«  Archiwum aktualności - październik 2012 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXVIII niedziela zwykła - 15.10.2017 rok

  Dodano: 15 października 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  XXVIII niedziela zwykła - 15.10.2017 rok

  1.  W dzisiejszą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych; po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla rodziców w kościele, a dla dzieci w kaplicy zakonnej. Natomiast o godz. 15.00 spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników, a po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy głównym wejściu kościoła.

  2.  Kandydatów na animatorów, czyli uczniów klas VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich,  zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne w sobotę 21 października o godz. 17.30 w oratorium.

        29 października przypada wspomnienie bł. ks. Michała Ruy. Z tej racji, że jest to patron naszego oratorium chcemy, już dziś, zaprosić wszystkie grupy oratoryjne a także dzieci i młodzież; wychowawców i animatorów; przyjaciół i sympatyków oratorium do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 11.30.

        Nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież na Bal Aniołów, który odbędzie się we wtorek 31 października w godz. od 17.00 do 20.30 w auli Domu Rekolekcyjnego. Uczestników prosimy o anielski strój oraz uśmiech.

  3.  Zapraszamy na nabożeństwa październikowe dla dorosłych o godz. 17.30; a dzieci w piątki o godz. 16.30. W kaplicy na ul. Łęczyckiej modlitwa różańcowa i Msza św. w październiku, codziennie o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła czy kaplicy, zachęcam do wspólnego odmawianie różańca w domach.

  4.  W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym polskim kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

  5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz.18.00.

  6.   21 października odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Suserzu. Organizatorzy zapraszają: lekarzy, pielęgniarki, pozostały biały personel, pracowników administracji oraz farmaceutów, a także pracowników Domów Pomocy Społecznej, Zakładów Opiekuńczo Leczniczych oraz hospicjów.

  7.  Przyjmujemy na wypominki. W intencji polecanych przez państwa zmarłych, będziemy się modlić modlitwą różańcową w listopadzie codziennie o godzinie 17.30 oraz będzie odprawiana Msza święta przez cały rok w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o g. 17.30. Są do wzięcia kartki na wypominki. Prosimy wpisywać zmarłych w pierwszym przypadku. Jest również przygotowana księga intencji mszalnych na 2018 rok.

  8. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

  9. Rozprowadzane są znicze "Caritas", dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony jest na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku; fundusze zebrane, zostaną przekazane przez Caritas Łowicką. Znicze są do nabycia w kiosku parafialnym.

   

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  XXVII niedziela zwykła - 08.10.2017 rok

  Dodano: 8 października 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskieXXVII
  niedziela zwykła
  - 08.10.2017 rok

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele: dorośli o godz. 17.30; a dzieci w piątki o godz. 16.30. W kaplicy na ul. Łęczyckiej modlitwa różańcowa i Msza św. w październiku, codziennie o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła czy kaplicy, zachęcam do wspólnego odmawianie różańca w domach.

  2. Dziś swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.

  3.  Kandydatów do bierzmowania z Grupy Wzrastania zapraszamy na spotkanie formacyjne dziś o godz. 16.30 w oratorium.

  Dziewczęta po 4 klasie Szkoły Podstawowej mogą dołączyć do Grupy Modlitewno-Liturgicznej, której patronuje bł. Laura Vicuna. Celem tej grupy jest formacja chrześcijańska, wspólna modlitwa oraz pomoc w przygotowaniu wydarzeń liturgicznych w parafii. Pierwsze spotkanie dla chętnych i należących już do grupy dziewcząt w sobotę 14 października o godz. 11.00 w oratorium.                                                         

  4. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

  5. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych; po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla rodziców a o godz. 15.00 spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników.

  6. Także przyszłą niedzielę, 15 października rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która odprawiana będzie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy głównym wejściu kościoła.

  7. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki. W intencji polecanych przez państwa zmarłych, będziemy się modlić modlitwą różańcową w listopadzie codziennie o godzinie 17.30 oraz będzie odprawiana Msza święta przez cały rok w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o g. 17.30. Są do wzięcia kartki na wypominki. Prosimy wpisywać zmarłych w pierwszym przypadku.

  8. Jest również przygotowana księga intencji mszalnych na 2018 rok; także od przyszłej niedzieli przyjmujemy rezerwacje.

  9. Organizujemy PIELGRZYMKĘ do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 07-17.04.2018 roku. Zapisy i bliższe informację u księdza Dyrektora Henryka. Zgłosiło się 20 osób, czekamy na następne 10 osób. 

  10. Nasze Oratorium, już dziś, pragnie zaprosić dzieci i młodzież na Bal Aniołów, który odbędzie się we wtorek 31 października w godz. od 17.00 do 20.30 w auli Domu Rekolekcyjnego. Uczestników prosimy o anielski stój oraz uśmiech.

  11.Rozprowadzane są znicze "Caritas", dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony jest na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku; fundusze zebrane, zostaną przekazane przez Caritas Łowicką. Znicze są do nabycia w kiosku parafialnym.

  12. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszła: Anna Jędrzejczak l.81, Mikołaj Włodarczyk l.72

  Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
  Wieczny odpoczynek….