«  Archiwum aktualności - luty 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018 r.

  Dodano: 24 lutego 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018 r.

  1. Dziś Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarami złożonymi do puszek przed kościołem.

  2. Jutro spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju o godz. 17.00 w kaplicy zakonnej.

  3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

  5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Chorych kapłani odwiedzą z sakramentami św. od godz. 9.00

  6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej, przeprowadzi je Wspólnota Królowej Pokoju.

  7. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i Gorzkie Żale, po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30

  8. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o godz. 17.20 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale po Mszy św. z godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  9. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Szczególnie apelujemy do młodzieży, że nie jest to czas na huczne osiemnastki czy klasowe połowinki.

  10. Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła, w kancelarii lub zakrystii.

  11. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, będą one trwały od 11 do 14 marca. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej odbędą się 15 i 16 marca w kaplicy na Łęczyckiej. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Krzysztof Niegowski, salezjanin. Natomiast spotkania rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 5: 19,20 i 21 marca, dla odpowiednich grup wiekowych, w naszym domu rekolekcyjnym, zostaną poprowadzone przez ks. Piotra i ks. Władysława.

  12. Dzieci szkolne otrzymają na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie  oszczędności na mleko dla dzieci w Syrii. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.     

  13.  W ostatnim tygodniu na czas oczekiwania na zmartwychwstanie odprowadziliśmy: Helenę Tecław l. 62 i Teresę Pietruszka l. 72

  Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
                      

 • Zimowe zajęcia sportowe

  Dodano: 24 lutego 2018 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018 r.

  Dodano: 18 lutego 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018 r.

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

  2. Jutro w naszej wspólnocie zakonnej rozpoczyna się WIZYTACJA NADZWYCZAJNA”, którą przeprowadzi Ks. Radca Regionalny z Rzymu: Ks. Tadeusz Rozmus. Na Mszę Św. we wtorek na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie wspólnoty: Salezjanów Współpracowników, Odnowę w Duchu Św., Róże Różańcowe, Wspólnotę Królowej Pokoju, Oratorium, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „Róża Kutno”.  Mszy Św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Radca. Na tej Mszy Św. i w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 będziemy również dziękować Panu Bogu, razem z ks. Janem, za dar powołania zakonnego i kapłańskiego w 64 rocznicę święceń kapłańskich oraz za 95 lat życia. W niedzielę po Mszy Św. ks. Jan przemówi.

  3. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej,  o godz. 17.20 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale po Mszy św. z godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  4. Pamiętajmy, że okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, czyli okres szczególnej pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców, dyskotek i podejmijmy uczynki miłosierdzia.

  5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców a o godz. 14.00 spotkanie Salezjanów Współpracowników.

  6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła  ofiarami złożonymi do puszek przed kościołem.

  7. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, będą one trwały od 11 do 14 marca. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Krzysztof Niegowski, salezjanin.

   

  8.   W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł „ Wielki Post z ojcem Pio”. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi a w Niedzieli „Świadectwo z Cochabamby”. Jak żyła i pracowała Helenka Kmieć oraz prawdziwe okoliczności tragicznej śmierci młodej wolontariuszki z Polski  – opowiada siostra zakonna z boliwijskiej misji. 

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela zwykła - 11.02.2018 r.

  Dodano: 10 lutego 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela zwykła - 11.02.2018 r.

  1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

  2. Dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

  3. Zakończył się zimowy wypoczynek zorganizowany i przeprowadzony przez nasze oratorium. Tematem wiodącym całego programu półkolonii była myśl „W niebie jest Bosko” nawiązująca do przypadającej w tym roku 130. Rocznicy śmierci św. Jana Bosko. Na dwóch turnusach pod okiem ks. Piotra, czterech wychowawców, opieki medycznej oraz animatorów odpoczywało w sumie 120 osób. Dziękujemy za wsparcie finansowe: Panu Prezydentowi Miasta Kutno, parafianom oraz Róży Różańcowej z ul. Łęczyckiej. Wyrażamy naszą wdzięczność także Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krośniewicach, Salezjanom Współpracownikom, całej wspólnocie salezjańskiej oraz wychowawcom i animatorom oratorium za wszelką pomoc.

  Kolejne spotkanie formacyjne Grupy Wzrastania – kandydatów do bierzmowania – dziś o godz. 16.30 w oratorium.  

  Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i uczniów klas gimnazjalnych na „Bajkowy Bal Karnawałowy” organizowany przez nasze oratorium. Bal odbędzie się w auli domu rekolekcyjnego w najbliższy wtorek od 17.30 do 19.30. Prosimy o przebranie się za wybraną, pozytywną postać bajkową.

  4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszymkościele o godz. 11.30 i 18.00. W kaplicy o godz. 17.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a 60. rokiem życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany czyli okres szczególnej pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek i podejmijmy uczynki miłosierdzia.

  5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

  6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek ogodz. 16.30 dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej a o 17.20 dla starszych (w kaplicy o godz. 17.00) a Gorzkie Żale w niedzielę poMszy Św.godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  7. 15 lutego, w czwartek, rozpoczynamy Nowennę do MB Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.  

  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie formacyjne dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. 

  Także w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników.  

  9. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, będą one trwały od 11 do 14 marca. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

   

   

 • XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

  Dodano: 10 lutego 2018 r.

  Dobiegły końca XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu.

  Salos "Róża" Kutno zdominowała XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu, które w dniach 26 -28.01.2018 roku odbyły się w Suwałkach. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z Kutna wywalczyli wysokie miejsca w swoich kategoriach, jak też puchar „Fair Play” ufundowany przez Zbigniewa Bońka.
        W zawodach wystąpiło 350 zawodników z 12 stowarzyszeń z całej Polski. Wszystko w duchu chrześcijańskiego nauczania i salezjańskiej tradycji wychowawczej.
         Igrzyska mają dwupoziomową strukturę. Najpierw spotkania w trzech kategoriach wiekowych są rozgrywane w inspektoriach, a następnie podczas ogólnopolskich igrzysk młodzieży salezjańskiej.
         Przez trzy dni najważniejsze było wspólne przebywanie ze sobą, gra sportowa w duchu fair play i wspominanie św. Jana Bosco, wielkiego pedagoga, przyjaciela młodzieży, założyciela zakonu Salezjanów i twórcy systemu prewencyjnego.
           Każde igrzyska mają swoją kulminację w Kościele. Uroczysta Msza święta została odprawiona w kościele Matki Bożej Miłosierdzia u Salezjanów.
  Rozgrywki zostały przeprowadzone w 4 kategoriach: kat. A (rocznik 2001-2002) chłopców i dziewcząt oraz w kat. B (2003-2004) i C (2005 i młodsi) chłopców.

  Wyniki:

  kat. A dziewcząt

  I miejsce – SALOS „RÓŻA KUTNO”

  II miejsce – SALOS Łódź Wodna

  III miejsce – SALOS Dobieszczyzna

   

  kat. A chłopców

  I miejsce – SALOS Żyrardów

  II miejsce – SALOS „RÓŻA KUTNO”

  III miejsce – SALOS Suwałki

   

  kat. B chłopców

  I miejsce SALOS „RÓŻA KUTNO”

  II miejsce SALOS „AMICO” Lubin

  III miejsce SALOS Słupsk

   

  kat. C chłopców

  I miejsce – SALOS Poznań

  II miejsce – SALOS Słupsk

  III miejsce – SALOS Ełk

   

  Puchar FAIR PLAY – SALOS „RÓŻA KUTNO”

  Puchar za Najlepsze Walory Moralno-Kulturowe – SALOS Dobieszczyzna

   

  NAJLEPSI ZAWODNICY:

  KAT. A CHŁOPCÓW – PATRYK CIEŚLAK – SALOS „RÓŻA KUTNO”

  KAT. B CHŁOPCÓW – MARIUSZ ORZECHOWSKI – SALOS SŁUPSK

  KAT.C CHŁOPCÓW – IGOR KUŚNIERCZYK – SALOS POZNAŃ

  KAT. A DZIEWCZĄT – NATALIA OTTO – SALOS „RÓŻA KUTNO”

                                                                       Zobacz GALERIĘ

 • Obóz sportowy w Głuchołazach 03 - 10 lutego 2018 roku

  Dodano: 10 lutego 2018 r.

  Obóz sportowy w Głuchołazach odbył się w aktywnym duchu od 03 do 10 lutego 2018 roku. SALOS „RÓŻA KUTNO” z Woźniakowa w ramach podejmowanych działań z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą, mających na celu przekonanie dzieci i młodzieży o zaletach aktywnej formy spędzania czasu wolnego, zorganizował obóz sportowy w Kompleksie Turystycznym  „Banderoza”  dla 30 osób w piłce nożnej chłopców. Sport to zdrowie i każdy to powie. W obecnych czasach coraz trudniej jest odciągnąć dzieci sprzed ekranów monitorów, telewizorów, a nam się to udaje. Poprzez realizację programu obozowego w sposób przyjazny, zabawny i dopasowany do uczestników, spotykamy się, ku naszemu zadowoleniu, z przemianą nastawienia wśród naszych podopiecznych. W trakcie obozu odbywały się zajęcia sportowe na hali, boisku pod balonem, na świerzym powietrzu, było to: bieganie i ćwiczenie jako ranny rozruch, piesze wycieczki, gry zespołowe - piłka nożna, sparingi, konkursy, zawody sportowe utrzymane w duchu sportowej i pozytywnej rywalizacji. Zajęcia prowadzili p. Robert Marzec, p. Sławomir Banasiak oraz wychowawca p. Piotr Frączkiewicz. Wszystkich uzdolnionych sportowo zapraszamy na półkolonie i obozy sportowe. Uprawianie sportu to nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim sposób na życie dla każdego dziecka.

 • MEDJUGORJE: 23.06-01.07.2018 r. - ostatnie miejsca!!!

  Dodano: 8 lutego 2018 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Zwykła - 04.02.2018 r.

  Dodano: 4 lutego 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Zwykła - 04.02.2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30.

  2.  We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych.

  3. Światowy Dzień Chorego przypada w najbliższą niedzielę.  Mszę św. w intencji chorych odprawimy w sobotę o godz. 11.30 podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych i udzielimy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, osoby potrzebujące wsparcia duchowego. Od godz. 11.00 spowiedź.

  4. Od poniedziałku zaczyna się drugi turnus „Ferii z Oratorium”, który potrwa do piątku. Początek zajęć w domu rekolekcyjnym o godz. 9.00 zakończenie o 15.00. Prosimy dzieci o zabranie obuwia na zmianę.

  Kolejne spotkanie formacyjne Grupy Wzrastania – kandydatów do bierzmowania – w najbliższą niedzielę, 11 lutego, o godz. 16.30 w oratorium.

  Nasze oratorium zaprasza dzieci ze szkół podstawowych i uczniów klas gimnazjalnych na „Bajkowy Bal Karnawałowy”, który odbędzie się w auli domu rekolekcyjnego we wtorek, 13 lutego, od 17.00 do 19.30. Prosimy o przebranie się za wybraną postać bajkową. W programie zabawy, konkursy z nagrodami, wspólna modlitwa i poczęstunek.

  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Niedziela (artykuł: „Dziennik podróży Matki Bożej” – o peregrynacji od oceanu do oceanu w obronie życia), Gość Niedzielny (artykuł o odpowiedzialności i konieczności uczenia myślenia w wywiadzie z dr Wandą Półtawską)             

  6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Jarosław Janikowski l. 65 z Adamowic

           Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
                                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com