«  Archiwum aktualności - maj 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018 rok

  Dodano: 26 maja 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018 rok

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane jak w niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 11.30. O godz. 10.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji eucharystycznej na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

  Ołtarze będą ustawione: I na końcu alei tui, dekorują rodzice ministrantów i grupy Laury Vicunii; II przy posiadłości p. Kaczmarek, dekorują najbliżsi sąsiedzi; III przy domu p. Mastalerz, dekorują parafianie z ul. Kasztanowej; IV przy schodach wejściowych do naszego domu zakonnego, dekorują Salezjanie Współpracownicy.Zapraszamy cały orszak procesyjny oraz Strażaków z Wroczyn i Leszczynka, dzieci, które dzisiaj przystąpiły do I Komunii św. i dzieci z pierwszej rocznicy, dziewczynki do sypania kwiatków.          Konstrukcje ołtarzy będą stawiane 30 maja, w środę, od godz. 18.00.

  3. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Od. Godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. Mszy Św. o godz. 16.30 nie będzie. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 razem z dziećmi pierwszokomunijnymi. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi odprawiając nabożeństwo Pierwszych Sobót o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota „Królowej Pokoju”.

  4. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa także o godz. 17.30. Podczas tych nabożeństw będziemy odprawiali nowennę do Opatrzności Bożej.

  5.  Za tydzień, w Niedzielę Adoracyjną będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, na każdej Mszy św. odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej; o godz. 11.30 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. będą miały swoją rocznicę a po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.  Próba ceremonii dla dzieci rocznicowych w piątek, 1 czerwca, po Mszy Św. wieczornej a spowiedź w sobotę o godz. 10.00.

  6.  Oratorium oraz SL SALOS „Róża Kutno” zapraszają dzieci i młodzież na wypoczynek letni. Półkolonie odbędą się w trzech turnusach: od 25 do 29 czerwca i w dwóch pierwszych tygodniach lipca: od 2 do 6 i od 9 do 13. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Oratorium organizuje także obóz wypoczynkowy w Orawce k. Zakopanego od 27 lipca do 5 sierpnia. Natomiast SALOS „Róża Kutno” zaprasza na obozy sportowe w Rumii od 16 do 26 lipca i od 26 lipca do 5 sierpnia. Zapisy na wypoczynek od 1 czerwca w biurze oratorium od 15.00 do 17.30.

  7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za złożone ofiary składamy podziękowanie.

  8.   Wczoraj odprowadziliśmy do Domu Ojca Zdzisława Tomczaka l. 68.

  Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

   

 • INTENCJE MSZALNE: 27.V - 02.VI.2018

  Dodano: 26 maja 2018 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  27.V - 02.VI.2018


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 20.05.2018 rok

  Dodano: 20 maja 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 20.05.2018 rok

  1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

  2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

  3. Trwamy w nowennie do Uroczystości Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą od dzisiaj będziemy odprawiali podczas nabożeństwa majowego.

  4.  W czwartek, 24 maja, przypada Uroczystość MB Wspomożenia Wiernych. Msza św. o godz. 18.00 podczas której Ks. Bp Wojciech Osial udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Kandydaci ze świadkami gromadzą się o godz. 17.15, aby uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Próby liturgii tego sakramentu jutro i w środę, po Mszy Św. wieczornej. Prosimy, aby świadkowie byli obecni przynajmniej na jednej z wybranych przez siebie prób. Do sakramentu pojednania kandydaci i świadkowie mogą przystąpić przez najbliższe trzy dni podczas nabożeństwa i Mszy św. wieczornej.

  5. Od piątku, 25 maja, włączymy się w ogólnopolską Nowennę do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Św. Faustyny Kowalskiej, poprzedzającą Święto Dziękczynienia. Będziemy ją odprawiali w ramach nabożeństwa majowego i czerwcowego.

  Także w piątek, tj. 25. kwietnia spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju o godz. 17.00 w kaplicy zakonnej - zapraszamy.

  6. W sobotę, 26 maja, o godz. 10.00 Nabożeństwo Pokutne dla dzieci pierwszokomunijnych a następnie  spowiedź dzieci.     Natomiast rodziców i chrzestnych zapraszamy do spowiedzi św. każdego dnia od godz. 17.30. Sobotę proszę pozostawić tylko dla dzieci.  Także w sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.   

  Również w najbliższą sobotę nasze Oratorium organizuje kolejny „Piknik z historią”.  Tym razem uczestnicy wyjadą do Głogowca, gdzie będzie Msza Św., zwiedzanie sanktuarium, zabawy i ognisko. Inicjatywa jest organizowana we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kutnie.                                                                

  7. W przyszłą niedzielę, 27 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Św. W tym roku do I Komunii św. przystąpi 49 dzieci. Na tę Mszę Św. kościół jest zarezerwowany dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

  8.  Oratorium oraz SL SALOS „Róża Kutno” zapraszają dzieci i młodzież na wypoczynek letni. Półkolonie odbędą się w trzech turnusach: od 25 do 29 czerwca i w dwóch pierwszych tygodniach lipca: od 2 do 6 i od 9 do 13. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Oratorium organizuje także obóz wypoczynkowy w Orawce k. Zakopanego od 27 lipca do 5 sierpnia. Natomiast SALOS „Róża Kutno” zaprasza na obozy sportowe w Rumii od 16 do 26 lipca i od 26 lipca do 5 sierpnia. Zapisy na wypoczynek od 1 czerwca w biurze oratorium od 15.00 do 17.30.

  9. Drużyna dziewcząt w piłce nożnej na XXIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy zdobycia miejsca medalowego, słowa uznania dla grających i prowadzącego trenera p. Tomasza Kaby.

  10. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

   

 • INTENCJE MSZALNE: 20-26.05.2018

  Dodano: 20 maja 2018 r.

   INTENCJE  MSZALNE: 20-26.05.2018


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13.05.2018 rok

  Dodano: 13 maja 2018 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13.05.2018 rok

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca. 

  2.  W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego a od 15 maja rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na zakończenie Mszy Św. o godz. 18.00

  3.W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 17.30 na czuwanie i Mszę Świętą.

  4.  Kandydatów do bierzmowania z „Grupy Wzrastania” zapraszamy na próby liturgii tego sakramentu, które odbędą się w dniach: 19 maja i  poprzedzających bierzmowanie, czyli w poniedziałek 21 maja i w środę 23 maja. Próby odbędą się po Mszy Św. wieczornej. Prosimy, aby świadkowie byli obecni przynajmniej na jednej z wybranych przez siebie prób.

  5. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii Św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

  6. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30,  wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

  7. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.

  8. W tygodniku Niedziela „Świadectwo papieskiego Anioła Stróża” rozmowa z emerytowanym żandarmem watykańskim, który wspomina dzień zamachu na Św. Jana Pawła II a w Gościu Niedzielnym o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans.

  8. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Jana Stasinowskiego l. 88 i Teresę Wiatrowską l. 67

                    Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
                    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

 • INTENCJE MSZALNE: 13.05 – 19.05.2018

  Dodano: 13 maja 2018 r.

  Niedziela – 13.05.2018  

  08.00  + Stanisław, Zofia, Stanisław, Edward, Józef Stańczyk

  10.00  + Zofia Jeziorska (2 r.śm.); Józef i Mariusz Jeziorscy

  10.00  + Marianna i Stanisław Łuczak

  10.00  + Barbara Bloch (dar od sąsiadów)

   11.30  + Zofia i Alojzy Urbaniak; Marianna Turała

   11.30  + Stanisław i Stanisława Cyborowscy

   18.00  + Zofia Michalak (dar imieninowy)

  Poniedziałek – 14.05.2018

  18.00  O Boże Bł, wszelkie potrzebne łaski, opiekę MBW Wiernych dla p. Macieja z okazji imienin.

  18.00  + Anna Cabała (dar od siostrzenicy Danuty z rodziną z Woli Marcinkowskiej)

  18.00  + Teresa Wiatrowska (dar od rodziny Kacprzaków)

  18.00  + Edward i Irena Dobrowolscy

  Wtorek – 15.05.2018; nowenna do MBW Wiernych

  18.00  + Anna Cabała (dar od uczestników pogrzebu)

  18.00  + Zofia Chodorowska; Helena i Wacław Kamińscy

  18.00  + Zofia Pietrusińska-Kołodziejczak (dar imieninowy od dzieci)

  18.00  + Zofia Michalska (dar imieninowy)

  Środa – 16.05.2018; nowenna do MBW Wiernych

  18.00  + Tadeusz Mordzak (11 r.śm.)

  18.00  + Anna Cabała (dar od uczestników pogrzebu)

  18.00  + Lucyna (2 r.śm.), Kazimierz Grzelak

  Czwartek – 17.05.2018; nowenna do MBW Wiernych

  18.00  O łaskę zdrowia dla Jacka

  18.00  + Anna Cabała (dar od siostrzeńca Leszka z rodziną z Woli Marcinkowskiej)

  18.00  + Waleria i Stanisław Tomczakowie (dar od rodzin: Pietrzykowskich, Modrzyńskich

                 i Tomczaków)

  Piątek – 18.05.2018; nowenna do MBW Wiernych  

  18.00  + Zofia, Sylwia, Antoni i zm. z rodzin: Traczyków i Niedbałów

  18.00  + Anna Cabała (dar od uczestników pogrzebu)

  18.00  + Stanisław Grzybowski (2 r. śm.)

  Sobota – 19.05.2018; nowenna do MBW Wiernych

  18.00  + Henryka(f) i Eugeniusz Wachulakowie; oraz zmarli ich rodzice, synowie i rodzeństwo

  18.00  + Grażyna Janowska (4 r.śm.)

  18.00  + Anna Cabała (dar od Franciszki i Mariana Ogorzały z Gołkowic Górnych)

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 06.05.2018 rok

  Dodano: 6 maja 2018 r.

   

   Ogłoszenia duszpasterskie
  IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 06.05.2018 rok

  1.  Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

  2. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  3. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

  4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

  5. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  Także w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Salezjanie Współpracownicy mają spotkanie formacyjne.

  6. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

  7. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

  8.  Kandydatów do bierzmowania z „Grupy Wzrastania” zapraszamy na pierwszą próbę liturgii tego sakramentu, która odbędzie się w sobotę 12 maja po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.40

  Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy otrzymają sakrament bierzmowania, na dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Głogowcu, która odbędzie się w sobotę 26 maja.

  9. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy uczniów na rok szkolny 2018/2019. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.

  10.  W ostatnim czasie odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Waldemara Śnieć l. 74; Zbigniewa Jankowskiego l. 73 i Zdzisława Paliwodę l. 56

                 Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

                                       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 6-12.05.2018

  Dodano: 6 maja 2018 r.

   I N T E N C J E   M S Z A L N E:   6 - 12.05.2018

  Niedziela – 06.05.2018

  08.00  + Bolesław i Marianna Wicińscy

  10.00  + Stanisława(f), Helena, Stanisław, Kazimierz, Wiesław Albińscy;

                 Marianna Łuczak

  10.00  + Czesława(f) i Stanisław Borkowscy; Jerzy Frątczak                           

  11.30  + Stanisław i Stanisława Cyborowscy

  11.30  + Stanisław Bronikowski (dar od żony i wnuczki Karoliny)

  11.30  + Wanda (10 r.śm.) i Edward Rosińscy

  18.00  + Stanisława(f), Bronisław, Edmund, Zenon i Teresa Różyccy; Helena,

                Antoni, Zdzisław, Czesław, Krzysztof i Krystyna Wybrańscy; Grażyna Potrząsaj

  Poniedziałek – 07.05.2018               

  18.00  Za parafian

  18.00  + Adam-Kazimierz Słomiany (1 r.śm.)

  18.00  + Krystyna Bielecka (dar od Eli z rodziną)

  Wtorek – 08.05.2018                    

  18.00  + Stanisława(f) Wawrzkowicz (dar imieninowy)

        18.00  + Stanisław Dałek (dar imieninowy)

        18.00  + Stanisław Tomczak (dar imieninowy)

        18.00  + Piotr Walczak (11 r. tragicznej śmierci)

  Środa – 09.05.2018

    18.00  + Wiesław (25 r.śm.), Jan i Zofia Chlebni

          18.00  + Barbara Bloch (dar od uczestników pogrzebu)

    18.00  + Anna Cabała (dar od Kuzaka Eugeniusza z rodziną z Wysokiego)

  Czwartek – 10.05.2018

    18.00  + Grzegorz Szczepaniak (rocz. śm.)

    18.00  Zmarli z rodzin: Dudek, Król, Saferyjscy

  Piątek – 11.05.2018

         18.00  + Wiesław Łuczak (12 r.śm.); Stanisław i Bronisława(f) Kowalscy

  18.00  + Henryk Kubiak

  18.00  + Anna Cabała (dar od siostrzenicy Stanisławy z rodziną z Woli Marcinkowskiej)

  Sobota – 12.05.2018

  18.00  + Hanna Gaca, Tadeusz Koc (6 r.śm.)

        18.00  + Barbara Bloch (dar od uczestników pogrzebu)

   

 • I turniej piłki nożnej chłopców rocznika U-14 - 3 maja 2018 r.

  Dodano: 6 maja 2018 r.

  REPREZENTACJA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO NAJLEPSZA

  W czwartek 3 maja na Stadionie Miejskim w Kutnie odbył się I turniej piłki nożnej chłopców rocznika U-14. Turniej zorganizował Urząd Miasta Kutno i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji 100–lecia odzyskanie przez Polskę niepodległości. Drużyny rywalizowały o  Puchar Prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i Prezesa ŁZPN Adama Kaźmierczaka. W turnieju wzięły udział cztery drużyny, reprezentacje województw łódzkiego (trenerzy Marcin Matysek i trener Józef Robakiewicz asystent) i podlaskiego (trenerzy Stanisławski Sławomir, Tochwin Michał, Beśka Norbert), SMS Włocławek (trener Rafał Matusiak) i reprezentacja Kutna  (trenerzy Robert Marzec i Sławomir Janicki) złożona z zawodników KS SandBus Kutno i  SL Salos Róża Kutno. Turniej otworzył dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak i kierownik biura sportu i turystyki UM Paweł Szczepanik. Po wysłuchaniu hymnu narodowego, młodzi adepci piłki nożnej uczcili minutą ciszy pamięć poległych w walce o wolną Polskę. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja woj. łódzkiego, która w finale pokonała w rzutach karnych reprezentację Kutna (2:2, karne 3:0). W meczu o trzecie miejsce reprezentacja woj. podlaskiego wygrała z SMS Włocławek 2:1.
  Puchary i pamiątkowe statuetki wręczali prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, prezes KS Kutno Zbigniew Tomczak i prezes SL SALOS RÓŻA KUTNO ks. Henryk Chibowski sdb.
  „Wydaje się, że trafiliśmy w dziesiątkę z pomysłem organizacji takiego turnieju. Rywalizacja sportowa, zresztą na wysokim poziomie, połączona z edukacją młodzieży skłania do tego, aby co roku kontynuować tego rodzaju turnieje. Emocje podczas hymnu polskiego, w trakcie gry i podczas wręczenia nagród były widoczne „gołym okiem”. Myślę, że o takie emocje wśród młodzieży nam chodzi” - powiedział dyrektor MOSiR Kutno Paweł Ślęzak.

  Wyniki turnieju:
  Półfinały:
  Reprezentacja Kutna - UKS SMS Włocławek 2:1
  Bramki dla Kutna: Miłosz Krygiel (2)
  Bramka dla Włocławka: Kacper Karkosik
   
  Reprezentacja woj. łódzkiego - Reprezentacja woj. podlaskiego 4:1
  Bramki dla łódzkiego: Leonardo Pessciciani (2), Jakub Jędrasik, Piotr Chowaniec
  Bramka dla podlaskiego: Kacper Harasimczuk
   
  Mecz o 3. miejsce
  Reprezentacja woj. podlaskiego - UKS SMS Włocławek 2:1
  Bramki dla podlaskiego: Kornel Wasilewski, Oliwier Wojciechowski
  Bramka dla UKS SMS Włocławek: Antoni Czyżewski
   
  Mecz o 1. miejsce
  Reprezentacja woj.  łódzkiego - Reprezentacja Kutna 2:2 /karne 3:0/
  Bramki dla łódzkiego: Jakub Jędrasik (2)
  Bramki dla Kutna: Miłosz Krygiel, Sergiusz Wasilewski.

  - GALERIA -

 • XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej
  KRAKÓW 28.04-03.05.2018 r.

  Dodano: 6 maja 2018 r.

  Już po raz piąty w Polsce, a po raz drugi w Krakowie, w dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2018 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, które od 1990 roku organizowane są w różnych krajach i miastach europejskich.

  W rywalizacji sportowej uczestniczy młodzież z salezjańskich szkół, oratoriów i organizacji sportowych. W nawiązaniu do charyzmatu salezjańskiego, oprócz integracji młodzieży z różnych krajów przez sport, Igrzyska są też doskonałą okazją do wzajemnego poznania się młodzieży z różnych obszarów kulturowych, dają także możliwość zwiedzenia nowych miejsc czy pogłębienia duchowości w gronie wierzących rówieśników. Na tegoroczne Igrzyska do Krakowa przybyła młodzież z 23 krajów świata.

  Sportowe spotkanie młodych przebiegało w trzech wymiarach. Część sportowa to rozgrywki w pięciu dyscyplinach (koszykówka, piłka nożna sześcio- i jedenastoosobowa, siatkówka, tenis stołowy) rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. W ramach bloku kulturalnego młodzi sportowcy zwiedzili Kraków, kopalnię soli w Wieliczce, odwiedzili były nazistowski obóz zagłady w Auschwitz i wzięli udział w wielu innych wydarzeniach artystycznych oraz koncertach muzycznych. Na część religijną stanowiła: Msza św. niedzielna, salezjańskie słówka na dobranoc, a poza tym spotkania z inspektorami i inspektorkami prowincji salezjańskich w Polsce.

  Tegoroczne Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej są największe z dotychczasowych.

  Oto liczby:

  1600 zawodników, ponad 100 trenerów oraz 200 wolontariuszy oraz 100 sędziów i organizatorów. W sumie prawie 2000 uczestników z 23 krajów świata – z Europy, ale też z krajów tak dalekich jak Zambia, Republika Środkowoafrykańska, Tanzania, Brazylia czy Syria.

  W ich trakcie imprezy zużyto 8 palet wody mineralnej, czyli 6048 litrów, i spożyto 23 320 posiłków.

  Co najważniejsze: rozegrano 556 meczy. W tym ponad 200 w siatkówkę, blisko 300 w piłkę nożną oraz 56 w koszykówkę. Dodatkowo 160 w tenisa stołowego. To daje imponującą liczbę ponad 700 spotkań sportowych na halach i boiskach!

  Ale to nie wszystko! Wszystkie grupy skorzystały z dodatkowych atrakcji! Ponad 494  osób było w Wieliczce, ponad 930 w Auschwitz. Ponad 570 skorzystało z wycieczki Meleksem i ponad 1150 z rejsu po Wiśle, fabrykę Schindlera  zwiedziło 249 osób, a podziemia Rynku 460 osób!

  Nasza drużyna dziewcząt młodszych w piłce nożnej sześcio-osobwej zajęła 3 miejsce w XXIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej 2018 w Krakowie. Rozegraliśmy pięć meczy w tym trzy zwycięstwa, strzeliśmy 21 bramek i zdobyliśmy 9 punktów co daje mam trzecie miejsce.

  Harmonogram gier:

  1. 29.04.18 Kutno – Zwinjaarde – wynik 0:3

  2. 30.04.18 Kutno – Haacht – wynik 5:3

                    Kutno – Essen – wynik 2:0

  3. 01.05.18 Kutno – Kortrijk – wynik 1:4

         Valencia – Kutno – wynik 0:6

  4. 02.05.18 Kutno – Haacht – wynik 7:1

   

  Zawody, poza rywalizacją na płaszczyźnie sportowej tworzą doskonalą platformę wymiany doświadczeń i dyskusji na temat wiary. To trudna sztuka sprawić, aby młodzi byli w kościele, przy Bogu, a Bóg na podwórku (boisku), wśród młodzieży. I aby wszyscy wiedzieli, że tak jest! Aby mieli pewność! Księdzu Bosko się udało.

  - GALERIA -


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com