«  Archiwum aktualności - czerwiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.06.2015 rok

  Dodano: 28 czerwca 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.06.2015 rok

  1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania. 

  2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy powierzać Bogu solenizantów czerwcowych z naszej wspólnoty zakonnej: ks. Jana Sposoba, ks. Władysława Bieniasa i ks. Piotra Szlufika. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów.

  3.Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00, aby wspólnie się modlić.

  4. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 11.30 i 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego.

  5.  W poniedziałek w naszym Oratorium rozpoczyna się I turnus „Półkolonii Letnich”. Weźmie udział 180 osób z terenu naszej gminy i miasta Kutno. Rozpoczęcie jutro o godz. 9.00 w kościele, zakończenie o g. 15.00. Już dziś dziękujemy ks. Henrykowi i animatorom oratorium za zorganizowanie wypoczynku w miejscu zamieszkania.

  6. We wtorek, 30 czerwca w ostatni dzień miesiąca modlimy się ze św. Janem Bosko.

  7. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź, od godz. 17.30, a Msza ś1). o godz. 18.00. W sobotę spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 16.00 w domu rekolekcyjnym.

  8. Koniec roku szkolnego to także czas zmian w naszym domu zakonnym. Do nowych obowiązków zleconych przez przełożonego wyższego z naszej wspólnoty zakonnej odchodzą: ks. Józef Grochowski do Tolkmicka jako Dyrektor i Proboszcz, ks. Adam Homoncik do Tolkmicka i kl. Józef Łysik do Krakowa a przychodzi: ks. Sławomir Łubian jako Dyrektor i Magister Nowicjatu, ks. Józef Skowron jako wikariusz parafialny i kl. Aleksander Mastalerz. Przyjmijmy ich z radością i obejmijmy modlitwą.

  9. W niedzielę, 12 lipca organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w kiosku parafialnym u Salezjanów Współpracowników po Mszach św.

  10. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: Wanda Pokorska l. 90 z Adamowic, Anna Szustkowska l. 71 z ul. Łęczyckiej.

                       Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

                                                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.06.2015 rok

  Dodano: 21 czerwca 2015 r.

   

   

  Ogłoszenia duszpasterskie

   XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.06.2015 rok

   

  1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

   

  2. Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00, aby wspólnie się modlić.

   

  3.We wtorek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

   

  4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Przed Msza święta oddamy hołd MB Wspomożenia Wiernych.

   

  5. W czwartek, 25 czerwca spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w Domu Rekolekcyjnym.

   

  6. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Zapraszamy w piątek, 26 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00.

   

  7. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

   

  8. Nasze Oratorium organizuje wypoczynek letni: są wolne miejsca na kolonie wyjazdowe do Orawki od 04 do 14.08. 2015 roku. Zapisy w Oratorium.

   

  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy powierzać Bogu solenizantów czerwcowych z naszej wspólnoty zakonnej: ks. Jana Sposoba, ks. Władysława Bieniasa i ks. Piotra Szlufika. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów.

   

  10. W niedzielę, 12 lipca organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w kiosku parafialnym u Salezjanów Współpracowników po Mszach św.

   

 • Modlitwa misyjna

  Dodano: 20 czerwca 2015 r.

   

  Modlitwa misyjna

   

           Panie Jezu Chryste, Zbawicielu nasz,wierzymy, że jak Ciebie posłał Ojciec na ziemię, tak i Ty posyłasz do nas swoich misjonarzy, aby nas uczyli kochać Ciebie i żyć według świętej Ewangelii. Wejrzyj na naszą parafię przygotowującą się do Misji świętych. Tylu z nas żyje dziś daleko od Ciebie, tylu zagubiło drogę do Twojej świątyni i trwają w obojętności i duchowym lenistwie wiary. Wszyscy tak bardzo potrzebujemy Twojego Miłosierdzia.

           W oczekiwaniu na zbawienny czas Misji świętych prosimy Cię Panie, spraw, abyśmy powrócili do pierwotnej gorliwości. Zagubionych zawróć z drogi zła i grzechu, niech nie zamkną serc na głos miłosiernego Boga. Ci, którzy zapomnieli o swoim powołaniu, niech powrócą na drogę prawdy. Ci, dla których męka i śmierć Twoja jest niczym, niech odkryją w niej miłość Boga. Spojrzyj na naszą parafię, która chce być gorliwą cząstką Kościoła i daj nam łaskę gorliwego przeżycia Misji świętych.

           Maryjo, Matko naszego Pana, która z taką miłością spoglądasz na nas, wyproś nam misyjny czas łaski. Amen.

 • Sekcja Piłkarska RÓŻA Kutno przy Stowarzyszeniu Lokalnym Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS

  Dodano: 20 czerwca 2015 r.

   

  W dniu 16 czerwca w siedzibie MOSIR-u przy ul. Kościuszki 26, odbyło się spotkanie z rodzicami nowo powstałej Sekcji Piłkarskiej RÓŻA Kutno przy Stowarzyszeniu Lokalnym Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS . Licznie przybyli rodzice zostali zapoznani z założeniami i sposobem funkcjonowania sekcji piłkarskiej.

  Róża Kutno będzie prowadziła nabór do 5  grup, które będą zgłoszone do rywalizacji w ramach rozgrywek Łódzkiego Związku Piłki Nożnej:

  -        grupa dziewcząt uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych(zapisy u trenera II Klasy UEFA A Tomasza Kaby tel. 609 220 319),

  -        rocznik 2000/2001 chłopcy (zapisy u trenera II Klasy Andrzeja Grzegorka tel. 781 779 654),

  -        rocznik 2002/2003 chłopcy (zapisy u trenera II Klasy UEFA A Jacka Czekalskiego tel. 660 094 647),

  -        rocznik 2004/2005 chłopcy (zapisy u trenera II Klasy UEFA A Roberta Marca tel 668 422 825 ),

  -        rocznik 2006/2007 chłopcy (zapisy u trenera II klasy UEFA A Roberta Marca tel. 668 422 825).

   

  Dodatkowa grupa będzie tworzona dla chłopców i dziewczynek (rocznik 2008 i młodsi), której celem będzie zapewnienie prawidłowego rozwoju psychofizycznego poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw. Poprzez taką formę chcemy stopniowo wprowadzić młodych adeptów w tajniki piłki nożnej i przyszłego specjalistycznego treningu. Może powstać kilka grup w zależności od liczby chętnych. Bliższe informacje u trenera Tomasza Kaby pod numerem telefonu 609 220 319.

  Pierwsze zajęcia już 1 lipca 2015 roku, serdecznie zapraszamy.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.06.2015 rok

  Dodano: 14 czerwca 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.06.2015 rok

   

  1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

  2. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na półkolonie organizowane przez nasze Oratorium.

  3. Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00, aby wspólnie się modlić. Natomiast od jutra w ramach nabożeństwa czerwcowego będziemy odprawiać nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  4. W naszej parafii do pierwszej Komunii świętej przystąpiło 34 dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. Józefa Grochowskiego, który przygotował dzieci do sakramentu pokuty i eucharystii. Panu organiście Maciejowi, za oprawę muzyczną. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali dzieci na drodze wychowania do wiary.

  5. W czwartek 18 czerwca zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00 z okazji Jubileuszu 45 - lecia Zespołu Szkół nr 4 Kutno-Azory. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, uczniów oraz wychowanków szkoły do dziękczynienia składanego Bogu z racji jubileuszu.

  6. Nasze Oratorium organizuje półkolonie letnie: są wolne miejsca na czwarty turnus oraz na kolonie wyjazdowe do Orawki od 04 do 14.08. 2015 roku. Zapisy w Oratorium.

  7. Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w kiosku parafialnym u Salezjanów Współpracowników po Mszach św. Spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników dziś o godz. 15.00.

  8. W niedzielę 28 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy powierzać Bogu solenizantów czerwcowych z naszej wspólnoty zakonnej: ks. Jana Sposoba, ks. Władysława Bieniasa i ks. Piotra Szlufika. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów.

  9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Zdzisław Pokorski l. 72 z ul. Troczewskiego.

  Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  X NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.06.2015 rok

  Dodano: 7 czerwca 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  X NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.06.2015 rok

  1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy po raz ósmy Święto Dziękczynienia pod hasłem: "Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy" z tej też okazji zostanie odczytane Słowo Metropolity Warszawskiego ks. Kard Nycza. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu. Na Mszy św. o godz. 11.30 Rocznica I Komunii świętej, a po Mszy św., modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą kolejną rocznicę ślubu. O godz. 17.30 Nabożeństwo w Święto Dziękczynienia. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2. W niedzielę 07 czerwca odbędzie się II Marsz dla Życia i Rodziny w Kutnie. Zapraszamy.

  3. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej, a 14 czerwca na półkolonie organizowane przez nasze Oratorium.

  4.Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00, aby wspólnie się modlić.

   5. W poniedziałek 08 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele - ks. Proboszcz wraz z kolegami kursowymi odprawi Mszę św. z okazji 39 rocznicy kapłaństwa. Składamy jak najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej oraz darów Ducha świętego.

  6. W czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

  7.W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Święta o godz. 18.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

  8. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. 

  9.Nasze Oratorium organizuje półkolonie letnie w czterech turnusach podanych na plakatach w miejscu zamieszkania. Kolonie wyjazdowe do Orawki od 04 do 14.08. 2015 roku.  Koszt 800 zł. 

  Trwają zapisy w Oratorium od 1 czerwca do 14 czerwca od godz. 16.00 do 17.45.

  10. Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazd 40 zł. Zapisy w kiosku parafialnym u Salezjanów Współpracowników po Mszach św. Spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

  11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Lech Matczak l. 82 z Leszczynka, Barbara Migała l. 70 z Gnojna.

      Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com