«  Archiwum aktualności - marzec 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 27.03.2016r.

  Dodano: 26 marca 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 27.03.2016r.

  Kochani Goście, Przyjaciele i Parafianie! 

  W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy na Eucharystię, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

  Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia a tym samym by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

  Z wielkanocnym pozdrowieniem.

  Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. 

  Składam podziękowanie moim Współbraciom Salezjanom za dobro, które w tych dniach czynili przez posługę w konfesjonale, głoszenie Słowa Bożego, przewodniczenie liturgii oraz wszelkie prace przygotowujące święta.

  Serdecznie dziękuję naszym ministrantom i lektorom, którzy przez ostatnie dni przygotowali liturgię; dzieciom i młodzieży, wszystkim zaangażowanym w przebieg procesji; Słowa podziękowania p. Wioletcie i p. Ryszardowi za ciągłą dbałość o naszą świątynię i wszelką pomoc; p. Organiście, za towarzyszenie nam śpiewem i muzyką dzisiaj i podczas Triduum Paschalnego; młodzieży oratoryjnej za adorację przy Grobie Pańskim; strażakom za pełnioną staż, i Wam tu obecnym za wspólną modlitwę.

  Dziękuję twórcom wystroju Grobu Pańskiego i Ciemnicy: p. Izabeli Jóźwiak, p. Zbigniewowi Mikołajczykowi, p. Pawłowi Szelągowi i p. Ryszardowi. Dziękuję instytucjom i osobom prywatnym za nadesłane dla nas salezjanów, życzenia świąteczne.

  Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w czuwanie modlitewne, adoracje i Triduum Paschalne - niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi potrzebnymi łaskami.

  1. Dziś Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Mszy św. o godz. 08.00 nie będzie. W kaplicy na ul. Łęczyckiej Msza św. o godz. 9.00 i 17.00.

  2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie: Chrystus zmartwychwstał! odpowiadamy: Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. Nowenna do Święta Miłosierdzia Bożego, odprawiana jest codziennie po Mszy godz. 18.00.

  4. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać pierwszyczwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną Mszę świętą:
  w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, zapraszamy ministrantów i ich rodziców na godz. 18.00; w piątek o 16.30 Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Msza św. w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w sobotę spotkanie Wspólnoty "Królowej Pokoju" o godz. 16.00 - odprawiane jest Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca - ZAPRASZAMY

  5.W piątekodwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00.

  6. Druga niedziela Wielkanocy, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego na zakończenie każdej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.

  7. Po zakończeniu Nowenny do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy nowennę za Dusze w czyśćcu, od 4 kwietnia, odmawiając za nie specjalną Koronkę.

  8. W tych dniach pamiętajmy także o modlitwie przy grobach o naszych najbliższych.

  9. Bezpośrednio po Świętach rozpoczniemy prace w prezbiterium: położenie posadzki granitowej a po 15-tym kwietnia na cmentarzu: położenie polbruku na poprzecznych alejkach i za krzyżem. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”

   

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ - 20.03.2016r.

  Dodano: 20 marca 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ - 20.03.2016r.

  I. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne. 

  II. Święta Paschalne miały i mają charakter wyjątkowo wspólnotowy, a zatem i rodzinny. Przygotujcie się do tego wydarzenia wcześniej, aby ze spokojem włączyć się w liturgiczne przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, czyniąc wszelkie przygotowania możliwie wcześniej i nie odkładając ich na ostatnia chwilę. Zachęcamy do rodzinnego przychodzenia na liturgię Triduum Paschalnego oraz do rodzinnego przeżycia w poranek Zmartwychwstania Pańskiego śniadania ku czci Chrystusa. Powróćmy do tradycji stołu wielkanocnego, do pisanek, do baranka, do tradycyjnych potraw, które mają przecież nie tylko kulinarny wymiar, ale nadto znaczenie symboliczne. 

  III. Przynoszone do poświęcenia pokarmy są coraz częściej pozbawione swego wręcz teologicznego znaczenia i mają czasem przypadkowy dobór. Zachęcamy, aby w koszyku do święcenia znalazły się tradycyjnie: jajka symbol życia; chrzan, sól i pieprz wyrażające smutek grzechu, ale i trud nawrócenia i potrzeby zmiany życia; baranek, który przypomina nam Chrystusa naszą Paschę; chleb, dar życia, wędlina i ciasto, wskazujące na obfitość świętowania, radość i zwycięstwo; niech będą tam zieleń i kwiaty, oznaki wiosny i nowego czasu, które symbolizują zmartwychwstanie. 

  Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. 

  1. W Wielki Czwartek rano w katedrze pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, podczas której poświęca się Oleje. Kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone przy święceniach. W naszym kościele celebrowana jest w tym dniu jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa oraz Chrystusowego przykazania miłości. Uroczysta Msza św. z obrzędem umycia nóg o godz. 18.00. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Na pamiątkę pojmania Jezusa, po wieczornej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. 

  2. Wielki Piątek to dzień, w którym umarł Chrystus. Zachowujemy post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich. W Godzinie Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00 odprawimy Drogę Krzyżową w kaplicy na ul. Łęczyckiej, a w kościele Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.30. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. W naszym kościele o godz. 18.00Liturgia Męki Pańskiej. Za uczestnictwo w adoracji i ucałowanie krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Spowiedźw tym dniu od godz. 14.00 do godz. 17.00.Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 21.00. Zapraszamy młodzież, na adorację od godz. 20.00 oraz panów strażaków do adoracji przy Grobie Pańskim.  

  3.Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Od godz. 7.00 do 17.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 9.00 do 14.00. Spowiedź od 7.00 do godz. 17.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.W kaplicy na ul. Łęczyckiej poświęcenie pokarmów od godz. 09.00 do 12.00. Natomiast w Gnojnie, we Wroczynach, we Frankach, w Leszczynku od godz. 09.00. Proszę o pojazd dla księdza. 

  W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 19.00. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Zapraszam do licznego udziału. Proszę przynieść tego wieczoru świece, gdyż liturgia przewiduje odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę zadbać o to, aby każda świeca miała ochronkę przed spływaniem wosku na podłogę i ławki. 

  4.W pierwszy Dzień Świąt uroczysta Msza św. i procesja rezurekcyjna o godz.6.00. Do udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam Panów Strażaków z Wroczyn i Leszczynka oraz całą asystę – dzieci, młodzież i dorosłych.  Proszę wszystkich zaangażowanych w procesji o wcześniejsze przybycie do kościoła na godz. 5.30, ponieważ procesja jest na początku uroczystości i trzeba się do niej przygotować. W tym dniu Msza św. jeszcze będzie o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Mszy św. o godz. 08.00 nie będzie. W kaplicy na ul. Łęczyckiej Msza św. o godz. 9.00 i 17.00. 

  5. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako XXX Światowy Dzień Młodzieży. 

  6. Nowenna do Święta MiłosierdziaBożego, Wielki Piątek o godz. 15.00. Wielką Sobotę o godz. 18.00 w pozostałe dni odprawiana będzie po Mszy św. o godz. 18.00. 

  7.W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 7.00 odmówimy Liturgiczną Modlitwę Kościoła: Jutrznię i Godzinę Czytań. Zachęcamy, aby wspólnotową modlitwą oddać cześć naszemu Panu. 

  8. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

  9. W tych dniach pamiętajmy także o modlitwie przy grobach naszych najbliższych. 

  10.Katecheza dla młodzieży bierzmowanej w dzisiejszą niedzielę o godz. 16. 

  11. W ubiegłym tygodniu został zakończony pierwszy etap remontu organów czyli naprawa zasilania powietrznego. Drugi etap w tym roku a dwa następne, najpoważniejsze, w przyszłych latach (dokładniejsze informacje w gablocie ogłoszeń). Natomiast bezpośrednio po Wielkanocy rozpoczniemy prace w prezbiterium: położenie posadzki granitowej. Zakończenie tych prac jest przewidziane do płowy maja. Za wszelki ofiary składane na kościół serdeczne „Bóg zapłać” 

  12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Wiesław Borkowski l.69 z ul. Jagiełły. 

  Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich i przyjaciół Miłosierdziu Bożemu; 

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016r.

  Dodano: 13 marca 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. prof. Henryk Skorowski salezjanin - były Rektor UKSW. Spotkania dla dorosłych: w poniedziałek, we wtorek o godz. 9.00, 11.30, 18.00 i w środę o godz. 9.00, 11.30, .  Natomiast o godz. 17.00 – w kaplicy na Łęczyckiej. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Spowiedź w czasie rekolekcji na wszystkich Mszach Świętych. Taca z poniedziałku, wtorku i środy jest przeznaczona dla rekolekcjonisty. 

  2. W dzisiejszą niedzielę 13 marca, obchodzimy trzecią rocznicę wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszym modlitwach o Ojcu Świętym, który przyjedzie do nas w lipcu 2016 roku. 

  3. We wtorek po Mszy o godz. 18.00, rozpocznie się nowenna do Matki BożejWspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła. 

  4. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży, o godz. 17.30 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Za udział możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

  5. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa, a szczególnie będziemy powierzać księdza proboszcza, ks. Józefa Pietrusika i wikariusza parafialnego ks. Józefa Skowrona. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych oraz stowarzyszeń do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów. 

  6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy św. Podczas Mszy Świętych zostanie odczytany opis Męki Pańskiej. Przed Mszą o godz. 11.30 zgromadzimy się przed kościołem i tam poświęcimy palmy, a  następnie uroczyście przejdziemy do kościoła. Przed każdą Mszą św. Salezjanie Współpracownicy rozprowadzać będą palmy. 

  7. Katecheza dla młodzieży bierzmowanej w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

  8. Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  9. Dzisiaj przy naszym kościele wolontariusze Hospicjum Kutnowskiego kwestują na rzecz swoich podopiecznych. Zebrane fundusze w całości są przeznaczone na potrzeby Hospicjum. Zbiórka ta odbywa się za zgodą i błogosławieństwem Ks. Bpa Łowickiego.

  10. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. 

  11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: ks. Bernard Duszyński, przeżył 85 lat, z czego jako salezjanin 68 i 59 jako kapłan. W naszej parafii był proboszczem w latach 1969-1975. Jego pogrzeb odbył się wczoraj w Bydgoszczy.
   

  Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich i przyjaciół Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

   

   

 • Rekolekcje "Młodzi na Maxa"

  Dodano: 9 marca 2016 r.

  W domu rekolekcyjnym salezjanów w Kutnie-Woźniakowie podczas ferii odbyły się cztery turnusy rekolekcji "Młodzi na Maxa". Uczestniczyło w nich 246 osób, wśród których było 31 animatorów i 4 kapłanów. Czterodniowa formacja odbywała się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

  Rekolekcje zorganizowano w diecezji łowickiej po raz trzeci. Jak zapewniają organizatorzy, nie zakończą się one po spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie, ale będą kontynuowane także w następnych latach. 

  Uczestnicy mieli okazję poprzez modlitwę, śpiew i dzielenie pogłębiać swoją więź z Bogiem. Nie zabrakło także okazji do wspólnej zabawy, tańca, śmiechu i wychwalania Boga na wszystkie możliwe sposoby. Dynamiczne głoszenia, świadectwa, a także chwile ciszy, słuchanie słowa Bożego, codzienne Eucharystie pozwoliły podjąć refleksję nad własną wiarą. We wszystkich świadectwach uczestnicy podkreślali, że był to czas niezwykłego duchowego odlotu, rozpalania serc "na maxa" Bożą miłością. Przeżyty czas stał się dla niektórych prawdziwym impulsem do pogłębienia relacji z Panem Bogiem, dla innych - okazją do ponownego poznania Jezusa. W każdym turnusie chodziło o zbudowanie żywej relacji z Bogiem. Program "Młodych na Maxa" powstał w oparciu o kurs Filipa. Forma przekazu i dynamika to pomysły młodych łowickich animatorów, którzy na różne sposoby świadczyli o Chrystusie i głosili kerygmat.
  Warto dodać, że chociaż wszystkie turnusy był oparte na tym samym programie, każdy miał swoją specyfikę i atmosferę. Na każdym turnusie spowiadali salezjanie i kapłani kutnowscy.  Zarówno uczestnicy, jak i animatorzy chętnie dzielili się tym, czego doświadczyli. 

  Ks. Henryk Chibowski sdb; - Cieszę się, że mogłem posługiwać w pierwszych takich rekolekcjach w naszym domu rekolekcyjnym w 2014 roku jako kapłan. Tutaj w Woźniakowie, w 2008 roku po raz pierwszy prowadziliśmy Kurs Filip dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania  z naszej parafii w Żyrardowie. Dziś, ta posługa rozrosła się, bo została zaproszona młodzież  z diecezji łowickiej i powstały nowe grupy i wspólnoty w parafiach.

  Arek Nalej: – Dla mnie osobiście rekolekcje "Młodzi na Maxa" były czasem bardzo intensywnym, miałem dużo roboty, ale i serce radosne. Coś niesamowitego! Dziękuję Bogu, że pozwolił mi uczestniczyć w tym Jego dziele. Myślę, że to jest czas przebudzenia ludzi młodych dla Boga w naszej diecezji. Niech to trwa i trwa i rozwija się!

  Zuzia Rutkowska: – Trzeci rok z rzędu uczestniczyłam w "Młodych na Maxa". Tym razem nie próbowałam stawać na głowie i spinać się do granic możliwości. Oddałam wszystko Jezusowi. Nie chciałam za wszelką cenę być idealna. Po raz pierwszy byłam głoszącą. Czułam, że Jezus mnie wspierał i prowadził. Czas spędzony w Woźniakowie to niezwykłe spotkanie z ludźmi i Bogiem, po którym nic nie jest już takie samo.

  Mariusz Gala: – Byłem najstarszym uczestnikiem trzeciego turnusu. Młodzi ludzie niezwykle wiarygodnie świadczyli o Bogu. Opowiadali o Nim w sposób, który porywał. Wiedziałem, że Go naprawdę spotkali. Ja też tego doświadczyłem. Zrozumiałem, że bez względu na to, ile ma się lat, każdy może się zmienić i dostać wielką łaskę od Boga. Jezus dał mi nadzieję i siłę do tego, by być lepszym mężem, ojcem i świadkiem.

  Lidia Majda: – Na początku do pomysłu wyjazdu na rekolekcje nie byłam nastawiona euforycznie. Z grupą z Sierpca postanowiliśmy jednak, że będzie to kolejny krok w przygotowaniach do ŚDM. Od początku czułam się we wspólnocie. Było mi tam bardzo dobrze. Radość i bliskość Boga dominowały. Bardzo przeżyłam spowiedź, świadectwa i sobotę, która była dla mnie dniem duchowego odlotu, czas, w którym można się modlić bez ustanku.

  Iza Grabowska: – Pierwszy raz wzięłam udział w takiej formie rekolekcji. Po Komunii św. nie chodziłam do kościoła i jakoś przestałam wierzyć. Utrzymywało się to wszystko przez parę lat mojego życia. Swoją drogę odnowiłam najpierw na Lednicy, a potem przez mocne zaangażowanie do Światowych Dni Młodzieży. Gdy usłyszałam o rekolekcjach "Młodzi na Maxa", nie byłam do nich przekonana, ale potraktowałam je jako małe przygotowanie do ŚDM. Na samym początku byłam zablokowana na wszystko, co się dzieje dookoła. Trzymałam się tego, że powierzono mi przygotowanie relacji z wyjazdu. Mijały godziny, póki się nie przyzwyczaiłam do panującej tam atmosfery, której wcześniej nie znałam. Nie mogłam uwierzyć w to, co mówili animatorzy. Było to dla mnie nowe doświadczenie. Kolejnym etapem przemiany była spowiedź. Była to jedna ze wspaniałych chwil. Księża, którzy spowiadali, byli po prostu niesamowici. Czuło się od nich ciepło i chęć pomocy. Rekolekcje rozwinęły we mnie chęć do śpiewu i wychwalania w ten sposób Boga i Jego dzieł. Nauczyłam się modlić własnymi słowami i uczuciami. Pogłębiłam więzi z Bogiem. Było to spotkanie twarzą w twarz z Bogiem.

  WKW

 • Wypoczynek zimowy z SL SALOS „RÓŻA KUTNO” 2016

  Dodano: 7 marca 2016 r.

  Wypoczynek zimowy z SL SALOS „RÓŻA KUTNO” 2016

  Kolejny raz dzieci i młodzież z Gminy i Miasta Kutno mogły zażywać zimowego wypoczynku w formie zorganizowanej w Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej  SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie. Sześćdziesięcioro wychowanków pod Prezesa ks. Henryka Chibowskiego, kierownika placówki wypoczynku w miejscu zamieszkania oraz pięciu wychowawców, ośmiu animatorów oratorium w dniach od 15-19 lutego 2016 r. i od 22 do 26 lutego 2016 roku odpoczywało „pod salezjańskim niebem”.

   

  „Wiele dzieci jest nowych, prawie dwie trzecie, stąd poznajemy się wzajemnie” – zauważa ks. Prezes Henryk Chibowski sdb. „Dzieci są żywe, radosne i widać, że nas lubią” – dzieli się swoim spostrzeżeniem Mateusz, jeden z animatorów. „Wszyscy angażują się w zajęcia, a współpraca układa się owocnie, z czego korzystają dzieci” – mówi Daniel, jeden z wychowawców.

  Uczestnicy zimowiska mogli cieszyć się wyjazdem do Aquaparku w Kutnie, na miejskie lodowisko MOSiR dwa razy w tygodniu po 50 minut we wtorki i czwartki i z zajęć sportowych prowadzonych w sali gimnastycznej kutnowskiego Gimnazjum nr 3. Prócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych nie brakowało oratoryjnych zajęć w grupach, muzyki i śpiewu oraz momentów duchowych – słówka na „dzień dobry”, wspólnej modlitwy i Eucharystii na zakończenie zimowiska. Każdego dnia organizatorzy zadbali także o drugie śniadanie i obiad dla wszystkich uczestników ferii zimowych.

  Cieszy fakt, że zajęcia zimowe trwają od 04.01.2016 i będą kontynuowane do 31.03.2016 na Lodowisku krytym MOSiR Kutno, ul. Kościuszki 26, we wtorki  i czwartki po 50 minut od godz. 15 do 17.00. Uczestniczą dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej zgrupowanej w SL SALOS „Róża Kutno”. Po raz kolejny dobro dzieci i młodzieży ziemi kutnowskiej zjednoczyły siły wielu osób i różne instytucje. Szczególne podziękowania należą się: Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz władzom Miasta Kutno, dobrodziejom, młodym wychowawcom, animatorom i pomocnikom z oratorium, pracownikom kuchni domu zakonnego, obsłudze medycznej, współbraciom posługującym dzieciom w sakramencie pojednania oraz tym, którzy wsparli zimowy  zrozumieniem i życzliwością.

  http://www.wozniakow.salezjanie.pl/aktualnosci/oratoryjne/

                                                                                Ks. Piotr Szlufik sdb 
                         


   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Wielkiego Postu - 06.03.2016r.

  Dodano: 6 marca 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  IV Niedziela Wielkiego Postu - 06.03.2016r.

  1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, to niedziela Laetare. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. 

  2. Dziś po Mszy św. o godz. 08.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie żale. Po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw oraz spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów po Mszy św. o g. 18.00. 

  3. Katecheza przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania dziś o godz. 16.30. 

  4. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży, o godz. 17.30 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. 

  5. Rekolekcje Szkolne Wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum nr 3i I LO PUL w dniach 09, 10,11marca w kaplicy na ul. Łęczyckiej. Rekolekcje wygłosi ks. Łukasz Owsianko sdb z Żyrardowa. 

  6. Rekolekcje Szkolne Wielkopostne dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (Zespół Szkół nr 4 Kutno - Azory) odbędą się w szkole w dniach 10, 11 marca. Rekolekcje wygłosi ks. Paweł Olszewski. 

  7. Od V niedzieliwielkopostnejw dniach 13 - 16.03.2016r. odbędą się Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje wygłosi ks. Henryk Skorowski sdb - były Rektor UKSW. Plan rekolekcji jest następujący: 13.03. wg grafiku niedzielnego. Spotkania dla dorosłych: w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 9.00, 11.30, 18.00.  Natomiast o godz. 17.00 – w kaplicy na Łęczyckiej. 

  8. Dzieci szkolne otrzymały na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej w Niedzielę Palmową. 

  9. W miesiącu marcu o godz. 17.30 będziemy się modlili za dusze w czyśćcu cierpiące na specjalnym nabożeństwie. 

  10. We wtorek, 8 marca Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

  11. W przyszłą niedzielę 13 marca, Druga rocznica wyboru papieża Franciszka.

  12. W niedzielę 20 marca Salezjanie Współpracownicy będą przed Mszą każdą Mszą świętą rozprowadzali przygotowane palemki. Ofiary złożone będą przeznaczone na działalność Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich w Woźniakowie. 

  13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Rafał Łuczyński l. 42 z Franek Wroczyńskich; Krystyna Kocik l. 71 z ul. Zielnej. 

  Polećmy ich duszę i dusze naszych bliskich i przyjaciół Miłosierdziu Bożemu; 

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Rekolekcje wielkopostne

  Dodano: 5 marca 2016 r.

   program rekolekcji


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com