«  Archiwum aktualności - grudzień 2012 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 31.12.2017 r

  Dodano: 30 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 31.12.2017 r

  1.  Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

  2. W dzisiejszą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30.

  3.  Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17.30 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski podczas wszystkich dni kończącego się roku.

  4.  Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym

  5. W pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na Mszę za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00, a o g. 17.30 modlitwa różańcowa.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i do Instytutów Świeckich podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, od godz. 16.15 spowiedź, o 16.30 Msza św. dla dzieci i młodzieży. Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę również zapraszamy, wraz grupą modlitewną "Królowej Pokoju”, do odprawiania nabożeństwa wynagradzającego w pierwszą sobotę miesiąca, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  7. W sobotę, w święto Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Niech to oznaczenie drzwi będzie wyznaniem wiary w Jezusa naszego Zbawiciela. Niech wonny dym kadzidła wypełni nasze domy, a drzwi niech ozdobi wyznanie naszej wiary: niech Chrystus błogosławi to mieszkanie: C+M+B 2018

  8. Przyszłą niedzielą, Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

  9. Przyszła niedziela, 7 stycznia to niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów a o godz. 14.00 spotkanie Salezjanów Współpracowniów. 

   

  10. Od 2 stycznia do 5 stycznia 2018, będziemy kontynuować kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo.

 • ROZKŁAD KOLĘDY 02-05.01.2018 r.
  w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kutnie-Woźniakowie

  Dodano: 30 grudnia 2017 r.

  Rozkład kolędy 02 - 05 stycznia 2018 r. 

   

  L.p.

  Dzień tygodnia

  Godzina rozpoczęcia kolędy

  Nazwa miejscowości lub nazwa ulicy

  Ilość kapłanów

  kolędujących

  5.

   

  02 stycznia

  wtorek

   

  15.30

  ul. Kolberga  

  1 kapłan

  Woźniaków do trasy 92 tzw. "czarna droga" oraz od trasy 92 droga za Agrohandlem

  2 kapłanów

  ul. Cegielniana

  2 kapłanów

   

  6.

   

   

   

  03 stycznia

  środa

   

  15.30

  ul. Żytnia

  1 kapłan

  ul. Chopina

  2 kapłanów

   ul. Konduktorska i ul. Zbożowa

  1 kapłan

  ul. Moniuszki

  1 kapłan

   

   

  7.

   

   

  04 stycznia

  czwartek

  15.30

  ul. Paderewskiego

  1 kapłan

  ul. Makuszyńskiego i ul. Brzechwy

  1 kapłan

  ul. Zielna

  3 kapłanów

   

  8.

   

  05 stycznia

  piątek

   

  15.30

  ul. Konopnickiej

  2 kapłanów

  ul. Zapolskiej, ul. Modrzejewskiej, ul. Rodziewiczówny

  1 kapłan

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017 rok

  Dodano: 25 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie 
  IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017 rok

  1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

  2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 8.00; 10.00 i 11.30; w kaplicy o godz. 9.00. Mszy Św. popołudniowych nie będzie.

  3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza gdy przypada w niedzielę, tak jak w tym roku, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i pozostać przy potrawach bezmięsnych.

  4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej  sprawowanej dzisiaj o godz. 22.00, w intencji całej wspólnoty parafialnej. Informujemy, że Pasterka w kaplicy na ul. Łęczyckiej również o godz. 22.00. W Boże Narodzenie i w święto Św. Szczepana porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj przed Pasterką o godz. 21.30 zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia.

  5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

  6. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas Mszy Św. będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

  7. Tradycyjnie po Pasterce nasze oratorium zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na gorące kakao i ciasto. To piękna tradycja oratoryjna sięgająca czasów świętego Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2017 rok

  Dodano: 25 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2017 rok

  1. „Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie (...) Bóg się nam rodzi”. Rozpoczęliśmy w środku nocy świętowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego. W świątecznej atmosferze chcemy najpierw podziękować wszystkim, którzy współpracując przy różnych dziełach, pomagają naszej wspólnocie w przeżywaniu prawdy o narodzeniu Syna Bożego.

  Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask. Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy. Życzymy, my Salezjanie, abyście umieli otwierać serca na Jego łaskę i by On  wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał. Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na rodziny,  naszą parafię, naszą Ojczyznę i na wszystkich ludzi dobrej woli.

  „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły...” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

  2.  Składam serdeczne Bóg zapłać za starania związane z przygotowaniem i przeżyciem radosnych Świąt Bożego Narodzenia: księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. Dziękuję Ministrantom i Lektorom za przygotowaną liturgię. Dziękuję tym, którzy dekorowali kościół i przygotowywali go do świąt: panu Ryszardowi, pani Wioli, młodzieży oratoryjnej z ks. Piotrem i kl. Adrianem; dziękuję Nadleśnictwu Kutno za ofiarowanie choinek, braciom Karczewskim wraz z pracownikami za dostarczenie i ustawienie ich w kościele. Wszystkim zaprzyjaźnionym osobom, którzy obdarowali nas darami materialnymi i darem modlitwy oraz tym, którzy nadesłali życzenia z serca dziękujemy.

  3. Po Pasterce zapraszamy do Oratorium na kakao i ciasto, Dziękujemy panu Tadeuszowi Ozdowskiemu Prezesowi - Piekarni i Cukierni za ciasto, Panu Prezesowi OSM Krośniewice za mleko.

  4.  Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte, tak jak w każdą niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary.  

  5.  W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na planowane prace w tym roku w naszym kościele. 

  6. W środę 27 grudnia, rozpoczniemy kolędę. Program kolędy na cztery dni poświąteczne został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

  7. Oktawa Bożego Narodzenia zakończy się w niedzielę 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki.

  8. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

  9. W ostatnim dniu roku kalendarzowego podczas Mszy Św. będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

   

   

 • Rozkład Kolędy 27-30.12.2017 r.
  w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kutnie-Woźniakowie

  Dodano: 25 grudnia 2017 r.

   ROZKŁAD KOLĘDY 27 – 30 grudnia 2017

  L.p.

  Dzień tygodnia

  Godzina rozpoczęcia kolędy

  Nazwa miejscowości lub nazwa ulicy

  Ilość kapłanów

  kolędujących

  1.

  27 grudnia

  środa

   

  9.00

   

  Grabków cz. I (1-13) cz. II (14 – 33), Dębina, Woźniaków od 99 do 107

  2 kapłanów

  Gnojno i Siemiennik, Adamowice (45-51)

  2 kapłanów

  Franki Wroczyńskie i Stanisławów

  1 kapłan

  Wroczyny wieś

  1 kapłan

  2.

   

  28 grudnia

  czwartek

  15.30

   

  Woźniaków /dawne bloki POM 2, 2a i domki jednorodzinne, 1-5/

  1 kapłan

  Kasztanowa i domki do Państwa Kaczmarek

  Kasztanowa  cz. 2, Dębina 5

  2 kapłanów

  Woźniaków od Państwa Czarneckich do Państwa Owsianych

  1 kapłan

   

  Woźniaków wzdłuż drogi za cmentarzem /od Państwa Kotlińskich do Państwa Blochów/

  1 kapłan

  Podczachy i Krzesin

  1 kapłan

   

  3.

   

   

  29 grudnia piątek

   

  9.00

   

  Adamowice cz. I (1-17); cz. II (18-39).

  2 kapłanów

  ul. Krośniewicka 48, 50a

  1 kapłan

  ul. Krośniewicka od numeru pierwszego do ul. Rzemieślniczej

  1 kapłan

  ul. Krośniewicka od końca do nr 52

  1 kapłan

  ul. Krośniewicka 50, Osiedle Kolejowe

  1 kapłan

  4.

   

   

  30 grudnia

  sobota

  9.00

  Leszczynek

  3 kapłanów

  Dudki

  2 kapłanów

  Boża Wola

  1 kapłan

 • Informator parafialny 2019

  Dodano: 25 grudnia 2017 r.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Adwentu - 17.12.2017 rok

  Dodano: 16 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Adwentu - 17.12.2017 rok

  1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

  3. Msza św. Roratnia odprawiana jest w dni powszednie w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00, natomiast w naszym kościele dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w piątek o godz. 16.30. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami.

  4. Zachęcamy do uczestnictwa w specjalnej nowennie do Bożego Narodzenia, którą odprawiamy przez kolejne dni o godz.17.30 a zakończymy przed Pasterką, 24 grudnia, o godz. 21.30. W ten sposób wypraszajmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

  5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 8.00; 10.00 i 11.30; w kaplicy o godz. 9.00. Mszy Św. popołudniowych nie będzie.

  6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i pozostać przy potrawach bezmięsnych.

  7. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej wigilijnej sprawowanej 24 grudnia o godz. 22.00, w intencji całej wspólnoty parafialnej Informujemy, że Pasterka w kaplicy na ul. Łęczyckiej również o godz. 22.00. W Boże Narodzenie porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

  8. Kończymy dzisiaj nasze duchowe przygotowania do nadchodzących świąt poprzez odprawione rekolekcje adwentowe. Posługę sakramentalną w konfesjonale będziemy służyć jeszcze przez najbliższe dni o godz. 18.00. Nie odkładajmy Sakramentu Pojednania na ostatni dzień Adwentu, czyli na przyszłą niedzielę.

  9. Są jeszcze do nabycia za dobrowolną ofiarę artystyczne kartki na Boże Narodzenie, które przygotowało nasze oratorium. To miła pamiątka z dzieła salezjańskiego w Woźniakowie a jednocześnie cegiełka na wsparcie działań oratoryjnych dla dzieci i młodzieży.

  10. Tradycyjnie po Pasterce 24 grudnia nasze oratorium zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na gorące kakao i ciasto. To piękna tradycja oratoryjna sięgająca czasów świętego Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy.

  11. Komenda Powiatowa Policji przestrzega przed wzmożoną akcją przedświąteczną oszustów szczególnie w stosunku do seniorów; stosują metody: „na wnuczka”, „na gazownię”, ”na hydraulika”, „na dotację”, „na urzędnika”, „na policjanta”, „na nowy kalendarz” a ostatnio także na „Torbę Miłosierdzia Caritas”. Jedna osoba zagaja a druga plądruje mieszkanie. Bądźcie czujni!
   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Adwentu - 10.12.2017 rok

  Dodano: 11 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Adwentu - 10.12.2017 rok

  1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. 

  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy: XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy kościelnej specjalną zbiórką do puszek, przed kościołem, wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  3. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

  4. Kandydatów do bierzmowania z „Grupy Wzrastania” oraz z grupy „Przyjaciele Dominika Savio” zapraszamy na wspólne spotkanie także dzisiaj o godz. 16.30 w kościele. Prosimy, aby na tym spotkaniu byli obecni także rodzice.

  Zachęcamy do nabywania za dobrowolną ofiarę artystycznej kartki na Boże Narodzenie, którą przygotowało nasze oratorium. Pozyskane środki są przeznaczone na wsparcie działań oratoryjnych dla dzieci i młodzieży.

  Gratulujemy Stowarzyszeniu Lokalnemu Salezjańskiej Organizacji Sportowej „Róża Kutno” oraz naszemu Oratorium im. Bł. Michała Rua, które w ostatni czwartek – w Dzień Wolontariusza – otrzymały podziękowania od władz Miasta Kutno za ich pracę. 

  5. W tym, tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe w dniach 14-15-16-17 grudnia, które poprowadzi ks. Adam Węgrzyn sdb.

  Spotkania rekolekcyjne będą w czwartek, piątek i sobotę:

  ·         w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.

  ·         w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00 i 17.00.

  ·         dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.30.

  ·         w niedzielę wg grafiku świątecznego.

  6. Msza św. Roratnia odprawiana jest w dni powszednie w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00, natomiast w naszym kościele dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w piątki o godz. 16.30. Uczestnictwo w tej Mszy św. Roratniej jest obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami.

  7. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

  8. Od soboty, 16 grudnia, zachęcamy do uczestnictwa w specjalnej nowennie do Bożego Narodzenia, którą będziemy odprawiali przez kolejne dni o godz.17.30 a zakończymy przed Pasterką, 24 grudnia, o godz. 21.30. W ten sposób wypraszajmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!      

  9. Dziękuję Salezjanom Współpracownikom za dostarczenie opłatków wigilijnych do rodzin w parafii, które są znakiem jedności całej naszej parafialnej wspólnoty. Opłatki są jeszcze do dyspozycji w zakrystii, kiosku i w kancelarii. Salezjanie Współpracownicy spotykają się w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 a następnie w domu zakonnym.

  10. „TORBY MIŁOSIERDZIA”, można dostarczyć do zakrystii lub kancelarii jeszcze jutro, a 12 grudnia zostaną one przekazane do Caritas w Łowiczu. Bóg zapłać za Waszą hojność. Są również do nabycia świece wigilijne Caritas; po 5 zł mała.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Adwentu - 03.12.2017 rok

  Dodano: 3 grudnia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  I Niedziela Adwentu - 03.12.2017 rok

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

  2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

  3. Dziś niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  4. Msza o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, zwana roratnią, jest czuwaniem przed Bożym Narodzeniem z Jego Matką, Maryją. Jej obecność wyraża Świeca Roratnia, która stoi przy ołtarzu. Msza św. Roratnia będzie odprawiana codziennie w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00, natomiast w naszym kościele dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w piątki o godz. 16.30. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. Uczestnictwo w tej Mszy św. Roratniej jest obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

  5. Jutro, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników. Otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

  6. We wtorek, 5 grudnia o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych.

  7. W piątek, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. W kaplicy o godz. 17.00. Można spożywać pokarmy mięsne.

  8. Kandydatów do bierzmowania z „Grupy Wzrastania” oraz z grupy „Przyjaciele Dominika Savio” zapraszamy na wspólne spotkanie w przyszłą niedzielę 10 grudnia o godz. 16.30 do kościoła. Prosimy, aby na tym spotkaniu byli obecni także rodzice.

          Nasze oratorium przygotowało artystyczną kartkę na Boże Narodzenie. Wykonana w technice linorytu przedstawia nasz woźniakowski kościół i Świętą Rodzinę. Kartkę wraz z kopertą można nabyć za dobrowolną ofiarę w sklepiku parafialnym. Pozyskane środki są przeznaczone na wsparcie działań oratoryjnych dla dzieci i młodzieży.

  9. „TORBY MIŁOSIERDZIA”, które są jeszcze do wzięcia,trzeba będzie dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do 11 grudnia, a 12 grudnia zostaną one przekazane do Caritas w Łowiczu. Bóg zapłać za Waszą hojność. Są również do nabycia świece wigilijne Caritas; 15 zł duża, 5 zł mała.

  10. W następnym tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe w dniach 14-15-16-17 grudnia, które poprowadzi ks. Adam Węgrzyn sdb.

  Spotkania rekolekcyjne będą w czwartek, piątek i sobotę:
  - w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.
  w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00 i 17.00.
  dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.30.
  w niedzielę wg grafiku świątecznego.

  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w duchowym przygotowaniu na przyjście Pana.

  11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić: XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com