«  Archiwum aktualności - czerwiec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.06.2014 r.

  Dodano: 29 czerwca 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.06.2014 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miniony piątek przeżywaliśmy Jego uroczystość, a jeszcze dziś i jutro będziemy przeżywali nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30.

  2. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

  3. W poniedziałek, 30 czerwca z racji ostatniego dnia miesiąca modlimy się ze św. Janem Bosko. Msza św. o godz. 18.00 i ucałowanie relikwii.

  4. We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej różaniec z wypominkami o godz. 17.30. Naszym modlitwom polecają się ci, którzy odeszli w miesiącu lipcu 2013 roku i obchodzimy ich pierwszą rocznicą śmierci: + Robert Baranowski.

  5. W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto Apostoła, świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

  6. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. A w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe od godz.17.30 i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.00. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

  7. Koniec roku szkolnego to także czas zmian w naszym domu zakonnym. Do nowych obowiązków zleconych przez przełożonego wyższego z naszej wspólnoty zakonnej odchodzą: ks. Mirosław Hołownia i ko. Sebastian Marcisz a przychodzi: ks. Zygmunt Wolanin z Głoskowa i kl. Józef Łysik. Przyjmijmy ich z radością i obejmijmy modlitwą.

  8. Nasze Oratorium organizuje wypoczynek letni w miejscu zamieszkania. Zapraszamy na półkolonie w sierpniu. Zapisy w Oratorium.

  9. Zapraszamy młodzież na Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą w dniach 21-24.08.2014 roku. Zapisy w Oratorium.

  10. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  11. W dniu 13 lipca 2014 r. (niedziela) jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Zapisy u Salezjanów Współpracowników w kiosku parafialnym po Mszach św. 

  12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

  + Krystyna Kaliska l.75 z ul. Sienkiewicza; + Józef Mierzejewski l. 85 z Adamowic.

  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie XII NIEDZIELA ZWYKŁA - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22.06.2014 r.

  Dodano: 22 czerwca 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XII NIEDZIELA ZWYKŁA - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22.06.2014 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 powierzamy Bogu solenizantów czerwcowych z naszej wspólnoty zakonnej: ks. Władysława Bieniasa i ks. Piotra Szlufika. Natomiast ks. Jan Sposób odprawi Msze św. imieninową 22 czerwca w kaplicy przy Łęczyckiej o g. 9.00 i 24 czerwca w kościele o g. 18.00.

  2. Nabożeństwach czerwcowe odprawianym o g. 17.30 w kościele, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00 aby wspólnie się modlić.

  3. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

  4. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

  Przed Msza święta oddamy hołd MB Wspomożenia Wiernych. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi ks. Jan Sposób sdb.

  5. W środę 25 czerwca spotkanie formacyjne grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 17.00 w Domu Rekolekcyjnym.

  6. W czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej dokonamy poświęcenia ziół i kwiatów. Tego dnia błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy.

  7. Zaś w nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości można spożywać potrawy mięsne.

  8. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30.

  9. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

  10. W piątek 20.06.2014 roku zawiązała się grupa młodzieży jako wolontariuszy na ŚDM w Krakowie w 2016 roku. Zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 25 czerwca o g. 10.00 w Oratorium.

  11. Nasze Oratorium organizuje wypoczynek letni w miejscu zamieszkania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną na półkolonie w sierpniu od 11 do 16 i od 18 do 23 sierpnia. Zapisy w Oratorium do 28 czerwca wg. godzin o g. 17.00 do 18.00.

  12. W dniu 13 lipca 2014 r. (niedziela) jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na XXIII Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Zapisy u Salezjanów Współpracowników w kiosku parafialnym po Mszach św. 

 • Ogłoszenia duszpasterskie - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 15.06.2014 r.

  Dodano: 16 czerwca 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  XI NIEDZIELA ZWYKŁA - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY- 15.06.2014 r.

  1. W dzisiejszą niedziele, o godz. 17.30 rozpoczyna się nowenna do Matki BożejWspomożeniaWiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła. Spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników o g. 15.00.

  2. Dzisiaj przed kościołem będą zbieraneofiary do puszek na półkolonie organizowane przez nasze Oratorium, aby wspomóc dzieci najuboższe.

  3. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych odprawianych o g. 17.30, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00 aby wspólnie się modlić.

  4. Spowiedź dzieci przed rocznicą Komunii św. odbędzie się we wtorek 17 czerwca o godz. 16.00. Rocznica I Komunii św. dla klas III, będzie w Boże Ciało 19 czerwca o godz. 10.00.

  5. W tym tygodniu, w czwartek 19 czerwca,, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Uroczysta Msza św. i procesja do 4 ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Przygotujmy cztery ołtarze w tych miejscach jak w ubiegłym roku. Do udziału w procesji zapraszam dzieci I Komunijne, obchodzące rocznicę, ministrantów, Bielanki, młodzież, dorosłych, panów Strażaków z Wroczyn i Leszczynka oraz cały orszak procesyjny.

  6. Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku są naszą wspólną sprawą. Organizujemy grupę wolontariuszy na ŚDM w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich młodych, a szczególnie młodzież bierzmowaną, ale nie tylko. Hasłem niech będą słowa "Bądź darem dla innych”. Spotkanie organizacyjne w piątek 20 czerwca o g. 17.00 w Oratorium.

  7. Nasze Oratorium organizuje wypoczynek letni w miejscu zamieszkania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną na półkolonie w sierpniu od 11 do 16 i od 18 do 23 sierpnia. Zapisy w Oratorium do 28 czerwca wg. godzin podanych na plakacie.

  8. W przyszłą niedzielę 22 czerwca na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy powierzać Bogu solenizantów czerwcowych z naszej wspólnoty zakonnej: ks. Władysława Bieniasa i ks. Piotra Szlufika. Uroczysta Msza o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów. Natomiast ks. Jan Sposób odprawi Msze św. imieninową 22 czerwca w kaplicy przy Łęczyckiej o g. 9.00 i 24 czerwca w kościele o g. 18.00.

 • Ogłoszenia duszpasterskie - VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA -
  -ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 08.06.2014 r.

  Dodano: 8 czerwca 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 08.06.2014 r.

  1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź.Grupa odnowy W Duchu Świętym z Nowego dzisiaj w ramach Mszy św. wieczornej przedstawi inscenizację o św. Janie Pawle II.

  2. Codziennie o g. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w kaplicy na Łęczyckiej sami wierni schodzą się na godz. 17.00 aby wspólnie się modlić.

  3. Na prośbę ks. Abpa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego KEP dzisiaj jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.

  4. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 18.00.

  5. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

  6. Próba dzieci przed rocznicą Komunii św. odbędzie się we wtorek i czwartek o godz. 19.00. Spowiedź dzieci odbędzie się we wtorek 17 czerwca o godz. 16.00. Rocznica I Komunii św. dla klas III, będzie w Boże Ciało 19 czerwca o godz. 10.00.

  7. W czwartek, 19 czerwca,uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10.00 z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Żywy Jezus jest wśród nas. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby napełniło się łaską Ducha Świętego.Ołtarze zostaną przygotowane w następujących miejscach: 1 ołtarz – u państwa Tomczaków, 2 ołtarz u państwa Otto – przygotuje młodzież z grupy modlitewno-liturgicznej pod kierunkiem p. Pawła, 3 ołtarz przy domu salezjańskim – przygotują ministranci i ich rodzice pod kierunkiem ks. Józefa i 4 ołtarz przy wejściu do kancelarii – przygotują SSW. Zapraszamy: Strażaków z Wroczyn i Leszczynka, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i rocznicowej, dziewczynki do sypania kwiatków oraz cały orszak procesyjny.

  8. Nasze Oratorium organizuje półkolonie salezjańskie, trwają zapisy w Oratorium od 2 czerwca do 28 czerwca wg. godzin podanych na plakacie.

  9. W niedziele, 15 czerwca przed Mszą o godz. 17.30 rozpoczyna się nowenna do Matki BożejWspomożeniaWiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła. Tego dnia spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników o g. 15.00.

  10. Również w przyszłą niedzielę, przed kościołem będą zbieraneofiary do puszek na półkolonie organizowane przez nasze Oratorium, aby wspomóc dzieci najuboższe.

  11. Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku są naszą wspólną sprawą. Przed nami wielkie święto wiary, radości i entuzjazmu, przeżycie różnorodności i bogactwa Kościoła i niepowtarzalna szansa, by – z jednej strony - podzielić się z całym światem pięknem skarbów polskiej religijności, z drugiej zaś – dać się pociągnąć sile młodości i dzięki temu odnowić w sobie żywe doświadczenie relacji z Jezusem i miłości do braci. Organizujemy grupę wolontariuszy na ŚDM w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich młodych, a szczególnie młodzież bierzmowaną, ale nie tylko. Hasłem niech będą słowa "Bądź darem dla innych”. Spotkanie organizacyjne w piątek 20 czerwca o g. 17.00 w Oratorium.

  12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

  Zofia Tamborska l. 64 z ul. Łęczyckiej; Edward Maciaszek l. 60 z Osiedla Kolejowego

  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 01.06.2014 r.

  Dodano: 1 czerwca 2014 r.

   

   

  Ogłoszenia duszpasterskie

  VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 01.06.2014 r.

  1. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności Ducha Świętego.

  2. Dziś niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. O godz. 17.30 Nabożeństwo w Święto Dziękczynienia. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  3. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wśród prezentów i życzliwości okazywanej tego dnia dzieciom, nie zapomnijmy o gorącej modlitwie w ich intencji.

  4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo będzie odprawione codziennie o godz.17.30.

  5. Próba generalna młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Spowiedź dla bierzmowanych i świadków od godz. 17.15.

  6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi wyjątkowo w czwartek od godz. 9.00. W piątek od godz. 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Przed Mszą o godz. 17.30 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym.

  7. W czwartek, 05 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00, J. E. Ks. Biskup Andrzej F. Dziuba udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Młodzież ze świadkami prosimy o przybycie do kościoła na godz. 17.00, o godz. 17.30 będzie nabożeństwo czerwcowe z nowenną do Ducha świętego.

  8. Nasze Oratorium organizuje półkolonie stacjonarne w miejscu zamieszkania:

  - w lipcu dwa turnusy: od 7 do 12 i od 14 do 19.07.2014 r. Wiek od 7 lat do 14 lat.

  - w sierpniu dwa turnusy dla młodzieży gimnazjalnej od 11 do 16 i od 18 do 23.08.2014 r.

  Wyjazd na Campo Bosco w dniach 21.08. do 24.08.14

  Zapisy w Oratorium od 2 czerwca do 28 czerwca wg. godzin podanych na plakacie.

  9. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o jednym z przykazań kościelnych, które nakazuje doroczną spowiedź i przyjęcie Komunii świętej w czasie wielkanocnym. Jest to niezbędne minimum życia sakramentalnego i jego niezachowanie jest poważnym zaniedbaniem moralnym.

  10. W niedzielę, 15 czerwca przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na półkolonie organizowane przez nasze Oratorium, aby wspomóc dzieci najuboższe.

  11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

  Maciej Stefan Drożdżyk l. 69 z ul. Wyspiańskiego; Helena Wolska l. 70 z Leszna.

  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Pólkolonie salezjańskie - lato 2014 - plakat informacyjny

  Dodano: 1 czerwca 2014 r.

 • Wieczór Uwielbienia i Konfesjonalów - pierwsza niedziela miesiąca - godz.19

  Dodano: 1 czerwca 2014 r.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com