«  Archiwum aktualności - styczeń 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela zwykła - 27.01.2019 r

  Dodano: 26 stycznia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela zwykła - 27.01.2019 r

  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

  2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. 

  Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 przedstawią „Kolędnicę”.

  3.  W czwartek, 31 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Bosko.  Zapraszamy: dzieci, młodzież z „Grupy Wzrastania”czyli kandydatów do bierzmowania, „Przyjaciół Dominika Savio” z animatorami oraz dorosłych na Mszę Św. o godz. 18.00, którą sprawować będą miejscowi Salezjanie. O godz. 17.20 czuwanie modlitewne, ze św. Janem Bosko, przeprowadzi Wspólnota Salezjanów Współpracowników w intencji całej Rodziny Salezjańskiej z prośbą o wierną realizację własnych powołań.

  4. W tradycji salezjańskiej, 1 lutego wspomnienie wszystkich zmarłych salezjanów. Kapłani odprawiają Msze św. za zmarłych współbraci salezjanów, którzy przekazali nam drogocenne dziedzictwo Św. Jana Bosko; niektórzy z nich żyją w naszej pamięci i spoczywają na naszym cmentarzu.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Msza Św. o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Msza św. w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00. Natomiast w sobotę o godz. 16.00 Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, które poprowadzi Wspólnota "Królowej Pokoju".

  6. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 11.30 i 18.00. W kaplicy o godz. 17.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Św. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Tacę ze święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczamy na klasztory klauzurowe.

  7. Przyszła niedziela, 3 lutego to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym; po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów.

  8. Od jutra rozpoczynają się zapisy na półkolonie zimowe w naszym oratorium dla dzieci od 7 do 18 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zapisy przyjmowane są tylko i wyłącznie osobiście od rodziców dzieci w biurze oratorium od godz. 16.00 do 18.00. Zdanie kart wypoczynku do najbliższego piątku także w tych samych godzinach.

  Nasze oratorium zaprasza także dzieci i młodzież na Boski Bal, który odbędzie się w sobotę 2 lutego. W programie wspólna zabawa, poczęstunek, konkursy z nagrodami, modlitwa i słówko salezjańskie. Bal rozpocznie się w oratorium o godz. 17.30 i potrwa do godz. 20.00 (dla dzieci) a dla młodzieży do godz. 21.30.

  W przyszłą niedzielę animatorzy oratorium będą zbierać przy kościele i kaplicy ofiary do puszek przeznaczone na zimowy wypoczynek. Już teraz składamy podziękowania wszystkim darczyńcom.

  9. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Kutnie organizuje Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 23 lutego br. w Sali „Westa” w Zawadach. Szczegóły na plakacie w przedsionku kła i na ulotkach.

  10. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest film „Bóg nie umarł” część 2 a do Niedzieli zrywany kalendarz ścienny.

  11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Marzena Wypyszewska l. 45.
  Wieczny odpoczynek…

   

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 27.01– 02.02.2019 r.

  Dodano: 26 stycznia 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE: 27.01– 02.02.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II niedziela zwykła - 20.01.2019 r.

  Dodano: 20 stycznia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II niedziela zwykła - 20.01.2019 r.

  1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. 

  3. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. 

  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętej, we wtorek, o godz. 18.00. 

  5.  We wtorek, 22 stycznia, rozpoczynamy nowennę do Uroczystości Św. Jana Bosko. 

  6. W czwartek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszek Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej oraz głównego patrona naszego Zgromadzenia Zakonnego, które od Salezego wzięło swoją nazwę: Towarzystwo Salezjańskie. Na godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej Róże Różańcowe. 

  7. W piątek, 25 stycznia, o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju w kaplicy zakonnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.   

  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 wystąpią z kolędami i pastorałkami.

  9. Uczniów klas 7 z grupy Przyjaciele Dominika Savio zapraszamy na dzisiejsze spotkanie formacyjne do oratorium o godz. 16.30. Dziś także spotkanie modlitewne Wieczernik Młodych, na które zaproszeni są kandydaci do bierzmowania z Grupy Wzrastania. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w kaplicy domu zakonnego.

  Nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat na półkolonie zimowe, które odbędą się w Woźniakowie w czasie ferii. Zajęcia w dwóch turnusach od 11 do 15 lutego i od 18 do 22 lutego odbywać się będą od godz. 9.00 do 15.00. Koszt uczestnictwa - 70 zł. Zapisy tylko osobiście (nie telefonicznie ani na upoważnienie) od 28 stycznia w biurze oratorium od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

  W najbliższą sobotę grupa animatorów z naszej parafii i oratorium razem z ks. Piotrem będzie uczestniczyć w diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Rawie Mazowieckiej. Wydarzenie organizowane jest z racji Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Panamie.

  10. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszła: Henryka Lewińska l. 92 
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

   

 • INTENCJE MSZALNE: 20–26.01.2019 r.

  Dodano: 20 stycznia 2019 r.

  INTENCJE MSZALNE: 20–26.01.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r.

  Dodano: 12 stycznia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r.

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

  Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

  2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. Włączmy się duchowo w to niecodzienne wydarzenie.

  3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian; jutro ulice: Barcewicza, Karłowicza, Krzywa, Noskowskiego i Wyspiańskiego.  Kolęda dodatkowa 15 stycznia we wtorek od godz. 15.30. Zgłoszenia po Mszy Świętej w zakrystii.

  5. 19 stycznia, w sobotę, na Mszy św. o godz. 18.00 razem z ks. dyr. Henrykiem będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia zakonnego i kapłańskiego oraz pragniemy wypraszać potrzebne łaski dla Niego z racji imienin.

  6. Uczniów klas 7 z grupy Przyjaciele Dominika Savio zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę od godz. 16.30 do 18.00 w oratorium.

  Zapraszamy młodzież na kolejny Wieczernik młodych, który odbędzie się także za tydzień 20 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 17.00 adoracją w kaplicy zakonnej a po niej Msza św. o godz. 18.00 w kościele. Na to wydarzenie zaproszeni są szczególnie kandydaci do bierzmowania z Grupy Wzrastania.

  Nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat na półkolonie zimowe, które odbędą się w Woźniakowie w czasie ferii. Zajęcia w dwóch turnusach od 11 do 15 lutego i od 18 do 22 lutego odbywać się będą od godz. 9.00 do 15.00. W programie wycieczka do Łodzi, wyjazd na lodowisko i na basen, wiele zabawy oraz atrakcji. Zapewniamy także drugie śniadanie i obiad. Koszt uczestnictwa - 70 zł. Zapisy od 28 stycznia w biurze oratorium od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

  7.  W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła: Halina Kacprzak l. 89 

                    Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

                                         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

 • INTENCJE MSZALNE: 13 – 19.01. 2019 r.

  Dodano: 12 stycznia 2019 r.

  INTENCJE  MSZALNE: 13 – 19.01. 2019

 • PIELGRZYMKA DO WŁOCH: 02.09 - 11.09.2019 r.

  Dodano: 6 stycznia 2019 r.

  PIELGRZYMKA DO WŁOCH

  (Proponowany wstępny zarys programu pielgrzymki, może ulec niewielkim zmianom)

  TERMIN: 02.09 – 11.09.2019

  1 DZIEŃ 2.09.19 WARSZAWA – RZYM, ASYŻ

  Zbiórka parking parafialny w Woźniakowie i wyjazd autokarem na lotnisko. Okęcie o g. 4.15.  Przelot do Rzymu. Transfer do Asyżu. Zwiedzanie kościółka san Damiano, Bazylika św. Klary, przejście uliczkami do Bazyliki św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało Świętego. Czas wolny ok. 1 h. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Msza święta w Bazylice. Obiadokolacja i nocleg. 

  2 DZIEŃ 3.09.19 ASYŻ – CASCIA, ROCCAPORENA,

  Śniadanie, Przejazd do Casci, miasta św. Rity. Nawiedzimy Sanktuarium św. Rity – kościół górny i dolny znany z cudu eucharystii. Następnie udamy się do Roccaporena, miejsca narodzin św. Rity. Odwiedzimy miejsca związane z życiem Świętej. Msza święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w pobliżu Rzymu.   

  3 DZIEŃ 4.09.19  RZYM.

  Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu (Audiencja Generalna dla grup polskich z Papieżem Franciszkiem). Zwiedzanie rozpoczniemy od zwiedzania bazyliki świętego Piotra: przedsionek i drzwi święte, kaplica Piety Michała Anioła, kaplica św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II. Czas na modlitwę prywatną. Zobaczymy, także baldachim Berniniego, ołtarz główny. Zejście do grot watykańskich, które są miejscem pochówku papieży. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich z kaplicą Sykstyńską. Czas wolny na zakup pamiątek. Nawiedzimy kościół św. Ducha. Wnętrze świątyni, bogato zdobione, posiada szereg kaplic. Jedna z nich poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu i Świętej Siostrze Faustynie. Znajduje się tu obraz Jezusa Miłosiernego, Statua Świętej Siostry Faustyny oraz relikwiarz. Msza święta. Przejście znaną ulicą Via della Conciliazione w kierunku Zamku Świętego Anioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

  4 DZIEŃ 5.09.19  RZYM.

  Śniadanie. Przejazd do Rzymu na Lateran. Msza święta – schody święte. Przejście do bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła rzymskokatolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Ołtarz główny od góry wieńczy gotycki baldachim, wykonany podczas pontyfikatu papieża Urbana V w 1367 r. Święty Jan Paweł II przyjeżdżał tu w Wielki Czwartek, żeby poświęcić oleje. W bazylice dokonywał także święceń kapłańskich. Tuż obok przylega kaplica papieska Santa Sanctorum. Znajduje się w niej obraz Chrystusa, który jest dziełem prawdopodobnie św. Łukasza. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionów z portretami papieża. Absyda kończąca nawę główną jest ozdobiona mozaiką w stylu bizantyjskim. Ukazano na niej Chrystusa na tronie w otoczeniu świętych: Piotra, Andrzeja, Pawła i Łukasza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

  5 DZIEŃ  06.09.19  RZYM,

  Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Na placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Wizyta w kościele Matki Bożej Śnieżnej. Po południu przejazd pod Colosseum i Forum Romanum, Pomnik Ojczyzny.

  6 DZIEŃ 07.09.19  RZYM, Monte Cassino, NEAPOL, Pompeje

  Śniadanie. Przejazd do Monte Cassino. Później Neapol. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na świecie, jest bardzo atrakcyjnym miastem pod względem zabytków, a historyczne centrum znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. W mieście znajduje się założony w 1224 roku uniwersytet. Nawiedzenie Grobu Ojca Dolindo – Msza święta jeśli nie uda się rano! Zwiedzanie Pompei. Miasto rzeczywiście przestało istnieć ale tylko w sensie istnień ludzkich, natomiast tkana miasta, budynki, infrastruktura miejska i nawet detale architektoniczne zachowały się w znakomitym stanie. Eksplozja Wezuwiusza w 79r. n e nie zniszczyła miasta, a wręcz przeciwnie: pokryła go 6-metrową warstwą odłamków skał, popiołów i kawałkami zastygłej lawy zachowując dla naszych pokoleń miasto niemalże w nienaruszonym stanie! Nawiedzenie Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach. Obiadokolacja i nocleg.

  7 DZIEŃ 08.09.19  SAN GIOVANANI ROTONDO

  Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Udamy się na zwiedzanie miejsc, w których św. Ojciec Pio prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną pw. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata Ojciec Pio spowiadał i sprawował Eucharystię. Często modlił się przed słynącym łaskami wizerunkiem Matki Bożej. Nad głównym wejściem do świątyni znajduje się chór zakonny - ulubione miejsce modlitwy Ojca Pio. Tu przed cyprysowym krzyżem 20.09.1918 Święty otrzymał stygmaty. Na frontonie kościoła znajdują się kamienne tablice upamiętniające 50-lecie kapłaństwa i 50-lecie obecności Świętego w San Giovanni Rotundo. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Następnie nawiedzimy bazylikę Matki Bożej Łaskawej konsekrowaną w 1959 roku, a także otwartą 2004 roku nową Bazylikę pw. św. Ojca Pio. Zadziwia ona swoją nowoczesną i oryginalną formą. Udamy się do kościoła dolnego – krypty – czas na modlitwę i zadumę u grobu Świętego. Nowa Bazylika. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

  8 DZIEŃ 09.09.19  SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SANT’ANGELO

  Śniadanie, po którym panoramiczny objazd części półwyspu Gargano. Monte Sant’Angelo – Sanktuarium św. Michała Archanioła. Msza święta. Z kolei udamy się na wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Powrót. Wieczorem możliwość modlitwy San Giovanni Rotondo. Nocleg i kolacja w San Giovanni Rotundo.

  9 DZIEŃ 10.09.19 LANCIANO, MANOPELLO, Mentorelli

  Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce pierwszy potwierdzony cud eucharystyczny. W sanktuarium w Lanciano przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. Przejazd do Manopello (Sanktuarium Świętego Oblicza) gdzie od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo-cudowne oblicze Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego odbite na chuście. Przejazd do sanktuarium Maryjnego w Mentorelli, które było jednym z ulubionych miejsc św. Jana Pawła II. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej Łaskawej, której opiece powierzył swój pontyfikat św. Jan Paweł II. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

  10 DZIEŃ 11.09.19 Roma

  Śniadanie, przyjazd na lotnisko, odprawa, wylot do Warszawy. Powrót do Woźniakowa.

  Kontakt: ks. Henryk Chibowski sdb – 604.48.91.91

  Szacowany koszt: ok. 50 euro na bilety wstępu, autostrada, czek point – wyjazd do miasta.

  CENA:  3 320 PLN (grupa 52 uczestników),

  Cena obejmuje: 

  Zakwaterowanie: nocleg w 3* (pokoje 2-3 osobowych),

  Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

  Transport: Lot z Warszawy i autokar we Włoszech,

  Opieka: pilot z Polski oraz lokalny przewodnik w Rzymie,

  Ubezpieczenie: od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zdrowotne,

  Urządzenia "tour guide system" na zwiedzanie o zasięgu do 150-200 m

   

  Cena nie obejmuje:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (kwota do potwierdzenia)

   

   

 • INTENCJE MSZALNE: 06–12.01.2019 r.

  Dodano: 5 stycznia 2019 r.

   INTENCJE MSZALNE: 06–12.01.2019 r.


 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06.01.2019 r.

  Dodano: 5 stycznia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO  06.01.2019 r.

  1.  W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela.

  2. Dziś niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia. Także dzisiaj w dolnym kościele Św. Jana Chrzciciela w Kutnie o godz. 16.00 będzie miała swoją konferencję siostra Anna Maria Pudełko. Katecheza nosi tytuł: Konflikt w małżeństwie – szansa czy zagrożenie - w drodze ku pojednaniu.

  Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

  3. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę Mszy Św. w intencji dusz cierpiących. Zachęcam do wspólnej modlitwy, ponieważ nikt z nas nie wie czy nie potrzeba takiej pomocy dla kogoś z naszych bliskich zmarłych.

  4. Dziś zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z „Grupy Wzrastania”. Rozpoczęcie o godz. 16.30 w oratorium.

  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie formacyjno-opłatkowe dla Salezjanów Współpracowników.

  6. Także w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 są zaproszeni rodzice i dzieci pierwszokomunijne. Zostaną pobrane miary strojów, które będzie miało miejsce w auli Domu Zakonnego, wejście od wewnętrznego dziedzińca. Wraz z pobraniem miary należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł.

  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

  8.  W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Adam Jaszczak l. 83 i Józef Wieczorek l. 82.

       Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:

                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 01.01.2019 r.

  Dodano: 1 stycznia 2019 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 01.01.2019 r.

  1.   Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 roku. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty, każdej rodziny i każdego z nas.

  2.  W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu. 

  3.  Od jutra rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

  4.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.00. Do szczególnego udziału zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00. Tego dnia spowiedź święta dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.15.

  Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy w sobotę, wraz z grupą modlitewną "Królowej Pokoju”, do odprawiania nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy zakonnej.

  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Przyszła niedziela, to także niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu a po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia. A w dolnym kościele Św. Jana Chrzciciela w Kutnie o godz. 16.00 będzie miała swoją konferencję siostra Anna Maria Pudełko. Katecheza nosi tytuł: Konflikt w małżeństwie – szansa czy zagrożenie - w drodze ku pojednaniu, i przeznaczona jest dla małżeństw i dla osób przygotowujących się do małżeństwa.

  6. Informacja dla rolników: obowiązkowe szkolenie chemizacyjne, w zakresie stosowania środków ochrony roślin, odbędzie się w Gimnazjum w Krzyżanowie 8 stycznia 2019 r. od godz. 8.30. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com