«  Archiwum aktualności - maj 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IX Niedziela Zwykła - 29.05.2016 rok

  Dodano: 29 maja 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  IX Niedziela Zwykła  - 29.05.2016 rok

  1.  Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 17.30.

  2. We wtorek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18.00

  3.  W środę 1 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.00, J. E. Ks. Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Tomasz Osial udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Młodzież ze świadkami prosimy o przybycie do kościoła na godz. 17.00, o godz. 17.30 będzie nabożeństwo różańcowe z nowenną. Spowiedź bierzmowanych w poniedziałek od g. 17.00.

  4.  Także w środę,  przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

  5.  W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. spotkanie ministrantów w Oratorium. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00; od godz. 16.15 spowiedź a godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Msza św. w kaplicy o godz. 17.00.  W sobotę spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 16.00 w kaplicy nowicjackiej.

  6.  W czwartek, zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Sakramentu, po Mszy Świętej wieczornej – błogosławieństwo wianków.

  7.  W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tych intencjach i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18.00. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, kto pragnie uczcić Niepokalane Serce ma możliwość uczestniczenia we wspólnotowej modlitwie o godz. 16.00 w kaplicy nowicjackiej, wejście przy kancelarii.

  9. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy po raz ósmy Święto Dziękczynienia oraz Niedzielę Adoracyjną.  Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu. Po Mszy św. o g. 11.30  modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  10.  Nasze Oratorium organizuje półkolonie w czasie wakacji w trzech pięciodniowych turnusach:

  T. I od 27 czerwca do 01 lipca;
  T. II od 4 lipca do 08 lipca;
  T. III od 11 lipca do 15 lipca;

  Kolonie wyjazdowe do Jabłonki od 03 do 12.08. 2016 roku. Zapisy w Oratorium od 2 czerwca. 

  11.  Jutro zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na naszym parkingu przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Sprzęt można składać do godz. 16.00.
   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Najświętszej Trójcy - 22.05.2016 rok

  Dodano: 22 maja 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  Uroczystość Najświętszej Trójcy - 22.05.2016 rok

  1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy: Jedynego Boga w Trójcy Osób.

  2. Próba dla bierzmowanych dziś o g. 16.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.

  3. Próba dzieci przed rocznicą I Komunii św. jutro, w poniedziałek 23.05.2016, o godz. 19.00 a spowiedź dla nich w środę, 25 maja, o godz. 16.30. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Boże Ciało 26 maja o godz. 10.00.

  4. We wtorek, 24 maja przypada Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Zachęcamy wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania. Msza św. o godz. 18.00 na której Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia złożone Panu Bogu. Natomiast na nabożeństwie majowym oddamy hołd Maryi Wspomożycielce.

  5. Spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" w środę 25 maja o godz. 17.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.

  6. W czwartek, 26 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Ołtarze będą ustawione: I na końcu alei tui, dekorują rodzice ministrantów i grupy Laury Vicunii; II przy posiadłości p. Kaczmarek, dekorują najbliżsi sąsiedzi; III przy domu p. Mastalerz, dekorują parafianie z ul. Kasztanowej; IV na schodach wejściowych do naszego domu zakonnego, dekorują Salezjanie Współpracownicy.Zapraszamy: Strażaków z Wroczyn i Leszczynka, dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. i dzieci z pierwszej rocznicy, dziewczynki do sypania kwiatków oraz cały orszak procesyjny.

  7. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych kochanych mam. O nich, w tym uroczystym dniu, pamiętajmy w modlitwie.

  8. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy

  9. 29 maja odpust parafialny na Dybowie, główna Msza św. o godz. 11.30. O godz. 14.00 rozpocznie się festyn parafialny.

  10. 30 maja, w następny poniedziałek, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na naszym parkingu przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Sprzęt można składować do godz. 16.00

  11. Nasze Oratorium organizuje półkolonie w czasie wakacji w trzech pięciodniowych turnusach: Turnus I od 27 czerwca do 01 lipca; Turnus II od 4 lipca do 08 lipca; Turnus III od 11 lipca do 15 lipca; kolonie wyjazdowe do Jabłonki od 03 do 12.08. 2016 roku. Zapisy w Oratorium od 2 czerwca.

  12. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na KUL

  13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:Zofia Jeziorska l.74; Lucyna Grzelak l.78; Stanisław Grzybowski l.64. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 15.05.2016 rok

  Dodano: 15 maja 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 15.05.2016 rok

   

  1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.2. Próba dla bierzmowanych dziś o g. 16.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. Na nabożeństwie majowym dziś rozpoczynamy nowennę do Matki BożejWspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

  5. W najbliższy czwartek, 19 maja, po raz czwarty w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

  6. W sobotę, 21 maja o godz. 10.00 rozpocznie się spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych a także dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego.  

  7. W przyszłą niedzielę, 22 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, w naszej parafii odbędzie sięuroczystość I Komunii Św. W tym roku do I Komunii św. przystąpi 7-ro dzieci.

  8.Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Boże Ciało 26 maja o godz. 10.00.

   

  9. W niedzielę, 22 maja, o godz.15.00 w Domu Rekolekcyjnym spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników. W związku z planowanym odnowieniem „Przyrzeczenia” Odpowiedzialni wspólnoty proszą aby wszyscy przybyli. Zaproszeni są też osoby chętne do współpracy.

  10. Natomiast w czwartek, 26 maja przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy. Ołtarze będą ustawione: I na końcu alei tui, dekorują rodzice ministrantów i grupy Laury Vicunii; II przy posiadłości p. Kaczmarek, dekorują najbliżsi sąsiedzi; III przy domu p. Mastalerz, dekorują parafianie z ul. Kasztanowej; IV na schodach wejściowych do naszego domu zakonnego, dekorują Salezjanie Współpracownicy.Zapraszamy: Strażaków z Wroczyn i Leszczynka, dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. i dzieci z pierwszej rocznicy, dziewczynki do sypania kwiatków oraz cały orszak procesyjny.

  11. Bardzo serdecznie dziękuję Panom ze wspólnoty Salezjanów Współpracowników za pomalowanie wszystkich słupków ogrodzeniowych na cmentarzu.

  12. 6-ściunaszychministrantów brało udział w zawodach sportowych na „Dominikaliach” w Ostródzie i otrzymali puchar Fair Play ufundowany przez burmistrza Ostródy.

  13. Zapraszam do zakrystii rodzinę, która zamówiła intencję Mszy św. na 1 czerwca.

  14. 30 maja, poniedziałek, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na naszym parkingu przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

   

  15. W prezbiterium zastały zakończone prace; zapraszam do obejrzenia.

   

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 08.05.2016 rok

  Dodano: 8 maja 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 08.05.2016 rok

   

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  2. Nabożeństwa majowe dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych codziennie o godz. 17.30 w kościele a w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00.

  3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej, którą odprawimy o godz. 18.00.

  4. 6 maja, w piątek, rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiamy, odmawiając koronkę do Ducha Św., przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

   

  5. W najbliższy piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. W naszej parafii wspomnienie św. Mari Dominiki Mazzarello - współzałożycielki sióstr salezjanek.

  6. Chcielibyśmy przypomnieć, że Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem kończymy też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniu kościelnemu – obowiązkowi: raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

  7. 14 maja, w sobotę, odbędzie się III Marsz dla Życia i Rodziny w Kutnie. O godz. 10.00 Msza św. w kościele św. Wawrzyńca a o 11.00 rozpocznie się przemarsz spod kościoła na Plac Piłsudskiego, gdzie będzie można obejrzeć pokaz tańca oraz posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu scholii dziecięcej.

  8. Dzisiaj, odpowiadając na apel Ojca św. Franciszka, są zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze; także dzisiaj są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka.

  9. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 18.00 rozpoczyna się nowenna do Matki BożejWspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

   

  10. 30 maja odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na naszym parkingu przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

   

  11. (odczytać zaproszenie Bpa Łowickiego na Pielgrzymkę)

  12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Eugenia Marczak l.93

  Polećmy ją i naszych bliskich i przyjaciół Miłosierdziu Bożemu.

   

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela Wielkanocy - 01.05.2016 r.

  Dodano: 2 maja 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela Wielkanocy - 01.05.2016 r. 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.

  2.  Nabożeństwa majowe dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych codziennie o godz. 17.30 w kościele a w kaplicy na u. Łęczyckiej o godz. 17.00.

  3.  Jutro, 2 maja, przypadają imieniny ks. Zygmunta Wolanina, ekonoma. Ofiarujmy dar modlitwy i Komunii w Jego intencji.

  4.  Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

  5.   We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą, które będą odprawione jak w niedzielę. Mszę św. o godz. 18.00 będziemy sprawować za zmarłych polecanych w wypominkach.

  6. Również 3 Maja mija 20 rocznica poświęcenia kaplicy na Łęczyckiej.  W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski o godz. 9.00  Ks. Jan będzie koncelebrował Mszę św. i powie homilię.

  7.  W czwartek, 5 maja wspomnienie św. Dominika Savio, patrona ministrantów oraz matek proszących o potomstwo. Módlmy się za wstawiennictwem świętego o dar życia.   Będziemy prosić również o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do Instytutów Świeckich. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziców.

  8.  W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Od godz. 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Msza św. w kaplicy na ul.Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w sobotę spotkanie modlitewne Wspólnoty "Królowej Pokoju" o godz. 16.00 - odprawiane jest Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

  9.  Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym miesiącu obchodzą swoją kolejną rocznicę ślubu. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  10.  Wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego „Węzeł”, w ubiegłą niedzielę, zebrali na pomoc dla dzieci Domu Opieki w Załuże na Ukrainie: 3.381,- zł. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielką ofiarność.

  11.   W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Marian Łuczak l.86; Zbigniew Kopacz l.56; Janina Ciastek l.70;  Wacława Skrzydlak l.91;   Krystyna Walczak l.79

  Polećmy ich oraz naszych bliskich i przyjaciół Miłosierdziu Bożemu.   

                                                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com