«  Archiwum aktualności - czerwiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XII niedziela zwykła - 25.06.2017 rok

  Dodano: 25 czerwca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XII niedziela zwykła - 25.06.2017 rok

  1.  Dziś zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą Świętą dziękczynną o godz.11.30.

  2. Również, dzisiaj, spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w kaplicy zakonnej a następnie Msza Św. w Kościele.

  3. Jutro, w poniedziałek, w naszym Oratorium rozpoczyna się I turnus „Półkolonii 2017”. Weźmie udział 230 osób z terenu naszej gminy i miasta Kutno. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele a zakończenie o g. 15.00 i tak będzie każdego dnia. Już dziś dziękujemy ks. Henrykowi i animatorom oratorium za zorganizowanie wypoczynku w czasie wakacji.

  4.  W czwartek, 29 czerwca, Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod tą datą czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Przez ich wstawiennictwo będziemy polecać, Bożej opiece, wszystkich wierzących; pasterzy Chrystusowej owczarni a zwłaszcza obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W naszym kościele Msza Święta o godz. 18.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  5. Do nowych obowiązków zleconych przez przełożonego wyższego do naszej wspólnoty zakonnej przychodzi: ks. Krzysztof Kostrzewa z Sępopola i podejmie posługę ekonoma domu zakonnego.

  6. Po raz kolejny na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miało miejsce UWIELBIENIE JEZUSA w mocy Ducha Świętego, które poprowadzi charyzmatyczny kapłan John Bashobora. Nasza Wspólnota Odnowy w Duchu świętym dysponuje czterema miejscami wolnymi. Informacje u księdza Henryka. Wyjazd w sobotę 1 lipca o godz. 6.30, powrót na godzinę 24.00.

  7. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  8. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy Św. wieczornej. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlopy były miłym wypoczynkiem ale też i czasem pełnym dobra oraz duchowego wzrostu.

  9. W miesiącach wakacyjnych chorych będziemy odwiedzali tylko na indywidualne zaproszenie.

  10.  Zapraszamy młodzież od lat 16 w dniach 24 – 27 sierpnia do Czerwińska nad Wisłą na spotkanie Campo Bosco. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: „Urodzeni by się nie bać”. Campo Bosco to cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać poprzez warsztaty. Zapisy w Oratorium u ks. Piotra.

  11.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Zbigniew Łuczak lat 55 z Podczach   

            Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XI Niedziela Zwykła - 18.06.2017 rok

  Dodano: 19 czerwca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XI Niedziela Zwykła - 18.06.2017 rok

  1. W dzisiejszą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii św., a o godz. 15.00 Salezjanie Współpracownicy zbierają się na wspólną modlitwę i podsumowania roku formacji.

  2. Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00, aby wspólnie się modlić.

  3. Dziś są zbierane ofiary do puszek przed kościołem na organizowane półkolonie i obozy wyjazdowe przez nasze Oratorium. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

  4. W czwartek, zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Sakramentu, na Mszy Świętej wieczornej – błogosławieństwo wianków.

  5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tych intencjach i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18.00. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6.  Również w piątek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

  7. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Przed Mszą Świętą oddamy hołd MB Wspomożenia Wiernych a na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za solenizantów z naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej: ks. Jana Sposoba, ks. Władysława Bieniasa i ks. Piotra Szlufika.

  8. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Zapraszamy w niedzielę, 25 czerwca na Mszę św. o godz. 11.30.

  9. Koniec roku szkolnego to także czas zmian w naszym domu zakonnym. Do nowych obowiązków zleconych przez przełożonego wyższego z naszej wspólnoty zakonnej odchodzą: ks. Sławomir Łubian do Mińska Mazowieckiego jako Dyrektor i katecheta, ks. Zygmunt Wolanin do Ostródy jako ekonom, a obowiązki Dyrektora wspólnoty zakonnej obejmie ks. Henryk Chibowski, natomiast obowiązki kierownika Oratorium i katechety obejmie ks. Piotr Szlufik. Polecajmy ich Panu i obejmijmy modlitwą.

  10. Z radością informujemy, że ks. Henryk Chibowski 10 czerwca br. został odznaczony Brązowym Krzyżem zasługi za pracę na rzecz dzieci i młodzieży przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę w Belwederze w Warszawie, a jutro odbierze odznaczenie od Ministra Sportu i Turystyki za zasługi dla sportu.

  11. Oratorium przyjmuje zwrot kart wypoczynkowych wyłącznie w biurze Oratorium, które czynne  jest od 15.00 do 18.00, od poniedziałku do piątku. Na wypoczynek wakacyjny nie ma już miejsc.

  12.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Józef Burzyński l. 80

          Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

   

 • Półkolonie w Oratorium w Woźniakowie

  Dodano: 19 czerwca 2017 r.  Półkolonie Letnie w  2017 r.

  Miejsce: Oratorium im. Bł. Michała Rua (Parafia pw. św. Michała Archanioła w Kutnie - Woźniakowie)

  Termin: Turnus I  - 26.06 - 30.06.2017 rok
              Turnus II  - 03.07 -07.07.2017 rok
  tel. +48 660 628 388

  Zapisy przyjmowane są w Biurze Oratorium od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 do 18.00.  Zdanie kart do Biura Oratorium do 16 czerwca 2017 wraz z wpłatą statutową 5 zł, koszulka 15 zł. Półkolonie zaczynają się o godz. 9.00 a kończą o godz. 15.00. Rodzice biorą pełną odpowiedzialność za dotarcie dzieci na półkolonie i powrót do domu dziecka. Rodzic bądź opiekun prawny ponosi koszty dojazdów oraz powrotów dziecka. Udział w półkoloniach O zł. (Kalkulowany pełny koszt turnusu wynosi około 150 zł, na osobę, jest to dofinansowanie UM KUTNO i GMINY KUTNO).

  Zapewniamy: opiekę wychowawczą, wyżywienie - II śniadanie, obiad, opiekę medyczną, Aquapark Kutno, wycieczka, ubezpieczenie NNW i OC, nagrody za udział w konkursach. Przez cały czas realizujemy program wychowawczy dostosowany dla dzieci, gry świetlicowe, zabawy na niepogodę, zabawy rekreacyjne, sport na wesoło. W miejscu mamy do dyspozycji: salę ze stolami do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, salki na spotkania  w grupach, Aulę Domu Rekolekcyjnego na oglądanie filmu oraz zajęcia rekreacyjne również Kościół na modlitwę, śpiew, Mszę św. 

  Kadra pedagogiczna posiada stosowne uprawnienia państwowe do bycia wychowawcą, kierownikiem lub instruktorem gier sportowych zgodnie z rozporządzeniami MEN. W pracy wychowawczej stosujemy system wychowawczy zwany przez św. Jan Bosko prewencyjnym oparty na rozumie, religii i dobroci wychowawczej.

  Na półkolonie należy zabrać: ubranie zwierzchnie, nakrycie głowy, klapki na basen, szampon, ręcznik (powiemy w jaki dzień), mały plecak tzw. chlebak (np. szkolny).

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność naszego Oratorium podajemy numer konta bankowego: Bank PEKAO S. A. II/O KUTNO numer:  17 1240 3190 1111 0010 6549 2498  z dopiskiem darowizna na Oratorium. Pomoc z Państwa strony pozwoli nam na zrealizowanie celów statutowych, organizacyjnych i imprez w ciągu roku.

  Półkolonie Letnie w 2017 r. 

  Miejsce: SL SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków (Parafia pw. św. Michała Archanioła w Woźniakowie)

  Termin: Turnus III  10.07. - 14.07.2017 rok,
              tel. +48 604489191

  Zapisy przyjmowane są w Biurze Oratorium od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 do 18.00.  Zdanie kart do Biura Oratorium do 16 czerwca 2017 wraz z wpłatą statutową 5 zł, koszulka 15 zł. Półkolonie zaczynają się o godz. 9.00 a kończą o godz. 15.00. Rodzice biorą pełną odpowiedzialność za dotarcie dzieci na półkolonie i powrót do domu dziecka. Rodzic bądź opiekun prawny ponosi koszty dojazdów oraz powrotów dziecka. Udział w półkoloniach O zł. (Kalkulowany pełny koszt turnusu wynosi około 150 zł dofinansowanie UM KUTNO).

  Zapewniamy: opiekę wychowawczą, wyżywienie - II śniadanie, obiad, opiekę medyczną, Aquapark Kutno, wycieczka, ubezpieczenie NNW i OC, nagrody za udział w konkursach. Przez cały czas realizujemy program wychowawczy dostosowany dla dzieci, gry świetlicowe, zabawy na niepogodę, zabawy rekreacyjne, sport na wesoło. W miejscu mamy do dyspozycji: salę ze stolami do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, salki na spotkania  w grupach, Aulę Domu Rekolekcyjnego na oglądanie filmu oraz zajęcia rekreacyjne również Kościół na modlitwę, śpiew, Mszę św. 

  Kadra pedagogiczna posiada stosowne uprawnienia państwowe do bycia wychowawcą, kierownikiem lub instruktorem gier sportowych zgodnie z rozporządzeniami MEN. W pracy wychowawczej stosujemy system wychowawczy zwany przez św. Jan Bosko prewencyjnym oparty na rozumie, religii i dobroci wychowawczej.

  Na półkolonie należy zabrać: ubranie zwierzchnie, nakrycie głowy, klapki na basen, szampon, ręcznik (powiemy w jaki dzień), mały plecak tzw. chlebak (np. szkolny). 

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność naszego Oratorium podajemy numer konta bankowego: Bank PEKAO S. A. II/O KUTNO numer:  04 1240 3190 1111 0010 6249 2134 z dopiskiem darowizna na cele statutowe. Pomoc z Państwa strony pozwoli nam na zrealizowanie celów statutowych, organizacyjnych i imprez w ciągu roku. 

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 rok

  Dodano: 12 czerwca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 rok

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

  2. Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00, aby wspólnie się modlić.

  3. We wtorek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym
  z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych.

  4.  W czwartek, 15 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Ołtarze będą ustawione: I na końcu alei tui, dekorują rodzice ministrantów i grupy Laury Vicunii; II przy posiadłości p. Kaczmarek, dekorują najbliżsi sąsiedzi; III przy domu p. Mastalerz, dekorują parafianie z ul. Kasztanowej; IV przy schodach wejściowych do naszego domu zakonnego, dekorują Salezjanie Współpracownicy. Konstrukcje ołtarzy będą stawiane 14 czerwca, w środę, od godz. 18.00. Zapraszamy: Strażaków z Wroczyn i Leszczynka, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i dzieci z pierwszej rocznicy, dziewczynki do sypania kwiatków oraz cały orszak procesyjny.

  5. Również, w czwartek rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła. Nowennę będziemy odprawiali w ramach nabożeństwa czerwcowego.

  6.  Za tydzień, w niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. będą miały swoją rocznicę; a o godz. 15.00 Salezjanie Współpracownicy zbierają się na wspólną modlitwę i podsumowania roku formacji.

  7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na organizowane półkolonie i obozy wyjazdowe przez nasze Oratorium. Za złożone ofiary składamy podziękowanie.

  8. Oratorium organizuje półkolonie letnie w trzech pięciodniowych turnusach, na które już nie ma miejsc. Z półkolonii skorzysta 510 osób, z kolonii wyjazdowych 50 osób. Mamy jeszcze 5 miejsc do grupy rekreacyjnej na obóz sportowy od 26.07. do 04.08.2017 roku. Zapisy wyłącznie w biurze Oratorium od 15.00 do 18.00, od poniedziałku do piątku. Zdanie kart do 16.06.17

 • Zwycięstwo w Makroregionie SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Żyrardowie 27-28.05.2017 roku

  Dodano: 6 czerwca 2017 r.

  Zwycięstwo w Makroregionie SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Żyrardowie 
  27-28.05.2017 roku

  Piłka nożna, siatkówka, mini siatkówka, koszykówka i tenis stołowy, to konkurencje, w których rywalizowali uczestnicy XXII Inspektorialnych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, odbywających się w Żyrardowie w dniach 26-28 maja 2017 roku. Wzięło w nich udział ponad 401 zawodników ze stowarzyszeń lokalnych SALOS: Ełk, Suwałki, Ostróda, Kutno, Żyrardów, Płock, Łódź – Wodna.  Nasze stowarzyszenie lokalne SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie było reprezentowane przez pięć drużyn oraz 4 opiekunów, razem 50 osób.

  Do Żyrardowa przyjechali młodzi ludzie z placówek salezjańskich z północno-wschodniej Polski, aby rywalizować ze swymi rówieśnikami. „Obok wspólnych zmagań na sali gimnastycznej jest także czas na poznanie się, rywalizację sportową „fair play” oraz wspólną modlitwę.” – mówi Szymon jeden z uczestników zawodów sportowych. 

  W drugim dniu Igrzysk, rozpoczęcie na hali sportowej przy Aquapark Żyrardów, swoją obecnością zaszczycił nas Krajowy Duszpasterz Sportowców, Wiceprezes SALOS RP. Mówił On do młodych sportowców odwołując się do słów św. Augustyna – „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”.

  W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe miasta Żyrardów, Powiatu Żyrardowskiego, Dyrekcja LO im. S. Żeromskiego oraz członkowie zarząd SALOS RP. Podczas otwarcia zostały wręczone odznaczenia z okazji 25-lecia SALOS RP.  Wybitni działacze SALOS Żyrardów otrzymali listy gratulacyjne i medale jubileuszowe. Medale otrzymali: Leszek Kamiński, Milewski, Zygmunt Dąbrowski. Medale wręczył – krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń.

  Zmagania sportowe rozpoczęły się od godz. 10.30 i trwały do 17.00.  Natomiast o godz. 19.00 – wyjście na koncert Łukasza Mroza pseudonim MROZU oraz Maryli Rodowicz.

  Trzeci dzień rozpoczęliśmy od niedzielnej Mszy świętej w kościele św. Cyryla i Metodego czyli w parafii salezjańskiej. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Edward. Natomiast rozgrywki finałowe rozpoczęły się od 10.30 i trwały do 13.00.  Oficjalne zakończenie Igrzysk na hali sportowej. Medale wręczali zaproszeni goście oraz salezjanie. 

  Wyniki rozgrywek SALOS „RÓŻA KUTNO”:

  1. Pierwsze miejsce w piłce nożnej chłopców (6-osobowa) kat. A rocznik 2000 grupa II

  2. Drugie miejsce w piłce nożnej chłopców (6-osobowa) kat. A rocznik 2001 grupa I

  3. Pierwsze miejsce w piłce nożnej chłopców (6-osobowa) kat. C rocznik 2004/2005

  4. Pierwsze miejsce w piłce nożnej dziewcząt (6-osobowa) kat. B rocznik 2002/2003

  5. Czwarte miejsce w piłce siatkowej dziewcząt kat. A rocznik 2000/2001

  6. Awans drużyny w piłce nożnej chłopców (11-osobowa) kat. B rocznik 2002/2003 

  Awansowaliśmy do finałów Ogólnopolskich, które odbędą sie we wrześniu w Krakowie. Chłopcy prowadzeni przez trenera Roberta Marca bronić będą tytułu MISTRZA POLSKI 2016 zdobytego rok temu w Łodzi.  

  Bez wielkich trudów nie można dotrzeć do wielkich rzeczy... Św. Jan Bosko
   

  Prezes – Ks. Henryk Chibowski sdb

       zobacz galerię

 • Letnia oferta dla dzieci i młodzieży

  Dodano: 6 czerwca 2017 r.

  Letnia oferta dla dzieci i młodzieży

  Obozy, pielgrzymki, kolonie i półkolonie - to letnia oferta dla dzieci i młodzieży. Propozycje przygotowywane są w myśl zasady ks. Bosko: "szatan boi się ludzi radosnych". Może skorzystasz? wiek uczestników 7- 15 lat.

  Salezjańskie Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie organizuje następujące akcje letnie:

  - półkolonie "Lato w Oratorium z ks. Bosko"

          Turnus I - (26.06.  - 30.06.2017)

          Turnus II – (03.07. - 07.07.2017)

  - kolonie letnie z Oratorium w Jabłonce k. Zakopanego

  Termin: 17.07. - 26.07.2017 rok, koszt: 600,00 zł.

  Stowarzyszenie Lokalne SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie organizuje następujące akcje letnie:

  - półkolonie z SALOS-em.

           Turnus III – (10.07. – 14.07.2017)

  - Obóz sportowy w Jabłonce k. Zakopanego

  Termin: 26.07. - 04.08.2017 rok, koszt: 600,00 zł.

  Polecamy i zapraszamy młodzież od 15 lat na:

  Salezjańską Grupę Pomarańczową Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę (06.08-14.08.2017)

  Salezjańską Grupę Pomarańczowa Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę (06.08-14.08.2017)

  Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą Suwałki-Wilno (15-26.07.2017)

   

  Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną na Jasną Górę, Szczaniec (30.07. – 14.06.2017)
  Campo Bosco w Czerwiński nad Wisłą (24-27.08.2017

 • Kolonie letnie w Jabłonce k/Zakopanego

  Dodano: 6 czerwca 2017 r.

  Kolonie LETNIE wypoczynkowe Z ORATORIUM

  CENTRUM KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA OHP W SZCZAWNICY - JABŁONCE,

  FILIA W JABŁONCE, UL. SOBIESKIEGO 78, 34-480 JABŁONKA, Tel. (18) 26 524 83; (18) 26 421 51.

  Program ramowy:

  17.07.2017 rok

                                                 Wyjazd: 17.07.2017 (poniedziałek)

                                                 7.00 – Zbiórka uczestników (parking parafialny w Woźniakowie.)

                                                 7.15 – wyjazd z Woźniakowa i przejazd na trasie Kutno-Jabłonka

  18.07. - 25.07.2017 rok

                                                 Realizacja programu zgodnie z przedstawioną ofertą.

  26.07.2017 rok

                                                 Przyjazd: 26.07.2017 (środa)

                                                 9.00 –wyjazd z Jabłonki i przejazd na trasie Jabłonka – Kutno

                                                 16.00 – planowany przyjazd na miejsce zbiórki (Parking Woźniaków)

  Obowiązkowy odbiór dzieci przez Rodziców/Prawnych opiekunów lub osoby upoważnione!

  Osoba odpowiedzialna za transport autokarowy Kutno-Jabłonka-Kutno p. Sandra Domrzał, tel.

   Co zabrać ze sobą:

  – ważną legitymacją szkolną, paszport lub dowód osobisty + 5 Euro (Orawski Zamek)

  – przybory toaletowe, strój kąpielowy, strój sportowy, klapki, duży ręcznik

  – wygodne buty na górskie spacery, chłopcy buty do grania,

  – kurtkę przeciwdeszczową (nieprzemakalną), nakrycie głowy, krem z filtrem UV, środki przeciw ukąszeniom owadów i oparzeniom słonecznym, podręczny plecaczek na wycieczki.

  – rzeczy osobiste wg uznania, dużo dobrego humoru i radości ducha.

  BAGAŻ: wszystko zapakowane w torbę podróżną lub plecak bez stelażowy o wymiarach 80x60x30, dostosowany do możliwości fizycznych uczestnika.

  Każdy uczestnik we własnym zakresie powinien posiadać podstawowe artykuły apteczne, plastry, drobne opatrunki na otarcia, tabletki do ssania na ból gardła, aviomarin lub inny specyfik dla osób źle znoszących jazdę autobusem.

  Każdy uczestnik kolonii wnosi wpłatę statutową 5 zł i wpłatę na koszulkę 15 zł. Razem: 20,00 zł.

  Sugerowane kieszonkowe: 100 zł. Istnieje możliwość przekazania wychowawcom, opisanej koperty z kieszonkowym.

  Zapewniamy: opiekę wychowawczą, wyżywienie – 4 posiłki, opiekę medyczną, Aquapark Chochołów, wycieczka do Ludźmierza i Zakopanego, Morskie Oko, wejście na Babia Górę, wycieczka na Słowację – Orawski Zamek, ubezpieczenie NNW i OC, nagrody za udział w konkursach. Przez cały czas realizujemy program wychowawczy dostosowany dla dzieci, gry świetlicowe, zabawy na niepogodę, zabawy rekreacyjne, sport na wesoło. W miejscu mamy do dyspozycji: salę ze stolami do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, salki na spotkania w grupach, Aulę na oglądanie filmu oraz zajęcia rekreacyjne również na modlitwę, śpiew, Mszę św. Kadra pedagogiczna posiada stosowne uprawnienia państwowe do bycia wychowawcą, kierownikiem lub instruktorem gier sportowych zgodnie z rozporządzeniami MEN. W pracy wychowawczej stosujemy system wychowawczy zwany przez św. Jan Bosko prewencyjnym oparty na rozumie, religii i dobroci wychowawczej. Wypoczynek zgłoszony jest do KO w Łodzi. 

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność naszego Oratorium podajemy numer konta bankowego: Bank PEKAO S. A. II/O KUTNO numer:  17 1240 3190 1111 0010 6549 2498  z dopiskiem darowizna na Oratorium. Pomoc z Państwa strony pozwoli nam na zrealizowanie celów statutowych, organizacyjnych i imprez w ciągu roku.

   

 • Obóz sportowy w Jabłonce k/Zakopanego

  Dodano: 6 czerwca 2017 r.  OBÓZ SPORTOWY
  CENTRUM KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA OHP W SZCZAWNICY - JABŁONCE,
  FILIA W JABŁONCE, UL. SOBIESKIEGO 78, 34-480 JABŁONKA, Tel. (18) 26 524 83; (18) 26 421 51. 

  Program ramowy:

  26.07.2017 rok

                                                 Wyjazd: 26.07.2017 (środa)

                                                 7.00 – Zbiórka uczestników (parking parafialny w Woźniakowie.)

                                                 7.15 – wyjazd z Woźniakowa i przejazd na trasie Kutno-Jabłonka

  27.07. - 03.08.2017 rok

                                                 Realizacja programu zgodnie z przedstawioną ofertą.

  04.08.2017 rok

                                                 Przyjazd: 04.08.2017 (piątek)

                                                 9.00 –wyjazd z Jabłonki i przejazd na trasie Jabłonka – Kutno

                                                 16.00 – planowany przyjazd na miejsce zbiórki (Parking Woźniaków)

  Obowiązkowy odbiór dzieci przez Rodziców/Prawnych opiekunów lub osoby upoważnione!

  Osoba odpowiedzialna za transport autokarowy Kutno-Jabłonka-Kutno p. Sandra Domrzał, tel.

   Co zabrać ze sobą:

  – ważną legitymacją szkolną, paszport lub dowód osobisty + 5 Euro (Orawski Zamek)

  – przybory toaletowe, strój kąpielowy, strój sportowy, klapki, duży ręcznik

  – wygodne buty na górskie spacery, chłopcy buty do grania,

  – kurtkę przeciwdeszczową (nieprzemakalną), nakrycie głowy, krem z filtrem UV, środki przeciw ukąszeniom owadów i oparzeniom słonecznym, podręczny plecaczek na wycieczki.

  – rzeczy osobiste wg uznania, dużo dobrego humoru i radości ducha.

  BAGAŻ: wszystko zapakowane w torbę podróżną lub plecak bez stelażowy o wymiarach 80x60x30, dostosowany do możliwości fizycznych uczestnika.

  Każdy uczestnik we własnym zakresie powinien posiadać podstawowe artykuły apteczne, plastry, drobne opatrunki na otarcia, tabletki do ssania na ból gardła, aviomarin lub inny specyfik dla osób źle znoszących jazdę autobusem.

  Każdy uczestnik kolonii wnosi wpłatę statutową 5 zł i wpłatę na koszulkę 15 zł. Razem: 20,00 zł.

  Sugerowane kieszonkowe: 100 zł. Istnieje możliwość przekazania wychowawcom, opisanej koperty z kieszonkowym. 

  Zapewniamy: opiekę wychowawczą, wyżywienie – 4 posiłki, opiekę medyczną, Aquapark Chochołów, wycieczka do Ludźmierza i Zakopanego, Morskie Oko, wejście na Babia Górę, wycieczka na Słowację – Orawski Zamek, ubezpieczenie NNW i OC, nagrody za udział w konkursach. Przez cały czas realizujemy program wychowawczy dostosowany dla dzieci, gry świetlicowe, zabawy na niepogodę, zabawy rekreacyjne, sport na wesoło. Grupa sportowa na rozgrzewkę, treningi i mecze sparingowe z trenerem. W miejscu mamy do dyspozycji: salę ze stolami do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, salki na spotkania w grupach, Aulę na oglądanie filmu oraz zajęcia rekreacyjne również na modlitwę, śpiew, Mszę św. Kadra pedagogiczna posiada stosowne uprawnienia państwowe do bycia wychowawcą, kierownikiem lub instruktorem gier sportowych zgodnie z rozporządzeniami MEN. W pracy wychowawczej stosujemy system wychowawczy zwany przez św. Jan Bosko prewencyjnym oparty na rozumie, religii i dobroci wychowawczej. Wypoczynek zgłoszony jest do KO w Łodzi. 

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność naszego stowarzyszenia SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie podajemy numer konta bankowego: Bank PEKAO S. A. II/O KUTNO numer:   04 1240 3190 1111 0010 6249 2134 z dopiskiem darowizna na cele statutowe. Pomoc z Państwa strony pozwoli nam na zrealizowanie celów statutowych, organizacyjnych i imprez w ciągu roku. 

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 04.06.2017 rok

  Dodano: 5 czerwca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 04.06.2017 rok

  1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia oraz Niedzielę Adoracyjną.  Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu. Natomiast o g. 11.30 w 25 rocznicę święceń kapłańskich odprawią Mszę świętą dziękczynną: ks. Dyrektor Sławomir Łubian, ks. Ekonom Zygmunt Wolanin i ks. Kierownik Oratorium Henryk Chibowski. Po Mszy św. błogosławieństwo indywidualne. Oczywiście po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2. Z dzisiejszą uroczystośćą Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny spełniając podstawowe warunki.

  3. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej, a 18 czerwca na półkolonie organizowane przez nasze Oratorium.

  4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.              

  5. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

  6. Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00, aby wspólnie się modlić.

  7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 11.30, w naszej parafii odbędzie się rocznica I Komunii Św.

  8. W naszej parafii do pierwszej Komunii świętej przystąpiło 44 dzieci, do Komunii rocznicowej przystąpi siedmioro dzieci, a do sakramentu bierzmowania przystąpiło trzydzieści jeden osób. Podziękowania kierujemy w stronę ks. Józefa i ks. Henryka oraz Pań katechetek p. Zofii i p. Renaty za przygotowanie dzieci i młodzieży do sakramentów świętych. Panu organiście Maciejowi, za oprawę muzyczną. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali dzieci i młodzież na drodze wychowania do wiary.

  9.  Natomiast w czwartek, w następnym tygodniu, 15 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy. Zapraszamy: Strażaków z Wroczyn i Leszczynka; dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i dzieci z pierwszej rocznicy; dziewczynki do sypania kwiatków oraz cały orszak procesyjny.

  10.  Nasze Oratorium organizuje półkolonie w czasie wakacji w trzech pięciodniowych turnusach: Turnus I od 26 do 30 czerwca; Turnus II od 03 do 07 lipca; Turnus III od 10 do 14 lipca; kolonie wyjazdowe do Jabłonki od 17 do 26 lipca 2017; obóz sportowy od 26.07. do 04.08.2017 roku. Zapisy wyłącznie w biurze Oratorium od 15.00 do 18.00, od poniedziałku do piątku. Zdanie kart do 16.06.17

  11.  Z przykrością informujemy, iż nie ma już miejsc na trzeci turnus półkolonii i kolonii wyjazdowych do Jabłonki. Wydaliśmy już 382 karty wypoczynku, pozostało 208 kart wypoczynkowych. Zapraszamy do Oratorium.

   

  12.  W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę do i po południu z powodu wyjazdu ks. Józefa na osobiste rekolekcje kapłańskie a ks. proboszcza na skupienie.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com