Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał Wandę Malczewską „Arcypolką”, dodając, „że grała jak wiruoz na najpiękniejszych strunach naszej duszy narodowej. Ojczyzną Jej była Polska zawsze wierna Bogu”

  Mówił też: „zmarła w opinii świętości pod koniec zeszłego wieku. Przez całe życie odznaczała się czcią do Najświętszego Sakramentu. Jest wspaniałym wzorem apostołowania dla osób świeckich”. Nazwał ją także „wspaniała przewodniczką w dziele ewangelizacji”.

 • INTENCJE MSZALNE: 23.06 – 29.06.2019 r.

  Dodano: 23 czerwca 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 23.06 – 29.06.2019 r.


 • INTENCJE MSZALNE: 16 – 23.06.2019 r.

  Dodano: 15 czerwca 2019 r.

   INTENCJE  MSZALNE:  16 – 23.06.2019 r.  


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 rok

  Dodano: 15 czerwca 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 rok

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane jak w niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji eucharystycznej na ulice naszej miejscowości; przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

  Ołtarze będą ustawione: I przy domu p. Mastalerz, dekorują parafianie z Kasztanowej; II przy posiadłości p. Kaczmarek, dekorują najbliżsi sąsiedzi; III na końcu alei tui, dekorują rodzice ministrantów i animatorzy oratorium; IV przy schodach wejściowych do naszego domu zakonnego, dekorują Salezjanie Współpracownicy.Zapraszamy cały orszak procesyjny oraz Strażaków z Wroczyn i Leszczynka, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i dzieci z pierwszej rocznicy, dziewczynki do sypania kwiatków.          Konstrukcje ołtarzy będą stawiane 19 czerwca, w środę, od godz. 18.00.

  3. Kuria Diecezjalna Łowicka na dwudziestą rocznicę pielgrzymki papieża, dziś świętego Jana Pawła II, do Łowicza wznowiła wydanie albumu z tego wydarzenia z późniejszymi uzupełnieniami. Koszt albumu 20,- zł.

  4. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie Damiana Kostrzewę l. 29.

  Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. 
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…..

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 09.06.2019 rok

  Dodano: 9 czerwca 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 09.06.2019 rok

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.

  4. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 18.00. 

  5. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

  7. Dziś animatorzy naszego Oratorium zbierają ofiary na wsparcie działalności religijnej i formacyjnej. Składamy Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

  O godz. 16.30 w Oratorium spotkanie dla uczniów klas VII z Grupy Przyjaciół Dominika Savio.

  Zapraszamy na dzisiejszy Wieczernik Młodych. Rozpoczęcie adoracją o godz. 17.00 w kaplicy domu zakonnego. O 18.00 Msza św. w kościele.

  Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny naszej parafii, Kutna i okolic na Jubileuszowy sportowo-rekreacyjny festyn rodzinny. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę 16 czerwca w Woźniakowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30. W programie wiele zabaw, konkursów z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia, kiermasz Wydawnictwa Salezjańskiego i Wolontariatu Misyjnego, poczęstunek i występy zespołu tanecznego Street Dance Studio z Kutna oraz zespołu Leszczynianki. Festyn przygotowują stowarzyszenia, które obchodzą swoje jubileusze działalności: Salos RÓŻA KUTNO – 25 i Oratorium 20 lat.

  8. W ostatnim tygodniu Pan powołał do wieczności Mariana Woźniaka l. 95.

  Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • INTENCJE MSZALNE: 09.06 – 15.06.2019 r.

  Dodano: 9 czerwca 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 09.06 – 15.06.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 02.06.2019 rok

  Dodano: 1 czerwca 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 02.06.2019 rok

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami i Matką Bożą, zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00. W piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych; o godz. 16.30 Msza Św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

  4. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy czuwaniem i Mszą wigilijną w sobotę. Początek nabożeństwa o godz. 17.30.

  5. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. O godz. 15.00 Salezjanie Współpracownicy mają spotkanie formacyjne.

  6. Również w przyszłą niedzielę ostatni Wieczernik Młodych. Rozpoczęcie w kaplicy domu zakonnego o godz. 17.00 a o 18.00 Msza Św. w kościele. Szczególnie zapraszamy uczniów klas VII z Grupy Przyjaciół Dominika Savio.

  7. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii Św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

  8. Są jeszcze wolne miejsca na półkolonie. Zapisy i zdanie kart od poniedziałku do piątku od godz. 15.30 do 18.00 w biurze Salosu i Oratorium.

  9. W ramach Święta Dziękczynienia dziś są zbierane ofiary do puszek na wystrój świątyni Opatrzności Bożej a w przyszłą niedzielę animatorzy oratorium będą kwestować na rzecz działalności formacyjnej i religijnej oratorium. Bóg zapłać za składane ofiary.

  10. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Jadwigę Kocanowską l. 87.

   Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • INTENCJE MSZALNE: 02.06 – 08.06.2019 r.

  Dodano: 1 czerwca 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE: 02.06 – 08.06.2019 r.Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com