«  Archiwum aktualności - maj 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 28.05.2017 rok

  Dodano: 30 maja 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 28.05.2017 rok

  1. Od jutra zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na Mszę św. o godz. 18.00 w strojach świątecznych. 

  2. Jutro, 29 maja, o godz. 19.00 próba przed bierzmowaniem, ze świadkami, tutaj w kościele.

  3. We środę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe o g. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.

  4. W czwartek, 1 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.00, J. E. Ks. Biskup Senior Diecezji Łowickiej Józef Zawitkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Młodzież ze świadkami prosimy o przybycie do kościoła na godz. 17.15, o g. 17.30 będzie nabożeństwo czerwcowe z nowenną. Spowiedź bierzmowanych i światków we wtorek i środę od g. 17.30.

  5. Także w czwartek, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy w tym dniu naszą modlitwą wszystkie dzieci.

  6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00; od godz. 16.15 spowiedź, a godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Msza św. w kaplicy o godz. 17.00.  W sobotę spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju". Kto pragnie uczcić Niepokalane Serce, ma możliwość uczestniczenia we wspólnotowej modlitwie o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  7. Trwa nowenna przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiamy, odmawiając koronkę do Ducha Św. podczas nabożeństwa majowego i później czerwcowego. 

  8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

  9.  Przyszła niedziela to także niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O g. 11.30 w 25 rocznicę święceń kapłańskich odprawią Mszę świętą dziękczynną: ks. Dyrektor Sławomir Łubian, ks. Ekonom Zygmunt Wolanin i ks. Kierownik Oratorium Henryk Chibowski. Po Mszy św. błogosławieństwo indywidualne. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  10. Nasze Oratorium organizuje półkolonie w czasie wakacji w trzech pięciodniowych turnusach: Turnus I od 26 do 30 czerwca; Turnus II od 03 do 07 lipca; Turnus III od 10 do 14 lipca; kolonie wyjazdowe do Jabłonki od 17 do 26 lipca 2017; obóz sportowy od 26.07. do 04.08.2017 roku. Zapisy wyłącznie w biurze Oratorium od 2 czerwca od 15.00 do 18.00.

  11. Serdeczne Bóg zapłać Salezjanom Współpracownikom za uporządkowanie grobów Salezjanów na naszym cmentarzu. Także dziękuję p. Zofii z Łęczyckiej i osobom pomagającym za przygotowanie miejsca pod nową szafę na paramenty liturgiczne w kaplicy.

  12.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Irena Śliwińska l. 94 z Os. Kolejowego i Marek Kucharski l. 49 z ul. Hoffmanowej. 

                                       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 • Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Sewilli - Hiszpania,w dniach 10 -15 maja 2017 r.

  Dodano: 24 maja 2017 r.

  Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbyły się w tym roku w Sewilli, w Hiszpanii. W dniach 10-15 maja  br. zgromadziły one ponad 1300 uczestników z 15 krajów. Z Polski wzięło udział w Igrzyskach 157 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w lokalnych stowarzyszeniach Salezjańskiej Organizacji Sportowej. Nasze stowarzyszenie lokalne SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie było reprezentowane przez dwie drużyny oraz 4 opiekunów, razem 29 osób.

  Po zwycięstwie w ubiegłorocznych XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Łodzi, drużyna chłopców piłki nożnej rocznik 2002/2003, trenera Jacka Czekalskiego i drużyna dziewcząt rocznik 1999/2000, trenera Tomasza Kaby, zakwalifikowali się udziału w ŚIMS w Sevillii w 2017 roku. 

  Rywalizacja sportowa w Sevilli w Hiszpanii, odbywała się w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, piłka nożna i tenis stołowy - podzielonych na płeć oraz kategorie wiekowe.

  Kutnowscy młodzi sportowcy spisali się bardzo dobrze. Złoto zdobyły piłkarki z RÓŻY KUTNO, chłopcy piłkarze zdobyli trzecie miejsce - dodajmy, że w tej kategorii wiekowej, była to jedyna drużyna reprezentująca Polskę w tej kategorii wiekowej. W fazie grupowej dziewczęta pokonały drużyny z Belgii i z Hiszpanii. W półfinale zmierzyły się z drugą drużyną z Belgii, a w finale pokonały drużynę z Bratysławy - Słowacja. Wszystkie mecze wygrane.

  Zawodniczki na Mistrzostwa to: Justyna Matusiak , Klaudia Ignaczak , Natalia Otto, Paulina Matusiak, Klaudia Maciejewska, Natalia Nowacka, Oliwia Budner, Aleksandra Karczewska, Dagmara Haczyk, Natalia Hovhannisyan

  Chłopcy w swojej kategorii wiekowej rywalizowali z drużynami z: Austrii, Belgii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji. W fazie grupowej nasza drużyna stoczyła dwa pojedynki z drużynami z Hiszpanii. W pierwszym meczu z drużyną "Auximarbella B" z Malagi nasza reprezentacja wygrała 5:0. W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy pokonali drużynę "San Juan Bosco Valencja B" 4:2. Tym samym nasza drużyna zakończyła fazę grupową rozgrywek na pierwszym miejscu. Fazę pucharową rozgrywek nasi zawodnicy rozpoczęli od porażki 2:3 z drużyną „Salesianas Villaamil” z Madrytu. W kolejnych meczach nasza drużyna nie dała już żadnych szans rywalom wygrywając kolejno z drużyna Salezianas Estrecho- Hiszpania, aż 13:2 oraz drużyną „SDM Domino” Bratislava z wynikiem 5:3. Na 23 zespoły w tej kategorii zdobyliśmy trzecie miejsce.

  Zawodnicy na Mistrzostwa to: Bardziński Krystian, Cieślak Patryk, Guzek Patryk, Jakubowski Bartłomiej, Jurczak Michał, Kwiatkowski Paweł, Pawłowski Igor, Petikyan Artur, Radecki Jakub, Sakowski Damian, Sienkiewicz Miłosz, Sobota Hubert, Stolarczyk Hubert, Środecki Tobiasz, Wielgosz Piotr.

  Uczestnicy wyjazdu podkreślali, że była świetna atmosfera, piękne widoki i super pogoda. To była wspaniała przygoda oraz niezapomniane przeżycia. Róża Kutno zabłysła w Hiszpanii, pokazaliśmy światu jak gramy w piłkę. Byliśmy uczestnikami wspaniałego turnieju na światową skalę. Trzeba podkreślić, że Igrzyska Salezjański to nie tylko sport, ale także wiele wydarzeń kulturalnych i religijnych.

  W związku z dofinansowaniem wyjazdu na Światowe Igrzyska do Sevilli, dziękujemy za przygotowanie do igrzysk MSiT oraz wsparcie wyjazdu ofiarodawcom: Fundacji Lotto, Expom Sp. z o.o. Prezes Wietrzyk Marek, Przedsiębiorstwu Budowlano Inżynieryjnemu „MAVEX” Kutno Prezes Marek Michalski, PHU Anna Korzeniowska, Państwu Jurczakom z Kutna, Państwu Miziołkom z Sokoła oraz rodzicom, którzy sponsorują wyjazd swoich dzieci.

  zobacz galerię
     

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 21.05.2017 rok

  Dodano: 22 maja 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 21.05.2017 rok

  1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi.

  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 a w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. 

  3. Dzisiaj o godz. 16.30 próba przed bierzmowaniem tutaj w kościele. Obecność obowiązkowa.

  4. W środę, 24 maja przypada Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. Msza św. o godz. 18.00, na której Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia złożone Panu Bogu. Natomiast na nabożeństwie majowym oddamy hołd Maryi Wspomożycielce. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich członków nowopowstałych Róż Różańcowych, którym zostaną wręczone legitymacje przynależności a w darach ofiarnych zostanie przyniesiona Księga Róż Różańcowych, jako dar Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Zachęcamy wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania. 

  5. W czwartek, 25 maja spotkanie Wspólnoty Królowej Pokoju o g. 17.00 w kaplicy  zakonnej.

  6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.  Po Mszy Św. wieczornej ostatnia próba dla dzieci pierwszokomunijnych. 

  7. Również w piątek, 26 maja, rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawimy, odmawiając koronkę do Ducha Św. podczas nabożeństwa majowego. 

  8. W sobotę, 27 maja o godz. 10.00 rozpocznie się spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.     Natomiast rodziców i chrzestnych zapraszamy do spowiedzi św. każdego dnia od godz. 17.30. Sobotę proszę pozostawić tylko dla dzieci.                                                                        

  9. W przyszłą niedzielę, 28 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Św. W tym roku do I Komunii św. przystąpi 44 dzieci. Na tę Mszę Św. kościół jest zarezerwowany dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

  10.  Także, 28 maja przypadnie 36 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego.  Módlmy się o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

  11. Młodzież zgrupowana w SL SALOS „RÓŻA KUTNO” była uczestnikami XXVIII Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej 2017 w Sewilli – Hiszpania. Reprezentowali Polskę w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Razem z opiekunami było 29 osób. Osiągnęli zwycięstwo po rywalizacji z drużynami z: Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Portugalii. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce w kategorii „A”, a chłopcy w kategorii „B”, trzecie miejsce - dodajmy, że w tej kategorii wiekowej, była to jedyna drużyna reprezentująca Polskę w konkurencji piłki nożnej. Jest to duży sukces pod względem sportowym, wychowawczym, kulturalnym.

  12. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w czwartek, 1 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.00, J. E. Ks. Biskup Senior Diecezji Łowickiej Józef Zawitkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. 


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com