«  Archiwum aktualności - marzec 2013 »

 • Zimowe zajęcia sportowe z SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

  Dodano: 29 marca 2017 r.

  Zimowe zajęcia sportowe z SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017 r.

  Dodano: 27 marca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017 r.

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

  2. Również dzisiaj wolontariusze Hospicjum Kutnowskiego kwestują na rzecz podopiecznych. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na budowę hospicjum stacjonarnego. Ks. Biskup Łowicki wyraził zgodę na wspomnianą kwestę.

  3. Także dziś, czwarta katecheza, trzeciej części, przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania, wyjątkowo o godz. 17.15.

  4. Dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci. To inicjatywa w naszej parafii. To inicjatywa w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne uczestników dzieła modlitwy Różańcowej Rodziców za dzieci w dzisiejszą niedzielę, o godz. 16.30 w Auli Domu Rekolekcyjnego w Woźniakowie. Zapraszamy nowe osoby, można jeszcze się zapisać. Powstały cztery RÓŻE RÓŻAŃCOWE RODZICÓW ZA DZIECI, tzn., że 80 osób codziennie będzie się modlić na różańcu za własne dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w tej róży. Niech będzie Bóg uwielbiony, Niech będzie pochwalona Bogarodzica, Najświętsza Panna Maryja!

  5. Rekolekcje Szkolne wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 odbędą się od 27 do 29 marca (od poniedziałku do środy w tym tygodniu) w godzinach od 10.00 do 12.00 w Domu Rekolekcyjnym. Rekolekcje wygłosi ks. Dyrektor.

  6. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o godz. 17.30 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale po Mszy św. z godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  7. Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  8. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 kwietnia - Wspólnota Królowej Pokoju poprowadzi nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.00 w Kaplicy Domu Zakonnego. Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. 

  9.Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. 8.00; 10.00; 11.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali, a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30

  10. Na wzór toreb miłosierdzia z grudnia ubiegłego roku, rozpoczynamy zbiórkę produktów żywnościowych i sanitarnych dla najbiedniejszych rodzin z okazji Świąt Wielkanocnych. Tym, którzy pragną podzielić się jałmużną wielkopostną, proponujemy czas do Niedzieli Palmowej. „Torby Miłosierdzia” można przynieść do zakrystii lub kancelarii.

  11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Zofia Furmańska l. 65 z ul. Wyspiańskiego.

              Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

   

                                      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                           

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017 r.

  Dodano: 19 marca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017 r.

  1. Od dziś przeżywamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i będą one trwały do środy. Jest to nasze przygotowanie do Nawiedzenia Ikony MB Jasnogórskiej w naszej parafii, która przybędzie 24 kwietnia br. Rekolekcje głosi O. Jan Kaczmarek CR. Plan rekolekcji jest następujący: dziś wg grafiku niedzielnego. W poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 9.00, 11.30, 18.00 w kościele. Natomiast o godz. 17.00 – w kaplicy na Łęczyckiej.

  2Rekolekcje Szkolne wielkopostne dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 Kutno – Azory, odbędą się w czasie rekolekcji parafialnych, od poniedziałku do środy, o godz. 11.30 w kościele.

  3.  Jutro liturgiczna uroczystość św. Józefa. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.  W kaplicy o 17.00

  4. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o godz. 17.30 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale po Mszy św. z godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  5.  Dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci. To nowa inicjatywa w naszej parafii, więcej informacji na plakacie lub na stronie internetowej parafii. Zapisać się można w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie organizacyjne uczestników dzieła modlitwy Różańcowej Rodziców za dzieci w niedzielę,

  26 marca, o godz. 16.30 w Auli Domu Rekolekcyjnego w Woźniakowie. Zapraszamy także nowe osoby, które jeszcze się nie zapisały.

  6. Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  7. Dzieci szkolne otrzymały „skarbonki wielkopostne” przeznaczone do gromadzenia oszczędności na mleko dla dzieci z Aleppo; przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej w Niedzielę Palmową.  

  8. W piątek, 24 marca, na Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych, a o godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

  9. W sobotę, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia; o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju w kaplicy zakonnej. 

  10. W przyszłą niedzielę, 26 marca, czwarta katecheza, trzeciej części, przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania, wyjątkowo o godz. 17.15.

  11. Również w najbliższą niedzielę wolontariusze Hospicjum Kutnowskiego kwestować będą na rzecz podopiecznych. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na budowę hospicjum stacjonarnego. Biskup Łowicki wyraził zgodę na wspomnianą kwestę.

  12.   Rekolekcje Szkolne wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 odbędą się od 27 do 29 marca (od poniedziałku do środy w następnym tygodniu) w godzinach od 10.00 do 12.00 w Domu Rekolekcyjnym. Rekolekcje wygłosi ks. Dyrektor.

  13.   Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni – przesunięcie wskazówek zegarów o 1 godzinę do przodu.

  14.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Durys l. 83 i Zofia Pietrusińska-Kołodziejczak l. 76

           Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

                                      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                      

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017 r.

  Dodano: 11 marca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017 r.

  1.Dzisiejsza niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dzieło misyjne „Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w niesieniu pomocy dla dzieci z Aleppo.

  2. Dziś, trzecia katecheza, trzeciej części, przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30. 

  3. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o godz. 17.30 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale po Mszy św. z godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 

  4. Kochani Rodzice  z większą troską spójrzcie w tym okresie wielkopostnym na swoje dzieci. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Szczególnie apelujemy do młodzieży, że nie jest to czas na huczne osiemnastki czy klasowe połowinki. 

  5. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy. 

  6.  Od środy 15 marca, nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą będziemy odprawiali na Mszy Św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  7. Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  8.  Rekolekcje Szkolne wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum nr 3 i Pierwszego LO PUL w  dniach 15, 16,17 marca w kaplicy na Łęczyckiej. Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Szabrański sdb z Żyrardowa. 

  9. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w najbliższą Niedzielę Wielkiego Postu, będą one trwały od 19 do 22 marca. Będzie to nasze przygotowanie do Nawiedzenia Ikony MB Jasnogórskiej w naszej parafii, która przybędzie 24 kwietnia br. Program Nawiedzenia jest wydrukowany w Informatorze parafialnym dostępnym w przedsionku kościoła. Postarajmy się solidnie przygotować do tej nadzwyczajnej Wizyty przede wszystkim duchowo ale też i zewnętrznie. W kiosku są do nabycia różne emblematy do dekorowania domów i obejść.

  10. Dzieci szkolne otrzymają na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie  oszczędności na mleko dla dzieci z Aleppo. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej w Niedzielę Palmową.   

  11. Dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci. To nowa inicjatywa w naszej parafii, więcej informacji u ks. Henryka.

  12.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Więcesław Perzyński l. 73 z ul. Noskowskiego 

           Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu….                           

 • SALOS "RÓŻA KUTNO" Mistrzem POLSKI W FUTSALU 2017

  Dodano: 11 marca 2017 r.

  SALOS "RÓŻA KUTNO" Mistrzem POLSKI W FUTSALU 2017

  W dniach 3-5.03.2017 roku, w Żerkowie koło Jarocina odbyły się XXI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu (OIMS). Igrzyska odbywały się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Udział wzięło ponad 30 zespołów z ośrodków salezjańskich w Polsce. Rywalizowali ze sobą na halach sportowych udostępnionych przez: Gimnazjum im. Z. Herberta w Żerkowie, ul. Cmentarna 10, Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jarocinie, ul. Kościuszki 31, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 w Jarocinie, ul. Franciszkańska 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1 w Jarocinie ul. Franciszkańska 1.

  Po uroczystym otwarciu XXI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu w Żerkowie, nastąpiły dwudniowe, zacięte zmagania piłkarskie drużyn sportowych wg. systemu „każdy z każdym”.

  SL SALOS „RÓŻA KUTNO” zdobyła 3 złote medale i jeden brązowy. Zostaliśmy MISTRZAMI POLSKI SALOS 2017 w FUTSALU w kategorii B chłopców rocznik 2002/2003; w kategorii C chłopców rocznik 2004/2005; w kategorii A dziewcząt rocznik 2000/2001. Natomiast w kategorii B dziewcząt rocznik 2002/2003 zdobyliśmy medal brązowy.  

  „Młodzież dała z siebie wszystko, a gra nie była nudna, ale imponująca”! – tłumaczy ks. Henryk Chibowski sdb, prezes SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie. „Byłem obecny na wszystkich finałach i mogę powiedzieć, że nasza młodzież zachowuje się wzorowo i gra imponująco. Jest w sercu radość, duma i widać pracę trenerów poszczególnych zespołów sportowych”. Po dwóch dniach zmagań sportowych ogłoszono wyniki. Młodzież otrzymała puchary, dyplomy oraz pamiątkowe medale. Był także czas na wspólne rozmowy, posiłek i pamiątkowe zdjęcia.

  Dokonania sportowe młodzieży z SALOS „RÓŻA KUTNO” chłopców rocznik 2004/2005 w kategorii C zostały docenione przez organizatorów tych Igrzysk w sposób specjalny. Zespół nasz oprócz pięknego DYPLOMU i okazałego PUCHARU za zdobycie I miejsca w XXI OGÓLNOPOLSKICH  IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ w FUTSALU, otrzymał jeszcze PUCHAR WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO. Zostaliśmy uznani drużyną o największych walorach sportowych w IGRZYSKACH spośród wszystkich startujących zespołów męskich i żeńskich, a było ich około 30. Jest to ogromny zaszczyt i powód do  dumy, że ten tytuł przypadł właśnie nam. Pokazuje to, że ciężka praca włożona przez zawodników na treningach nie idzie na marne, a droga szkoleniowa, którą sobie obraliśmy zmierza w dobrym kierunku. Dostrzegają to także inni, z czego należy się bardzo cieszyć.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2004/05: Filipczak Paweł, Gródecki Jakub, Zagórowski Emil, Markiewicz Kacper, Wielgosz Krzysztof, Sadowski Kacper, Pasikowski Konrad, Wasilewski Sergiusz, Krygiel Miłosz, Stefan Milan, Łykowski Marcin. Trener – Robert Marzec.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2002/03: Cieślak Patryk, Sobota Hubert, Jurczak Michał, Koper Jakub, Pawlak Adrian, Petikyan Artur, Radecki Jakub, Sakowski Damian, Olczak Wiktor, Stolarczyk Hubert, Werwiński Gracjan. Kierownik drużyny – Krzysztof Stolarczyk, Trener – Jacek Czekalski.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2002/03: Oliwia Wypych, Milena Adamiak, Klaudia Maciejewska, Natalia Otto, Natalia Hovhannisyan, Natalia Nowacka. Trener – Tomasz Kaba.

  Skład zwycięskiej drużyny SALOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2004/05: Wiktoria Harążka, Aleksandra Karczewska, Oliwia Budner, Wiktoria Wasilewska, Wiktoria Bentryn, Klaudia Szcześniak, Dominika Matusiak. Kierownik drużyny – Justyna Matusiak, Trener – Tomasz Kaba.

  Zarząd SALOS RP ogłosił, iż za rok gramy w Suwałkach, a w 2019 w Kutnie. Wtedy będziemy obchodzili jubileusz 25 - cia SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie.  

  Wyniki Meczów

  Oto wyniki poszczególnych drużyn SALOS „RÓŻA KUTNO”:

  Piłka nożna chłopcy:

  KAT .B  2002/2003

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POZNAŃ WINOGRADY    1 – 1

  SALOS POGRZEBIEŃ –  SALOS RÓŻA KUTNO                    0 – 9

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS DOBIESZCZYZNA               9 – 2

  SALOS AMICO LUBIN – SALOS RÓŻA KUTNO                    0 – 1

  SALOS RÓŻA KUTNO  –  SALOS SZCZECIN                          4 – 2

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

  1.      SALOS „RÓŻA KUTNO”  Woźniaków

  2.      SALOS POZNAŃ WINOGRADY   

  3.      SALOS SZCZECIN                        

  KAT. C  2004 i młodsi

  SALOS AMICO LUBIN – SALOS RÓŻA KUTNO                  2 – 4

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS DOBIESZCZYZNA            11 – 0

  SALOS ZABRZE – SALOS RÓŻA KUTNO                              0 – 10

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS DĄBROWA GÓRNICZA   5 – 1

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS SZCZECIN                           1 – 1

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

      1.SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków

      2.  SALOS SZCZECIN                        

      3.  SALOS AMICO LUBIN

  DZIEWCZĘTA

  KAT.A   2000/2001

  SALOS ŚWIĘTOCHŁOWICE – SALOS RÓŻA KUTNO         0 – 0

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS ŁÓDŹ – WODNA               2 – 1

  SALOS POZNAŃ WINOGRADY – SALOS RÓŻA KUTNO   2 – 4

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POGRZEBIEŃ                    0 – 0

  SALOS OŚWIĘCIM – SALOS RÓŻA KUTNO                         0 – 5

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

  1. SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków
  2. SALOS POGRZEBIEŃ
  3. SALOS ŁÓDŹ – WODNA                                 

  KAT.B   2002/2003

  SALOS DOBIESZCZYZNA – SALOS RÓŻA KUTNO               9 – 1

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POGRZEBIEŃ                      2 – 4

  SALOS DOBIESZCZYZNA – SALOS RÓŻA KUTNO               2 – 5

  SALOS RÓŻA KUTNO – SALOS POGRZEBIEŃ                      5 – 4

  KLASYFIKACJA  MEDALOWA

  1. SALOS DOBIESZCZYZNA
  2. SALOS POGRZEBIEŃ
  3. SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków
 • MODLITWA RÓŻAŃCOWA RODZICÓW ZA DZIECI

  Dodano: 11 marca 2017 r.

  DZIEŁO MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ RODZICÓW ZA DZIECI
  w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Michała Archanioła w Woźniakowie. 

  Co należy zrobić aby uczestniczyć w takiej róży? Jak się włączyć?

  1. Zadeklarować się że będzie się odmawiało jedną, wyznaczoną dziesiątkę różańca dziennie (Ojcze nasz, Zdrowaś... x10, Chwała ....) w intencji jw. dla własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w róży. - ma to być modlitwa z wiarą. Modlimy się u siebie w domu. Raz w miesiącu modlimy się razem w kościele, każdego 24 dnia miesiąca o godz. 17.30. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 26 marca o godz. 16.30 w Auli Domu Rekolekcyjnego w Woźniakowie.

  2. Po upływie miesiąca następuje zmiana tajemnic różańcowych tj. przesuwamy się o 1 do przodu; np. jeśli odmawiałem 1 radosną, to za miesiąc 2 radosną, a w kolejnym 3 -cią itd., zgodnie z następstwem Różańca św. Osoba która odmawia 1. tajemnicę radosną odmawia również początkowe modlitwy różańca tj. Wierzę w Boga..., Ojcze nasz ... ; 3 x Zdrowaś ...( o wiarę, nadzieję i miłość) i Chwała Ojcu ... .

  3.  Zgłosić się do inicjatorów tego dzieła i zapoznać z zasadami - podając kto się będzie modlił, za kogo, i sposób kontaktu np. telefon). Dbać o swój rozwój duchowy i mówić o tym dziele innym, zachęcać innych do takiej właśnie formy modlitwy za dzieci.

  4. Można się zapisać w kancelarii parafialnej, w zakrystii kościoła, dziś przy wyjściu z kościoła lub telefonicznie zgłosić się do osoby, która w imieniu inicjatorów przyjmuje zapisy osób. Podajemy telefon: (+48) 600.790.599

  Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej róży?

  1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.

  2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!

  3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

  Intencje:

  - prosimy o to aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.

  - Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

  - Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!

  - O uzdrowienie przyczyn grzechów których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.

  - w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego. 

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017 r.

  Dodano: 7 marca 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i Gorzkie Żale, po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw oraz spotkanie formacyjne dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii św. i dla ich rodziców a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30

  2. We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych. 

  3. W środę, 8 marca Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

  4. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej,  o godz. 17.30 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale po Mszy św. z godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 

  5. Pamiętajmy, że okres wielkopostny to tzw. czas zakazany czyli okres szczególnej pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców, dyskotek i podejmijmy uczynki miłosierdzia.

  6.  Dwunastoletnia Oliwia, nasza parafianka, jest chora na nowotwór krwi i jest w trakcie kwalifikacji do przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. „Zostań dawcą szpiku. Pomożesz wielu osobom.” Rejestracja potencjalnych Dawców 12 marca od 10.00 do 16.00 w Szkole Podstawowej we Wroczynach; w Urzędzie Gminy Kutno i w Kutnowskim Domu Kultury. Bliższych informacji udzielają p. Strażacy. 

  7. Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Niech one będą wyrazem naszej miłości do Jezusa i Jego Krzyża, a także zewnętrznym znakiem piękna i estetyki. Niech dekoracja Grobu Pańskiego przemówi do nas swoją tajemnicą i pięknem. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  8.  W sobotę, 11 marca, skupienie modlitewne dla Salezjanów Współpracowników od godz. 10.00 do 14.00 w kościele.

  9. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ofiarami zabieranymi do puszek przed kościołem. 

  10. Za tydzień, także w przyszłą niedzielę, trzecia katecheza, trzeciej części, przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30. 

  11.  Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu, będą one trwały od 19 do 22 marca. Będzie to nasze przygotowanie do Nawiedzenia Ikony MB Jasnogórskiej w naszej parafii, która przybędzie 24 kwietnia br. Program Nawiedzenia jest wydrukowany w Informatorze parafialnym dostępnym w przedsionku kościoła.

  Postarajmy się solidnie przygotować do tej nadzwyczajnej Wizyty przede wszystkim duchowo ale też i zewnętrznie. W kiosku są do nabycia różne emblematy do dekorowania domów i obejść.

  12.  W ostatnim tygodniu odszedli do wieczności: Stanisław Jadczak l. 75 z Woźniakowa i Marianna Tecław l. 83 z ul. Reymonta

           Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu….


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com