«  Archiwum aktualności - maj 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 31.05.2020 rok

  Dodano: 31 maja 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 31.05.2020 rok

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

  2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Św. o godz. 18.00.

  3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

  4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00.

  Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, jako Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, od godz. 16.00 w kościele.

  6. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

  7. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

  8.  W ostatnim tygodniu Pan powołał do wieczności Zbigniewa Szpakowskiego l. 49.

   Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

  Myśl tygodnia:  „Tyle jest możliwości i dróg do Boga, ile jest ludzi.

  Bo Bóg ma inną drogę dla każdego człowieka.”

                                            „Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 • INTENCJE MSZALNE: 31.05 – 06.06.2020 r.

  Dodano: 31 maja 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  31.05 – 06.06.2020 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24.05.2020 rok

  Dodano: 24 maja 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24.05.2020 rok

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

  2. Dziś w sposób szczególny uciekamy się pod płaszcz Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.  Na Mszach Św. do południa złożymy hołd MBW Wiernych, jako wyraz naszego dziękczynienia i oddania.

  3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

  4. Jutro, w 25 dniu miesiąca o godz. 16.30, czuwanie modlitewne, tutaj w kościele, na wzór nabożeństwa medziugorskiego na które się składają kolejno: różaniec: tajemnice radosne i bolesne; litania loretańska; Msza Św.; koronka pokoju i tajemnice chwalebne różańca św. Tych, którzy odczuwają wewnętrzną potrzebę dłuższego trwania na modlitwie, serdecznie zapraszamy.

  5. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

  6. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.

  7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości  przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odprawiamy w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.30.  Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

  8. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła czy to indywidualnie w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne, które jest podane w informatorze na 2020 r. i na stronie internetowej parafii oraz za ofiary składane na tacę.

  9. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Jadwigę Sztark l. 87 i Kazimierę Olejniczak l. 76.  Wieczny odpoczynek racz im dać panie….

  Myśl tygodnia:  „Milczenie w obronie własnej jest bardziej wymowne niż słowa. Człowiek nie żałuje tylko tych słów, których nie powiedział.”       

   „Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 • INTENCJE MSZALNE: 24 – 30.05.2020 r.

  Dodano: 24 maja 2020 r.

  INTENCJE MSZALNE: 24 – 30.05.2020 r.


   

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 17.05.2020 rok

  Dodano: 17 maja 2020 r.

   

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 17.05.2020 rok

  1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

  2.  W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

  3.  W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

  4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się, o godz. 17.30, na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej, podczas którego odprawiamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania proszę przynosić do zakrystii, ponieważ w ubiegłą niedzielę po południu ktoś skradł z kościoła jedną skarbonę. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz wspominamy naszą Patronkę Matkę Bożą Wspomożenie Wiernych. Wszystkich, którzy wewnętrznie odczuwają, że Matka Boża uchroniła przed zarazą niech w podziękowaniu przyniosą do Jej stóp kwiatek w doniczce.

  A od piątku poprzez specjalną nowennę, odprawianą w ramach nabożeństwa majowego, przygotujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  6. Data Komunii Św. Rocznicowej została przeniesiona na pierwszą niedzielę października czyli 04.10.20, na godz. 11.30. 

  7. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Jolantę Baciarow l. 54, Zenobię Tyrańską l. 85 i Jerzego Wojciecha Czajkowskiego l. 68. Wieczny odpoczynek…

  Myśl tygodnia:  „Płaćmy złotem modlitwy za kamienie nienawiści.”

  Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 17 – 23.05.2020 r.

  Dodano: 17 maja 2020 r.

  INTENCJE MSZALNE: 17 – 23.05.2020 r.


 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  V NIEDZIELA WIELKANOCY - 10.05.2020 r.

  Dodano: 10 maja 2020 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  V NIEDZIELA WIELKANOCY - 10.05.2020 r. 

  1.  Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

  Od 15 maja rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Prośby i podziękowania proszę składać do oznakowanej skarbony. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

  2.   W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. Takim darem dla naszej wspólnoty parafialnej jest p. Maciej; serdecznie dziękujemy za posługę podczas liturgii. O potrzebne łaski dla p. Macieja będziemy się modlili na Mszy Św. o godz. 18.00.

  3. W sobotę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

  4.  Codziennie od godz. 17.30 służymy posługą sakramentalną w konfesjonale. Zachęcam do wypełnienia przykazania kościelnego o przystąpieniu do Sakramenty Pojednania i Eucharystii w okresie wielkanocnym.

  5. W sobotę nasz parafianin kl. Adrian Arkita, salezjanin, przyjmie w Krakowie święcenia diakonatu. Dziękujmy Bogu za ten dar życia zakonnego i kapłańskiego i prośmy, aby obdarowany rozwijał go do końca swojego życia.

  6. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Wiesławę Wojciechowską l. 64 i Anielę Biskiewicz l. 86.        Wieczny odpoczynek… 

   

  Myśl  tygodnia:Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.

  „Złote myśli” Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 • INTENCJE MSZALNE: 10.05 – 16.05.2020 r.

  Dodano: 10 maja 2020 r.

  INTENCJE MSZALNE: 10.05 – 16.05.2020 r.


 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 03.05.2020 r.

  Dodano: 2 maja 2020 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 03.05.2020 r.

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

  Do południana każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy Aktu Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

  3.  Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 Modlitwa uwielbienia

  4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

  5. Od 1 maja w naszym kościele codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

  6. Trwamy w okresie wielkanocnym i nie zostaliśmy zwolnieni z obowiązku przyjęcia Sakramentu Pojednania i Eucharystii w tym okresie, dlatego też przez cały miesiąc maj od godz. 17.30 będzie możliwość przystąpienia do tych sakramentów. Proszę zachęćcie domowników, aby pojednali się z Bogiem.

  7. Tematem tegorocznego programu duszpasterskiego w Polsce jest „Wielka Tajemnica Wiary” czyli Eucharystia.  Od jutra do 14 maja w ramach czytanki majowej będziemy rozważali trzecią część Mszy Św. pt. UCZTA

  8. Z okazji święta NMP Królowej Polski, tygodnik Niedziela rozpoczyna specjalną akcję pt. #PokażŚwiatuKrólową – zachęcającą do wystawienia w oknach naszych domów obrazu Maryi.

  9. W ostatnim tygodniu Pan powołał do wieczności: Bogusława Rosiaka l. 67.  Wieczny odpoczynek… 

  Myśl tygodnia: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
   nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”     Św. Jan Paweł II

   

 • INTENCJE MSZALNE: 03.05 – 09.05.2020 r.

  Dodano: 2 maja 2020 r.

  INTENCJE MSZALNE: 03.05 – 09.05.2020 r.Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com