«  Archiwum aktualności - styczeń 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Zwykła - 29.01.2017 r.

  Dodano: 29 stycznia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  IV Niedziela Zwykła - 29.01.2017 r.

  1. Półkolonie Zimowe 2017 w Oratorium zakończone. Udział wzięło 160 osób, (po 80 osób na turnusie, w tym 5 wychowawców i 15 animatorów Oratorium oraz salezjanie). Dziękujemy za wsparcie finansowe parafianom. Dziękujemy za pomoc w organizacji zimowiska: Piekarni Państwa Ozdowskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Krośniewice”, Firmie BUDMEL p. Wojciecha Żuka. Dziękujemy za wsparcie finansowe ferii zimowych Panu Prezydentowi Miasta Kutno. Bóg zapłać.

  2.  We wtorek, 31 stycznia obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Bosko. Zapraszamy  na Mszę św. o godz. 18.00, którą sprawować będą miejscowi Salezjanie. Pół godziny przed Mszą św. czuwanie modlitewne, ze św. Janem Bosko, przeprowadzi Wspólnota Salezjanów  Współpracowników w intencji całej Rodziny Salezjańskiej z prośbą o wierną realizację własnych powołań. 

  3. W tradycji salezjańskiej, 1 lutego wspomnienie wszystkich zmarłych salezjanów. Kapłani odprawiają Msze św. za zmarłych współbraci salezjanów, którzy przekazali nam drogocenne dziedzictwo Św. Jana Bosko; niektórzy z nich żyją w naszej pamięci i spoczywają na naszym cmentarzu. 

  4.  W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do Instytutów Świeckich. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziców. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 8.00. Od godz. 16.15 spowiedź a o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Msza św. w kaplicy na ul. Łęczyckiej o godz. 17.00.
  Natomiast w sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca wraz ze Wspólnotą "Królowej Pokoju" o godz. 16.00.

  5.  W czwartek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 11.30 i o godz. 18.00, w kaplicy na Łęczyckiej o godz. 17.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. To święto kończy tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach.  Tacę ze święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczamy na klasztory klauzurowe. 

  6.  Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy uczniów na rok szkolny 2017/2018. Do szkoły przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum i z przygotowaniem muzycznym; szkoła posiada internat. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej szkoły. 

  7. Przyszła niedziela, 5 lutego to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw; po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30.

  8.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Niedziela (ciekawy testament Prymasa Glempa), Gość Niedzielny (dobry artykuł: „Co robić z rozproszeniami na modlitwie?”).  

  9.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Irena Świątek l.89 z ul. Modrzejewskiej

           Polećmy jej duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

                                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Zwykła - 22.01.2017 r.

  Dodano: 23 stycznia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  III Niedziela Zwykła - 22.01.2017 r.

  1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

  2. Jutro, 23 stycznia, w naszym Oratorium rozpocznie się drugi turnus „Ferii zimowych” dla 80 osób z terenu Miasta Kutno i Gminy Kutno. Każdego dnia rozpoczęcie o godz. 9.00 w Oratorium, a zakończenie o godz. 15.00. 

  3. Natomiast w piątek, 20 stycznia zakończył się pierwszy turnus ferii zimowych w Oratorium dla 80 osób oraz w sobotę 21 stycznia obóz sportowy SL SALOS „RÓŻA KUTNO” dla 35 osób w Głuchołazach. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posługę wychowawców i animatorów Oratorium i trenerów Salos-u a przede wszystkim ks. Henrykowi.

  4. Dnia 24 stycznia we wtorek, na Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej  Wspomożenia Wiernych, a o godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową.

  5. Tego dnia wspomnienie św. Franciszek Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej oraz głównego patrona naszego Zgromadzenia Zakonnego, które od Salezego wzięło swoją nazwę: Towarzystwo Salezjańskie.

  6. W środę, 25 stycznia, o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju w kaplicy Domu Rekolekcyjnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

  7.Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie oraz grupy parafialne zapraszają całe rodziny i osoby samotne na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 11 lutego w sali „Westa” w Zawadach. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie ogłoszeń i na ulotkach dostępnych w kiosku.

  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny

  9.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Jan Dogadalski l.88 z ul. Orzeszkowej.

           Polećmy jego duszę i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
                                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

 • Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Zwykła - 15.01.2017 r.

  Dodano: 14 stycznia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  II Niedziela Zwykła - 15.01.2017 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę, 15 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  3. W czwartek, 19 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00 razem z ks. Henrykiem będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia zakonnego i kapłańskiego oraz pragniemy wypraszać potrzebne łaski dla Niego z racji imienin.

  4. Zakończyła się kolęda w naszej Parafii. Wszystkim Rodzinom naszej parafii serdecznie dziękujemy za chrześcijańskie przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Niech Bóg wypełni pokojem Wasze serca i domy w każdym dniu Nowego Roku.

  5. W kancelarii parafialnej lub zakrystii po Mszach św. przyjmujemy intencje Mszy św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących członków rodziny, jako podziękowanie za otrzymane dary Boże, z racji imienin, urodzin, rocznicy ślubu oraz za zmarłych z rodziny.  Jest to dla chrześcijanina najwspanialsza i najcenniejsza forma modlitwy i pamięci o naszych najbliższych. Więcej informacji na ten temat jest w folderach parafialnych, które były rozdawane podczas kolędy.

  6. Jutro, 16 stycznia, w naszym Oratorium rozpocznie się pierwszy turnus „Ferii zimowych” dla 80 osób z terenu Miasta Kutno i Gminy Kutno. Każdego dnia rozpoczęcie o godz. 9.00 w Oratorium, a zakończenie o godz. 15.00. Natomiast w dniach od 14 stycznia do 21 stycznia SL SALOS „RÓŻA KUTNO” zorganizowało obóz sportowy dla 35 osób w Głuchołazach.

  7. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

  8. Również,21 stycznia, przypada 154 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.

  9. Młodość, radość, przyjaźń, wspólnota i przede wszystkim osobiste spotkanie z Chrystusem – to wszystko na rekolekcjach ewangelizacyjnych „Młodzi na maxa”, które odbędą się w naszym Domu Rekolekcyjnym. Dlatego zapraszamy Ciebie, jeśli ukończyłeś 15 rok życia, na wybrany weekendowy termin w ferie zimowe: od 24 do 26 lutego 2017; oraz w Żdżarach od 10 do 12 marca 2017r. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek popołudniu, kończą w niedzielę obiadem.

  10. W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie: Zdzisławę Gralewską l. 80 z ul. Chrobrego.

  Polećmy jej dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

   

                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

 • Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 08.01.2017 r.

  Dodano: 8 stycznia 2017 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie
  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 08.01.2017 r.

  1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka. 

  2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla najbiedniejszych uczestników ferii zimowych organizowanych przez nasze Oratorium. Bóg zapłać!

  3. Również dziś o godz. 14.00 odbędzie się w domu rekolekcyjnym spotkanie formacyjno-opłatkowe Salezjanów Współpracowników. Natomiast katecheza przygotowująca młodzież do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30 w kaplicy domu rekolekcyjnego.

  4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień zamieściliśmy w gablocie ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Kolęda dodatkowa 11 stycznia w środę od godz. 15.30. Zgłoszenia po Mszach świętych w zakrystii.

  5. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  6.  Młodość, radość, przyjaźń, wspólnota i przede wszystkim osobiste spotkanie z Chrystusem – to wszystko na rekolekcjach ewangelizacyjnych „Młodzi na maxa”, które odbędą się w nas w Domu Rekolekcyjnym. Dlatego zapraszamy Ciebie, jeśli ukończyłeś 15 rok życia, na wybrany weekendowy termin w ferie zimowe:  od 13 do 15 stycznia 2017; i od 24 do 26 lutego 2017; oraz w Żdżarach od 10 do 12 marca 2017r. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek popołudniu, kończą w niedzielę obiadem. 

   

   

 • Rozkład Kolędy w Parafii pw.św. Michała Archanioła w Kutnie-Woźniakowie

  Dodano: 8 stycznia 2017 r.

  09 – 11 stycznia 2017 r.

  L.p.

  Dzień tygodnia

  Godzina rozpoczęcia kolędy

  Nazwa miejscowości lub nazwa ulicy

  Ilość kapłanów kolędujących

   

   

   10.

   

   

  09 stycznia poniedziałek

  15.30

  ul. Barcewicza i ul. Karłowicza

  1 kapłan

  ul. Noskowskiego

  1 kapłan

  ul. Hoffmanowej

  1 kapłan

   

   11.

   

  10 stycznia wtorek

  15.30

  ul. Deotymy - do ul. Wyspiańskiego

  1 kapłan

  ul. Deotymy - od ul. Wyspiańskiego

  1 kapłan

  ul. Reymonta

  2 kapłanów

   

   

   12.

   

   

  11 stycznia środa

   

   

  15.30

  ul. Wyspiańskiego

  1 kapłan

  ul. Krzywa

  1 kapłan

  ul. Żeromskiego

  1 kapłan

  Dodatkowa

  1 kapłan


  02 – 07 stycznia 2017 r.
   

  L.p.

  Dzień tygodnia

  Godzina rozpoczęcia kolędy

  Nazwa miejscowości lub nazwa ulicy

  Ilość kapłanów

  kolędujących

  5.

   

  02 stycznia
  poniedziałek

  15.30

  ul. Kolberga  

  1 kapłan

  ul. Konduktorska i ul. Zbożowa

  1 kapłan

  Woźniaków do trasy 92 tzw. "czarna droga" oraz od trasy 92 droga za Agrohandlem

  2 kapłanów

  ul. Cegielniana

  2 kapłanów

   

  6.

   

   

   

  03 stycznia
  wtorek

   

  15.30

  ul. Żytnia

  1 kapłan

  ul. Chopina

  2 kapłanów

  ul. Zielna

  3 kapłanów

   

   

  7.

   

   

  04 stycznia
  środa

  15.30

  ul. Paderewskiego

  1 kapłan

  ul. Konopnickiej

  2 kapłanów

  ul. Makuszyńskiego i ul. Brzechwy

  1 kapłan

   

   

  ul. Moniuszki

  1 kapłan

   

  8.

   

  05 stycznia
  czwartek

   

  15.30

  ul. Łęczycka

  3 kapłanów

  ul. Orzeszkowej

  2 kapłanów

  ul. Zapolskiej, ul. Modrzejewskiej, ul. Rodziewiczówny

  1 kapłan

  9.

   

  07 stycznia
  sobota

   

  09.00

  Leszczynek

  3 kapłanów

  Dudki

  2 kapłanów

  Boża Wola

  1 kapłan


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com