«  Archiwum aktualności - luty 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VIII Niedziela Zwykła - 26.02.2017 r.

  Dodano: 26 lutego 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VIII Niedziela Zwykła - 26.02.2017 r.

  1.    Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Msze Św. w kościele o godz. 11.30 i 18.00. W kaplicy o godz.17.00 

  2.    Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia; post ścisły polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Wszyscy inni są zobowiązani tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto post ścisły zachowujemy również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3.  Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany czyli okres szczególnej pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek i podejmijmy uczynki miłosierdzia.

  4.  W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.16.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej,  o godz. 17.30 dla dorosłych. W kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale po Mszy św. z godz. 8.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 

  5.  W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Od godz. 16.15 spowiedź, o 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Msza św. w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w sobotę Wspólnota Królowej Pokoju poprowadzi nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 16.00 w Kaplicy Domu Rekolekcyjnego. Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.  

  6.    Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu, będą one trwały od 19 do 22 marca. Będzie to nasze przygotowanie do Nawiedzenia Ikony MB Jasnogórskiej w naszej parafii, która przybędzie 24 kwietnia br.

  Postarajmy się solidnie przygotować do tej nadzwyczajnej Wizyty przede wszystkim duchowo ale też i zewnętrznie. W kiosku są do nabycia różne emblematy do dekorowania domów i obejść. 

  7.     Rekolekcje Szkolne wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 odbędą się od 27 marca do 29 marca  od godz. 10.00 do 12.00 w Domu Rekolekcyjnym. Rekolekcje wygłosi ks. Dyrektor.

  8.    Rekolekcje Szkolne wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum nr 3 i Pierwszego LO PUL w  dniach 15, 16,17 marca w kaplicy na Łęczyckiej. Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Szabrański sdb z Żyrardowa. 

  9.   Rekolekcje Szkolne wielkopostne dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (Zespół Szkół nr 4 Kutno - Azory) odbędą się w czasie rekolekcji parafialnych 20-23.03.2017 o g. 11.30 w kościele.

  10.  Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i Gorzkie Żale, po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw oraz spotkanie formacyjne dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii św. i dla ich rodziców a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30 

  11.   W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Jerzy Batarowicz l.75 z ul. Łęczyckiej

        Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VII Niedziela Zwykła - 19.02.2017 r.

  Dodano: 20 lutego 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VII Niedziela Zwykła - 19.02.2017 r.

  1.   Dziś razem z ks. Janem o godz. 10.00 będziemy dziękować Panu Bogu za 94 lat Jego życia i 63 lat posługi kapłańskiej.

  2.  Także dziś o godz.14.00 w Domu Rekolekcyjnym odbędzie się spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników. Zapraszamy.

  3. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. To święto jest  okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

  4.  Także w środę, 22 lutego mija 86 lat, od pierwszego objawienia Pana Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Działo się, to 22 lutego 1931 roku. Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie namalowanie obrazu z podpisem: "Jezu, ufam Tobie". 

  5. W piątek, 24 lutego na Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych, a o godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

  6. W sobotę, 25 lutego o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju w kaplicy zakonnej. 

  7.  Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu, będą one trwały od 19 do 22 marca. Będzie to nasze przygotowanie do Nawiedzenia Ikony MB Jasnogórskiej w naszej parafii, która przybędzie 24 kwietnia br.

  Postarajmy się solidnie przygotować do tej nadzwyczajnej Wizyty przede wszystkim duchowo ale też i zewnętrznie. W kiosku są do nabycia różne emblematy do dekorowania domów i obejść.

  8.   W tygodniku Niedziela jest ciekawy artykuł o uzdrowieniach w Lourdes, które z punktu widzenia medycyny są niewytłumaczalne; do Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta do rozliczania się Urzędem Skarbowym; do Małego Gościa płyta z nagraniami Arki Noego natomiast w dwumiesięczniku Miłujcie się dotąd niepublikowane w języku polskim niezwykłe historie interwencji św. Charbela.

  9.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Cecylia Kowal l.87 

        Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

   

                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela Zwykła - 12.02.2017 r.

  Dodano: 13 lutego 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  VI Niedziela Zwykła - 12.02.2017 r.

  1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

  2.  W dzisiejszą niedzielę katecheza przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30.

  3. We wtorek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również we wtorek tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.

  4. Ksiądz Bosko był wielkim czcicielem Maryi Wspomożycielki Wiernych. Często powtarzał: Zaufajcie Maryi Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda! Na Mszy o godz. 18.00, od środy 15 lutego, nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła. 

  5. ORATORIUM tak, jak w roku ubiegłym, organizuje Zabawę Karnawałową dla dzieci i młodzieży 18 lutego w sobotę od godz. 17.00 do 20.30. Serdecznie zapraszamy. Obowiązuje przebranie, ale tylko pozytywne postacie.  

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 razem z księdzem Janem będziemy dziękować Panu Bogu za jego 64 lat posługi kapłańskiej w Zgromadzeniu Salezjańskim. Na tej Mszy Św. ks. Jan wygłosi Słowo Boże. 

  7.  Także w przyszłą niedzielę, 19 lutego, o godz.14.00 w Domu Rekolekcyjnym odbędzie się spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników. Zapraszamy. 

  8.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Adela Rzetelska l.86 z ul. Moniuszki.

           Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
                                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Zwykła - 05.02.2017 r.

  Dodano: 5 lutego 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  V Niedziela Zwykła - 05.02.2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw oraz spotkanie formacyjne dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii św. i dla ich rodziców a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30. 

  2.  We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych.

  3. W sobotę, 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, osoby potrzebujące wsparcia duchowego. Od godz. 11.00 spowiedź.

  4.  W przyszłą niedzielę katecheza przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30.

  5.  ORATORIUM tak, jak w roku ubiegłym, organizuje Zabawę Karnawałową dla dzieci i młodzieży 18 lutego w sobotę od godz. 17.00 do 20.30. Serdecznie zapraszamy. Obowiązuje przebranie, ale tylko pozytywne postacie.   

  6.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Niedziela (artykuł o  Bracie Albercie w związku z trwającym Rokiem Brata Alberta), Gość Niedzielny (artykuł o niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą). W obydwu tygodnikach dużo informacji o 25 – letniej polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie zamordowanej kilka dni temu w Boliwii .  

  7.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Janina Kamińska l. 91 z ul. Zamoyskiego

           Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

   

                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com