«  Archiwum aktualności - grudzień 2012 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2015 rok

  Dodano: 25 grudnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  Uroczystość Bożego Narodzenia - 25.12.2015 rok

  1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel”- niech Święta Bożego Narodzenia otworzą nasze serca na Słowo, które przychodzi da nas w ciele bezbronnego dziecka. Niech to Słowo stanie się źródłem mocy dla nas, byśmy w codziennym życiu mieli odwagę być dziećmi bezgranicznie ufającymi Najlepszemu Ojcu.

        Życzę tego z całego serca nie tylko wszystkim obecnym tu w świątyni, ale wszystkim mieszkańcom naszej parafii i wszystkim, którzy przebywają tutaj gościnnie w tych dniach. Proszę też, abyście stali się jak aniołowie i zanieśli te życzenia wszystkim tym, którzy nie mogą lub też jest im trudno do naszej świątyni dzisiaj przyjść. Dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by nowonarodzony Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swoich łask i wszelkiego dobra. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia.

  2. Składam serdeczne Bóg zapłać za starania związane z przygotowaniem i przeżyciem radosnych Świąt Bożego Narodzenia: księżom za wytrwałą posługę w konfesjonale. Dziękuję Ministrantom i Lektorom za przygotowaną liturgię.  Dziękuję tym, którzy dekorowali kościół i przygotowywali go do świąt: panu Ryszardowi, pani Wioli, młodzieży oratoryjnej; dziękuję Nadleśnictwu Kutno za ofiarowanie choinek, braciom Karczewskim wraz z pracownikami za dostarczenie i ustawienie ich w kościele. Wszystkim zaprzyjaźnionym osobom, którzy obdarowali nas darami materialnymi i darem modlitwy oraz tym, którzy nadesłali życzenia z serca dziękujemy.

  3. Bezpośrednio po Pasterce zapraszamy do Oratorium na kakao i ciasto. Dziękujemy panu Tadeuszowi Ozdowskiemu Prezesowi - Piekarni i Cukierni za ciasto i p. Krzysztofowi Mańkowskiemu za cukier.

  4. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według niedzielnego porządku. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Jutro tj. 26 grudnia drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.

  6. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii. Na końcu każdej Mszy Świętej udzielimy małżonkom specjalnego błogosławieństwa.

  7. W poniedziałek, 28 grudnia, rozpoczniemy kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny parafian. Program kolędy na trzy dni poświąteczne został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

  8. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Oktawa Bożego Narodzenia zakończy się w piątek 1 stycznia uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki.

  9. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy w czwartek 31 grudnia br. przed pierwszym piątkiem miesiąca, który przypada 1 stycznia 2016 r. Rozpoczniemy odwiedziny od godz. 9.00. Tego dnia wieczorną Mszę Świętą poprzedzi nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30. 

  10. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci do adoracji betlejemskiego żłóbka. Zatrzymajmy się na chwilę modlitwy. Kolędy niech rozbrzmiewają w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi.

   

  Ogłoszenia duszpasterskie

  Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27.12.2015 r.

  1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na końcu każdej Mszy Świętej udzielimy małżonkom specjalnego błogosławieństwa.

  2. Jutro, w poniedziałek 28 grudnia, rozpoczniemy kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi, do rozmowy o codziennych radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Na przygotowanym stole na białym obrusie niech znajdzie się Pismo Święte, świece, krzyż oraz zeszyty dzieci i młodzieży od religii. Na kolędzie niech będą wszyscy domownicy. Przy tej okazji można składać ofiary z przeznaczeniem: na potrzeby dokończenia wystroju w prezbiterium.

  3. Program kolędy został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

   

  4. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego 2015, liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra.  Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy od godz. 9.00. Wieczorną Mszę Świętą poprzedzi nabożeństwo o godz. 17.30 dziękczynno-przebłagalne: podziękujemy Dobremu Bogu za miniony rok i wszelkie dobro, któregośmy w tym czasie doznali oraz przeprosimy za grzechy przez nas popełnione. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny.

  5. Oktawa Bożego Narodzenia zakończy się w piątek 1 stycznia uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny.

  6. Z Maryją - Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2016. Tego dnia będziemy się modlili o pokój na świecie. Porządek Mszy świętych w naszym kościele niedzielny.

  7. W sobotę, 2 stycznia spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" i opłatek o godz. 16.00. 

  8. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci do adoracji betlejemskiego żłóbka. Zatrzymajmy się na chwilę modlitwy. Kolędy niech rozbrzmiewają w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi.

  9.  W ostatnim tygodniu minionego roku 2015 odszedł do wieczności: Przemysław Piotr Walczak l.41  z Woźniakowa,  Danuta Nosal l. 83 z ul. Żytniej 

                Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu;

                                     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV NIEDZIELA ADWENTU - 20.12.2015 r.

  Dodano: 20 grudnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  IV NIEDZIELA ADWENTU - 20.12.2015 r.

  1. Czwarta zapalona świeca na wieńcu adwentowym przypomina, że to ostatnia, niedziela Adwentu. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę.

  2. W czwartek, 24 grudnia Msza św. roratnia o godz. 7.00 w kaplicy na ul. Łęczyckiej, po Mszy św. oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00.

  3. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Dokładny opis modlitwy rozpoczynającej Wieczerzę Wigilijną został dostarczony do waszych domów wraz z poświęconymi opłatkami.

  4. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy świętej wigilijnej sprawowanej w czwartek 24 grudnia o godz. 22.00, w intencji całej wspólnoty parafialnej. Informujemy, że Pasterka w kaplicy na ul. Łęczyckiej również o godz. 22.00. Po Pasterce zapraszamy do Oratorium na kakao i ciasto.

  5. W piątek, 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Narodzenie Pana świętujmy radośnie i z czystym sercem. Porządek nabożeństw niedzielny.

  6. W całej Polscesą rozprowadzane przez Caritas, świece wigilijne, które zapłoną w wigilijny wieczór na naszych stołach. Można je nabyć w kiosku parafialnym. W ten sposób, w Roku Miłosierdzia, wspieramy potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osoby starsze i samotne. Wprowadzajmy ten piękny zwyczaj, że tą świecę z wigilijnego stołu w święta zanosimy na groby bliskich zmarłych.

  7. Do dzisiejszej Niedzieli jest dołączona płyta DVD o św. Janie Pawle II

  8. Odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę rozpoczniemy od poniedziałku, 28 grudnia 2015 roku. Szczegółowy plan podamy 26 i 27 grudnia br.

  9. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy w czwartek 31 grudnia od godz. 9.00 przed pierwszym piątkiem miesiąca, który przypada 1 stycznia 2016 r.

  10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Zbigniew Jóźwiak l.76 z Leszczynka.

  Polećmy jego i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III NIEDZIELA ADWENTU - 13.12.2015 rok

  Dodano: 13 grudnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  III NIEDZIELA ADWENTU - 13.12.2015 rok

  1. Ósmego grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny, Papież Franciszek ogłosił  Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia. Mottem  Roku Świętego są słowa z Ewangelii świętego Łukasza: "Miłosierni, jak Ojciec".  W sposób szczególny zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

  2. W naszej parafii kończymy rekolekcje adwentowe, które przeprowadził ks. Sławomir Łubian – Dyrektor domu zakonnego. Trwajmy w tym duchowym przygotowaniu na przyjście Pana.

  3. W dzisiejszą niedzielę, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  4.Dziś o godz. 14.00 spotkanie formacyjne Salezjanek i Salezjanów Współpracowników a o godz. 16.30 czwarte spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania.

  5. Msza św. Roratnia odprawiana jest w dni powszednie w kaplicy o godz. 7.00, natomiast w naszym kościele dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w piątek o godz. 16.30. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami.

  6. We wtorek rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiać będziemy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  7. W całej Polscesą rozprowadzane przez Caritas, świece wigilijne, które zapłoną w wigilijny wieczór na naszych stołach. Można je nabyć w kiosku parafialnym. W ten sposób wspieramy potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osoby starsze i samotne.

  8. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za dostarczenie opłatków wigilijnych do rodzin w parafii, które są znakiem jedności całej naszej parafialnej rodziny. Gdyby ktoś nie otrzymał z różnych racji, opłatki można nabywać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Salezjanie Współpracownicy przygotowują tradycyjne sianko na stół wigilijny. Zostanie ono pobłogosławione. Można je będzie nabyć w niedzielę 20 grudnia po każdej Mszy św. . Ofiary przeznaczone są na działalność tej wspólnoty.

  9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Bogusław Królasik, l. 88 z Kalinowej.

  Polećmy jego i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II NIEDZIELA ADWENTU - 06.12.2015 rok

  Dodano: 6 grudnia 2015 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  II NIEDZIELA ADWENTU - 06.12.2015 rok

  1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów ok. g. 19.00.Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku idą do I Komunii św. oraz poświęcenie medalików.

  2. Dziś jest możliwość wsparcia materialnie budowę kościoła w parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich przy ul. Kochanowskiego. Upoważnieni parafianie po każdej Mszy św.  będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary na ten cel.

  3. Msza św. Roratnia odprawiana jest w dni powszednie w kaplicy o godz. 7.00, natomiast w naszym kościele dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w piątek o godz. 16.30.

  Zachęcamy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami.

  4. W całej Polscesą rozprowadzane przez Caritas, świece wigilijne, które zapłoną w wigilijny wieczór na naszych stołach. Można je nabyć w kiosku parafialnym. W ten sposób wspieramy potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osoby starsze i samotne.

  5. We wtorek, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 11.30 i 18.00. W kaplicy o godz. 17.00

  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe w dniach 11-13.12.2015 roku, które poprowadzi ks. Sławomir Łubian sdb – Dyrektor i magister nowicjatu.

  Spotkania rekolekcyjne będą w piątek i sobotę:

  ·        w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.

  ·        w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 7.00 i 17.00.

  ·        dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.30.

  ·        w niedzielę wg. grafiku świątecznego.

  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w duchowym przygotowaniu na przyjście Pana.

  7. Diecezjalne Biuro ŚDM zaprasza młodych, którzy ukończyli 15 rok życia, na czterodniowe rekolekcje ewangelizacyjne „Młodzi na Maxa”. Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym w Kutnie – Woźniakowie (Salezjanie). Więcej informacji znajdziemy na ulotkach i plakatach.

  8. Za tydzień, w trzecią niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.

  9.W przyszłą niedzielę, 13 grudnia o godz. 16.30 czwarte spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania.

  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Marek Kostrzewa l.51 z ul. Konduktorskiej oraz Helena Krajewska l.61 z Wysokiej Wielkiej.

  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE 11-13 grudnia 2015 roku

  Dodano: 6 grudnia 2015 r.

  REKOLEKCJE ADWENTOWE

  W PARAFII ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  W KUTNIE - WOŹNIAKOWIE

  w dniach 11 - 13.12.2015 roku,

  poprowadzi ks. Sławomir Łubian
  – Dyrektor i magister nowicjatu.

  Spotkania rekolekcyjne będą miały następujący porządek:

  w piątek 11.12. i sobotę 12.12.2015 roku

  w kościele parafialnym w Woźniakowie:

  ·        Msza św. o godz. 9.00 z nauką ogólną dla wszystkich

  ·        Msza św. o godz. 11.30 z nauką ogólną dla wszystkich

  ·        Msza św. Roratnia o godz. 16.30 z nauką dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej

  ·        Msza św. o godz. 18.00 z nauką ogólną dla wszystkich 

  w kaplicy na ul. Łęczyckiej

  ·        Msza św. Roratnia o godz. 7.00 z nauką ogólną dla wszystkich

  ·        Msza św. o godz. 17.00. z nauką ogólną dla wszystkich

  Niedziela - 13.12.2015 roku

  w kościele parafialnym w Woźniakowie:

  ·        Msza św. o godz. 8.00 z nauką ogólną dla wszystkich

  ·        Msza św. o godz. 10.00 z nauką ogólną dla wszystkich

  ·        Msza św. o godz. 11.30 z nauką dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej

  ·        Msza św. o godz. 18.00 z nauką ogólną dla wszystkich

  w kaplicy na ul. Łęczyckiej

  ·        Msza św. o godz. 9.00 z nauką ogólną dla wszystkich

  ·        Msza św. o godz. 17.00  z nauką ogólną dla wszystkich
   

  1. Modlitwa różańcowa od piątku do niedzieli o g. 17.30 w intencji rekolekcji.

  2. Spowiedź w czasie REKOLEKCJI będzie na wszystkich Mszach Świętych. 

  3. Taca w piątek i sobotę będzie przeznaczona na nowicjat. 

  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu na przyjście Pana.

  ________________________________________________________ 

Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com