«  Archiwum aktualności - grudzień 2012 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2017 r.

  Dodano: 31 grudnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2017 r

  W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2017 rok.

  Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

  Niech ten Nowy Rok ubogaca Wasze Rodziny dobrem płynącym z Ewangelii, z serc innych ludzi oraz dobrem potrzebnym do godziwego życia.                                            

  1. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

  2. Dziś niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw, które obchodzą kolejna rocznicę ślubu.

  3. W pierwszy dzień Nowego Roku obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Zapraszamy dziś na modlitwę uwielbienia i wieczór konfesjonałów po Mszy św. o godz. 18.00 

  4. Od 2 stycznia 2017, będziemy kontynuować kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo.  Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień zamieściliśmy w gablocie ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

  5. We wtorek, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, a wcześniej, o godz. 17.30, różaniec za naszych zmarłych.

  6. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Porządek Mszy św. niedzielny. Na ich zakończenie pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na misje

  7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę Wspólnota Królowej Pokoju poprowadzi nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 16.00 w Kaplicy Domu Rekolekcyjnego. Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.  

  8.  NASZE ORATORIUM organizuje ferie zimowe dla dzieci ze szkoły podstawowej. Zapisy od 02.01. do 05.01.2017r. w Biurze Oratorium od 15.00 do 18.00. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla najbiedniejszych uczestników ferii zimowych. 

  9.  W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników.

  10.  Także za tydzień, w niedzielę, katecheza przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30. Rozpoczyna ona trzecią część przygotowania do tego sakramentu.

  11. W ostatnim tygodniu minionego roku 2016 odeszli do wieczności: Kubiak Roman, l. 64 z Woźniakowa, Piotr Iżyński l. 39, z ul. Krośniewickiej.       
  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Informator parafialny 2017
  Porządek Parafii

  Dodano: 26 grudnia 2016 r.


   

    Porządek Parafii 2016 -2017 - pobierz


  ---------------------------------------------------------------------------- 

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2016 rok

  Dodano: 25 grudnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2016 rok

  1.  „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i do serca każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

  2. Składam serdeczne Bóg zapłać za starania związane z przygotowaniem i przeżyciem radosnych Świąt Bożego Narodzenia: księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. Dziękuję Ministrantom i Lektorom za przygotowaną liturgię.  Dziękuję tym, którzy dekorowali kościół i przygotowywali go do świąt: panu Ryszardowi, pani Wioli, młodzieży oratoryjnej; dziękuję Nadleśnictwu Kutno za ofiarowanie choinek, braciom Karczewskim wraz z pracownikami za dostarczenie i ustawienie ich w kościele. Wszystkim zaprzyjaźnionym osobom, którzy obdarowali nas darami materialnymi i darem modlitwy oraz tym, którzy nadesłali życzenia z serca dziękujemy. 

  3. Po Pasterce zapraszamy do Oratorium na kakao i ciasto, Dziękujemy panu Tadeuszowi Ozdowskiemu Prezesowi - Piekarni i Cukierni za ciasto, Panu Prezesowi OSM Krośniewice za mleko.

  4.  Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według niedzielnego porządku. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte, tak jak w każdą niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary.

  5.  W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na dokończenie prac na naszym cmentarzu.  

  6. We wtorek, 27 grudnia, rozpoczniemy kolędę. Program kolędy na cztery dni poświąteczne został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

  7.Oktawa Bożego Narodzenia zakończy się w niedzielę 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki. Oktawę ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 

  8. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy w sobotę, 31 grudnia br. z okazji pierwszego piątkiem miesiąca, który przypada 6 stycznia 2016 r. Rozpoczniemy odwiedziny od godz. 9.00. Tego dnia wieczorną Mszę Świętą poprzedzi nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30. 

  9. NASZE ORATORIUM organizuje ferie zimowe dla dzieci ze szkoły podstawowej. Spotkania odbędą się w Oratorium w dniach: od 16 do 20; 23 do 27 stycznia 2017 r. Zapisy trwają również od 02.01. do 05.01.2017r. w Biurze Oratorium od 15.00 do 18.00. Liczba miejsc ograniczona, więcej informacji w biurze Oratorium. Koszt po stronie rodziców 55 zł. Zapraszamy.

 • FERIE ZIMOWE 2017

  Dodano: 19 grudnia 2016 r.  Miejsce: Oratorium im. Bł. Michała Rua (Parafia pw. św. Michała Archanioła w Kutnie - Woźniakowie)

  Termin: Turnus I  16.01. - 20.01. 2017r.; Turnus - II 23.01. - 27.01.2017r.

  Zapisy przyjmowane są w Biurze Oratorium od 15 do 23.12.2016r., od pn do sob, w godz. 15.00 do 18.00 oraz w niedzielę po Mszach świętych. Zdanie kart do Biura Oratorium do 05 stycznia 2017 wraz z wpłatą jednostkową 55 zł. Zimowisko zaczyna się o godz. 9.00 a kończą o godz. 15.00. Rodzice biorą pełną odpowiedzialność za dotarcie dzieci na zimowisko i powrót do domu dziecka. Rodzic bądź opiekun prawny ponosi koszty dojazdów oraz powrotów dziecka.

  Zapewniamy: opiekę wychowawczą, wyżywienie - II śniadanie, obiad, opiekę medyczną, Aquapark Kutno, Lodowisko, Wycieczka do Parku Trampolin w Łodzi, ubezpieczenie NNW i OC, nagrody za udział w konkursach. Przez cały czas realizujemy program wychowawczy dostosowany do dzieci, gry świetlicowe, zabawy na niepogodę, zabawy rekreacyjne, sport na wesoło. W miejscu mamy do dyspozycji: salę ze stolami do tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, salki na spotkania w grupach, Aulę Domu Rekolekcyjnego na oglądanie filmu oraz zajęcia rekreacyjne również Kaplicę na modlitwę, śpiew, Mszę św. 

  Kadra pedagogiczna posiada stosowne uprawnienia państwowe do bycia wychowawcą, kierownikiem lub instruktorem gier sportowych zgodnie z rozporządzeniami MEN. W pracy wychowawczej stosujemy system wychowawczy zwany przez św. Jan Bosko prewencyjnym oparty na rozumie, religii i dobroci wychowawczej.

  Na półkolonie należy zabrać: buty na zmianę, ubranie zwierzchnie, nakrycie głowy, klapki na basen, szampon, ręcznik (powiemy w jaki dzień), mały plecak tzw. chlebak (np. szkolny).

  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność naszego Oratorium podajemy numer konta bankowego: Bank PEKAO S. A. II/O KUTNO numer: 17 1240 3190 1111 0010 6549 2498 z dopiskiem darowizna na cele statutowe Oratorium. Pomoc z Państwa strony pozwoli nam na zrealizowanie celów statutowych, organizacyjnych i imprez w ciągu roku. Dziękujemy i zapraszamy na półkolonie w 2017 roku. Oratorium - Turnus I od 26.06.do30.06.; Turnus II od 3 – 7.07.2017r. SL SALOS „Róża Kutno” - Turnus III od 10 do 14.07.2017 roku. Zapisy od 01.06.2017 roku do 18.06.17.

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV NIEDZIELA ADWENTU - 18.12.2016 rok

  Dodano: 18 grudnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  IV NIEDZIELA ADWENTU - 18.12.2016 rok

  1. Czwarta zapalona świeca na wieńcu adwentowym przypomina, że to ostatnia niedziela Adwentu. Jest ona bramą, która otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. 

  2. Dzisiaj spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników o godz. 14.00.

  3. W sobotę, 24 grudnia Msza św. roratnia o godz. 7.00 w kaplicy na ul. Łęczyckiej. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Nowenna do Bożego Narodzenia, którą odprawiamy codziennie o godz.17.30  zakończymy przed Pasterką, 24 grudnia, o godz. 21.30.

  4.  W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Obrzędy te są wydrukowane na kartce świątecznej, którą otrzymaliście razem z opłatkami. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

  5.  Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej wigilijnej sprawowanej 24 grudnia o godz. 22.00, w intencji całej wspólnoty parafialnej Informujemy, że Pasterka w kaplicy na ul. Łęczyckiej również o godz. 22.00. W Boże Narodzenie porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. 

  6.  Po Pasterce zapraszamy do Oratorium na kakao i ciasto.

  7. Opłatki są jeszcze do dyspozycji w zakrystii, kiosku i w kancelarii. Salezjanie Współpracownicy przygotowali tradycyjne sianko na stół wigilijny. Zostało ono pobłogosławione. Można je nabyć po  Mszy św. w kiosku. 

  8.  Odwiedziny waszych rodzin z kapłańskim błogosławieństwem tzw. „kolędę” rozpoczniemy 27 grudnia, bezpośrednio po świętach. Rozkład odwiedzin podamy za tydzień. 

  9.   NASZE ORATORIUM organizuje ferie zimowe dla dzieci ze szkoły podstawowej. Spotkania odbędą się w Oratorium w dniach: od 16 do 20; 23 do 27 stycznia 2017 r. Zapisy od 15 do 23 grudnia w Biurze Oratorium od 15.00 do 18.00. Liczba miejsc ograniczona, więcej informacji w biurze Oratorium. Koszt po stronie rodziców 55 zł. Zapraszamy.
   

 • MIKOŁAJKOWY TRUNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  Dodano: 18 grudnia 2016 r.

  MIKOŁAJKOWY TRUNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  W dniu 10 grudnia w godzinach 9.00 -14.30 na hali sportowej  w Gimnazjum nr 2 w Kutnie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych o Puchar prezesa SL SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków. W Turnieju uczestniczyło 50 zawodniczek z 4 zespołów: Gimnazjum nr 2 w Kutnie, Gimnazjum w Łaniętach, Gimnazjum w Strzelcach, gospodarze turnieju SL SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków.

  Graliśmy systemem” każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów, każdy set do 21pkt, 3 set decydujący do 11 pkt. Za wygraną 2-0 – 3pkt, za wygrana 2-1 – 2pkt,  za przegraną 2-0 – 0pkt, za przegraną 2-1 – 1pkt. Przy tej samej liczbie punktów decydował stosunek setów później małe pkt. Wyniki przedstawiają się następująco:

  Gim Łanięta – SL SALOS „RÓŻA KUTNO” Woźniaków 2-0 (21-9, 21-15)

  Gim Strzelce – Gim nr2 1-2 (15-21, 21-14, 1,11)

  Gim Łanięta – Gim Strzelce  1-2 (20-22, 21,11, 11-13)

  Salos – Gim nr 2 1-2 (18-21, 21-18, 11-15)

  Gim Łanięta – Gim nr2 2-0 (21-6, 22,20)

  Salos – Gim Strzelce 0-2 (16-21, 20-22)

  Miejsce

  Zespół

  zwycięstwa

  porażki

  sety

  punkty

  1

  Gim Łanięta

  2

  1

  5-2

  2,5

  7

  2

  GIM Strzelce

  2

  1

  5-3

  1,6

  6

  3

  Gim nr 2 w Kutnie

  1

  2

  3-5

  0,6

  3

  4

  Salos Kutno-

  Wożniaków

  1

  2

  2-5

  0,4

  2


  Turniej spełnił oczekiwania organizatorów, którzy mieli na celu popularyzacje gry w piłkę siatkową wśród młodzieży, integrację, rozwijanie zainteresowań sportowych, podniesienie umiejętności w walce z przeciwnikiem, kształtowanie wytrwałości i koleżeńskości.W turnieju piłki siatkowej chłopców, uczestniczyły trzy drużyny z kutnowskich gimnazjów, 50 zawodników. Zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr  1 im. A. Mickiewicza. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, a trzecie Gimnazjum nr 4, które reprezentowało drużynę z SL SALOS „RÓŻA KUTNO”. 

   Wszyscy uczestnicy Turnieju Piłki Siatkowej odebrali medale, a drużyny puchar i dyplomy ufundowane przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej, SL SALOS „RÓŻA KUTNO”. Było też, miejsce i czas na „coś słodkiego”. SL SALOS „RÓŻA KUTNO” zrealizowało zadanie publiczne z zakresu sportu pod nazwą: Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, ze środków Ministerstwa Sportu i Turystykiw Warszawie.

                                                     
                         

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III NIEDZIELA ADWENTU - 11.12.2016 rok

  Dodano: 10 grudnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III NIEDZIELA ADWENTU - 11.12.2016 rok

  1. Pod koniec rozpoczynającego się tygodniazapraszamy na Rekolekcje adwentowe w dniach 16 - 18.12.2016 roku (piątek, sobota, niedziela), które poprowadzi ks. Piotr Szlufik sdb.

  Spotkania rekolekcyjne będą w piątek i sobotę:

  ·        w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.

  ·        w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00 i 17.00.

  ·        dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.30.

  ·        w niedzielę wg. grafiku świątecznego.

  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w duchowym przygotowaniu na przyjście Pana. Kapłani będą spowiadali na każdej Mszy św.

  2. Dziś o godz. 16.30 czwarte spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania.

  3. Msza św. Roratnia odprawiana jest w dni powszednie w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00, natomiast w naszym kościele dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w piątki o godz. 16.30.

  4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

  5. Od piątku, 16 grudnia, zachęcamy do uczestnictwa w specjalnej nowennie do Bożego Narodzenia, którą będziemy odprawiali przez kolejne dni o godz.17.30 a zakończymy przed Pasterką, 24 grudnia, o godz. 21.30. W ten sposób wypraszajmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko! 

  6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach a szczególnie o pojednaniu w rodzinach. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

  7. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za dostarczenie opłatków wigilijnych do rodzin w parafii, które są znakiem jedności całej naszej parafialnej rodziny. Opłatki są jeszcze do dyspozycji w zakrystii, kiosku i w kancelarii. Salezjanie Współpracownicy przygotowują tradycyjne sianko na stół wigilijny. Zostanie ono pobłogosławione. Można je będzie nabyć w czasie rekolekcji po każdej Mszy św. Dzisiaj natomiast będzie można nabyć choinkowe dzwoneczki wykonane ręcznie. Ofiary z nich są przeznaczone na dofinansowanie zajęć feryjnych dla dzieci górników, które nigdzie nie wyjeżdżają. 

  8. Spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników w przyszłą niedziele o godz. 14.00.

  9. NASZE ORATORIUM organizuje ferie zimowe dla dzieci ze szkoły podstawowej. Spotkania odbędą się w Oratorium w dniach: od 16 do 20; 23 do 27 stycznia 2017 r. Zapisy od 15 do 23 grudnia w Biurze Oratorium od 15.00 do 18.00. Liczba miejsc ograniczona, więcej informacji w biurze Oratorium. Koszt po stronie rodziców 55 zł. Zapraszamy.

  10. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Grażyna Odalska l.61 z ul. Orzeszkowej.

  Polećmy jej duszę i dusze naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

   

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II NIEDZIELA ADWENTU - 04.12.2016 rok

  Dodano: 3 grudnia 2016 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II NIEDZIELA ADWENTU - 04.12.2016 rok

  1. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników. Polecajmy Panu Bogu górników, którzy w ubiegłym tygodniu zginęli przy pracy.

  2. Dziś niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwa z błogosławieństwem małżeństw; po Mszy świętej o godz. 18.00, modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, z poświęceniem medalików, po Mszy św. o godz. 11.30.

  3. Również dzisiaj XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia Episkopatu Polski specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  4. Pobrane „TORBY MIŁOSIERDZIA”, prosimy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do 10 grudnia, a 12 grudnia zostaną one przekazane do Caritas w Łowiczu. Bóg zapłać za Waszą hojność.

  5. Msza św. Roratnia odprawiana jest w dni powszednie w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00, natomiast w naszym kościele dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w piątki o godz. 16.30. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. Uczestnictwo w tej Mszy św. Roratniej jest obowiązkowe dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

  6. W całej Polscesą rozprowadzane przez Caritas, świece wigilijne, które zapłoną w wigilijny wieczór na naszych stołach. Można je nabyć w kiosku parafialnym. W ten sposób wspieramy potrzebujących. 

  7. W czwartek, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 11.30 i 18.00. W kaplicy o godz. 7.00 i 17.00

  8. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, o godz. 16.30 czwarte spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania. 

  9. W następnym tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe w dniach 16-18.12.2016 roku (piątek, sobota, niedziela), które poprowadzi ks. Piotr Szlufik sdb.

  Spotkania rekolekcyjne będą w piątek i sobotę:
  -  
  w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.
  -  
  w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00 i 17.00.
  -  
  dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.30.
  -  
  w niedzielę wg. grafiku świątecznego.

  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w duchowym przygotowaniu na przyjście Pana. Kapłani będą spowiadali na każdej Mszy św.

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com