«  Archiwum aktualności - styczeń 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela zwykła - 26.01.2020 r

  Dodano: 25 stycznia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela zwykła - 26.01.2020 r

  1. W piątek, 31 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość św. Jana Bosko.  Zapraszamy: dzieci, młodzież z „Grupy Wzrastania” czyli kandydatów do bierzmowania, „Przyjaciół Dominika Savio” z animatorami oraz dorosłych na Mszę Św. o godz. 18.00, którą sprawować będą miejscowi Salezjanie. O godz. 17.20 czuwanie modlitewne, ze św. Janem Bosko, przeprowadzi Wspólnota Salezjanów Współpracowników w intencji całej Rodziny Salezjańskiej z prośbą o wierną realizację własnych powołań.

  2. W tradycji salezjańskiej, 1 lutego wspomnienie wszystkich zmarłych salezjanów. Kapłani odprawiają Mszę św. za zmarłych współbraci salezjanów, którzy przekazali nam drogocenne dziedzictwo Św. Jana Bosko; niektórzy z nich żyją w naszej pamięci i spoczywają na naszym cmentarzu.

  3.  Także, 1 lutego, przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca od godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Świece do pobłogosławienia przynoszą także dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

  5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory klauzurowe składając ofiary do puszek Caritas.

  6. Przyszła niedziela, 2 lutego to także niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  7.  Zakończył się zimowy wypoczynek zorganizowany przez Oratorium. W dwóch turnusach półkolonii wzięło udział 100 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznego i twórczego wypoczynku dzieci oraz młodzieży szkolnej. Przede wszystkim dziękujemy ks. Piotrowi za zorganizowanie i przeprowadzenie wspomnianego wypoczynku.

  Dziś Wieczernik Młodych. Od godz. 17.00 adoracja w kaplicy zakonnej a o 18.00 Msza w kościele. Zapraszamy na to wydarzenie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 oraz wszystkich chętnych.

  W sobotę 1 lutego zapraszamy dzieci i młodzież na Boski Bal, który odbędzie się w Oratorium. W programie: zabawy, tańce integracyjne, konkursy, poczęstunek. Rozpoczęcie o 17.30, zakończenie o 20.00.

  8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Józefa Szymczak l. 72. Wieczny odpoczynek

  Myśl tygodnia:
  Ten jest dobry, kto rządzi się duchem Bożym, ten jest zły, kto się rządzi duchem tego świata. Św. Franciszek Salezy.

 • INTENCJE MSZALNE: 26.01 – 01.02.2020 r.

  Dodano: 25 stycznia 2020 r.

   INTENCJE  MSZALNE:  26.01 – 01.02.2020 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II niedziela zwykła - 19.01.2020 r.

  Dodano: 19 stycznia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II niedziela zwykła - 19.01.2020 r.

  1. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

  3. W środę, 22 stycznia, rozpoczynamy nowennę do Uroczystości Św. Jana Bosko.

  4. W piątek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszek Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej oraz głównego patrona naszego Zgromadzenia Zakonnego, które od Salezego wzięło swoją nazwę: Towarzystwo Salezjańskie. Na godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

  5. W sobotę, 25 stycznia, o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju w kaplicy zakonnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

  6. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

  7. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

  8. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Kutnie organizuje już 9 Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 15 lutego w Sali „Westa” w Zawadach. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

  9. W dniach od 30 lipca do 08 sierpnia 2020 jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie na Festiwal Młodych. Wszelkie informacje i kontakt są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

  10.  Od poniedziałku 20 stycznia rozpoczyna się drugi turnus półkolonii zimowych zorganizowanych przez Oratorium. Z wypoczynku, który potrwa do piątku 24 stycznia skorzysta 50 osób. Zapraszamy uczestników od godz. 8.45 na zajęcia odbywające się w domu rekolekcyjnym. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę. Dziękujemy władzom Miasta Kutna za dofinansowanie półkolonii, wszystkim wychowawcom i animatorom oraz naszym darczyńcom: Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu Ozdowscy i firmie Kellogg’s.

  Zapraszamy na kolejny Wieczernik Młodych, który będzie miał miejsce w następną niedzielę. Od godz. 17.00 adoracja w kapicy zakonnej a o 18.00 Msza Św. w kościele. Zapraszamy na to wydarzenie szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8: Grupy Wzrastania i Przyjaciele Dominika Savio.

  Myśl tygodnia: Gdy jesteśmy radośni, czas płynie szybciej. Św. Jan Bosko

 • INTENCJE MSZALNE: 19 - 25 stycznia 2020 r.

  Dodano: 19 stycznia 2020 r.

  INTENCJE MSZALNE: 19 - 25.01.2020 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 12.01.2020 r.

  Dodano: 11 stycznia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 12.01.2020 r.

  1.  Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

  2.   W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

  3.  19 stycznia, w najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 razem z ks. dyr. Henrykiem będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia zakonnego i kapłańskiego oraz pragniemy wypraszać potrzebne łaski dla Niego z racji imienin.

  4. Od poniedziałku 13 stycznia rozpoczyna się pierwszy turnus półkolonii zimowych zorganizowanych przez Oratorium. Z wypoczynku, który potrwa do piątku 17 stycznia skorzysta 50 osób. Zapraszamy uczestników od godz. 8.45 na zajęcia odbywające się w domu rekolekcyjnym. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę. Dziękujemy władzom Miasta Kutna za dofinansowanie półkolonii, wszystkim wychowawcom i animatorom oraz naszym darczyńcom: Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu Ozdowscy i firmie Kellogg’s.

  5.  4 lutego, zamiast 1 lutego, o godz. 19.00 krawcowe będą pobierały miary strojów dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.  Zaliczka 50 zł.

  6.  W dniach od 30 lipca do 08 sierpnia 2020 jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie na Festiwal Młodych. Wszelkie informacje i kontakt są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

  7. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.

  Myśl tygodnia: Znoś chętnie cudze wady, jeśli chcesz, aby inni znosili twoje. Św. Jan Bosko

 • INTENCJE MSZALNE: 12 – 18.01.2020 r.

  Dodano: 11 stycznia 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 12 – 18.01.2020 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05.01.2020 r.

  Dodano: 5 stycznia 2020 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie 
  II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05.01.2020 r.

  1. Dziś niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia.

  2. Jutro 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego jutrzejsza taca jest przeznaczona na misje.

  4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w Kutnie Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego ale kolędy będziemy śpiewali do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej również do tego czasu pozostawimy dekorację bożonarodzeniową.

  6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

  7. Dziś ofiarami zbieranymi do puszek można wesprzeć działalność formacyjno-religijną oratorium. Bóg zapłać wszystkim za złożony dar serca, który służy dzieciom i młodzieży.

  W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Małego Bohatera. Zajęcia od 15.30 do 17.30 w oratorium dla dzieci od kl. 3 i starszych z rodzicami. W programie m.in. wspólne kolędowanie i zabawa z nagrodami - „Bingo”.

  Zapraszamy kandydatów z Grupy Wzrastania z kl. 8 na dzisiejsze spotkanie formacyjne, które odbędzie się o godz. 16.30 w oratorium.

  8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie formacyjno-opłatkowe dla Salezjanów Współpracowników.  

  9. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Bogna Zuber l.60, marek Kostrzewski l.61, Marek Wojciechowski l.62.

  Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

 • INTENCJE MSZALNE: 05 – 11.01.2020 r.

  Dodano: 5 stycznia 2020 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 05 – 11.01.2020 r.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com