«  Archiwum aktualności - styczeń 2013 »

 • Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła - 26.01.2014 r.

  Dodano: 26 stycznia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  III Niedziela Zwykła - 26.01.2014 r.

  1.W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 naszej modlitwie towarzyszyć będzie Chór Regionalnego Towarzystwa Muzycznego w Kutnie śpiewając kolędy, a po Mszy św. o godz. 18.00 także spotkanie Środowiska Pozytywnego Myślenia, temat: Zasadnicza Służba Wojskowa Kleryków w latach siedemdziesiątych - osobiste doświadczenie.

  2. W czasie wolnym od zajęć szkolnych zorganizowaliśmy „Ferie Zimowe” w Oratorium dla dzieci i młodzieży. Udział wzięło 30 osób. Dziękujemy ks. Henrykowi za opiekę duchową i wychowawczą oraz wszystkim dobrodziejom i animatorom oratorium.

  3. W kancelarii parafialnej lub zakrystii po Mszach św. przyjmujemy intencje Mszy św. za zmarłych z rodziny, z prośbą o błog. Boże dla żyjących członków rodziny, jako podziękowanie za otrzymane dary Boże, z racji imienin, urodzin, rocznicy ślubu. Jest to dla chrześcijanina najwspanialsza forma modlitwy i pamięci o naszych najbliższych.

  4. Spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym 30 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00.

  Grupa spotyka się w każdy czwartek: najpierw jest Eucharystia, a później spotkanie formacyjne.

  5. W piątek, 31 stycznia obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Bosko. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00, którą sprawować będą miejscowi Salezjanie. Półgodziny przed Mszą św. czuwanie z św. Janem Bosko przeprowadzi Wspólnota Salezjanów Świeckich Współpracowników.

  6. W sobotę, 1 lutego wspomnienie wszystkich zmarłych salezjanów. Kapłani odprawiają Msze św. za zmarłych współbraci salezjanów, którzy przekazali nam drogocenne dziedzictwo. Wielu z nich żyje w naszej pamięci. Niech Pan, da im kontemplować Swoje oblicze.

  7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym.

  8. Niedziela 2 lutegoto niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małżeństw oraz spotkanie i katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30.

  9. Decyzją Kurii Diecezjalnej Łowickiej w kościołach naszej diecezji mogą być reklamowane tylko te informacje np. 1% podatku, które zostały zatwierdzone przez Kurię.

  10. Liturgiczne wspomnienia w tym tygodniu:

  27 stycznia, w poniedziałek– bł. Jerzego Matulewicza

  28 stycznia, we wtorek - św. Tomasza z Akwinu

  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosco, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.

  12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

  Helena Kossakowska lat 88 z ul. Krośniewickiej, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00.

  Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 • Boski Bal 2014 - zapraszamy

  Dodano: 25 stycznia 2014 r.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Zwykła - 19.01.2014 r.

  Dodano: 19 stycznia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  II Niedziela Zwykła - 19.01.2014 r.

  1. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają.

  2. Dziś przypadają imieniny ks. Henryka Chibowskiego. Ofiarujmy Mu dar modlitwy i Komunii św. w Jego intencji. Solenizant odprawi Mszę świętą o godz. 9.00 w kaplicy na ul. Łęczyckiej i 18.00 w naszym kościele.

  3. W poniedziałek, 20 stycznia przypadają imieniny ko. Sebastiana Marcisza sdb, asystenta nowicjatu salezjańskiego. Już dziś składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, w pracy formacyjnej opieki Matki Bożej Wspomożycielki. Ofiarujmy dar modlitwy i Komunii w Jego intencji.

  4. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na Ferie zimowe do Oratorium. Spotkania odbędą się w Oratorium w dniach: 20 - 25 stycznia 2014 roku od godz. 10.00 do 14.00. Zapisy na miejscu. Program wychowawczy będzie realizowany na podstawie filmu pt: "Planeta skarbów".

  5. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

  5. W 151 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 22 styczniaw środę o godz. 12.00 złożenie kwiatów przy kaplicy Powstańców przy ul. Łęczyckiej. Ks. Jan Sposób zaprasza do wspólnego świętowania. W tym roku Mszy św. nie będzie.

  6. Spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym 23 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00.

  7. Dnia 24 stycznia w piątek, po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych, a o godz. 17.30odmówimy modlitwę różańcową.

  8.Liturgiczne wspomnienia w tym tygodniu:

  21 stycznia we wtorek - św. Agnieszki;

  22 stycznia w środę - bł. Laury Vicunia;

  24 stycznia w piątek – św. Franciszka Salezego;

  25 stycznia w sobotę - święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 naszej modlitwie towarzyszyć będzie Chór Regionalnego Towarzystwa Muzycznego w Kutnie śpiewając kolędy, a po Mszy św. o godz. 18.00 także w przyszłą niedzielę spotkanie Środowiska Pozytywnego Myślenia, temat: " Zasadnicza Służba Wojskowa Kleryków w latach siedemdziesiątych - osobiste doświadczenie.

  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosco, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.

  10.Zakończyła się kolęda w naszej Parafii. Wszystkim Rodzinom naszej parafii serdecznie dziękujemy za chrześcijańskie przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Bóg pokoju, dobroci i radości niech wypełni Wasze serca i domy w każdym dniu Nowego Roku.

 • Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 12.01.2014 r.

  Dodano: 12 stycznia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 12.01.2014 r.

  1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do świętaOfiarowania Pańskiego.

  2. W dzisiejszą niedzielęna Mszy św o godz. 10.00 Wspólnota Lokalna Salezjanów Współpracownikówobchodzi 30 rocznicę powstania oraz złożenia pierwszych przyrzeczeń. W programie uroczystości - jest poświęcenie sztandaru Wspólnoty SSW w Woźniakowie.

  3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dziś o godzinie 16.30.

  4. Kapłani przychodzą do Rodzin w imieniu Chrystusa z Bożym błogosławieństwem na Nowy Rok. Przyjęcie księdza jest publicznym uznaniem przynależności do Kościoła. Prosimy, aby byli możliwie obecni wszyscy członkowie rodziny. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Kolęda dodatkowa 16 stycznia od godz. 15.30. Zgłoszenia po Mszach świętych w zakrystii kościoła.

  5. W środę po Mszy o godz. 18.00 rozpoczyna się nowenna do Matki BożejWspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

  6. Spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym 16 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00.

  7. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  8. W niedzielę19 stycznia przypadają imieniny ks. Henryka Chibowskiego, kierownika Oratorium, katechety szkolnego, opiekuna grupy Odnowy w Duchu Świętym, przygotowującego młodzież do sakramentu bierzmowania. Już dziś składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił w pracy na rzecz młodzieży i dorosłych oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki na każdy dzień. Ofiarujmy dziś dar modlitwy i Komunii w Jego intencji. Solenizant odprawi Mszę świętą o godz. 9.00 w kaplicy na ul. Łęczyckiej i 18.00 w naszym kościele.

  9. Niedługo rozpocznie się czas ferii zimowych dla dzieci ze szkoły podstawowej. Zachęcamy, by ta przerwa od nauki w szkole stała się okazją do odkrywania Boga w pięknie przyrody i w drugim człowieku. Spotkania odbędą się w Oratorium w dniach: 20-25 stycznia 2014 roku. Zapisy na miejscu.

  10. W tym tygodniu zakończono prace przy budowie alejki na cmentarzu parafialnym. Za wszelkie ofiary składane na ten cel gorące Bóg zapłać.

  11. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie oraz grupy parafialne zapraszają całe rodziny i osoby samotne na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 1 lutego w Sieciechowie w sali bankietowej "ELIDA". Bliższe informacje są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

  11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia: Don Bosco, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.

  13. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

  Władysława Genowefa Mosińska l. 91 z Adamowic

  Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 05.01.2014 r.

  Dodano: 5 stycznia 2014 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

  II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 05.01.2014 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. To niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie i katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30.

  3. Jutro, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Porządek Mszy niedzielny. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach.

  4. Zgodnie z tradycją przy wigilijnym stole zostawiamy jedno puste miejsce. Jednak nie wszyscy pamiętają, skąd wziął się ten zwyczaj? Dlatego już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci, a także drogich rodziców, na Mszę św. w dniu 6 stycznia o godz. 11.30. W ramach kazania zobaczymy 15 - minutowe przedstawienie, które nam o tym przypomni. Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci i młodzież z Grupy liturgiczno-modlitewej im. bł. Laury Vicuni.

  5. Trwa wizyta kolędowa. Kapłani przychodzą do Rodzin w imieniu Chrystusa z Bożym błogosławieństwem na Nowy Rok. Na przygotowanym stole na białym obrusie niech znajdzie się Pismo Święte, świece, krzyż oraz zeszyty dzieci i młodzieży od religii. Na kolędzie niech będą wszyscy domownicy. Z racji kolędy można składać ofiary z przeznaczeniem: na potrzeby cmentarza i kościoła.

  6. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

  7. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godzinie 16.30.

  8. W przyszłą niedzielę12 stycznia na Mszy św o godz. 10.00 nasza Wspólnota Lokalna Salezjanów Współpracownikówbędzie obchodziła 30 rocznicę powstania oraz złożenia pierwszych przyrzeczeń. W programie uroczystości jest poświęcenie sztandaru Wspólnoty SSW w Woźniakowie. Na uroczystą liturgię Mszy świętej serdecznie wszystkich zapraszamy, aby dzielić się salezjańską radością.

  9. W zawiązku z kolędą Salezjanie Współpracownicy przygotowali wodę święconą, którą można nabywać w kiosku parafialnym oraz polecamy prasę katolicką.

  10. W ostatnim tygodniu minionego roku 2013 odeszli do wieczności: Bogusław Szczepanik, lat 73 z ul. Zielnej.

  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 • Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 01.01.2014 r.

  Dodano: 1 stycznia 2014 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 01.01.2014 r.

  Na Nowy Rok Pański 2014, my Salezjanie, składamy Wam drodzy parafianie, sympatycy dzieła św. Jana Bosko oraz szanowni goście - z serca płynące życzenia, pełne miłości i dobroci.

  Niech Wasze serca wypełnia pokój, radość i Miłość, które Dziecię Boże hojnie rozsiewa po sercach ludzkich. Bądźcie zgodni, współczujący, pogodni i pełni nadziei.

  Niech ten Nowy Rok ubogaca Wasze Rodziny dobrem płynącym z Ewangelii, z serc innych ludzi oraz dobrem potrzebnym do godziwego życia.

  Z modlitwą i wdzięcznością serca - Wspólnota Salezjanów

  1.W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2014, Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu wspomina się też nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Tego dnia modlimy się o pokój na świecie. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

  3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotamiesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziców. W piątekodwiedzimy chorych z sakramentami świętymi od godz. 8.00. Od godz. 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w sobotę spotkanie grupy modlitewnej "Królowej Pokoju" ze względu na kolędę jest odwołane.

  4. Niedziela 5 stycznia 2014 roku to niedziela adoracyjna po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie i katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia i wieczór konfesjonałów do godz. 20.30.

  5. Od 2 stycznia 2014 roku, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi, do rozmowy o codziennych radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Na przygotowanym stole na białym obrusie niech znajdzie się Pismo Święte, świece, krzyż oraz zeszyty dzieci i młodzieży od religii. Na kolędzie niech będą wszyscy domownicy. Przy tej okazji można składać ofiary z przeznaczeniem: na potrzeby cmentarza i kościół.

  6. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

  7. Organizujemy wyjazd do Żyrardowa w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie. Wyjazd 4 stycznia o godz. 16.00; w programie koncert TGD i nabożeństwo ekumeniczne. A na koniec uwaga AGAPA. Zapraszamy. Zapisy i informacje u ks. Henryka.

  8. W ostatnim tygodniu minionego roku 2013 odeszli do wieczności:

  Adam Firaza l. 55 z ul. Chopina; Andrzej Koliński l. 37 z ul. Tarnowskiego; Halina Jurkowska l. 78 z ul. Paderewskiego - pogrzeb 02.01.2014 roku.

  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu;

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Filtr aktualności

Rozkład Mszy świętych

Niedziele i święta:
8:00; 10:00; 11:30; 18:00

Dni powszednie:
18:00

Kontakt
Woźniaków 56
99-300 Kutno

Nr konta bankowego  
05 1240 3190 1111 0000 2978 7630
Parafia pw. św. Michała Archanioła
w Kutnie-Woźniaków

Nr dostępowy 24 362-73-10 
Kancelaria Parafialna 24 362-73-25 
Biuro Oratorium 24 362-73-21 
Dom rekolekcyjny 24 362-73-20 
Wspólnota zakonna salezjanów 
24 362-73-11 
 

Biuro SL SALOS "Róża Kutno"
(24) 362-73-23 

e-mail:
Dom Zakonny: 
wozniakow@salezjanie.pl 
Dom Rekolekcyjny: 
salezjanie.wozniakow@gmail.com
Parafia:

parafia-wozniakow@salezjanie.pl 
Oratorium: 
oratorium.wozniakow@gmail.com 
SL SALOS: 
salosrozakutno@gmail.com