«  Archiwum aktualności - luty 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VII Niedziela zwykła - 24.02.2019 r.

  Dodano: 23 lutego 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VII Niedziela zwykła - 24.02.2019 r.

  1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

  2. Dziś na Mszy Św. o godz. 18.00 złożymy Hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych.

  3. Jutro o godz. 17.00 do kaplicy zakonnej na wspólną modlitwę zaprasza Wspólnota Królowej Pokoju.

  4. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

  5. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek w godz. 16.15 dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej a od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z sakramentami Św. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  Również w piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

  6. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca o godz. 16.00 do kaplicy zakonnej.

  7. Przyszła niedziela, 3 marca, to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  8. Zakończyły się półkolonie zimowe w naszym Oratorium. Z wypoczynku skorzystało w sumie 100 osób od 7 do 18 lat, którymi opiekowało się 8 wychowawców. Dziękujemy Urzędowi Miasta Kutno za dofinansowanie tego wydarzenia; sponsorom: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krośniewicach, Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu T.D.J. Ozdowscy; salezjanom ze wspólnoty w Woźniakowie, Paniom z kuchni, wszystkim animatorom i opiece medycznej oraz ks. Piotrowi, którzy przygotowali i przeprowadzili zimowisko.

  Zapraszamy na dzisiejszy Wieczernik Młodych, który rozpocznie się o godz. 17.00 adoracją w kaplicy domu zakonnego a po niej Msza Św. o 18.00 w kościele. Na to spotkanie są zaproszeni szczególnie kandydaci do bierzmowania z Grupy Wzrastania.

  Nasze oratorium zaprasza dzieci i młodzież na Bal karnawałowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 2 marca. Zachęcamy do przebrania się w ubiór związany z dowolnym zawodem. Bal rozpocznie się w oratorium o godz. 17.30 i potrwa do godz. 20.00 (dla dzieci) a dla młodzieży do godz. 21.30.

  9. W czwartek, 21 lutego, zmarł w wieku 90 lat, 62 roku kapłaństwa, 30 roku biskupstwa: Biskup Alojzy Orszulik, pierwszy Biskup Łowicki. Program uroczystości pogrzebowych w Katedrze Łowickiej jest następujący:

  28 lutego (czwartek) – godz. 18.00 – Msza Św. z wprowadzeniem ciała, po której będzie możliwość indywidualnej modlitwy aż do godz. 21.00

  1 marca (piątek) – godz. 10.00 – modlitwa brewiarzowa; godz. 12.00 – Msza Św. pogrzebowa, po której nastąpi złożenie ciała w krypcie Katedry.

  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Aleksandrę Zielińską l. 34 Wieczny odpoczynek…

   

 • INTENCJE MSZALNE: 24.02 – 02.03.2019 r.

  Dodano: 23 lutego 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  24.02 – 02.03.2019 r. • Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r.

  Dodano: 16 lutego 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r.

  1Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

  2. Dziś o godz. 14.00 spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników.

  3. Odprawiamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych podczas Mszy Św. o godz. 18.00

  4. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

  5. Siostry Pasjonistki z Parafii św. Wawrzyńca ogłaszają nowy nabór do Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły przy ul. Jana Pawła II 2
  w godzinach od 8.00 do 16.00, także w czasie ferii. Zainteresowanych działalnością szkoły zapraszamy na stronę internetową www.spkatolickakutno.pl.

  6. Od jutra rozpoczyna się drugi turnus zimowego wypoczynku w naszym oratorium. Zajęcia dla 50 osób odbywają się w domu rekolekcyjnym od godz. 9.00 do 15.00. Prosimy uczestników o zabranie obuwia na zmianę.

  Zapraszamy na kolejny Wieczernik Młodych, który będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę 24 lutego. O godz. 17.00 adoracja w kaplicy domu zakonnego a o 18.00 Msza św. w kościele. Na to spotkanie są zaproszeni szczególnie kandydaci do bierzmowania z Grupy Wzrastania.

  Nasze oratorium zaprasza już dziś dzieci i młodzież na Bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 2 marca. Zachęcamy do przebrania się w ubiór związany z dowolnym zawodem. W programie wspólna zabawa, poczęstunek, konkursy z nagrodami, modlitwa i słówko salezjańskie. Bal rozpocznie się w oratorium o godz. 17.30 i potrwa do godz. 20.00 (dla dzieci) a dla młodzieży do godz. 21.30.

  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Krzysztofa Wojciechowskiego l.66 i Mariusza Wojtczaka l.33. Wieczny odpoczynek

   

 • INTENCJE MSZALNE: 17.02 – 23.02.2019 r.

  Dodano: 16 lutego 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE:  17.02 – 23.02.2019 r.

 • XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu 08-10.02.2019 r.

  Dodano: 12 lutego 2019 r.

   XXIII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu

  W dniach 08 – 10 lutego 2019 roku odbyły się w Kutnie XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w futsalu. Wzięło w nich udział ok. 400 zawodników z 13 Stowarzyszeń Lokalnych SALOS z całej Polski.

  Wpisały się w obchody 25-lecia Stowarzyszenia Lokalnego SALOS "Róża Kutno" w Woźniakowie. Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Kutnie - Woźniakowie istnieje od 1 lutego 1994 roku. Jego inicjatorami i twórcami byli ks. Tadeusz Pawluk i Ryszard Kotarski - pierwszy prezes organizacji pozarządowej. SL SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie, jest jednostką organizacyjną Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej SALOS RP.

  Głównym zadaniem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży należącym do stowarzyszenia możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, mając na względzie ich właściwe wychowanie. W pracy wychowawczej kierujemy się systemem prewencyjnym ks. Jana Bosko, który miał za cel, wychowanie młodzieży na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. Narzędziem do osiągnięcia tego celu jest SPORT, który gromadzi młodych i jest konkretną propozycją dla każdego. SALOS organizuje treningi piłki nożnej i siatkówki. Z młodzieżą pracują trenerzy - wychowawcy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym w Polsce. Oprócz tego, nasze Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na obozy letnie i zimowe, półkolonie letnie dla dzieci. SALOS „Róża Kutno” uczestniczymy w rozgrywkach SALOS RP oraz w systemie rozgrywek ŁZPN. Osiem grup sportowych w piłce nożnej uczestniczy w Lidze Okręgowej i Wojewódzkiej. Salos prowadzi 12 grup sportowych tj. ok. 300 osób.

  W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe z miasta Prezydent Zbigniew Burzyński, Naczelnik Wydziału SSiEDG Michał Kacprzak, Naczelnik Biura Sportu i Turystyki Paweł Szczepanik, Marta Góra i Anita Wasiak z Biura Sportu i Turystyki UM Kutno, Zarząd Powiatu Kutnowskiego reprezentował Marek Jędrzejczak Wicestarosta, Ryszarda Kuczmera – Olszewska pełnomocnik ds. organizacji sportowych,  Małgorzata Świtkiewicz Dyrektor Wydziału Organizacyjno – Administracyjnego w Starostwie Powiatowym, Jerzy Bryła były Wójt Gminy Kutno, Zarząd SALOS RP z Presem Prof. dr hab. Zbigniewem Dziubińskim i s. Marią Kapczyńską FMA, wiceprezes. Podczas otwarcia zostały wręczone odznaczenia z okazji 25 - lecia SL SALOS „RÓŻA KUTNO”. Władze samorządowe, sponsorzy i wybitni działacze SALOS w Woźniakowie otrzymali medale jubileuszowe.

  W tegorocznych rozgrywkach wzięli udział: SL SALOS RP Kraków, SL SALOS Szczecin, SL SALOS Słupsk, UKS SALOS Ełk, SL SALOS Suwałki, SL SALOS Róża Kutno - Woźniaków, SL SALOS Dobieszczyna, SCS Amico Lubin, SL SALOS Angels Wrocław, SL SALOS Pogrzebień oraz zaproszone drużyny dziewcząt: MKS „Górnik 1956” Łęczyca, KS Królewscy Płock, LZS Błękitni Dmosin i nasza drużyna SL SALOS „Róża Kutno”.  

  Uroczystej mszy św. w sobotę, w kościele salezjańskim w Woźniakowie przewodniczył Wikariusz Inspektorialny Ks. Przemysław Solarski sdb wraz z krajowym duszpasterzem sportowców, ks. Edwardem Pleniem oraz salezjanami, którzy pracują na co dzień z młodzieżą sportową. W krótkich słowach, młodzieży i opiekunom ukazał na czym polega powołanie do świętości.

  Od piątku do niedzieli, młodzież rywalizowała w następujących kategoriach piłka nożna chłopców: kat. A rocznik – 2002/2003, kat. B rocznik 2004/2005, kat. C rocznik 2006 i młodsi oraz dziewczęta w kat. A rocznik 2002/2003.

  W niedzielę 10 lutego zakończyły się rozgrywki w ramach XXIII OIMS w Futsalu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Partnerami strategicznymi byli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Kutno, Powiat Kutnowski. Partnerzy sportowi Polski Komitet Olimpijski i PZPN. Organizatorami Igrzysk było Stowarzyszenie Lokalne SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie. Turniej sportowy, który rozegrano na 5 obiektach sportowych miasta i gminy Kutno wyłoniły zwycięzców, którzy na zakończenie zmagań otrzymali puchary, medale i dyplomy. Wręczono 28 pucharów, 350 medali, 38 dyplomów.  W Szkole Podstawowej nr 6 puchary zwycięzcom i uczestnikom wręczali Starosta Daniel Kowalik, Marek Jędrzejczak, wicestarosta, Paweł Szczepanik kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutna, Damian Lech wiceprezes SL SALOS „Róża Kutno”.

  Szczególne podziękowania należą się Ministerstwu Sportu i Turystyki, Fundacji LOTTO, Zarządowi Krajowemu SALOS RP, władzom Miasta Kutno, Starostwu Powiatu Kutnowskiego. Wyrażamy wdzięczność wszystkim sponsorom, darczyńcom: Polskie Mięso i Wędliny ŁUKOSZ sp. z o.o., Centrum – Med. w Kutnie, Piekarnia i Cukiernia Państwa Ozdowskich, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydrobud firma Państwa Złotowskich, Gospodarstwo Ogrodnicze Państwa Kuciapskich, Dom Lodów – Mariusz Jaros oraz Bank Pekao S. A. I Oddział Kutno, VIP BUSS, Hetman z Bedlna, CAR Gwarant, Expom, TBS, OSM Krośniewice, Dudki 11.pl, P H-U Majcher Wojciech Jerzy Majchrzak, Salezjanom Współpracownikom, trenerom i wolontariuszom - Animatorom Oratorium oraz wszystkim „za wielkie serce, którym zostaliśmy obdarowani” i dzięki którym XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu 2019 mogły się odbyć.

  Wyniki w poszczególnych kategoriach:

  Puchar Fair Play otrzymało SL SALOS SUWAŁKI

  Puchar za klimat radości młodzieżowej w duchu św. Jana Bosko otrzymało SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

  Puchar za najwyższe walorach kulturowe SCS AMICO LUBIN

  Puchar za najwyższe walory sportowe otrzymało SL SALOS SZCZECIN

  NAJLEPSZY ZAWODNIK:

  KAT. A CHŁOPCÓW – JAKUB MILANOWSKI – SL SALOS SZCZECIN

  KAT. B CHŁOPCÓW – JAKUB BIŃKOWSKI SCS AMICO LUBIN

  KAT.C CHŁOPCÓW – MICHAŁ PENK – UKS SALOS EŁK

  KAT. A DZIEWCZĄT – JULIA JASZCZAK – MKS „GÓRNIK 1956 ŁĘCZYCA

  NAJLEPSI BRAMKARZE:

  KAT. A CHŁOPCÓW – KONRAD RADOMSKI – SL SALOS SŁUPSK

  KAT. B CHŁOPCÓW – SZYMON MATYLA SL SALOS DOBIESZCZYZNA

  KAT. C CHŁOPCÓW – MIKOŁAJ SOLARSKI – SALOS „RÓŻA KUTNO” ROCZNIK 2007

  KAT. A DZIEWCZĄT – NATALIA NOWACKA – SALOS „RÓŻA” KUTNO

  KRÓL STRZELCÓW:

  KAT. A CHŁOPCÓW – JAKUB WASZCZUK SL SALOS SZCZECIN

  KAT. B CHŁOPCÓW – MIŁOSZ KRYGIEL SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

  KAT. C CHŁOPCÓW – KACPER CEGIELSKI – SL SALOS SZCZECIN

  KAT. A DZIEWCZĄT – OLIWIA GOŁĘBIEWSKA - KS KRÓLEWSCY PŁOCK

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  Piłka nożna Dziewcząt kat. A, rocznik 2002/2003

  1.      SL SALOS „RÓŻA KUTNO”

  2.      KS  KRÓLEWSCY Płock

  3.      KS „GÓRNIK 1956” Łęczyca

  4.      LZS BŁĘKITNI Dmosin

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  Piłka nożna chłopców KAT.  A, rocznik 2002/2003

  1.      SL SALOS SZCZECIN

  2.      SL SALOS „RÓŻA KUTNO” GRUPA I

  3.      SL SALOS „RÓŻA KUTNO” GRUPA I

  4.      SL SALOS SUWAŁKI

  5.      SL SALOS SŁUPSK

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  Piłka nożna chłopców KAT.  B, rocznik 2004/2005

  1.      SL SALOS SZCZECIN

  2.      SL SALOS „RÓŻA KUTNO” I

  3.      SL SALOS SŁUPSK

  4.      SCS AMICO LUBIN

  5.      SL SLAOS „RÓŻA KUTNO” II

  6.      UKS SALOS EŁK

  7.      SL SALOS DOBIESZCZYZNA

  8.      SL SALOS SUWAŁKI 

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  Piłka nożna chłopców KAT.  C, rocznik 2006 i młodsi

  1.      SL SALOS SŁUPSK

  2.      SL SALOS „RÓŻA KUTNO”  rocznik 2007

  3.      SL SALOS SZCZECIN

  4.      SL SLAOS „RÓŻA KUTNO” rocznik 2006

  5.      UKS SALOS EŁK

  6.      SL SALOS RP KRAKOW

  7.      SL SALOS SUWALKI

  8.      SL SALOS POGRZEBIEŃ

  9.      SL SALOS DOBIESZCZYZNA

  10.   SCS AMICO LUBIN

  11.   SL SALOS „RÓŻA KUTNO”  grupa III

  12.   SL SALOS ANGELS WROCŁAW

  - GALERIA 1 -     - GALERIA 2 -     KOMUNIKAT KOŃCOWY SĘDZIÓW

  PISALI O NAS:

  https://diecezja.lowicz.pl/z-zycia-parafii/xxiii-ogolnopolskie-igrzyska-mlodziezy-salezjanskiej-w-futsalu/

  http://tvc24.pl/?pd=wiadomosc&id=12326

  https://www.youtube.com/watch?v=sff2oja4sDM

  https://lowicz.gosc.pl/doc/5337626.W-hali-i-w-kosciele

  https://ekutno.pl/pl/11_wiadomosci/39335_w_kutnie_dru_yny_z_ca_ej_polski_zako_czy_y_rozgrywki_w_futsalu.html

  https://ekutno.pl/pl/13_sport/39330_za_wielkie_serce_kt_rym_zostali_obdarowani_25_lecie_salos_w_kutnie.html

  http://www.niedziela.pl/artykul/40770/XXIII-Ogolnopolskie-Igrzyska-Mlodziezy

  http://salezjanie.pl/wiadomosci/2019/02/12/kutno-xxiii-ogolnopolskie-igrzyska-mlodziezy-salezjanskiej-w-futsalu 

  https://www.facebook.com/radioq1007fm


   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Zwykła - 10.02.2019 r.

  Dodano: 9 lutego 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Zwykła - 10.02.2019 r.

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

  2.  Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.30. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Spowiedź od godz. 11.00

  3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

  4.  W piątek, 15 lutego, rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiać będziemy podczas Mszy Św. o godz. 18.00

  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników.

  6. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

  7. Od jutra rozpoczyna się pierwszy turnus półkolonii zimowych organizowanych przez nasze Oratorium. Zajęcia dla 50 osób będą trwały od poniedziałku do piątku w domu rekolekcyjnym. Dzieci i młodzież przyjeżdżają do Woźniakowa na godz. 8.45. Zakończenie zajęć o godz. 15.00. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę. Dziękujemy już teraz Urzędowi Miasta Kutno za wsparcie zimowego wypoczynku.

   

   

 • INTENCJE MSZALNE:10.02 – 16.02.2019 r.

  Dodano: 9 lutego 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE:10.02 – 16.02.2019 r. • Prośba o przekazanie 1% podatku na SL SALOS WOŹNIAKÓW

  Dodano: 6 lutego 2019 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Zwykła - 03.02.2019

  Dodano: 3 lutego 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Zwykła - 03.02.2019

  1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Po Mszy Św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, na Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy także na modlitwę uwielbienia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

  2. We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych. Także we wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy chleb.

  3. W niedzielę 10 lutego br. o godz. 19.00 w dolnym kościele św. Jana Chrzciciela w Kutnie, odbędzie się kolejna konferencja dla małżonków pt. Jedność małżeńska a wychowanie dzieci, którą poprowadzi p. Jacek Pulikowski, autor książek o tematyce małżeńskiej.

  4. W następny poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie proszę o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.30.

  5. Kandydatów do bierzmowania z Grupy Wzrastania zapraszamy na dzisiejsze spotkanie formacyjne w oratorium od godz. 16.30 do 18.00.

  Dziś animatorzy oratorium będą zbierać w kościele i kaplicy na ul. Łęczyckiej ofiary do puszek na rzecz dzieci i młodzieży. Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wspierają dzieło religijnej i salezjańskiej formacji wychowanków oratorium.

  Z racji, że nasze oratorium od zeszłego roku jest Organizacją Pożytku Publicznego osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym za 2018 r. mogą przekazać na jego działalność statutową 1 % podatku dochodowego. Wystarczy w deklaracji podać numer KRS oratorium, który znajdziemy na ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła oraz w tegorocznym informatorze parafialnym. Dziękujemy wszystkim pragnącym wesprzeć pracę oratorium, które – jako stowarzyszenie – w tym roku świętuje 20-lecie istnienia.

  6. W dniach 8-10 lutego br. odbędą się XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Zgromadzą tym razem ok. 400 sportowców z dziesięciu Stowarzyszeń Lokalnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej z całej Polski. Nasze stowarzyszenie będzie reprezentowane przez 100 zawodników w piłce nożnej 6 osobowej. W tym roku SL SALOS „Róża Kutno” obchodzi 25 lecie powstania. Dlatego podjęliśmy się zorganizowania ww. imprezy sportowej. Rozpoczęcie Igrzysk w SP nr 1 w piątek, 8 lutego, o godz. 18.00. Msza Św. w sobotę, 9 lutego, o godz. 19.00 w Woźniakowie. Zakończenie w SP nr 6, w niedzielę 10 lutego ok. godz. 12.30. Prosimy o duchowy sponsoring, czyli o modlitwę z prośbą o potrzebne łaski i wytrwałość w dobrem. 

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 03.02 – 09.02.2019 r.

  Dodano: 3 lutego 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE: 03.02 – 09.02.2019 r.Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com