«  Archiwum aktualności - kwiecień 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Wielkanocy - 24.04.2016 r.

  Dodano: 23 kwietnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Wielkanocy - 24.04.2016 r.

  1. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej, że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

  2.  Dziś katecheza liturgiczna dla bierzmowanych o godz. 16.30.

  3.  Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej  Wspomożenia Wiernych, a o godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową.

  4.  Jutro o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty „Królowej Pokoju” w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.

  5.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele o godzinie 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła, zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach. Wyrazem naszej wiary niech będzie uporządkowanie tych kapliczek. W kaplicy na ul. Łęczyckiej, nabożeństwa majowe o godz. 17.00, prowadzone będą przez wiernych.

  6. 3 Maja mija 20 rocznica poświęcenia kaplicy na Łęczyckiej.  Tak więc w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski o godz. 9.00  Ks. Jan będzie koncelebrował Mszę św. i powie homilię.

  7.  Ze względu na liczne wyjazdy, na długi weekend, niedzielę adoracyjną będziemy obchodzić 8  maja.

  8.  Od 6 maja w kinach można oglądać film Młody Mesjasz. To wyjątkowa opowieść o niezwykłych wydarzeniach z życia siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: „Kim jestem”. Od czasów Pasji nie było jeszcze filmu, który miałby szansę aż tak poruszyć ludzkie serca jak Młody Mesjasz.  Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do wybrania się do kina.

  9. 16 maja br. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Powiatowe Biuro Agencji w Kutnie jest czynne od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

  10.   W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Paszta l. 84. 

  Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich i przyjaciół Miłosierdziu Bożemu.

   

                                                    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Wielkanocy - 17.04.2016r.

  Dodano: 16 kwietnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Wielkanocy - 17.04.2016r.

  1.  W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza

  2. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

  3. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

  4. W najbliższą niedzielę będziemy gościć studentów z grupy misyjnej z Duszpasterstwa Akademickiego "WĘZEŁ". Za dwa tygodnie, odpowiadając na apel Papieża Franciszka, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

  5.  W przyszłą niedzielę katecheza liturgiczna dla bierzmowanych o godz. 16.30.

  6. Za tydzień, 24 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej  Wspomożenia Wiernych, a o godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową.

  7. 16 maja br. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Powiatowe Biuro Agencji w Kutnie jest czynne od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

  8. Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Św. Siostry Faustyny z Kutna do Wilna w dniach od 13 do 16 czerwca tego roku. Koszt 660,- zł. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń i zakrystii.

  9. Prace w prezbiterium (komisja; wymiana granitu)

 • Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna - 10.04.2016 r.

  Dodano: 10 kwietnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna - 10.04.2016r.

  1.   Trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Można również zaangażować się w jedną z grup działającą przy parafii, w której odbywa się czytanie i rozważanie Pisma Świętego, szczególnie zapraszam na cotygodniowe spotkania, które odbywają się w czwartki o g. 19.00.

  2.   Każdego roku na całym świecie dokonuje się prawie 50 milionów aborcji. W Europie co 27 sekund ginie poczęte dziecko. Odkąd zacząłem czytać ogłoszenia, minęło 27 sekund… Trudne do policzenia miliony poczętych wskutek „in vitro” istot ludzkich, okazały się już niepotrzebne, czekają w stanie zamrożenia na śmierć.  Świat musi się opamiętać. Choć po ludzku to niemal niemożliwe. Jedynym wyjściem jest zaufanie Bożemu Miłosierdziu i gorąca modlitwa. W historii modlitwa czyniła wielki cuda. Kończyła wojny, godziła wrogów, przywracała zaginionych i ratowała tonących. Dziś musimy prosić o cud. Bardzo podstawowy – by ludzie znów zaczęli szanować życie człowieka. Nie bali się życia, nie widzieli w nim zagrożenia, lecz szansę na miłość. Modlitwa o życie to wołanie o miłość. 

  3. Dziś o godz. 15.00, w Domu Rekolekcyjnym odbędzie się spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników połączone ze świętowaniem czasu wielkanocnego, na które serdecznie zapraszamy. 

  4. W dzisiejszą niedzielę ostatnia katecheza z trzeciej części dla bierzmowanych. Obecność obowiązkowa. Następne spotkania to przygotowanie liturgiczne do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

  5.  Także dzisiaj pierwsza próba ceremonii Pierwszej Komunii św. po Mszy św. o godz. 18.00; oczekujemy na dzieci i rodziców.

  6. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez sprawowanie Mszy św. 16 kwietnia, w sobotę, o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i pomordowanych w Katyniu.  

  7. W piątek, 15 kwietnia, rozpoczęcie nowenny do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych po Mszy o godz. 18.00. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

   
  8.  Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Św. Siostry Faustyny z Kutna do Wilna w dniach od 7 do 10 maja i od 13 do 16 czerwca tego roku. Koszt 660,- zł. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń i zakrystii.

   9
  .W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Kucharska l.74  oraz Halina Józefowicz l.62.

   Polećmy ich duszę i dusze naszych bliskich i przyjaciół Miłosierdziu Bożemu;
   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • 1050. rocznica Chrztu Polski

  Dodano: 10 kwietnia 2016 r.
  Papież Franciszek napisał w specjalnym liście, że w szczególny sposób towarzyszy modlitwą "Polsce zawsze wiernej w tym czasie paschalnym, gdy umiłowani synowie i córki tego szlachetnego narodu uroczyście obchodzą piękną 1050. rocznicę chrztu".

  Adresatem ogłoszonego w sobotę przez Watykan po łacinie listu jest sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, który będzie papieskim wysłannikiem na uroczystości w Gnieźnie i Poznaniu w dniach 14-16 kwietnia.
  Franciszek podkreślił, że rocznica ta jest właściwą okazją, by przekazać "słowa wdzięczności, gratulacji i zachęty wszystkim Polakom". Zapewnił, że pragnie uczestniczyć w radości narodu polskiego.
  "Chrzest, jaki w roku 966 przyjął książę Mieszko I wraz ze swoimi najbliższymi oznaczał początek Państwa Polskiego" - przypomniał Franciszek. W dalszej części przesłania do kardynała Parolina odnotował, że rocznicę tę "obchodzą nie tylko chrześcijanie, ale wszyscy Polacy radując się i z ufnością patrząc w przyszłość".
  "Kościół w Polsce zawsze utrzymywał szczególną więź z narodem ciesząc się z cieszącymi i płacząc z płaczącymi. W trudnych czasach wojen, powstań i zesłań biskupi i kapłani, osoby konsekrowane cierpieli z ludem - stwierdził papież. Dodał, że ludzie Kościoła pocieszali braci i siostry oraz z mądrością pokazywali "drogę do wolności".
  Papież zauważył, że w historii Polski było wielu męczenników i świętych. Przywołał postaci świętych Wojciecha i Stanisława. Wśród świętych wymienił też Maksymiliana Kolbe, siostrę Faustynę Kowalską oraz papieża Jana Pawła II, który "Odkupiciela człowieka ukazywał wszystkim narodom".
  Franciszek zapewnił przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, że duchowo będzie uczestniczył w rocznicowych uroczystościach. 

  Główne uroczystości 1050.rocznicy Chrztu Polski
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego - 03.04.2016r.

  Dodano: 3 kwietnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego - 03.04.2016r.

  1.Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny, a który wprowadził
  w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go właśnie dzisiaj, w święto Miłosierdzia Bożego; doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
  Wyrazem naszego miłosierdzia niech będą ofiary składane dzisiaj do puszek na Caritas.
   

  2. Na zakończenie każdej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. 

  3.Modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów dziś po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy. 

  4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada, przeniesiona z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. w kościele o godz. 18.00 a w kaplicy o godz. 17.00. Od jutra przez dziewięć dni, w czasie Mszy św. wieczornej, będziemy odmawiali koronkę za dusze w czyśćcu. 

  5. Przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy jako Niedzielę Biblijną, którą rozpoczniemy w Kościele
  w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego a szczególnie do modlitwy Pismem Świętym.
   

  6 Także w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia o godz. 15.00, w Domu Rekolekcyjnym odbędzie się spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników połączone ze świętowaniem czasu wielkanocnego, na które serdecznie zapraszamy. 

  7. Również w przyszłą niedzielę o godz.16.30 ostatnia katecheza dla bierzmowanych. Obecność obowiązkowa. Następne spotkania to przygotowanie liturgiczne do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży 01 czerwca br. O godz. 18.00 J. E. Ks. Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Tomasz Osial. 

  8.W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy obchodzić główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości odbywać się będą w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez sprawowanie Mszy św. 16 kwietnia, w sobotę, o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny. 

  9. Agencja Turystyczna „Wilejka” organizuje Pielgrzymkę Szlakiem Miłosierdzia Św. Siostry Faustyny

  z Kutna do Wilna w dniach od 7 do 10 maja i od 13 do 16 czerwca tego roku. Koszt 660,- zł. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń i zakrystii. 

  10. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom życzymy, aby ta Radość Paschalna trwała w waszych sercach jak najdłużej.

 • Niedziela Miłosierdzia Bożego - 03 kwietnia 2016 r.

  Dodano: 1 kwietnia 2016 r.


  Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego, w tym roku - 03 kwietnia 2016 roku. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 
  Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła. 
  Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). 

  ----------------------------------------------------------------------------------


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com