«  Archiwum aktualności - grudzień 2012 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 29.12.2019 r

  Dodano: 29 grudnia 2019 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 29.12.2019 r

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.  

  Zapraszamy małżonków, aby dzisiaj odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo na Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30.

  2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.  Także we wtorek kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.

  3. W środę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

  4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.  

  Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy w sobotę, wraz z grupą modlitewną "Królowej Pokoju”, do odprawiania nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  6. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu; po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.  a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia.

  7. Zapisy na półkolonie zimowe odbędą się 2 i 3 stycznia w godz. od 16.00 do 18.00 w biurze oratorium. Planowane są dwa terminy zajęć trwających od poniedziałku do piątku: turnus I od 13 do 17 stycznia oraz turnus II w dniach 20-24 stycznia. Koszt wypoczynku - 90 zł za osobę.

  W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć działalność formacyjno-religijną oratorium przez złożenie ofiar do puszek. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają woźniakowskie oratorium, które służy dzieciom i młodzieży.

  Spotkanie Grupy Wzrastania odbędzie się w przyszłą niedzielę 5 stycznia o godz. 16.30 do 18.00. Zapraszamy na to wydarzenie kandydatów do bierzmowania z kl. 8.

  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Bognę Marzenę Żuber l. 60.

                                Wieczny odpoczynek…

   

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 29.12.2019 - 04.01.2020 r.

  Dodano: 29 grudnia 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  29.12.2019 - 04.01.2020 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2019 r.

  Dodano: 25 grudnia 2019 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2019 r.

  1. W historię ludzkości, a także w historię naszego życia, wchodzi Bóg. Bóg ukryty, a jakże obecny, oddalony, a jakże bliski, bezbronny, a jakże potężny! I dlatego upadamy na kolana przed Narodzonym Bogiem i mówimy do Niego szeptem stęsknionych serc: Witaj Jezu, Synu Maryi! Witaj Zbawicielu! Emanuelu! Boże Mocny! Książę Pokoju! Witaj!
  Niech trwa w nas Jego Obecność. Niech Boże Dziecię obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co obumarłe i oświetli nasze drogi. Niech Emanuel – Bóg z nami rozjaśnia wszelkie mroki i uczy nas na nowo odkrywać prawdziwy sens życia.

  W imieniu całej wspólnoty Salezjanów życzę radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Niech w Nowym 2020 Roku naszą przewodniczką będzie Maryja, która uczy, co znaczy przyjmować Słowo Boga i w pełni żyć nim na co dzień, czyniąc swoim wezwanie Św. Jana Pawła II: Totus Tuus, Mariae.

  2. Składam serdeczne Bóg zapłać za starania związane z przygotowaniem i przeżyciem radosnych Świąt Bożego Narodzenia: księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. Dziękuję tym, którzy dekorowali kościół i kaplicę; także tym wszystkim osobom, które przez całą jesień wytrwale porządkowali plac przed kościołem i przed kaplicą; dziękuję za kwiaty do ołtarza, Nadleśnictwu Kutno za ofiarowanie choinek, braciom Karczewskim wraz z pracownikami za dostarczenie i ustawienie ich w kościele.

  3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte, tak jak w każdą niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary.  

  4. Od piątku w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy  zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na kolejne prace w kościele i kaplicy. 

  5. Tradycyjnie po Pasterce zapraszamy wszystkich chętnych do Oratorium na ciepłe kakao oraz ciasto. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krośniewicach za ofiarowane mleko oraz Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu T.D.J. Ozdowscy z Kutna za wyroby cukiernicze.

  W sobotę, 28 grudnia, swoje spotkanie opłatkowe będą mieli w oratorium: wychowawcy i animatorzy o godz. 15.30 oraz kandydaci na animatorów o godz. 17.30.

  Informujemy, że oratorium w okresie ferii organizuje półkolonie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej (od 7 do 19 lat). Półkolonie odbędą się w dwóch turnusach: 13-17 oraz 20-24 stycznia. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Zapisy i zdanie kart wypoczynku tylko w dniach 2 - 3 stycznia od 16.00 do 18.00 w biurze oratorium. Koszt 90 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

  6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30

  7. Wyjątkowo księża odwiedzą chorych z sakramentami świętymi w ostatni dzień roku, 31 grudnia, a nie w pierwszy piątek stycznia.

  8. We wtorek odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie Józefa Jóźwiaka l. 62.
  Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

   

   

 • ROZKŁAD KOLĘDY w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kutnie-Woźniakowie.

  Dodano: 25 grudnia 2019 r.

  ROZKŁAD KOLĘDY 27 grudnia 2019 r. - 11 stycznia 2020 r. • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019 rok

  Dodano: 21 grudnia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019 rok

  1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

  2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie wieczorem. W Wigilię nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Warto jednak zachować tradycję i pozostać przy potrawach bezmięsnych.

  3.  Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli od Mszy Świętej  sprawowanej we wtorek o godz. 22.00, w intencji całej wspólnoty parafialnej. Pasterka w kaplicy na ul. Łęczyckiej również o godz. 22.00. W Boże Narodzenie i w święto Św. Szczepana porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przed Pasterką, tutaj w kościele, o godz. 21.30 zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia.

  4. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków aby wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo, którego będziemy udzielali po każdej Mszy Świętej.

  5.  Dziś kolejny Wieczernik młodych. O godz. 17.00  adoracja w kaplicy zakonnej a o 18.00 Eucharystia w kościele. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 7.

  Tradycyjnie po Pasterce zapraszamy wszystkich chętnych do Oratorium na ciepłe kakao oraz ciasto. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krośniewicach za ofiarowane mleko oraz Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu T.D.J. Ozdowscy z Kutna za wyroby cukiernicze.

  W sobotę, po świętach 28 grudnia, swoje spotkanie opłatkowe będą mieli w oratorium: wychowawcy i animatorzy o godz. 15.30 oraz kandydaci na animatorów o godz. 17.30.

  Informujemy, że oratorium w okresie ferii organizuje półkolonie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej (od 7 do 19 lat). Półkolonie odbędą się w dwóch turnusach: 13-17 oraz 20-24 stycznia. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Zapisy i zdanie kart wypoczynku tylko w dniach 2 - 3 stycznia od 16.00 do 18.00 w biurze oratorium. Koszt 90 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

  6. Tygodnik „Niedziela” w zwiększonej objętości i z atrakcyjnymi dodatkami: płytą Golec uOrkiestry, śpiewnikiem i kalendarzem kosztuje 10 zł.także Gość Niedzielny podwójny numer kosztuje 10 zł, do którego jest dołączona  „Wigilijna modlitwa”.

   

   

 • INTENCJE MSZALNE (22 – 28.12.2019 r.)

  Dodano: 21 grudnia 2019 r.

  INTENCJE   MSZALNE (22 – 28.12.2019 r.)

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Adwentu - 15.12.2019 rok

  Dodano: 15 grudnia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Adwentu - 15.12.2019 rok

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor świecy na wieńcu adwentowym. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

  2.  W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

  3. Msza Św. Roratnia odprawiana jest w dni powszednie w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00, natomiast w najbliższy piątek o godz. 16.30 zamiast Mszy Św. Roratniej dla dzieci odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie. Serdecznie zapraszamy również osoby starsze.  

  4. Zachęcamy do uczestnictwa w specjalnej Nowennie do Bożego Narodzenia, którą rozpoczynamy jutro i odprawiać będziemy przez kolejne dni o godz. 17.30 a zakończymy przed Pasterką, 24 grudnia, o godz. 21.30. W ten sposób wypraszajmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

  5. Kończymy dzisiaj nasze duchowe przygotowania do nadchodzących świąt poprzez odprawione rekolekcje adwentowe. Posługą sakramentalną w konfesjonale będziemy służyć jeszcze przez najbliższe dni o godz. 18.00. Nie odkładajmy Sakramentu Pojednania na przyszłą niedzielę. 

  6. Po Mszy Św. zachęcam do wzięcia i przeczytania biuletynu Caritas Polska oraz do zapoznania się działaniami pomocowymi Caritas Polska w latach lipiec 2017 do sierpień 2019, które są podane na plakacie.

  Dla ciekawości; pomoc w kraju: dzieciom i młodzieży – 761 000 000, seniorom – 20 500 000, na integrację migrantów i uchodźców 8 500 000, projekt „Laudato Si” działania proekologiczne 9 338 000, pomoc rodzinom w Syrii – 50 000 000; w sumie przez dwa lata Caritas Polska rozdysponowała ofiary Polaków na kwotę 849 338 000. Najbardziej rozreklamowana zbiórka pomocowa w tym samym czasie wyniosła 318 301 000; różnica na korzyść Caritas wynosi 531 037 000.

  7.  Jeszcze są do nabycia świece wigilijne Caritasu.

  8. Dziś o godz. 14.00 spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników bez Mszy Św. Współpracownicy rozprowadzają pobłogosławione sianko na stół wigilijny.

  9. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejny Wieczernik młodych. O godz. 17.00  adoracja w kaplicy zakonnej a o 18.00 Eucharystia w kościele. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z Grupy wzrastania (klasy 8) oraz Przyjaciele Dominika Savio (klasy 7).

  Nasze oratorium w okresie ferii organizuje półkolonie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej (od 7 lat). Półkolonie odbędą się w dwóch turnusach: 13-17 oraz 20-24 stycznia. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Zapisy i zdanie kart wypoczynku tylko w dniach 2 - 3 stycznia od 16.00 do 18.00 w biurze oratorium. Liczba miejsc jest ograniczona.

  10.    W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie Alicję Walczak l. 64. A do Domu Ojca odeszła Marianna Kijak l. 83, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00

               Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

                                     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

 • INTENCJE MSZALNE: 15 – 21.12.2019 r.

  Dodano: 15 grudnia 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 15 – 21.12.2019 r.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Adwentu - 08.12.2019 rok.
  UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

  Dodano: 8 grudnia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Adwentu - 08.12.2019 rok.
  UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

  1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

  3.  Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o sprawowanej w dni powszednie w kaplicy Mszy Świętej roratnej o godz. 7.00 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

  4. W środę na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy wypraszać potrzebne łaski, w posłudze katechetycznej i duszpasterskiej, dla ks. Waldemara Trendziuka SDB, z okazji imienin.

  5.Już tym tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe w dniach 12-13-14-15 grudnia, które poprowadzi ks. Zbigniew Conder sdb.

  Spotkania rekolekcyjne będą w czwartek, piątek i sobotę:

  ·       w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.

  ·       w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00 i 17.00.

  ·       w niedzielę wg grafiku świątecznego.

  6. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”

  7. Zapraszamy dziś wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej do oratorium na Mikołajki. Wręczenie upominków po Mszy św. o godz. 11.30 w oratorium.

  Kandydatów do bierzmowania z Grupy Wzrastania zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne w oratorium o godz. 16.30.

  Adwentowy dzień skupienia dla wychowawców i animatorów oratorium odbędzie się w najbliższą sobotę 14 grudnia w godzinach od 10.30 do 15.30 w domu zakonnym. Poprowadzi go dla młodzieży, salezjanin, ks. Piotr Wyszyński.

  8. Dziękuję Salezjanom Współpracownikom za dostarczenie opłatków wigilijnych do rodzin w parafii, które są znakiem jedności całej naszej parafialnej wspólnoty. Opłatki są jeszcze do dyspozycji w zakrystii, kiosku i w kancelarii. Gorąco dziękuję za złożone ofiary.

  9.  „TORBY MIŁOSIERDZIA”, można dostarczyć do zakrystii lub kancelarii jeszcze jutro i we wtorek a 11 grudnia zostaną one przekazane do Caritas w Łowiczu. Bóg zapłać za Waszą hojność. Są również do nabycia świece wigilijne Caritas; po 5 zł mała i 15 zł duża.

  10. Film pt. „Nieplanowane” będzie wyświetlany w kinie Kutnowskiego Domu Kultury od 15 do 18 grudnia (przez 4 dni) o godz. 16.30

   

 • INTENCJE MSZALNE: 08 – 14.12.2019 r.

  Dodano: 8 grudnia 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 08 – 14.12.2019 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Adwentu - 01.12.2019 rok

  Dodano: 1 grudnia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Adwentu - 01.12.2019 rok

  1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

  2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Jest pierwszy rok w cyklu poświęconym Sakramentowi Eucharystii. Będziemy zwracać szczególną uwagę na życie jakie daje Eucharustia.

  3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w kaplicy na Łęczyckiej. Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 16.30 w piątki. Zachęcamy do przychodzenia z tradycyjnymi lampionami.

  4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które odbędą się 12-13-14-15 grudnia, wygłosi w naszej wspólnocie ks. dr Zbigniew Conder sdb. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.  

  5. Dziś niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu; po Mszy św. o godz. 11.30, spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. A po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  6.  We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych. A w środę, 4 grudnia, przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary. 

  7.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00 a pierwszopiątkowa spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.15. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w kaplicy zakonnej o godz. 16.00.

  9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, czyli Kościołowi w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

  10. „TORBY MIŁOSIERDZIA”, trzeba będzie dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do 10 grudnia, zostaną one przekazane do Caritas w Łowiczu. Bóg zapłać za Waszą hojność. Są również do nabycia świece wigilijne Caritas; 15 zł duża, 5 zł mała.

  11. W najbliższą sobotę, 7 grudnia 2019 roku, odbędzie się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej „RÓŻA CUP” dla stu uczestników; dofinansowany przez Powiat i Gminę Kutno.

  12. Nasze oratorium zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spotkanie Klubu małego bohatera. Najbliższe zajęcia w sobotę 7 grudnia w oratorium w godzinach od 15.30 do 17.30. Tego dnia wszyscy – rodzicie oraz dzieci – otrzymają książkowy prezent.

  Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z św. Mikołajem. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 msza św. w kościele a po niej, w oratorium, wręczenie upominków. W ten sposób oratorium chce nawiązać do historii salezjanów, której początkiem jest m.in. spotkanie ks. Bosko z Bartłomiejem Garellim 8 grudnia 1841 r. Dziękujemy Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za wsparcie finansowe tego wydarzenia.

  Kandydatów do bierzmowania z Grupy Wzrastania zapraszamy w przyszłą niedzielę 8 grudnia na spotkanie formacyjne w oratorium o godz. 16.30.

  Adwentowy dzień skupienia dla wychowawców i animatorów oratorium odbędzie się w sobotę 14 grudnia w godzinach od 10.30 do 15.30 w domu zakonnym. Zapraszamy już dzisiaj do wspólnej refleksji i modlitwy.

   

 • INTENCJE MSZALNE: 01 – 07.12.2019 r.

  Dodano: 1 grudnia 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE:  01 – 07.12.2019 r.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com