«  Archiwum aktualności - styczeń 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela zwykła - 28.01.2018 r

  Dodano: 27 stycznia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela zwykła - 28.01.2018 r

  1.  Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

  2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

  3. W środę, 31 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Bosko.  Zapraszamy: dzieci, młodzież z „Grupy Wzrastania” czyli kandydatów do bierzmowania, „Przyjaciół Dominika Savio” (uczniów klas 6 i 7) z animatorami oraz dorosłych na Mszę Św. o godz. 18.00, którą sprawować będą miejscowi Salezjanie. Pół godziny przed Mszą św. czuwanie modlitewne, ze św. Janem Bosko, przeprowadzi Wspólnota Salezjanów Współpracowników w intencji całej Rodziny Salezjańskiej z prośbą o wierną realizację własnych powołań.

  4. W tradycji salezjańskiej, 1 lutego wspomnienie wszystkich zmarłych salezjanów. Kapłani odprawiają Msze św. za zmarłych współbraci salezjanów, którzy przekazali nam drogocenne dziedzictwo Św. Jana Bosko; niektórzy z nich żyją w naszej pamięci i spoczywają na naszym cmentarzu.

  5.  W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do Instytutów Świeckich. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o godz. 16.30. Msza św. w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00.
  Natomiast w sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo wynagradzające „pięciu sobót miesiąca”, które poprowadzi Wspólnota "Królowej Pokoju".

  6. Także w piątek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 11.30 i o godz. 18.00, w kaplicy na Łęczyckiej o godz. 17.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. To święto kończy tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach.  Tacę ze święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczamy na klasztory klauzurowe.

  7. Przyszła niedziela, 4 lutego to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw; po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30.

  8. Młodzież zgrupowana w SALOS „RÓŻA KUTNO” w dniach od 26 do 28 stycznia br. uczestniczy w XXII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu w Suwałkach. Udział bierze 40 osób. Startują w piłce nożnej chłopców kat. A i B oraz dziewcząt kat. A. Natomiast od 3 do 10 lutego 30 osób, wraz z trzema opiekunami, wyjedzie na obóz sportowy do Głuchołaz.

  9. Jutro rozpoczyna się pierwszy turnus „Ferii z Oratorium”. Uczestniczyć w nim będzie pięćdziesięcioro dzieci wraz z grupą wychowawców i animatorów. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9.00 w auli domu zakonnego (wejście od strony parku) a kończą o godz. 15.00. Dziękujemy już teraz władzom Miasta Kutno za wsparcie tego wydarzenia.

  10. Od 23 czerwca do 01 lipca br. jest organizowana pielgrzymka do Medjugorje w 37 Rocznicę Objawień. Koszt 550 zł + 190 euro. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 695-590-930. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

  11.  Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 przedstawią „Kolędnicę”.

  12.  W ostatnim tygodniu odeszła do Domu Ojca: Genowefa Barbara Jurska l. 96 z ul. Deotymy

                       Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
                       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III niedziela zwykła - 21.01.2018 r.

  Dodano: 21 stycznia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III niedziela zwykła - 21.01.2018 r.

  1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.

  3.  Zapisy na zimowisko „Ferie z Oratorium” i zwrot kart wypoczynku od jutra do soboty w godzinach od 15.00 do 18.30 w biurze oratorium. Dziś można także wesprzeć ofiarami do puszek organizację naszego zimowiska. Dziękujemy za każdy dar.

  4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

  5. W środę, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszek Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej oraz głównego patrona naszego Zgromadzenia Zakonnego, które od Salezego wzięło swoją nazwę: Towarzystwo Salezjańskie.

  6. W czwartek, 25 stycznia, o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju w kaplicy zakonnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

  7.  W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszli: Sabina Kroszczyńska-Ryś l. 84, Władysław Mirosław Nowicki l. 49 i Stanisław Bronikowski l. 78.

          Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Zwykła - 14.01.2018 r.

  Dodano: 14 stycznia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Zwykła - 14.01.2018 r.

  1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

  2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

  3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

  4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  5. 19 stycznia, w piątek, na Mszy św. o godz. 18.00 razem z ks. dyr. Henrykiem będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia zakonnego i kapłańskiego oraz pragniemy wypraszać potrzebne łaski dla Niego z racji imienin.

  6. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.30. Babciom i Dziadkom wraz z wnukami udzielimy indywidualnego błogosławieństwa.

  7. 22 stycznia przypada 155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.

  8. 22 stycznia na Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy nowennę do Św. Jana Bosko.

  9. Dzieci od 7 do 12 lat zapraszamy na „Ferie zimowe z Oratorium”. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00 będą się odbywać w dwóch turnusach: 29 stycznia - 2 lutego oraz  od 5 do 9. Koszt 60 zł - płatne przy zapisach, które rozpoczną się od 22 stycznia w biurze oratorium. W przyszłą niedzielę będziemy mogli także wesprzeć ofiarami zbieranymi do puszek tę inicjatywę oratorium oraz jego działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Już teraz dziękujemy za hojne serce wszystkim darczyńcom.

  10. Zakończyła się kolęda w naszej Parafii. Wszystkim Rodzinom naszej parafii serdecznie dziękujemy za chrześcijańskie przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Niech Bóg wypełni pokojem Wasze serca i domy w każdym dniu Nowego Roku.

  11. W kancelarii parafialnej lub zakrystii po Mszach św. przyjmujemy intencje Mszy św. Wśród intencji mszalnych można wyróżnić: dziękczynne (za zdrowie, dobre plony, zdany egzamin itp.), przebłagalne (za wyrządzone zło, za grzechy jakiejś grupy ludzi czy narodu) oraz błagalne (dla zmarłych o zbawienie; dla żyjących o zdrowie, pomyślność, błogosławieństwo Boże we wszystkich dobrych sprawach). Jest to dla chrześcijanina najwspanialsza i najcenniejsza forma modlitwy i pamięci o naszych najbliższych. Wysokość ofiary na intencję mszalną jest według hojności ofiarodawcy

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 07.01.2018 r.

  Dodano: 7 stycznia 2018 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 07.01.2018 r.

  1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

  2Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

  3. Nasze Oratorium im. Bł. Michała Rua organizuje „Ferie zimowe” dla dzieci ze szkół podstawowych. Spotkania, trwające od poniedziałku do piątku, w dwóch turnusach: 29 stycznia - 2 lutego oraz 5-9 lutego odbywać się będą w Woźniakowie w godz. od 9.00 do 15.00. Koszt 60 zł.
  Zapisy i zdawanie kart wypoczynku od 22 do 27 stycznia w biurze oratorium od godziny 15.00
  do 18.30. Zapraszamy.

  4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

  5. Również w przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 17.00 spotkanie uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii z przedstawicielem biura „Vervinci”, przewodnikiem p. Bogusławem w auli Domu Rekolekcyjnego. Można się jeszcze zapisać.

  6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień zamieściliśmy w gablocie ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Kolęda dodatkowa 11 stycznia w czwartek od godz. 15.30. Zgłoszenia po Mszach świętych w zakrystii.

   

 • ROZKŁAD KOLĘDY 08-12.01.2018 r.
  w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kutnie-Woźniakowie

  Dodano: 7 stycznia 2018 r.

  ROZKŁAD KOLĘDY 08-12.01.2018 r.

  L.p.

  Dzień tygodnia

  Godzina rozpoczęcia kolędy

  Nazwa miejscowości lub nazwa ulicy

  Ilość kapłanów

  kolędujących

  9.

   

  08 stycznia

  poniedziałek

  15.30

  ul. Łęczycka

  3 kapłanów

  ul. Orzeszkowej

  2 kapłanów

   

   

  10.

   

   

  09 stycznia

  wtorek

  15.30

  ul. Noskowskiego

  1 kapłan

  ul. Reymonta

   

  2 kapłanów

  ul. Deotymy - do Wyspiańskiego

   

  1 kapłan

  ul. Deotymy - od Wyspiańskiego

  1 kapłan

   

  11.

   

   

  10 stycznia

  środa

   

  15.30

  ul. Krzywa

  1 kapłan

  ul. Barcewicza i ul. Karłowicza

  1 kapłan

  ul. Hoffmanowej

  1 kapłan

  ul. Wyspiańskiego

  1 kapłan

  ul. Żeromskiego

  1 kapłan

   

   

  12.

   

   

  11 stycznia

  czwartek

   

   

  15.30

  Dodatkowa

  1 kapłan

  Dodatkowa

  1 kapłan

  Dodatkowa

  1 kapłan

  Dodatkowa

  1 kapłan

   

   


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com