«  Archiwum aktualności - kwiecień 2013 »

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY - 26.04.2020 r.

  Dodano: 25 kwietnia 2020 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY - 26.04.2020 r.

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

  2. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi świętej wielkanocnej będzie od godz. 17.30. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00. 

  Także w pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do Kościoła na godz. 16:00

  4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj.  Ojciec św. Franciszek, wczoraj zaapelował o podjęcie w maju modlitwy różańcowej w kościołach i w domach..  W naszym kościele nabożeństwo majowe, z odmawianym różańcem, będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

  5. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msza Święta tego dnia w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

  6.  W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

  7. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do służby w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

  8.  W naszym kościele na Mszy Św. i nabożeństwach może uczestniczyć do 40 osób. Wierni są zobowiązani do zakrywania ust i nosa natomiast kapłani sprawujący liturgię są z tego obowiązku zwolnieni

  9. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: Mariana Barylskiego l. 75; Stanisława Marciniaka l. 85 i Stefanię Szczepańską l. 100.  Wieczny odpoczynek….

  W naszej parafii Pierwszą Komunię Św. przenosimy na 26 września, sobota godz. 11.00, br.

  Sarament bierzmowania przenosimy na 2021 rok.

 • INTENCJE MSZALNE: 26.04 - 02.05.2020 r.

  Dodano: 25 kwietnia 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  26.04 - 02.05.2020 r. • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 19.04.2020 r.

  Dodano: 18 kwietnia 2020 r.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 19.04.2020 r.

  1.  Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

  Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

  2. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary. Zachęcam do uczestniczenia w uroczystościach transmitowanych w mediach z Gniezna.

  3. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących w najbliższym otoczeniu.

  5. Od jutra w naszym kościele na Mszy Św. i nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć do 40 osób. Wierni są zobowiązani do zakrywania ust i nosa natomiast kapłani sprawujący liturgię są z tego obowiązku zwolnieni.

  6. W ostatnim tygodniu na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie odprowadziliśmy: Józefę Żółtowską l. 80. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

  W naszej parafii Pierwszą Komunię Św. przenosimy na 26 września, sobota godz. 11.00, br.

  Sakrament bierzmowania przenosimy na 2021 rok.

  Myśl tygodnia: „Wszystko się zaczyna z miłosierdzia Twego i na miłosierdziu twoim się kończy. Wszelka łaska wypływa z miłosierdzia i ostatnia godzina pełna jest miłosierdzia dla nas. Ciesz się wszelkie stworzenie, ponieważ ty jesteś bliższe Bogu w Jego nieskończonym miłosierdziu niżeli niemowlę w sercu matki”.  Św. Faustyna Kowalska

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 19 - 25.04.2020 r.

  Dodano: 18 kwietnia 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  19 - 25.04.2020 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020 r.

  Dodano: 12 kwietnia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020 r.

          Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca.

         Nasze, Salezjanów, wielkanocne życzenia: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.  

          W tym trudnym czasie epidemii niech umocnieniem będą słowa Psalmu 23:

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”

   

 • INTENCJE MSZALNE: 12.04 – 18.04.2020 r.

  Dodano: 12 kwietnia 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 12.04 – 18.04.2020 r. • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 05.04.2020 r.

  Dodano: 4 kwietnia 2020 r.

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                    NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 05.04.2020 r.

  I. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

  2. W związku z zaistniałą sytuacją, że w liturgii może uczestniczyć tylko do pięciu osób, zachęcamy do uczestniczenia w Triduum Paschalnym i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzez media jak: Telewizję Trwam, TVP czy przez radio.

  3. Od najbliższego poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 17.30 kościół nasz będzie otwarty do osobistej adoracji. W tym też czasie będzie spowiadał kapłan w kaplicy Bł. Michała Woźniaka.

  4. Wyjątkowo w tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę ani nie będzie Procesji Rezurekcyjnej. Natomiast na stronie parafii jest umieszczona modlitwa pobłogosławienia pokarmów w domu, którą należy odmówić przed wielkanocnym posiłkiem.

  Myśl tygodnia: Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna”.  Św. Jan Bosko


 • BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED WIELKANOCNYM POSIŁKIEM

  Dodano: 4 kwietnia 2020 r.

   BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED WIELKANOCNYM POSIŁKIEM 

  Po zgromadzeniu się przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:  

  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

  Wszyscy żegnają się i odpowiadają:

  Amen.

  Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

  Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

  Wszyscy odpowiadają:

  Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

  Ojciec rodziny bądź przewodniczący może skierować do zgromadzonych słowa przygotowujące do błogosławieństwa:

  Przeżywając radosny czas zmartwychwstania naszego Zbawiciela, gromadzimy się przy świątecznym stole. W tym szczególnym czasie, kiedy nie mamy pełnej możliwości wyrażania naszej radości publicznie,
  w świątyniach gromadzimy się w kościele domowym. Od wieków Uroczystość Zmartwychwstania związana jest ze wspólnym, świątecznym posiłkiem. Dlatego przygotowaliśmy do błogosławieństwa pokarmy, jakie spożywać będziemy w rodzinnym gronie. Prośmy Chrystusa aby obdarzył nasze serca wzajemną życzliwością.

  Ojciec rodziny lub ktoś z obecnych odczytuje tekst Pisma świętego.

  Posłuchajmy słów Ewangelii według świętego według świętego Mateusza.

  Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? Co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”
  (Mt 6,31ab.32b-33).

  Następnie ojciec rodziny lub przewodniczący wypowiada zachętę do wspólnej modlitwy:

  W czasie kiedy jest nam dane gromadzić się na wspólny posiłek wielu naszych bliźnich  przeżywa cierpienia związane z epidemią, jaka nas dotyka. Wielu utraciło swoich bliskich. Nie każdy może zasiąść z bliskimi do stołu, tak jak my – pozostają na służbie dla innych. Ich wszystkich polećmy Bogu we wspólnej modlitwie.

  Wszyscy wypowiadają modlitwę: Ojcze nasz…

  Następnie ojciec rodziny lub przewodniczący wypowiada słowa modlitwy błogosławieństwa:

  Panie Jezu, ty w dzień przed  męką i śmiercią poleciłeś apostołom przygotować wieczerzę, w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu ze swoimi uczniami. Prosimy Cię pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność wśród podczas wielkanocnego posiłku.

  Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław + ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie na pustkowiu.

  Baranku Boży, ty obmyłeś świat z grzechu, pobłogosław + to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.

  Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław + te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi, mogli się także dzielić wzajemną radością z tego, że jesteś z nami. Otwórz nasze oczy i serca na potrzebujących, cierpiących z powodu panujące epidemii i tych, którzy naśladując Ciebie, służącego potrzebującym, walczą o zdrowie i życie innych. Pozwól nam wszystkim dojść do wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

  Wszyscy: Amen.

  TEKST BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PDF 

   

 • INTENCJE MSZALNE: 05.04. – 11.04.2020 r.

  Dodano: 4 kwietnia 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  05.04. – 11.04.2020 r.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com